Jump to content

Επιλογή "ιδιαίτερου" (?) τηλεφώνου


fouskmech
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά.

 

Θα ήθελα σας παρακαλώ τη βοήθειά σας για την επιλογή - ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΚΟΣΤΟΥΣ - τηλεφώνου με τα κάτωθι χαρακτηριστικά:

 

1) μεγάλη οθόνη, από 5.5" και πάνω, κατά προτίμηση 6 ή/και παραπάνω

 

2) Να ανταποκρίνεται καλώς στο internet, να μην κολάει να μην αργεί να μη λαγκάρει

 

3) Βασικά, εκτός από τηλέφωνο, θέλω να είμαι διαρκώς στο internet, όχι για σερφάρισμα, αλλά να "παρακολουθώ" το mail μου και να βλέπω ή να μου έρχεται ειδοποίηση (για κράτηση μέσω expedia ή booking). Η κράτηση έρχεται με mail σε account του gmail.

Μετά, θα μπαίνω στο αντίστοιχο extranet της κάθε εταιρίας για να κάνω δουλειά σχετική με τη διαχείριση του ξενοδοχείου

 

4) Καλή διάρκεια μπαταρίας

 

5) Ένα πενάκι νομίζω θα βοηθούσε.

 

6) Να υπάρχει και καμμιά θηκούλα, εννοώ να υπάρχουν και αξεσουάρ...

 

7) Καλή ανάλυση, φωτεινή οθόνη, με καλή ευκρίνεια και σε εξωτερικό χώρο.

 

8) Θα μου πείτε για tablet.... αλλά ΔΕ θα ήθελα και άλλη συσκευή. Ας είναι λίγο μεγάλη, αλλά τουλάχιστον θα είναι ΚΑΙ τηλέφωνο.

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, κάθε συμβουλή .... καλοδεχούμενη.

Link to comment
Share on other sites

Aπ' ότι είπαν και σε άλλο ανάλογο ερώτημα για 6άρι σήμερα, διάλεξε μεταξύ Lenovo Vibe Z2 Pro (μάλλον καλύτερη οθόνη) και Huawei Mate 7 (μάλλον καλύτερη μπαταρία και κατά το προσωπικό μου γούστο το ομορφότερο)... Αλλιώς Note 4 που έχει και πενάκι... Aπό επιδόσεις μη σε απασχολεί, δε θα κολλάει κανένα... ;) Edited by SpyrosR
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα παραπάνω κριτήρια, είναι επιθυμητά, όχι υποχρεωτικά. Ναι, το Note 4 είναι μια καλή λύση.

 

Έχω όμως στο μυαλό μου και το Lenovo Vibe Z2 Pro (6άρα SUPER οθόνη, καλή μπαταρία) και το Huawei Ascend Mate 7 (6άρα οθόνη, καλή μπαταρία)

 

ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ, δεν τα αναφέρω για σύγκριση, εναλλακτικές λύσεις που σκέφτομαι....

 

Και δεν μπορώ να καταλάβω... αφού βγάζουνε μεγάλες οθόνες, τηλέφωνα phablets δηλαδή... γιατί δεν τους βάζουν ένα πενάκι....????

 

Σας ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

mate 7 λογικά μονόδρομος

μετά note 4, μετά vibe z2 pro αν και δεν μου άρεσε ιδιαίτερα όσο αφορά το λογισμικό

 

όσο για το πενακι, λίγο δύσκολα λόγο κόστους του digitizer/pen, για την ώρα μόνο Samsung έκανε εσωτερική συνεργασία με την wacom και της βγαίνει αρκετά φτηνά

 

nexus 6 ούτε για αστείο, σκοτεινή οθόνη και μπαταρία τσακ μπαμ και θέλεις φόρτιση

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα το νέξους 6 αλλά δεν το έχω δουλέψει.Έχω όμως το Oneplus και σου εγγυώμαι, λειτουργία βούτυρο!Λαγκ; Τι είναι αυτό χαχα, ίντερνετ κλπ Όλα οκ στο μόνο που δεν ξέρω είναι για την οθόνη έξω εάν σου κάνει διότι υπάρχουν άλλα με καλύτερες οθόνες.Στον ήλιο όμως, πιστεύω ότι με όλα θα υπάρχει κάποιο προβληματάκι.Καλή επιτυχία
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

αφού το email management & η μπαταρία ειναι κριτήρια , ρίξε μια ματιά και σε Blackberry Passport

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...