Jump to content

Τι κινεζικο κινητο να παρω 130-150 ευρω μe 2GB ram 13 mp ca


aligato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι κινεζικο κινητο να παρω μεχρι 130-150 ευρω που να εχει βασικα 13 mp camera (sony) εαν γινεται η πισω καμερα κα 8 η μπροστινη 2 gb ram υποχρεωτικο, μπαταρια που να μπορω να την αλαξω πανω απο 2000mha, πολυ καλο gps. Εαν γινεται 4g δεν καιγομαι κιολας,τετραπυρηνο η οκταπυρηνο δεν εχω θεμα..Eπισης ποια θεωρειται απο τις παρακατω εταιριες να ψαξω;elephone,,kingzoneinew,LEAGOO,doogee,cubot,coolpad,umi,ulephone,Jiayu ;

Ευχαριστω μονο και που το διαβααaτε.:)

Link to comment
Share on other sites

Lenovo A806 (καλό όνομα brand, δυνατά specs), Coolpad F1 (εγγυημένο και φθηνό πλέον, αλλά παλιό), Gionee Elife E7 ("κτήνος" σε specs, αλλά επίσης σχετικά παλιό), Leagoo Elite 2 ("φρέσκο" και κατ' εμέ πάντα πανέμορφο), Ulefone Be Pro (καλές κριτικές και επίσης δυνατό), Mlais M52 ("φρέσκο επίσης, δυνατό σε specs και υποσχόμενο)... Aυτά μου έρχονται πρόχειρα πρόχειρα και νομίζω ότι όλα είναι αξιόλογες προτάσεις ανάλογα με τα γούστα σου... :)
Link to comment
Share on other sites

Το LEAGOO Elite 2 φαίνεται καλή φάση. Μου άρεσε ιδιαίτερα που το κεντρικό κουμπί αλλάζει χρώμα με βάση τα notifications.

Όμως εγώ δεν ξέρω αν θα αγόραζα 65* soc ειδικά όταν σε τιμή είναι παραπλήσια με 6732 και το 6752 είναι κάτι σε 30 ευρώ παραπάνω.

Θα μου πεις, τι 10 τι 30 τι 100 γιατί δεν παίρνουμε 700 ευρώ κινητό.

Εγώ είμαι σε δίλημα, γιατί δεν θέλω να δώσω πάνω από 150 ευρώ για λόγους λογικούς και όχι χρηματικούς. Βέβαια με την πτώση του ευρώ, μάλλον αυτό το όριο πρέπει να αναθεωρηθεί. Όμως δεν βρίσκω κάτι αξιοπρεπές (dual sim + 5.5 οθόνη) με κάποιο από τα 6732 ή 6752

 

Tης ίδιας άποψης ακριβώς είμαι, ότι δηλαδή δε δίνω πάνω από 150-200 (max), απλά δεν τρελένομαι τόσο να ψάχνω για επεξεργαστές κλπ... Καλές κριτικές να υπάρχουν αν μιλάμε για Κινέζικο και να πηγαίνει καλά... Το Ulefone btw που ανέφερα από πάνω 6732 έχει, ενώ το Mlais M52 έχει 6752...

Link to comment
Share on other sites

Εσύ σε αυτή την φάση αν έπρεπε να πάρεις σε ποιο θα έδινες λεφτά; Για το jiuya s3 έχουν ακουστεί διάφορα, τα kingzone επιμένουν στο απαράδεκτο partitioning, το meizu είναι πανάκριβο....

 

Εγώ το Gionee Elife E7 θα έπαιρνα επειδή μου έχει κάτσει στο μυαλό λόγω specs ή το Elite 2 λόγω σχεδίασης, αλλά οκ γούστα είναι αυτά και προσωπικά δεν έχω και τρελές απαιτήσεις (ενδεικτικό ότι με το Coolpad 7320 κάνω μια χαρά τη δουλειά μου)... Οπότε ενδεχομένως δεν έχει και ιδιαίτερη σημασία η δική μου άποψη επ' αυτού... Επίσης καλή περίπτωση φαίνεται το Ecoo E04 Plus που αναμένεται, αλλά φοβάμαι από ποιότητα κατασκευής γιατί λένε ότι είναι ουσιαστικά της Elephone με άλλο όνομα...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ψάχνομαι για κινέζικο κινητό περίπου στα ίδια λεφτά. Τι γνώμη έχετε για τα cubot; βρήκα ένα που με καλύπτει αλλά δεν ξέρω τι ρόλο βαράει ( cubot s222 )
Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Gionee Elife E7 είναι android 4.2 (ποτέ ξανά προσωπικά)

 

Έχει επίσημη αναβάθμιση ήδη σε 4.4 http://coolicool.blogspot.gr/2015/03/kit-kat-442-ota-update-for-gionee-elife.html , ενώ ακούγονται και φήμες για lolipop... ;)

Link to comment
Share on other sites

Gionee Elife E7 είναι android 4.2 (ποτέ ξανά προσωπικά)

 

Μακριά και αγαπημένοι. Και δε βλέπω αναβάθμιση στο μέλλον :down:

TQi™ 2.4GHz Transmitter and 5-Channel Receiver

Extended chassis, heavy-duty chassis braces, and transmission skid plate

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ψάχνομαι για κινέζικο κινητό περίπου στα ίδια λεφτά. Τι γνώμη έχετε για τα cubot; βρήκα ένα που με καλύπτει αλλά δεν ξέρω τι ρόλο βαράει ( cubot s222 )

 

Φίλε δεν έχω ιδιαίτερη άποψη για τα Cubot, λίγο που είδα αυτό που ανέφερες πάντως, δε μου λένε κάτι ιδιαίτερο τα specs του, για την τιμή του...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν έχω ιδιαίτερη άποψη για τα Cubot, λίγο που είδα αυτό που ανέφερες πάντως, δε μου λένε κάτι ιδιαίτερο τα specs του, για την τιμή του...

Φίλε έχεις κάποιο κατά νου να μου προτείνεις;

Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε έχεις κάποιο κατά νου να μου προτείνεις;

 

Φίλε ανέφερα κάποια παραπάνω, τα οποία εγώ προσωπικά θεωρω αξιόλογες περιπτώσεις... Αν θες ρίξε τους μια ματιά και τσέκαρε και τα ανάλογα threads εδώ, για περισσότερες πληροφορίες και κριτικές από κατόχους.... :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς; ξέρει κανείς αν έχει ενοποιημένο storage?

Βασικά το κινητό από παλιά ήταν από τα πιο όμορφα.

Και έχει και καλό επεξεργαστή.

Πρέπει να τσεκάρω αν έχει δύο σημ 4g

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωχ Ούτε το ένα ούτε το άλλο

 

Ναι sorry, το χα ξεχάσει ότι θες απαραίτητα dual sim 4g... To ulefone be pro πως το βλέπεις?

Edited by SpyrosR
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...