Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα.Είμαι ο άσχετος της παρέας.Θέλω πολύ να αγοράσω το 6630 γιατί μου αρέσει πολύ σχεδιαστικά αλλά υπάρχει ένα πρόβλημα.ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΣΧΕΤΟΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΩΣ ΕΓΚΑΘΙΣΤΑΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑ ΚΙΝΗΤΑ.Έχω το n-gage και πριν λίγο διάβασα ότι υπάρχει ειδικό πρόγραμμα για να βλέπεις το χάρτη της Αθήνας.Δεν έχω ιδέα για το πώς μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο και έχω το n-gage 1 χρόνο τώρα!Σε περίπτωση που αγοράσω το 6630 πώς θα μπορέσω να εγκαταστήσω τόσα προγράμματα;Είμαι πάρα πολύ άσχετος,όπως καταλαβαίνετε.ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑ

 

Aσχετε!! :p

είναι ακριβώς οπώς το ngage μπορείς να εγκαταστήσεις προγράμματα σε μορφή sis και jar.

όταν το πάρεις μπορείς να μας ρωτάς τα πάντα.

πληροφoριές για τον χάρτη της αθήνας θα βρείς στο καταλληλο topic,

δηλαδή Εδώ

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος το πραγματικο νοημα του προφιλ "εκτος συνδεσης"? :) υποψιαζομαι βεβαια οτι μπορεις να το ανοιξεις μεσα σε αεροπλανο για παραδειγμα . επισης υποψιαζομαι οτι σε μερη που δεν εχει δικτυο ειναι καλο να το βαζεις στο προφιλ "εκτος συνδεσης" για να μην ψαχνει δικτυο συνεχεια και καταναλωνει μπαταρια. :)
B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
Μπορει να μου πει καποιος το πραγματικο νοημα του προφιλ "εκτος συνδεσης"? :) υποψιαζομαι βεβαια οτι μπορεις να το ανοιξεις μεσα σε αεροπλανο για παραδειγμα . επισης υποψιαζομαι οτι σε μερη που δεν εχει δικτυο ειναι καλο να το βαζεις στο προφιλ "εκτος συνδεσης" για να μην ψαχνει δικτυο συνεχεια και καταναλωνει μπαταρια. :)

 

Καλημερα φιλε Γ.

 

Ετσι ειναι οπως τα λες. Το προφιλ αυτο ειναι για αεροπλανο (π.χ. να παιζεις παιχνιδια) η για μια στιγμη που θελεις να εχεις το κινητο ανοιχτο (π.χ. για να βλεπεις αρχεια) αλλα να μην δεχεσε κλησεις. ;)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγω εχω την 3.45 και το κινητο δουλευει αψογα!! κανει τα παντα (εκτος απο restart) γρηγορα και αξιοπιστα!!! :)

 

ti proteineis?na perimenw kanena 6mino akomi kai na valw tin ekdosi pou tha exei vgei ws tote?me tin egiisi tou kinitou boreis mono mia anavathmisi na kaneis dwrean?

Osoi thelete na mou milisete mesw tou MSN Messenger!!!!
Link to comment
Share on other sites

me tin egiisi tou kinitou boreis mono mia anavathmisi na kaneis dwrean?

 

Με την εγγύηση κάνεις δωρεάν όσες αναβαθμίσεις έχουν βγει (ή θα βγουν) εντός ενός έτους από την ημερομηνία αγοράς σου. :D

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

ti proteineis?na perimenw kanena 6mino akomi kai na valw tin ekdosi pou tha exei vgei ws tote?me tin egiisi tou kinitou boreis mono mia anavathmisi na kaneis dwrean?

Μην εισαι τοσο σιγουρος οτι σε ενα 6μηνο θα εχει βγει νεοτερη εκδοση για αυτο θα σου προτεινα να πας για την 3.45. Σιγουρα ειναι καλυτερα, θα το δεις και εσυ, εξαλλου ειναι δωρεαν

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν ξέρει κανείς στα σίγουρα πόση εγγύηση έχουμε,24 ή 12 μήνες?Στο ίντερνετ έχω δει τουλάχιστον 5 ιταλικά site να αναφέρουν 24 μηνες εγγύηση από την Νοκια,το ίδιο μου έχουν πει και σε Centro Tim.Έχει πάρει κανείς καμμία επίσημη απάντηση από την Νόκια ή εχει βρει το Νόμο της Ε.Ε για 24 μήνες εγγύηση??
http://www.danasoft.com/sig/DSLinGreecesucks.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν ξέρει κανείς στα σίγουρα πόση εγγύηση έχουμε,24 ή 12 μήνες?Στο ίντερνετ έχω δει τουλάχιστον 5 ιταλικά site να αναφέρουν 24 μηνες εγγύηση από την Νοκια,το ίδιο μου έχουν πει και σε Centro Tim.Έχει πάρει κανείς καμμία επίσημη απάντηση από την Νόκια ή εχει βρει το Νόμο της Ε.Ε για 24 μήνες εγγύηση??

