Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν μπορεί κάποιος ας βάλει ένα λινκ να κατεβάσουμε την τελευταία 6αρα.

 

 

Βρε παιδια ρίξτε μια ματια ....

Μια η δυο σελιδες πισω υπαρχουν τα παντα ,λινκ εξηγήσεις ...ολα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια. Μετα απο επαννεκινηση μου βγαζει το μηνυμα "unfortunately lg smart cover has stopped" και το smart cover δε λειτουργει. Α

πο εκεινη τη στιγμη οσες επανεκκινησεις και αν εκανα δεν εχουν βοηθησει. Καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

To ADEULR σημαινει οτι το κινητο ειναι απο Γερμανια; Απο καιζερ το πηρα. Με το Lg Bridge δε μου βρισκει την 6αρα..

 

Με τον τροπο στο Lg Up που λετε, υπαρχει περιπτωση να χαλασει το κινητο ή να εμφανιστει καποιο bootloop;

 

Το κινητο ειναι αυτη η εκδοση; International H815 10c Version.

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις αν εχει βρεθει τροπος να κλειδωσει ο bootloader σε περιπτωση που ειναι ξεκλειδωτος?
In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

To ADEULR σημαινει οτι το κινητο ειναι απο Γερμανια; Απο καιζερ το πηρα. Με το Lg Bridge δε μου βρισκει την 6αρα..

Γερμανικό κόκκινο δέρμα αν δεν κάνω λάθος

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια ρίξτε μια ματια ....

Μια η δυο σελιδες πισω υπαρχουν τα παντα ,λινκ εξηγήσεις ...ολα.

Εσύ λες να μην ρίξαμε μια ματιά; το λινκ που έχετε δώσει είναι το zip αρχείο για να περαστεί μέσω custom recovery. Kdz πουθενά. Επίτηδες να πεις το κλασσικό Κ γραφικό ψάξτε ρε παιδιά παρά να δώσεις την βοήθεια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτη την εκδοση κατεβαζω απο το xda;

 

LG-H81520D-Flashable.COMPLETE.zip

100% stock untouched system, boot, modem and bootloader.

σώθηκες τώρα. Από χτες ρωτάω....

Link to comment
Share on other sites

Καποιοι τα θεωρουν γελοια, και λογικο ειναι. Εαν αγορασουν καποια Oppo συσκευη και ερθουν και ρωτανε στο αντιστοιχο φορουμ, το ιδιο γελοια θα τα θεωρω και εγω.. Τεσπα..

 

Το θεμα ειναι οτι δεν εχω ιδεα απο LG πρωτον, και δευτερον το κινητο ειναι για φιλο και βιαζομαι. Επισης δε πρεπει να παθει καποιο brick ή bootloop. Εχω ρωτησει πολλες φορες. Το bootloop το παθαινει τυχαια ή μετα απο καποια συγκεκριμενη ενεργεια; Εαν χαθει η εγγυηση στο αλλαζουν; ( Απο τη στιγμη που παραδεχτηκαν οτι ειναι θεμα hardware. )

 

Πως βλεπω εαν εχω ξεκλειδωτο bootloader;

 

Εσύ λες να μην ρίξαμε μια ματιά; το λινκ που έχετε δώσει είναι το zip αρχείο για να περαστεί μέσω custom recovery. Kdz πουθενά. Επίτηδες να πεις το κλασσικό Κ γραφικό ψάξτε ρε παιδιά παρά να δώσεις την βοήθεια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σώθηκες τώρα. Από χτες ρωτάω....

Παντως λεει αυτο :
KDZ and individual images are also included
Εγω κατεβαζω το zip και βλεπω. Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Καποιοι τα θεωρουν γελοια, και λογικο ειναι. Εαν αγορασουν καποια Oppo συσκευη και ερθουν και ρωτανε στο αντιστοιχο φορουμ, το ιδιο γελοια θα τα θεωρω και εγω.. Τεσπα..

 

Το θεμα ειναι οτι δεν εχω ιδεα απο LG πρωτον, και δευτερον το κινητο ειναι για φιλο και βιαζομαι. Επισης δε πρεπει να παθει καποιο brick ή bootloop. Εχω ρωτησει πολλες φορες. Το bootloop το παθαινει τυχαια ή μετα απο καποια συγκεκριμενη ενεργεια; Εαν χαθει η εγγυηση στο αλλαζουν; ( Απο τη στιγμη που παραδεχτηκαν οτι ειναι θεμα hardware. )

 

Πως βλεπω εαν εχω ξεκλειδωσω bootloader;

Νομίζω όταν το ανοίγεις σου βγάζει κάποια μικρά κόκκινα γράμματα. Στην αρχή πριν ανοίξει η συσκευή. Μην σε πάρω στο λαιμό μου όμως.

Link to comment
Share on other sites

Καποιοι τα θεωρουν γελοια, και λογικο ειναι. Εαν αγορασουν καποια Oppo συσκευη και ερθουν και ρωτανε στο αντιστοιχο φορουμ, το ιδιο γελοια θα τα θεωρω και εγω.. Τεσπα..

