Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μου φορτίζει με τον φορτιστή της lg τόσο γρήγορα και αν ψάξεις στο google θα δεις πολλά θέματα με αυτό.

 

Εμένα μια χαρά φορτίζει. Πιστεύω ότι αυτός που περιέχεται είναι ο γρήγορος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αθόρυβη λειτουργία δεν εχει;μου βγάζει μονο με ηχο η δόνηση;

 

Αν θες αθόρυβο χωρίς δόνηση...κατεβάσεις την μπάρα και πατάς εκεί μου λέει "όλα" δύο φορες και να σου δείξει "κανένα". Τώρα λαμβάνεις κλήσεις μηνύματα χωρίς καμία ειδοποίηση. Προσοχή όμως νομίζω δεν χτυπάει ξυπνητήρι. Έλεγξε το.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια χαρά φορτίζει. Πιστεύω ότι αυτός που περιέχεται είναι ο γρήγορος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν θες αθόρυβο χωρίς δόνηση...κατεβάσεις την μπάρα και πατάς εκεί μου λέει "όλα" δύο φορες και να σου δείξει "κανένα". Τώρα λαμβάνεις κλήσεις μηνύματα χωρίς καμία ειδοποίηση. Προσοχή όμως νομίζω δεν χτυπάει ξυπνητήρι. Έλεγξε το.

 

 

 

Από όσο διάβασα και τώρα είδα ένα ελληνικό review. Λέει οτι το g4 υποστηρίζει γρήγορη φόρτιση ωστόσο δεν παρέχετεquick charge στην συσκευασία.

Link to comment
Share on other sites

O φορτιστής είναι 2 amber κ φορτίζει σφαίρα...σε μια ωριτσα το πολύ πιάνει 100% όταν αλλά τηλέφωνα ιδιας κατηγοριας θέλουν 2 -3 ώρες...τι ψαχνετε να βρείτε δηλ. Να σας το φορτσει σε 10 λεπτα..??? Έλεος δηλ

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

O φορτιστής είναι 2 amber κ φορτίζει σφαίρα...σε μια ωριτσα το πολύ πιάνει 100% όταν αλλά τηλέφωνα ιδιας κατηγοριας θέλουν 2 -3 ώρες...τι ψαχνετε να βρείτε δηλ. Να σας το φορτσει σε 10 λεπτα..??? Έλεος δηλ

 

Πεστα χρυσοστομε.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

O φορτιστής είναι 2 amber κ φορτίζει σφαίρα...σε μια ωριτσα το πολύ πιάνει 100% όταν αλλά τηλέφωνα ιδιας κατηγοριας θέλουν 2 -3 ώρες...τι ψαχνετε να βρείτε δηλ. Να σας το φορτσει σε 10 λεπτα..??? Έλεος δηλ

 

Πέστα γιατί είμαι σίγουρος ότι περιέχεται στην συσκευασία ο γρήγορος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στη marshmallow ευτυχώς λύθηκε το αθόρυβο ετσι..https://www.dropbox.com/s/idbjz5yjplgokyt/Screenshot_2015-11-06-16-51-12.png?dl=0

 

Καλύτερα έτσι. Κ εμένα δεν μου άρεσε αυτό με το όλα και κανένα.

Γραμμή έντασης ήχου δεν υπάρχει ή την έχεις βγάλει;

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα πάντως φορτιζει παρά πολύ γρήγορα ....1.5 ώρα σχεδόν ....

