Jump to content

Lenovo S60


sotiriad
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνε μια αναζήτηση στο Google & ψάξε και στο XDA, οπού εκεί σίγουρα θα βρεις κατι! Για να μην σου απαντάει κανείς μάλλον δεν ξέρει κανείς κάτι!

οκ νασε καλα

δυσκολευομαι γιατι δεν ξερω αγγλικα .

μαλλον θα το δωσω να παρω ενα 5,5 ιντσες επισης δικαρτο αλλα δεν εχω αποφασιση ακομα θα ριξω μια ματια στο αντιστοιχο τρεντ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 549
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οκ νασε καλα

δυσκολευομαι γιατι δεν ξερω αγγλικα .

μαλλον θα το δωσω να παρω ενα 5,5 ιντσες επισης δικαρτο αλλα δεν εχω αποφασιση ακομα θα ριξω μια ματια στο αντιστοιχο τρεντ

 

Ότι μα ότι και να πάρεις κοιτα πρωτα αν rootαρετε, και μετα διαλέγεις!

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι και εγω κατοχος του s60 εδω και δυο βδομαδες και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος.Ειχα μια απορια για το gps αν υποστιριζει glonass kai beidu αν και σε οσα site κοιταξα δεν το εγραφε πουθενα,ουτε στο gsmarena,εχθες που εγκατεστησα το androits gps test pro δειχνει να υποστιριζει τους ρωσικους και κινεζικους δορυφορους οποτε ολα καλα.

Η δευτερη απορια μου ειναι αν οντως τελικα υποστιριζει usb otg εχω την lolipop 5.0.2,αν γνωριζει κανεις κατι ας μας πει!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι και εγω κατοχος του s60 εδω και δυο βδομαδες και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος.Ειχα μια απορια για το gps αν υποστιριζει glonass kai beidu αν και σε οσα site κοιταξα δεν το εγραφε πουθενα,ουτε στο gsmarena,εχθες που εγκατεστησα το androits gps test pro δειχνει να υποστιριζει τους ρωσικους και κινεζικους δορυφορους οποτε ολα καλα.

Η δευτερη απορια μου ειναι αν οντως τελικα υποστιριζει usb otg εχω την lolipop 5.0.2,αν γνωριζει κανεις κατι ας μας πει!!

Όχι δεν υποστηρίζει!

 

Παιδιά ξέρει κανείς αν θα πάρουμε Android M στο δικό μας;
Δεν νομίζω να πάρει ποτέ!
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υποστηρίζει!

 

υπαρχει περιπτωση να υποστιριξει otg με καποιο τροπο η ειναι θεμα hardware?

Νομίζω είναι θέμα hardware.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διαβάζω στις προηγούμενες σελίδες όσον αφορά το rootάρισμα της συσκευής. Κατάλαβα ότι πρέπει να είμαι σε Kit Kat για να συμβεί αυτό και πως μπορώ να το κάνω μόνο με το πρόγραμμα KingRoot. Θα χρειαστεί κάτι περισσότερο μετά από αυτό; Η διαδικασία για να το ξερουτάρω είναι δύσκολη; Και τέλος αν μπορεί κάποιος να αναφέρει τη διαδικασία του downgrade σε Kit Kat θα ήταν πολύ καλό. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διαβάζω στις προηγούμενες σελίδες όσον αφορά το rootάρισμα της συσκευής. Κατάλαβα ότι πρέπει να είμαι σε Kit Kat για να συμβεί αυτό και πως μπορώ να το κάνω μόνο με το πρόγραμμα KingRoot. Θα χρειαστεί κάτι περισσότερο μετά από αυτό; Η διαδικασία για να το ξερουτάρω είναι δύσκολη; Και τέλος αν μπορεί κάποιος να αναφέρει τη διαδικασία του downgrade σε Kit Kat θα ήταν πολύ καλό. Ευχαριστώ!

Σε μερικές σελίδες πίσω έχει αναφερθεί για το downgrade, και έχει και link για την rom, αλλά και το πως γίνεται...!

Αν κάνεις root μετά δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω, απλά προσοχή στο τι πειράζεις - σβήνεις...! Το unroot γίνεται εύκολα μέσα απο το ίδιο το kingroot, απλα δεν φεύγει τελείως, και αν π.χ θέλεις να κάνεις OTA update δεν θα μπορείς, και θα πρέπει να βρεις κάποια αρχεία και να τα σβήσεις χειροκίνητα για ολοκληρωτικό unroot! Σε γενικές γραμμές για το κινητάκι μας είναι όλα πανεύκολα, και δεν θα βρεις δυσκολία! Αλλά και αν χρειαστείς κάτι εδώ είμαστε!

