Jump to content

Lenovo S60


sotiriad
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ!

 

Και όσο αναφορά το άλλο που ρώτησες, το 2ο partition καντο. Ext2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 549
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Sd card memory check.

Ομως βεβαιώθηκες για το πρόβλημα, αφού χωρίς την κάρτα δουλεύει άψογα! Οπότε (γνώμη μου) πάρε καινούργια!

 

Πάντως έτρεξα κάποια τεστ στην micro sd και δεν βγήκε κανένα πρόβλημα. Αρκετά περίεργο. Τέλος πάντων, παράγγειλα μία καινούργια. Να δούμε τι θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έτρεξα κάποια τεστ στην micro sd και δεν βγήκε κανένα πρόβλημα. Αρκετά περίεργο. Τέλος πάντων, παράγγειλα μία καινούργια. Να δούμε τι θα γίνει.
Σε pc την δοκίμασες αν την διαβάζει?
Link to comment
Share on other sites

Παίζει μήπως ρόλο που η micro sd είναι class 4 κι όχι class 10;

Απλά η class 4 είναι ποίο αργή απο την 10.

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω και ταλαιπωρούμαι με το κινητό. Αποφάσισα να ξαναπεράσω την 4.4.2 ROM. Από αυτό το site http://firmwarefile.com/lenovo-s60-a έχει δύο ROM. Εγώ είχα βάλει την πρώτη; Μήπως έφταιγε αυτό; Θα προσπαθήσω με τη δεύτερη, την Lenovo_S60-A_S212_150504_ROW..
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω και ταλαιπωρούμαι με το κινητό. Αποφάσισα να ξαναπεράσω την 4.4.2 ROM. Από αυτό το site http://firmwarefile.com/lenovo-s60-a έχει δύο ROM. Εγώ είχα βάλει την πρώτη; Μήπως έφταιγε αυτό; Θα προσπαθήσω με τη δεύτερη, την Lenovo_S60-A_S212_150504_ROW..

Θα βάλεις αυτην απο εδώ:

http://lenovo-forums.ru/files/file/814-lenovo-s60-a-прошивка-s121_150402_row-android-44/

Link to comment
Share on other sites

Ναι, προσπάθησα να βάλω αυτή που έγραψα αλλά δεν τη δεχόταν. Έβαλα αυτή που με έδωσες. Άντε να δούμε... Ευχαριστώ!

Αυτή που σου λέω είναι 4.4.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή έβαλα φίλε μου, απλά την κατέβασα από άλλο σαιτ. Το κινητό συνεχίζει να μου κάνει νερά. Δεν μπορώ να βγάλω άκρη σοβαρά. Μετά τα 2 πρώτα reboot κολλάει πάλι. Πραγματικά με έχει φέρει στο αμήν...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.greeceandroid.gr/app/238-link2sd από εδώ βρήκα τις οδηγίες για το link2sd. Υπάρχει κάποιο λάθος; πρέπει να κάνω κάτι άλλο στις ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή έβαλα φίλε μου, απλά την κατέβασα από άλλο σαιτ. Το κινητό συνεχίζει να μου κάνει νερά. Δεν μπορώ να βγάλω άκρη σοβαρά. Μετά τα 2 πρώτα reboot κολλάει πάλι. Πραγματικά με έχει φέρει στο αμήν...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.greeceandroid.gr/app/238-link2sd από εδώ βρήκα τις οδηγίες για το link2sd. Υπάρχει κάποιο λάθος; πρέπει να κάνω κάτι άλλο στις ρυθμίσεις;

1) Μετα που περνάς την rom και πριν το reboot κάνεις ολα τα wipe (data-cache-dalvik)? Aν δεν γίνεται λόγω του μαμισιου recovery, κάνε ενα factory reset κατευθείαν και πριν κάνεις reboot!

2) Σωστά τα λέει, απλά εγώ το έκανα ext2 το 2ο partition!

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

ΑΦού την περασα έκανα factory reset πάλι, όπως λέει ο οδηγός από ένα σάιτ.

Και εμένα μου έτυχε 2 φορές αυτό που λες, και ήταν μια εφαρμογή συστήματος που απενεργοποίησα (πάγωσα). Μόλις το κατάλαβα την 2η φορά και αφού εκανα factory reset για να ανοίξει, τότε και με προσοχή μία μία εφαρμογή τις ξαναπαγωσα εκτός εκείνης που μου έκανε "νερά" και όλα οκ μετά!

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου έτυχε 2 φορές αυτό που λες, και ήταν μια εφαρμογή συστήματος που απενεργοποίησα (πάγωσα). Μόλις το κατάλαβα την 2η φορά και αφού εκανα factory reset για να ανοίξει, τότε και με προσοχή μία μία εφαρμογή τις ξαναπαγωσα εκτός εκείνης που μου έκανε "νερά" και όλα οκ μετά!

