Jump to content

Μεχρι 300-350 ευρο καλη καμερα,μπαταρια...


Georgia620
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη εχω μπερδευτη αρκετα, θα ηθελα οποια βοηθεια.Το κινητο που θελω ειναι να καστιζει εως 300-350 ευρο να εχει οσο το δυνατον καλυτερη καμερα,μπαταρια καλη,οπως και καλο gps.Και ενα ακομα θεμα ειναι οτι δεν θελω με τιποτα πανω απο 5 ιντσες,αν ειναι και παρακατω ακομα καλυτερα.Κοιταξα για το Ζ3 compact και το οκταπυρηνο MLS,οπως και το S5.Να περιμενω μηπως το νεο Lenovo?Εχω χαθει σε ολα αυτα και εχω χασει την μπαλα:confused:

Η γνωμη σας ειναι απαραιτητη.Δεν με πειραζει να ειναι και απο εξωτερικο η αγορα,αλλα πρωτη προτερεοτητα ειναι απο Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια προταση ειναι το galaxy Alpha με εξαιρετικη καμερα, οθονη και σχετικα καλη μπαταρια. Βασικα αυτο και το Ζ3 compact οι καλυτερες συσκευες κατω απο 5 ιντσες..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια προταση ειναι το galaxy Alpha με εξαιρετικη καμερα, οθονη και σχετικα καλη μπαταρια. Βασικα αυτο και το Ζ3 compact οι καλυτερες συσκευες κατω απο 5 ιντσες..

 

ανάλογα τι λες καλή......... αν κάνεις browsing με 3g (εκεί που κυριο χρώμα είναι άσπρο κλασσικά) δυο ώρες screen time σε max light βγάζει........... δεν το λες και καλό........ από camera αρκετά καλά τα πάει πάντως

 

z3c απο μενα....... και ας μην έχει εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Περα απο το z3 compact, δες και το motorolla moto moto x second gen, αν θες μεγαλυτερο τηλεφωνο.

 

μα το moto X , καλο, χρυσο (λογω stock android) αλλα ειναι ο ορισμος της κακης μπαταριας και μετριοτατης καμερας, πραγματα που τα ζηταει απο τον τιτλο κιολας ο ανθρωπος...

Link to comment
Share on other sites

μα το moto X , καλο, χρυσο (λογω stock android) αλλα ειναι ο ορισμος της κακης μπαταριας και μετριοτατης καμερας, πραγματα που τα ζηταει απο τον τιτλο κιολας ο ανθρωπος...

 

Δεν εχεις αδικο. Τα z3c, S5 και alpha αναφερθηκαν ηδη, για αυτο ειπα να αναφερω αλλη μια καλη αγορα σε αυτο το ευρος τιμης.

Link to comment
Share on other sites

1000 Ευχαριστω σε ολους.Νομιζω το z3c ειναι πιο κοντα σε αυτο που ζηταω.

 

το είχα το τηλέφωνο μερικές μέρες και βρήκα ενα αρνητικό........... απουσία(σχεδόν απουσία έστω) εγγύησης στην ελλαδα.... και μέτρια για τα γούστα μου camera (αλλα αυτό δεν το αναφερο καθώς εχω υψηλές απαιτισεις οτι αφορά την camera )

Link to comment
Share on other sites

Επειδη με ενδιαφερει πολυ η καμερα.Τι εχεις να προτεινεις καλυτερο?Με μια διαφορα να ανεβω μαξιμουμ στις 5 ιντσες οθονη αλλα με την ιδια καλη αυτονομια μπαταρια οπως το z3?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Georgia620!

Να πω και γω την γνωμη μου?

Μετα απο πολυ διαβασμα και οταν σου λεω πολυ μιλαμε να λολενεσαι στο τελος της μερας και εκει που εχει καταληξει μια γνωμη η τελος παντων ενα διαξιφισμος να σου χαλαει το ολο πλανο εχω να σου προτεινω να διαλεξεις ενα κινητο με θεμα την ευκολια και αυτο που θα βλεπεις να τ γουσταρεις κιολας.

Τι να την κανω την καμερα να ειναι 50 μεγκαπιξελ,στο κινητο να ειναι τελεια και οταν την βγαζει στο pc ειτε για backup ειτε για print και οταν τραβαει φωτογραφια να ειναι θολη,ψυχρη,χάλι μαυρο, "κατεστραμενη" σε θεμα πιστοτητας και ποιοτητας.

 

Αν πας απο τα μαγαζια να τα δεις απο κοντα για το μονο που μπορεις να κρινεις ειναι το σασι να εισαι σιγουρη γιατι με τις λαμπες φωτισμου και με τον εντονο φωτισμο ολες οι φωτογραφιες βγαινουν πενα , ομως σε πραγματικες συνθηκες εκει ειναι αλλη ιστορια.

 

Μετα ερχεται και το θεμα της ευκολιας.