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο τις ota αναβαθμισεις μπορουμε να κανουμε αναβαθμιση το s60 μεσω pc προγραμματος οπως ειναι για παραδειγμα το kies της samsung?(εχω την 5.0.2 χωρις ρουτ βεβαια).το λεω αυτο γιατι σε δυο συσκευες samsung που εχω tablet και mobile ρουταρισμενα και τα δυο ενω στο kies μου βγαζει αναβαθμιση σε ota δεν υποστιριζει.με λιγα λογια αποτι καταλαβα αν εχεις ρουτ τη συσκευη δεν παιρνει ota αναβαθμιση ενω μεσω pc μπορεις να παρεις?
Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο τις ota αναβαθμισεις μπορουμε να κανουμε αναβαθμιση το s60 μεσω pc προγραμματος οπως ειναι για παραδειγμα το kies της samsung?(εχω την 5.0.2 χωρις ρουτ βεβαια).το λεω αυτο γιατι σε δυο συσκευες samsung που εχω tablet και mobile ρουταρισμενα και τα δυο ενω στο kies μου βγαζει αναβαθμιση σε ota δεν υποστιριζει.με λιγα λογια αποτι καταλαβα αν εχεις ρουτ τη συσκευη δεν παιρνει ota αναβαθμιση ενω μεσω pc μπορεις να παρεις?

Παιζουν πολλά ρόλο ανάλογα και το κινητό! Στο δικο μας γίνονται εύκολα οι αναβαθμίσεις , αλλά και downgrade απλα μέσω recovery!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εγκατεστησα το ολοκαινουργιο nba2k16 και το παιζει τελεια χωρις κανενα κολλημα και με φοβερα γραφικα αν και στην διαχειριση ενεργειας εχω ενεργοποιημενη την εξοικονομηση gpu ,παρολα αυτα δεν βλεπω να επιρεαζει το παιχνιδι.Επειδη πιανει κοντα στα 2 giga εχω σαν εσωτερικο χωρο την sd καρτα η οποια ειναι 16 giga U1 χωρις κανενα προβλημα επισης.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Προχώρησα σε downgrade και root σε Kit Kat (αν και υπερnoobας τα κατάφερα :P ). Προσπαθώ να σβήσω τη σαβούρα της Lenovo, ωστόσο αντιμετωπίζω πρόβλημα με το πρόγραμμα Security που μου έχει σπάσει τα νεύρα. Δεν μπορώ να το κάνω uninstall.

 

Παράλληλα μπορείτε να μου προτείνεται κάποια must προγράμματα για root συσκευές; Κατέβασα ήδη το adaway, όπως τονίσατε εδώ πέρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Προχώρησα σε downgrade και root σε Kit Kat (αν και υπερnoobας τα κατάφερα :P ). Προσπαθώ να σβήσω τη σαβούρα της Lenovo, ωστόσο αντιμετωπίζω πρόβλημα με το πρόγραμμα Security που μου έχει σπάσει τα νεύρα. Δεν μπορώ να το κάνω uninstall.

 

Παράλληλα μπορείτε να μου προτείνεται κάποια must προγράμματα για root συσκευές; Κατέβασα ήδη το adaway, όπως τονίσατε εδώ πέρα.

 

Ειναι παρα πολλα τα must have προγραμματα για ροοτ αλλα ενα που με βοηθησε πολυ σε προιγουμενη συσκευη με κιτκατ, που ειχα προβλημα χωρου εινα το GL to SD με το οποιο μπορεις για παραδειγμα ενα μεγαλο παιχνιδι που εχει obb η data φακελο,κανεις κανονικα εγκατασταση το apk αρχειο βαζεις τα επιμερους αρχεια του παιχνιδιου στην sd καρτα και παιζεις κατευθειαν απο το gl to sd κανοντας mount απο το gl to sd.