 

Το θεμα ειναι οτι δεν εχω ιδεα απο LG πρωτον, και δευτερον το κινητο ειναι για φιλο και βιαζομαι. Επισης δε πρεπει να παθει καποιο brick ή bootloop. Εχω ρωτησει πολλες φορες. Το bootloop το παθαινει τυχαια ή μετα απο καποια συγκεκριμενη ενεργεια; Εαν χαθει η εγγυηση στο αλλαζουν; ( Απο τη στιγμη που παραδεχτηκαν οτι ειναι θεμα hardware. )

 

Πως βλεπω εαν εχω ξεκλειδωσω bootloader;

 

Το bootloop μάλλον είναι τυχαίο.

Για τον bootloader, όταν κάνεις επανεκκίνηση πάνω αριστερά με μικρά γράμματα στο γράφει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Με το lg up εχω περάσει διαφορες ρομ. Απολύτως ασφαλές. Δε χάνεται η εγγύηση παρά μόνο αν ξεκλειδώσεις bootloader. Από εδώ κατεβάζεις το 6 κατά σειρτά είναι το kdz http://downloads.codefi.re/autoprime/LG/LG_G4/H815/H81520D/
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου γραφει κατι πανω αριστερα. Οποτε ειναι κλειδωμενος ο bootloader; Αξιζει να γινει ροοτ; Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Για αυτους που δεν ΒΡΗΣΚΟΥΝ το αρχείο kdz μηπως πρεπει να κοιτάξουν καλυτερα?

Αν πατήσετε στο code fire directory θα σας βγαλει εδω....

http://downloads.codefi.re/autoprime/LG/LG_G4/H815/H81520D/

Στο έκτο αρχείο δεν λεει h81520d....kdz?

Ρε παιδια ημαρτον ....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια. Μετα απο επαννεκινηση μου βγαζει το μηνυμα "unfortunately lg smart cover has stopped" και το smart cover δε λειτουργει. Α

πο εκεινη τη στιγμη οσες επανεκκινησεις και αν εκανα δεν εχουν βοηθησει. Καμια ιδεα;

 

Κανείς δε γνωρίζει;

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται στο antutu το oppo 7a να εχει καλυτερες μετρησεις σε cpu και ram; :blink:

 

 

http://s24.postimg.org/utd9zkosx/Screenshot_2016_01_27_18_38_27_191.png http://s24.postimg.org/73sfomftd/Screenshot_2016_01_27_18_39_49.png

Link to comment
Share on other sites

Speedtest 4G

http://s16.postimg.org/vicjmv1kl/Quick_Memo_2016_01_27_19_03_42.png

Ούτε με το wifi μου δεν πιάνω τέτοια νουμερα!!!!

( Download 1,70 mbps και υpload 1,20 mbps στο wifi Και Υποτιθετε ότι είναι 24αρι)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Speedtest 4G

http://s16.postimg.org/vicjmv1kl/Quick_Memo_2016_01_27_19_03_42.png

Ούτε με το wifi μου δεν πιάνω τέτοια νουμερα!!!!

( Download 1,70 mbps και υpload 1,20 mbps στο wifi Και Υποτιθετε ότι είναι 24αρι)

 

 

Αν πληρώνεις για 24 αρι και εχεις αυτην την ταχυτητα μαλλον πρεπει να τους το πεις γιατι η εχεις προβλημα η σε δουλευουν και πρεπει να κατεβάσεις πακέτο μην πληρώνεις τζαμπα.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το kdz και δε με αφηνει να το βαλω στο LGUP. Λεει οτι ειναι λαθος τυπος αρχειου. Ψαχνει κατι .tot
Link to comment
Share on other sites

Αγορασμένο από skroutz αν χρειαστώ εγγύηση χρειάζομαι και την απόδειξη ε;

Ναι. Η απόδειξη είναι η εγγύηση.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το kdz και δε με αφηνει να το βαλω στο LGUP. Λεει οτι ειναι λαθος τυπος αρχειου. Ψαχνει κατι .tot

 

Οπως εισαι εκει επέλεξε το τικ update και μετα ξανάτικαρέ το refurbish και θα το δει κανονικα.

Edited by papsr6
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου γραφει κατι πανω αριστερα. Οποτε ειναι κλειδωμενος ο bootloader; Αξιζει να γινει ροοτ;

 

Ναι , κλειδωμένος είναι. Άν τον ξεκλειδώσεις χάνεις την εγγύηση, μιας και νομίζω στην 6 δεν γίνεται ακόμη ροοτ με κλειδωμένο bootloader.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Οπως εισαι εκει επέλεξε το τικ update και μετα κανάτι καρέ το refurbish και θα το δει κανονικα.
Ηεθελε το kdz να μπει στον καταλληλο φακελο του προγραμματος.. Αυτο ομως δε μου το λεγατε.. :worry:

 

Για να δουμε τωρα..

Link to comment
Share on other sites

Ηεθελε το kdz να μπει στον καταλληλο φακελο του προγραμματος.. Αυτο ομως δε μου το λεγατε.. :worry:

 

Για να δουμε τωρα..

Κ εγω μονος μου το βρηκα φιλε μου μολις τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πηρα μια θηκη mercury quick circle και ενω εχω ενοργοποιημενη την λειτουργια δεν κανει τπτ στην λειτουργια . Μπορει ν μ πει καποιος τ φταιει???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...