Jump to content

Συζήτηση για ρολόγια


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ ωραίο με γεια.....

 

Εγώ ετοιμάζομαι να αγοράσω ένα Calvin Klein για καλό...Μόλις το πάρω θα σας δείξω photo..

 

Απο που λες να το παρεις???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο που λες να το παρεις???

 

Ακόμα δεν έχω ψάξει..στην σκέψη είμαι...

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Και millgaus, αλλά με γυαλισμένο μεσαίο link του μπρασελέ, τα έχουν όλα φλορέψει, τρέχω να πάρω το ΑΚ πριν ξεπουληθεί...

 

den gualizoun mono to mesaio link alla k thn kasa dipla pao thn stefanh kathws k thn idia thn stefani........ trexa gia AK oso prolabeneis :lol: giati eida sto site ths rolex kati nea AK pou einai gualismena k auta :blink:

Link to comment
Share on other sites

Όχι, τα ΑΚ δεν είναι γυαλισμένα.

Πάντως αν και δε προτιμώ τα μεγάλα ρολόγια ούτε τα γυαλισμένα πάω με χίλια για το Milgauss γιατί αυτό που έχει σημασία σε ένα ρολόι είναι τα τεχνικά του. Τουλάχιστον είναι στα 40mm επειδή χρειάζεται να είναι λόγο του κλοβού θωράκισης, η ανάγκη δυστυχώς.

Το όνειρο μου ήταν ένα ατσάλινο με parachrome blu spiral, τώρα το MG προσφέρει πολλά περισσότερα από αυτό, η ρόλεξ έκανε πραγματικότητα κάτι που ξεπερνούσε τα όνειρα μου για το τέλειο ρολόι.

 

Μερικά ενδιαφέροντα λινκς για τα νέα...

 

 

http://forums.timezone.com/index.php?t=msg&goto=2687349&rid=31750#msg_2687349

 

http://forums.timezone.com/index.php?t=msg&goto=2687478&rid=31750#msg_2687478

 

http://www.rolex.com > explore the YMII > Discover the YMII > Share it > download the interactive user guide

Link to comment
Share on other sites

Milgauss

Ref 116400 = 6500 CHF

Ref 116400GV = 6900 CHF

 

GMT II

Ref 116710 = 7350 CHF

 

YM II

Ref 16688 = 34800 CHF

Ref 116689 = 38500 CHF

 

Δηλαδή

 

Milgauss

Ref 116400 = 4.410 €

Ref 116400GV = 4.680 €

 

GMT II

Ref 116710 = 4.990 €

 

YM II

Ref 16688 = 23.600 €

Ref 116689 = 26.100 €

Link to comment
Share on other sites

Ωραίες τιμές...Συναγωνίζονται τις τιμές των αυτοκινήτων που θέλω να αποκτήσω και φαντάζομαι κατά περιόδους

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Ωραίες τιμές...Συναγωνίζονται τις τιμές των αυτοκινήτων που θέλω να αποκτήσω και φαντάζομαι κατά περιόδους

Συμβαίνει και στις καλύτερες των οικογενειών άλλωστε ο χρόνος είναι χρήμα :X

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

και άλλα νέα.

 

Το πράσινο αυτοκόλητο με το ολόγραμμα δε θα υπάρχει πια.

Το certificate θα αντικατασταθεί με πλαστική κάρτα τύπου πιστωτικής.

Το serial nr. δε θα ξεκινάει με γράμμα αλλά ούτε θα έχει ακριβή σειρά, θα είναι ένας τυχαίος αριθμός που μόνο η ρόλεξ θα μπορεί να γνωρίζει την ημερομηνία παραγωγής του ρολογιού.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

αγορασα πριν απο 10 μερες ενα tag carrera tachymetre racing και εχει προβλημα με την ημερομηνια, αλλαζει στις 12 παρα τεταρτο ...απαραδεκτο για ενα ρολοι 2500 ευρω...διαφημιζουν μαλιστα οτι περναει πριν βγει στην αγορα απο 60 τεστ!!!(μαλλον το δικο μου δε τα περασε...)μου ειπαν στο σερβις οτι θελουν και καμια βδομαδα να το φτιαξουν...