Link to comment
Share on other sites

Με ποίο τρόπο προσπαθείς να αφαιρέσεις το Lenovo security ? Κατεβασε το sdmaid (και αν μπορείς αγόρασε το να έχεις την pro έκδοση) που είναι για καθαρισμό του κινητού απο σκουπίδια, απεγκατάσταση εφαρμογών (και συστήματος) πάγωμα εφαρμογών, μεταφορά εφαρμογών απο και προς την sd κ.α πολλά πολλά! Βάλε το greenify για να "κοιμίζεις" τις εφαρμογές που δεν θες να τρέχουν στο παρασκήνιο (κάτι σαν task killer αλλά ανώτερο)! Γενικά τώρα που είσαι root, μπορείς να κάνεις ότι θες!
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια , εκλεισε το κινητο και δεν αναβει με τιποτα ... τι κάνω ? service που εχει εχουμε καμια ιδεα ? δεν κανει ΤΙΠΟΤΑ και εκλεισε ενω ειχε μπαταρια οποτε δεν ειναι θεμα να εμεινα απο μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια , εκλεισε το κινητο και δεν αναβει με τιποτα ... τι κάνω ? service που εχει εχουμε καμια ιδεα ? δεν κανει ΤΙΠΟΤΑ και εκλεισε ενω ειχε μπαταρια οποτε δεν ειναι θεμα να εμεινα απο μπαταρια

 

Βάλτο στην φόρτιση άστο λίγο και ξανά δοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα , αναψε λαμπακι κοκκινο οταν το εβαλα ... μαλλον εχει γεμισει η μπαταρια γιατι τωρα δεν αναβει εαν το κανω ... καμια αλλη ιδεα ?
Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα , αναψε λαμπακι κοκκινο οταν το εβαλα ... μαλλον εχει γεμισει η μπαταρια γιατι τωρα δεν αναβει εαν το κανω ... καμια αλλη ιδεα ?

 

κρατα παρατεταμενα το κουμπι ενεργοποιησης μεχρι να καταλαβεις μια μικρη δονηση.

αν παλι δεν βλεπεις τιποτα,καντο οσο χρειαστει,10-20 φορες

οταν το εβαλες για φορτιση σου εβγαλε στην οθονη την μπαταρια που γεμιζει?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ,

λοιπον μετα απο 20 συνδιασμους , με volume up / down & power button κτλ φορτιση ξανα και ξανα ανοιξε το τηλεφωνο πριν απο καμια ωρα ... ειχα βγαλει καρτες σιμ/μνημης κτλ το κουναγα εκανα οτι μου περναγε απο το κεφαλι και τελικα ανοιξε:) δεν εδειχνε ουτε μπαταρια οταν το φιρτιζα ουτε τιποτα νεκρο τελειος ... ολα τωρα δειχνει μια χαρα .. για να δουμε περιεργα πραγματα ... μονο ξεματιασμα δεν του εκανα

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ,

λοιπον μετα απο 20 συνδιασμους , με volume up / down & power button κτλ φορτιση ξανα και ξανα ανοιξε το τηλεφωνο πριν απο καμια ωρα ... ειχα βγαλει καρτες σιμ/μνημης κτλ το κουναγα εκανα οτι μου περναγε απο το κεφαλι και τελικα ανοιξε:) δεν εδειχνε ουτε μπαταρια οταν το φιρτιζα ουτε τιποτα νεκρο τελειος ... ολα τωρα δειχνει μια χαρα .. για να δουμε περιεργα πραγματα ... μονο ξεματιασμα δεν του εκανα

 

τι προγραμματα εγκατεστησες τελευταια ?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Προχώρησα σε downgrade και root σε Kit Kat (αν και υπερnoobας τα κατάφερα :P ). Προσπαθώ να σβήσω τη σαβούρα της Lenovo, ωστόσο αντιμετωπίζω πρόβλημα με το πρόγραμμα Security που μου έχει σπάσει τα νεύρα. Δεν μπορώ να το κάνω uninstall.

 

Παράλληλα μπορείτε να μου προτείνεται κάποια must προγράμματα για root συσκευές; Κατέβασα ήδη το adaway, όπως τονίσατε εδώ πέρα.

 

Καλησπέρα φίλε,

 

Εγώ έβαλα αμέσως το link2sd & adaway

 

Με αυτά τα δύο το κινητό είναι τέλειο. Δεν βλέπω να χρειάζομαι το greenify προς το παρόν αν και είναι πολύ καλή εφαρμογή!

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα , αναψε λαμπακι κοκκινο οταν το εβαλα ... μαλλον εχει γεμισει η μπαταρια γιατι τωρα δεν αναβει εαν το κανω ... καμια αλλη ιδεα ?

Απο που το πήρες ? Έχεις λογικα εγγύηση, οπότε τους το πας, και αυτοί μετά στο service! Το service της Lenovo για Ελλάδα είναι η arvato η οποία είναι στον Κηφισό στο κτήριο του ΚΤΕΛ Κηφισού στον 1ο όροφο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...