κανονικα οτιο λεει η νοκια

Link to comment
Share on other sites

gia paradeigma koitaxte edw:

http://www.factotus.it/it/catalog/Product.jhtml?productId=I5458&partnerId=1600001

sth mesh ths selidas ekei pou leei garanzia,kai den einai to mono site.

http://www.danasoft.com/sig/DSLinGreecesucks.jpg
Link to comment
Share on other sites

silver82

Ακόμα δεν ξέρει κανείς στα σίγουρα πόση εγγύηση έχουμε,24 ή 12 μήνες?Στο ίντερνετ έχω δει τουλάχιστον 5 ιταλικά site να αναφέρουν 24 μηνες εγγύηση από την Νοκια,το ίδιο μου έχουν πει και σε Centro Tim.Έχει πάρει κανείς καμμία επίσημη απάντηση από την Νόκια ή εχει βρει το Νόμο της Ε.Ε για 24 μήνες εγγύηση??

 

Εγώ φίλε μου που ρωτησα σε μαγαζί ΤΙΜ (Ιταλία) μου ειπαν πως έχει για 24μήνες .

Αν δεν έχω πάρει άλλο , κ άν πάθει κάτι το κινητό μέσα σε αυτό το χρονικό διαστημα , εκεί θα πάω ... απλά κ ωραία :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω οτι μόνο η siemens δίνει εγγύηση 24 μηνών.Και το γράφει και πάνω στις συσκευές της με ένα κόκκινο χαρτάκι.Για άλλες εταιρίες δεν έχω ακούσει κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Απο την προτελευταία σελίδα του manual του 6630:

2. Η διάρκεια της εγγύησης είναι δώδεκα (12) μήνες από την ημερομηνία της αρχικής αγοράς. Σε περίπτωση μεταπώλησης ή αλλαγής χρήστη, η διάρκεια της εγγύησης εξακολουθέι για το υπόλοιπο των δώδεκα (12) μηνών που απομένουν και κατά τα άλλα δεν επηρεάζεται. Η παρούσα περιορισμένη εγγύηση ισχύει και εφαρμόζεται μόνο στις εξής χώρες: Βοσνία, Βουλγαρία, Κροατία, Ιλανδία, Ισραήλ, ΠΓΔΜ, Νορβηγία, Ρουμανία, Ελβετία και σε οποιοδήποτε μέλος κράτος της Ευρωπαϊκής Ένωσης.

Κοινώς αν οι 24 μήνες που αναφέρονται στην Ιταλία όντως ισχύουν τότε πρόκειται για ειδική σύμβαση επέκτασης εγγύησης, και προφανώς ισχύει μόνο αν το πας στην αλυσίδα από όπου το αγόρασες.

Επίσης κάτι ενδιαφέρον. Κάποιος γνωστός μου είπε οτι απο τα 6.500 τηλέφωνα Nokia 6630 που έχουν διατεθεί μέχρι στιγμής στην Ελληνική αγορά, τα 1500 περίπου παρουσίασαν προβλήματα με την κάρτα μνήμης και είχαν γενικά προβλήματα αστάθειας. Τα περισσότερα απο αυτά πήγαν για αλλαγή πλακέτας.... Τα συμπεράσματα δικά σας

 

Οι υπογραφές κειμένου δεν θα πρέπει να ξεπερνούν τις 5 γραμμές ή τους 750 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

billys_541 Εγώ ξέρω οτι μόνο η siemens δίνει εγγύηση 24 μηνών.Και το γράφει και πάνω στις συσκευές της με ένα κόκκινο χαρτάκι.Για άλλες εταιρίες δεν έχω ακούσει κάτι.

 

Εγώ που ρώτησα εδώ στην Ιταλια μου είπαν 24 μήνες.Μπορεί μετά το 12μηνο , αν παθει κατι το κινητό να στο φτιαχνουν στα κεντρα ΤΙΜ που εχουν service.

Για την siemens το ξερω και εγώ , αλλά αυτό δεν αλλάζει αυτό που μου είπαν εμένα στην ΤΙΜ για το 6630. :)

Link to comment
Share on other sites

Παρτε καποια θεματακια που ειναι φτιαγμενα ειδικα για symbian v8.0

http://www.fastnavigation.net/servizi/speciali/serie60_skin/index.php

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παρτε καποια θεματακια που ειναι φτιαγμενα ειδικα για symbian v8.0

http://www.fastnavigation.net/servizi/speciali/serie60_skin/index.php

:rolleyes:

ειναι γνωστα εδω και καιρο φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

ειναι γνωστα εδω και καιρο φιλε μου

Παντως το theme του firefox ειναι πολυ καλο και αλλαζει ολα τα εικονιδια και τους φακελους

Link to comment
Share on other sites

Παντως το theme του firefox ειναι πολυ καλο και αλλαζει ολα τα εικονιδια και τους φακελους

Παιδιά αυτό το theme δίνει μέσα και λογότυπα του δικτύου πως τα φορτώνουμε αυτά? Σε πιο ακριβώς σημείο τα αντιγράφουμε και με τι όνομα?