Μια φωτογραφια ειναι μια φωτογραφια και συνηθως ειναι μια στιγμη που βιαζεσαι να αποθανατισεις.

Δηλαδη οντας χαζομπαμπας δεν μπορω να λεω στο νεανουδι χαμογελασε μου και περιμενε να επιλεξω τα 20 μεγκαπιξελ να παιξω με το κοντραστ να επιλεξω το μακρο να βαλω redey on και να μπλεξω σε 7000 υποκατηγοριες...Φωτογραφια ειναι οχι προγραματισμός.

 

Το z3c που αναφερθηκε ειναι ενα καλο πακετο.Κατ εμε ενα καλο πακετο οπως στο λεω!Εχει πολυ καλη μπαταρια αλλα απο φωτο για να βγαλεις καλη τρως πακετο με τις ρυθμισεις.

Για εμενα ειχα καταληξει στο samsung alpha ,εχει ομορφο σασι,πολυ καλα χαρακτηριστηκα ,ικανοποιητικη μπαταρια για μετρια καθημερινη χρηση και φωτογραφιες περαν του ικανοποιητικου και κυριως ευκολες και σου δινει και hdr για να τις κανεις ενα κλικ καλυτερες.

 

Αυτα τα ολιγα.

Συγνωμη αν σε κουρασα.

... Μπορείς να μετανιώνεις, μα όχι για αυτά που απέκτησες,

αλλά για εκείνα που σου χάρισαν απλόχερα και δεν τα πήρες ...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Georgia620!

Να πω και γω την γνωμη μου?

Μετα απο πολυ διαβασμα και οταν σου λεω πολυ μιλαμε να λολενεσαι στο τελος της μερας και εκει που εχει καταληξει μια γνωμη η τελος παντων ενα διαξιφισμος να σου χαλαει το ολο πλανο εχω να σου προτεινω να διαλεξεις ενα κινητο με θεμα την ευκολια και αυτο που θα βλεπεις να τ γουσταρεις κιολας.

Τι να την κανω την καμερα να ειναι 50 μεγκαπιξελ,στο κινητο να ειναι τελεια και οταν την βγαζει στο pc ειτε για backup ειτε για print και οταν τραβαει φωτογραφια να ειναι θολη,ψυχρη,χάλι μαυρο, "κατεστραμενη" σε θεμα πιστοτητας και ποιοτητας.

 

Αν πας απο τα μαγαζια να τα δεις απο κοντα για το μονο που μπορεις να κρινεις ειναι το σασι να εισαι σιγουρη γιατι με τις λαμπες φωτισμου και με τον εντονο φωτισμο ολες οι φωτογραφιες βγαινουν πενα , ομως σε πραγματικες συνθηκες εκει ειναι αλλη ιστορια.

 

Μετα ερχεται και το θεμα της ευκολιας.

Μια φωτογραφια ειναι μια φωτογραφια και συνηθως ειναι μια στιγμη που βιαζεσαι να αποθανατισεις.

Δηλαδη οντας χαζομπαμπας δεν μπορω να λεω στο νεανουδι χαμογελασε μου και περιμενε να επιλεξω τα 20 μεγκαπιξελ να παιξω με το κοντραστ να επιλεξω το μακρο να βαλω redey on και να μπλεξω σε 7000 υποκατηγοριες...Φωτογραφια ειναι οχι προγραματισμός.

 

Το z3c που αναφερθηκε ειναι ενα καλο πακετο.Κατ εμε ενα καλο πακετο οπως στο λεω!Εχει πολυ καλη μπαταρια αλλα απο φωτο για να βγαλεις καλη τρως πακετο με τις ρυθμισεις.

Για εμενα ειχα καταληξει στο samsung alpha ,εχει ομορφο σασι,πολυ καλα χαρακτηριστηκα ,ικανοποιητικη μπαταρια για μετρια καθημερινη χρηση και φωτογραφιες περαν του ικανοποιητικου και κυριως ευκολες και σου δινει και hdr για να τις κανεις ενα κλικ καλυτερες.

 

Αυτα τα ολιγα.

Συγνωμη αν σε κουρασα.

 

καλη camera το alpha αλλα ζήτησε και μπαταρία (το εχω και ξερω ποσο τραγική κατάσταση είναι όταν ειδικά κανει browsing..........και games.........) εκει πατώνει άσχημα μα πολυ άσχημα

Link to comment
Share on other sites

Σε κανένα κινητό δεν θα βρεις "επαγγελματική" κάμερα. Το Ζ3c από όσο ξέρω έχει ικανοποιητικά αποτελέσματα για την καθημερινότητα σου. Όσο και να ψαχτείς -πλην κάποιον Windows phones ίσως- μέχρι το οικονομικό όριο που έθεσες είναι δύσκολο να βρεις κάτι πολύ καλύτερο.

 

Σε γενικές γραμμές για τις απαιτήσεις σου το Z3c σε καλύπτει καλύτερα από κάθε άλλο νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...