 

Βέβαια ξεφορτιζει και γρήγορα χαχαχα oh well υπάρχει ισορροπία ;)

Link to comment
Share on other sites

O φορτιστής είναι 2 amber κ φορτίζει σφαίρα...σε μια ωριτσα το πολύ πιάνει 100% όταν αλλά τηλέφωνα ιδιας κατηγοριας θέλουν 2 -3 ώρες...τι ψαχνετε να βρείτε δηλ. Να σας το φορτσει σε 10 λεπτα..??? Έλεος δηλ

1.8 λέει ο δικός μου και κάνει 3 ώρες.https://www.google.gr/search?client=ms-android-om-lge&site=webhp&source=hp&ei=uKw8VoT_CcWKsgHau6jICA&q=lg+g4+fast+charger&oq=lg+g4+fas&gs_l=mobile-gws-hp.1.0.35i39j0l4.1691.5400.0.6894.11.10.1.0.0.0.199.1443.0j9.9.0....0...1c.1.64.mobile-gws-hp..1.10.1458.3.VQ-oAn9t0W4#q=lg+g4+slow+charging

http://www.ubergizmo.com/2015/05/lg-g4-quick-charge-support/

Edited by msdxgr
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να φορτίζει σχετικά γρήγορα με το φορτιστή της συσκευασίας των 1,8Α/ 5v αλλα δεν είναι quick charger κατά το standard Quick Charge 2.0 το οποίο υποστηρίζει το G4.

To quick charge 2.0 δεν δίνει μόνο υψηλά amber αλλά και υψηλότερο voltage ειδικά στην αρχή της φόρτισης για να επιτύχει γρήγορη φόρτιση του τύπου 0-50% σε 30 λεπτά κτλ. Για παράδειγα αυτός: http://www.amazon.com/Tronsmart-Qualcomm-Certified-Technology-Included/dp/B00Y8994SS δουλεύει σε αυτά τα v/a : 12V/1.5A 9V/2A 5V/2A.

Link to comment
Share on other sites

Πέστα γιατί είμαι σίγουρος ότι περιέχεται στην συσκευασία ο γρήγορος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καλύτερα έτσι. Κ εμένα δεν μου άρεσε αυτό με το όλα και κανένα.

Γραμμή έντασης ήχου δεν υπάρχει ή την έχεις βγάλει;

Υπαρχει κανονικα,απλα την εχω αφαιρεσει..

Link to comment
Share on other sites

Πεστα χρυσοστομε.:)

 

E-MA....!! OK. ειπαμε..! απο το G2- G3 που ειχα και τωρα στο G4 φορτιζα τα κινητα σφαιρα λεμε.. ρουκετα..!! Ισως ο φιλος να πετυχε ελλατωμικο φορτιστη. εαν δν ειναι βεβαια λιγακι υπερβολικος.. τι να πω..!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

E-MA....!! OK. ειπαμε..! απο το G2- G3 που ειχα και τωρα στο G4 φορτιζα τα κινητα σφαιρα λεμε.. ρουκετα..!! Ισως ο φιλος να πετυχε ελλατωμικο φορτιστη. εαν δν ειναι βεβαια λιγακι υπερβολικος.. τι να πω..!

 

Δεν υπερβάλλω στα λινκ που έβαλα πιο πρίν αν κάτσεις και ψάξεις θα δεις και πολυ περισσότερο χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Πέστα γιατί είμαι σίγουρος ότι περιέχεται στην συσκευασία ο γρήγορος.

 

Παιδιά ενημερωτικά ο original φορτιστής της LG δεν υποστηρίζει quick charge....Αυτό είναι δεδομένο....η διαρκεί φορτισης από 0 σε 100 είναι περίπου 1ώρα και 40λεπτά....(από 0% όμως ούτε 5% ούτε 3%)

Εγω χρησιμοποιώ τον quick charge φορτιστή του Samsung galaxy Note 4 και από 0% σε 75% κάνει 35 λεπτά ενώ μέχρι 100% 1ώρα περίπου.....(συνήθως 50λεπτα)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενημερωτικά ο original φορτιστής της LG δεν υποστηρίζει quick charge....Αυτό είναι δεδομένο....η διαρκεί φορτισης από 0 σε 100 είναι περίπου 1ώρα και 40λεπτά....(από 0% όμως ούτε 5% ούτε 3%)

Εγω χρησιμοποιώ τον quick charge φορτιστή του Samsung galaxy Note 4 και από 0% σε 75% κάνει 35 λεπτά ενώ μέχρι 100% 1ώρα περίπου.....(συνήθως 50λεπτα)

Με τι καλωδιο;; Lg γνησιο ή της samsung ;

Link to comment
Share on other sites

Μιας και την πάτησα κι εγώ με τον proximity sensor μετά το screen protector που έβαλα,

(παρόλο που έχει τα σωστά κοψίματα) να ξαναβάλω το link με τις οδηγίες στο xda για calibration..