Link to comment
Share on other sites

Exo kapoies erothseis sxetika me to 6630.

Ginetai na steilo SMS me Bluetooth;

Pos mporo na dimioyrghso ena muvee me diarkeia makryterh ton 10 lepton;Otan patao diarkeia clip,den mporo na valo arithmo megalytero ton 10 lepton.

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia.

molis pira to Nokia 6630 kai prospathisa na kanw data transfer me bluetooth alla den pairnane ta minimata.exei vrei kaneis sas tropo na metaferei kai ta sms tou?ta exw antigrapsei stin karta apo to palio mou 3650 kai sto 6630 ta diavazei mono an valeis ta minimata na swzontai stin karta.twra omws den boroun na perasoun sto kinito akoma kai an ta valw na swzontai sto kinito.den ginetai i antigrafi...

 

Egw ta sms mou apo to 3650 ta perasa ws ekshs: An ypothesoume oti ta sms ta exeis sthn mnhmh tou 3650 vazeis th memory tou 6630 sto 3650 me ton eidiko antaptora kai epilegeis ws mnhmh apothikeyshs sms thn mmc. Etsi ta sms antigrafontai sthn mmc. Meta apla vazeis thn mmc sto 6630 kai epilegeis kai s'ayto ws mnhmh apothikeyshs twn sms th memory card. Etsi katafera na metaferw ta 150 apothikevmena sms mou apo to 36 sto 66.

My soul is painted like the wings of butterflies,

Fairy tales of yesterday, will grow but never die,

I can fly, my friends!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό το theme δίνει μέσα και λογότυπα του δικτύου πως τα φορτώνουμε αυτά? Σε πιο ακριβώς σημείο τα αντιγράφουμε και με τι όνομα?

 

Aν και το δοκιμασα στο 6630 και δεν γινεται ,

μπορεις να δοκιμασεις και εσυ με το opman ή το FExplorer

Για να βάλεις ένα operator logo με το "χέρι", βάζεις στον κατάλογο C:\System\Apps\Phone\Oplogo μια εικόμα τύπου .bmp διαστάσεων 97x25, η οποία όμως πρέπει να έχει συγκεκριμένο όνομα, σύμφωνα με το δίκτυό σου: Εάν θυμάμαι καλά, είναι 202_10_0.bmp για TIM και 202_05_0.bmp για Vodafone,Και 202_1_0.bmp για Cosmote

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Exo kapoies erothseis sxetika me to 6630.

Ginetai na steilo SMS me Bluetooth;

Pos mporo na dimioyrghso ena muvee me diarkeia makryterh ton 10 lepton;Otan patao diarkeia clip,den mporo na valo arithmo megalytero ton 10 lepton.

 

Μπορεις να στεiλεις καποιο μυνημα μεσω Bluetooth χρησιμοποιωντας το notepad.

Μπορεις να τραβηξεις μεχρι και 1 ωρα,τι θες να τραβηξεις παραπανω απο 10 λεπτα ? :confused:

Μπορεις να χρησιμοποιησεις την εφαρμογη video editor και να ενωσεις 2 ή παραπανω videos. :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να στεiλεις καποιο μυνημα μεσω Bluetooth χρησιμοποιωντας το notepad.

Tι θες να τραβηξεις παραπανω απο 10 λεπτα ? :confused:

Μπορεις να χρησιμοποιησεις την εφαρμογη video editor και να ενωσεις 2 ή παραπανω videos. :)

Eyxaristo.Den to eixa skeftei ayto...

Pragmatika to 6630 exei ametrhtes dynatothtes.Den variesai pote...

Link to comment
Share on other sites

Aν και το δοκιμασα στο 6630 και δεν γινεται ,

μπορεις να δοκιμασεις και εσυ με το opman ή το FExplorer

Για να βάλεις ένα operator logo με το "χέρι", βάζεις στον κατάλογο C:\System\Apps\Phone\Oplogo μια εικόμα τύπου .bmp διαστάσεων 97x25, η οποία όμως πρέπει να έχει συγκεκριμένο όνομα, σύμφωνα με το δίκτυό σου: Εάν θυμάμαι καλά, είναι 202_10_0.bmp για TIM και 202_05_0.bmp για Vodafone,Και 202_1_0.bmp για Cosmote

Δε μου έκατσε ούτε εμένα.Εχω Vodafone. Κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...