 

Θυμάσαι μήπως ποια ήταν αυτή; Μήπως ήταν οι δύο Security του κινητού;

Link to comment
Share on other sites

Θυμάσαι μήπως ποια ήταν αυτή; Μήπως ήταν οι δύο Security του κινητού;

Δεν θυμάμαι πια ήταν, αλλά ήταν με το robotακι. Δεν ηταν εφαρμογή του στυλ μουσική ,η φωτογραφίες , η κάμερα η βιβλία play store κ.α! Είχε το ρομποτακι μπροστα της! Εσύ απλά μην πειράξεις καμία που έχει το ρομποτακι..., απλα πάγωσε μόνο αυτές που σε αφήνει το ίδιο το λειτουργικό μέσα απο τις ρυθμίσεις του! Την εφαρμογή security του κινητού την είχα απεγκαταστησει τελείως!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι πια ήταν, αλλά ήταν με το robotακι. Δεν ηταν εφαρμογή του στυλ μουσική ,η φωτογραφίες , η κάμερα η βιβλία play store κ.α! Είχε το ρομποτακι μπροστα της! Εσύ απλά μην πειράξεις καμία που έχει το ρομποτακι..., απλα πάγωσε μόνο αυτές που σε αφήνει το ίδιο το λειτουργικό μέσα απο τις ρυθμίσεις του!

 

Κατάλαβα. Δεν πείραξα κάποια με το ρομπότ κι εγώ, μέσα από το Kingroot είχα σβήσει κανά 2-3 που είναι φοβερά άχρηστες και εκνευριστικές. Μήπως φταίει που με τη μία εγκατέστησα 25 εφαρμογές από το google play; Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πως δουλεύει σε όλους και σε μένα έχει φάει στράβωμα!

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Δεν πείραξα κάποια με το ρομπότ κι εγώ, μέσα από το Kingroot είχα σβήσει κανά 2-3 που είναι φοβερά άχρηστες και εκνευριστικές. Μήπως φταίει που με τη μία εγκατέστησα 25 εφαρμογές από το google play; Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πως δουλεύει σε όλους και σε μένα έχει φάει στράβωμα!

Αχρηστες για εσένα! Για το λειτουργικό όμως? Λοιπόν ξαναπέρασε την rom απο την αρχή, κανε κανονικά το root, και απλά πάγωσε μόνο αυτές που σου επιτρέπει το λειτουργικό! Τίποτα άλλο μην κάνεις και θα είσαι οκ!

Απο περιέργεια και μόνο ποιες εφαρμογές έσβησες?

Link to comment
Share on other sites

Αχρηστες για εσένα! Για το λειτουργικό όμως? Λοιπόν ξαναπέρασε την rom απο την αρχή, κανε κανονικά το root, και απλά πάγωσε μόνο αυτές που σου επιτρέπει το λειτουργικό! Τίποτα άλλο μην κάνεις και θα είσαι οκ!

Απο περιέργεια και μόνο ποιες εφαρμογές έσβησες?

 

Είχα σβήσει τις δύο που έλεγαν Security, με την ασπίδα που έβγαινε συνέχεια στις ειδοποιήσεις, μία Hotspot, μία Syncit και το Cloneit.

Link to comment
Share on other sites

Είχα σβήσει τις δύο που έλεγαν Security, με την ασπίδα που έβγαινε συνέχεια στις ειδοποιήσεις, μία Hotspot, μία Syncit και το Cloneit.

 

Μόνο τις security έπρεπε! Τις άλλες όχι, και παγώνεις μόνο όσες θες από αυτές που σου επιτρέπει το λειτουργικό!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ΟΡΙΣΤΙΚΑ δεν έβγαλα άκρη με το κινητό, το Link2SD και το πρόβλημα με το brickάρισμα στο logo της Lenovo. Είδα στο PhoneArena πως υπάρχουν πάρα πολλοί με το ίδιο πρόβλημα, οπότε δεν είμαι μόνο εγώ. Τώρα το έχω απλά rootαρισμένο, είδα πως έχει περίπου 3,5 GB ελεύθερα, οπότε έβαλα σχεδόν τα πάντα. Έβαλα την SD και είδα πως μπορώ να αποθηκεύω εκεί φωτογραφίες και βίντεο, οπότε γλυτώνω άπειρο χώρο.
Link to comment
Share on other sites

Κι ενώ όλα πήγαιναν καλά το έκανα restart και κόλλησε. Αρχίζω να πιστεύω πως πρόκειται για πρόβλημα με το κινητό.

 

Έβγαλα το Kingroot και όλα καλά. Θεωρώ πως έφταιγε αυτό, ίσως η τελευταία έκδοση που είχα να μη συνεργαζόταν καλά με το κινητό. Όπως και να χει δεν πρόκειται να το τεστάρω πάλι...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

δεν το εχω ρουτ το κινητο,αλλα τον τελευταιο μηνα μου κολλαει οταν θελω να κανω επανεκκίνηση.

με αποτελεσμα την τελευταια εβδομαδα να του εχω κανει δυο φορες ρεσετ.

τι μπορει να φταιει?

να ειναι καποια εφαρμογη που εχω βαλει?( ολα απο google play).

εχω την στην στοκ 4.4.4

τωρα εχω μετρημενες καποιες απαραιτητες εφαρμογες και οτι ειχε το κινητο.

με εξαιρεση οτι εχω σβησει facebook,twiter,ολα τα παιχνιδια ,το evernote και το txtr ebooks.

δεν εχω παγωμενη καμια εφαρμογη.

αν και παλια ειχα ,τωρα δεν εχω.

αλλα φοβαμαι το ατιμο να του κανω επανεκκινηση...

καπου ειχα διαβασει οτι αυτο γινεται οταν κανεις fastboot στο κινητο.

το δικο μας εχει fastboot?

και αν ναι που ειναι να το απενεργοποιησω?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...