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=63133124&postcount=3

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,παρατηρησα στο κινητο ενα θεμα με τις κλησεις δηλαδη οταν με καλουν αργει 1,2 δευτερολεπτα να ξεκινησει η συνομιλια και σημερα εχασα και μια κληση γιατι κολλησε την στιγμη που πηγα να απαντησω.Υπαρχει καμια λυση στο θεμα αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η τελευταια ενημερωση αυτη τη στιγμη εμενα γραφει οτι εχει την 5..1. V10d
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η τελευταια ενημερωση αυτη τη στιγμη εμενα γραφει οτι εχει την 5..1. V10d

κι εμένα αυτή έχει αλλά υπάρχουν και e αλλά είναι για αλλά μοντέλα του g4.το δικό μου είναι ολλανδικό και έχει την d

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποσος χωρος σας μενει διαθεσιμος για χρηση; 22,7gb;

 

Περιπου και? αν θες βαλε και καρτα ποιο το προβλημα σου?

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κι εμένα αυτή έχει αλλά υπάρχουν και e αλλά είναι για αλλά μοντέλα του g4.το δικό μου είναι ολλανδικό και έχει την d

 

Εμενα ειναι ντοπιο.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μιας και την πάτησα κι εγώ με τον proximity sensor μετά το screen protector που έβαλα,

(παρόλο που έχει τα σωστά κοψίματα) να ξαναβάλω το link με τις οδηγίες στο xda για calibration..

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=63133124&postcount=3

 

Θύμισε μου ποιο ακριβως ηταν το πρόβλημα?? Κ μια ερώτηση. Ξεκλειδωσες bootloader κ αν αλλαξες καμια Ρομ??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Περιπου και? αν θες βαλε και καρτα ποιο το προβλημα σου?

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εμενα ειναι ντοπιο.:)

 

Επειδή πείραζα κατι system αρχεια μεγάλα ελεγα μηπως ξέμεινε τιποτα μεσα.

Επισης ηθελα να δω αν η marshmallow που εχω δεσμευει το ιδιο με lollipop.

Link to comment
Share on other sites

Με τι καλωδιο;; Lg γνησιο ή της samsung ;

 

Δοκίμασα και τα 2 καλώδια και δεν είχε διαφορά οπότε άφησα της Lg Που μοιάζει πιο χοντρό και ποιοτικό από της Samsung....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Θύμισε μου ποιο ακριβως ηταν το πρόβλημα?? Κ μια ερώτηση. Ξεκλειδωσες bootloader κ αν αλλαξες καμια Ρομ??

Μόλις τελείωνε η κλήση δεν άναβε η οθόνη..

Ακόμα δεν το πείραξα γιατί θέλω να το δώσω και να πάρω κανένα unbranded.

Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν μπορώ να βρω τη μάμα rom σε kdz αρχείο για να το επαναφέρω.. Και γι'αυτό δεν το πειράζω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωνε η κλήση δεν άναβε η οθόνη..

Ακόμα δεν το πείραξα γιατί θέλω να το δώσω και να πάρω κανένα unbranded.

Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν μπορώ να βρω τη μάμα rom σε kdz αρχείο για να το επαναφέρω.. Και γι'αυτό δεν το πειράζω.

 

αν βαλεις αλλο αρχειο kdz ευρωπαικο ας πουμε τι πειραζει.? δν νομιζω να εχεις θεμα.?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...