ασε που ξεβαφει το λουρακι οταν ειναι βρεγμενο στη πετσετα...

θεωρω οτι πρεπει να μου το αντικαταστησουν...δε ξερω ενα τετοιο ρολοι αν εχει προβλημα απο καινουργιο τι θα βγαλει στη πορεια...εχω ξενερωσει με τη κατασταση και ειμαι ετοιμος να ενημερωσω την ελβετικη εταιρια...τι γνωμη εχετε...

μακρια απο τα tag !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

αγορασα πριν απο 10 μερες ενα tag carrera tachymetre racing και εχει προβλημα με την ημερομηνια, αλλαζει στις 12 παρα τεταρτο ...απαραδεκτο για ενα ρολοι 2500 ευρω...διαφημιζουν μαλιστα οτι περναει πριν βγει στην αγορα απο 60 τεστ!!!(μαλλον το δικο μου δε τα περασε...)μου ειπαν στο σερβις οτι θελουν και καμια βδομαδα να το φτιαξουν...

ασε που ξεβαφει το λουρακι οταν ειναι βρεγμενο στη πετσετα...

θεωρω οτι πρεπει να μου το αντικαταστησουν...δε ξερω ενα τετοιο ρολοι αν εχει προβλημα απο καινουργιο τι θα βγαλει στη πορεια...εχω ξενερωσει με τη κατασταση και ειμαι ετοιμος να ενημερωσω την ελβετικη εταιρια...τι γνωμη εχετε...

μακρια απο τα tag !!!!!!!

Στα μηχανικά ρολόγια η ημερομηνία ποτέ δεν αλλάζει ακριβώς στις 12, σε άλλα αλλάζει λίγο πιο νωρίς, σε άλλα λίγο πιο αργά. Και μάλιστα σε άλλα αλλάζει ακαριαία ενώ σε άλλα αλλάζει σιγά σιγά. Στο δικό μου ας πούμε ξεκινάει να αλλάζει στις 12.05 και ολοκληρώνεται στις 12.20

Έχεις αγοράσει ένα τόσο καλό ρολόί, μην αγχώνεσαι με τέτοια ψιλοπράγματα, από τη στιγμή που διορθώνεται κιόλας. Έχεις δίκιο που είσαι τόσο ψείρας (και εγώ είμαι), αλλά η αλλαγή της ημερομηνίας με αυτόν τον τρόπο είναι φυσιολογική. Και μετά την ρύθμιση μην περιμένεις να πηγαίνει 12.00'.01" και να αλλάζει αμέσως η ημερομηνία, πάλι θα χάνει ή θα κερδίζει λίγο.

'Οσο για το λουράκι που ξεβάφει, δεν ξέρω. Μήπως επειδή είναι καινούργιο; Και τί λουράκι είναι, καουτσούκ ή δερμάτινο;

Link to comment
Share on other sites

διαφωνω μαζι σου γιατι οι ιδιοι στο σερβις μου ειπαν οτι εχει προβλημα...αν ηταν ετσι το φυσιολογικο δε θα με πειραζε...ενα ρολοι 10 ημερων δε δικαιολογειται να εχει τετοια προβληματα οταν πληρωνεις τη λεπτομερεια την ακριβεια και την τεχνολογια και σου λενε μπουρδες οτι ελεχγεται 60 φορες πριν το προωθησουν...επειδη ειμαι ψειρας πληρωσα 2000 ευρω αλλιως θα επαιρνα με 200 ευρω...
Link to comment
Share on other sites

file mesitis mono sta rolex h hmeromhnia allazei akribws!

 

parola auta 2000 eurw gia tag den htan swsth kinhsh..

 

se auth thn kathgoria leftwn ta pragmata einai duskola...kalutera na epernes kanena omega mexri 1500 px 2254.50.00 seamaster automato h as ebazes kai alla lefta kai as agorazes thn teleiothta dld rolex...

Link to comment
Share on other sites

Thieves have stolen jewelry worth 1 million Swiss francs (about U.S. $825,000) from the world's biggest and most luxurious watch and jewelry fair in Basel, authorities said Saturday.

 

"It happened on Tuesday before the fair started," said Peter Gill, spokesman for the public prosecutor's office in the canton, or state, of Basel.

 

The jewelry was grabbed when it was being brought to a stall in the exhibition hall for the Baselworld fair, he told The Associated Press.

 

"Nobody was hurt," he added.

 

He declined to comment further to avoid compromising the ongoing inquiry.

 

The theft is likely to be the largest in the fair's recent history, Baselworld spokesman Bernhard Keller told the AP.

 

But he said that security at the fair was adequate.

 

"We have very good security measures. There is no need to change anything," he said, adding that the show was continuing normally.

 

More than 2,000 exhibitors from 45 countries present the latest products from diamond encrusted masterpieces to modest plastic models at the fair, which runs from April 12 to 19.

 

http://www.foxnews.com/story/0,2933,266081,00.html

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό πρόσεχε Νίκο αν κάποιος προσπαθήσει να σου πουλήσει ένα πριν καν κυκλοφορήσουν στην αγορά και μάλιστα σε δελεαστική τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως κι εμένα αυτό το γυαλισμένο μπρασελέ, δεν μου αρέσει καθόλου. Προτιμώ το δικό μου απλό GMT II που αν και σειρά Ζ και αγορασμένο τον Ιανουάριο του 2007 είναι πλέον ...Vintage model :lol: :lol: :lol:

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη νιώθω ότι το δικό μου πάλιωσε ήδη αφού δεν έχει parachrome blu spiral, ευτυχώς δεν έχουν κυκλοφορήσει ακόμα τα ατσάλινα και έτσι δε ντρέπομαι να βγώ από το σπίτι, φαντάσου να είχα και κανένα άλλο με flat spiral και χωρίς level brigde.

Μόλις έρθει το MILGAUSS το έχω χτυπήσει, είμουνα ο πρώτος που έκανα παραγγελία και μάλιστα διπλή, για μένα και για έναν φίλο, ευτυχώς γιατι δε θα μπορούσα να περιμένω κανά χρόνο+

Link to comment
Share on other sites

ωραία αυτή η σειρά

http://img34.imagevenue.com/loc1124/th_13261_DSC04315_122_1124lo.jpg

 

αλλά πολύυυυυυυυυυυυυ ακριβή:X

Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι κοσμήματα δουλεμένα πάνω σε ρολόγια, (που από μόνα τους είναι αρκετά αλμυρά:cry: ) όποτε η τιμή τους είναι αναλόγως δυσανάλογη:wacko: .

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη νιώθω ότι το δικό μου πάλιωσε ήδη αφού δεν έχει parachrome blu spiral,

 

Αυτό - το parachrome blu spiral - θα το ήθελα κι εγώ....

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

παιδάκια θέλω να αγοράσω το ακόλουθο ρολοΪ στην μητέρα μου δωράκι---> http://eu-shop.swatch.com/eshop/uk/en/Watches/IRONY/Lady/YSG123.aspx

 

και ειμαι ανάμεσα στα ακολουθα για να πάρω στον πατέρα μου δωράκι---> http://eu-shop.swatch.com/eshop/uk/en/Watches/IRONY/Big/YGS732.aspx

ή

http://eu-shop.swatch.com/eshop/uk/en/Watches/IRONY/Big/YGS400GX.aspx

 

για πείτε την γνώμη σας!

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα swatch είναι αξιόπιστα και σε αυτές τις τιμές δύσκολα θα βρεις κάτι καλύτερο. Από κει και πέρα είναι θέμα γούστου.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...