Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M9)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να μειώθηκαν στο S6 αλλά συνεχίζουν να υπάρχουν οι δισταγμοί στα γνωστά.

 

Δισταγμοι δεν υπαρχουν πλεον.

Οταν πηρα το Ν4 και αλλοι ελεγαν οτι πεταει παντου και οτι δεν εχει lag και μπλα μπλα μπλα, ημουν απο τους λιγους που ελεγαν οτι δεν πεταει παντου και οτι ειδικα στην περιπτωηση με τις ανοιχτες εφαρμογες υπαρχει σοβαρη καθυστερηση.

Τωρα πλεον στο s6 ολα κυλουν κανονικοτατα. Οχι, ακαριαια οπως στο One, αλλα απλα κανονικα οπως π.χ. σε ενα iPhone.

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βαγγέλη τα ίδια λέγονταν και όταν κυκλοφόρησε το NOTE 4.

Δεν φταίει το TW ούτε το sence είναι αυτό που κάνει τα htc να πετάνε.

Η τακτική της samsung να φορτώνει το σύστημα με άχρηστες δυνατότητες για λόγους εντυπωσιασμού δημιουργούν τα lags.

Μπορεί να μειώθηκαν στο S6 αλλά συνεχίζουν να υπάρχουν οι δισταγμοί στα γνωστά.

 

Από την άλλη η htc έχει κι αυτή εμμονές και προβλήματα.

Δεν μπορώ να δεχτώ το γεγονός ότι με την ίδια ανάλυση οθόνης και ανώτερο στα χαρτιά επεξεργαστή να έχει αυτές τις επιδόσεις και αυτονομία.

Μετά δεν μπορεί τόσα χρόνια να φτιάξει ένα σωστό software για τις κάμερες της.

Ακόμα και η ultra pixel που μου άρεσε και τα πάει καλά σε χαμηλό φωτισμό, κάνει τα χρώματα να φαίνονται διαφορετικά από την πραγματικότητα.

Οχι Κωστα, ειμαι απολυτα κατηγορηματικος.

Δεν υπαρχουν ουτε δισταγμοι, ουτε τιποτα. Η σαμμυ (οπως εξυπνα κανει χρονια η apple) εβαλε τα καταλληλα animations και ολα κυλουν ομαλα, χωρις κομπιασματα, χαμενα frames κλπ.

Για πρωτη φορα απολαμβανω αψογη εμπειρια, επιπεδου νεξους σε samsung συσκευη.

Αν βαλεις και τις επιδοσεις, την αυτονομια, την κορυφαια (σε android) καμερα, αλλα και την πραγματικα καλη (για πρωτη φορα και παλι) ποιοτητα κατασκεηης, εχεις το απολυτο συνολο στις 5 (λιγο πανω, λιγο κατω) ιντσες...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι απλά σφαίρα! Ότι γρηγορότερο κυκλοφορεί στο android και όχι μόνο!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι απλά σφαίρα! Ότι γρηγορότερο κυκλοφορεί στο android και όχι μόνο!

Ακριβώς.το μόνο κινητό πού ενώ δεν είναι nexus προσφέρει εμπειρία nexus.

Ολα τα αλλά τώρα πού γράφουμε για s6 η άλλα είναι απλά λόγια πού στην πράξη δεν ταυτίζονται απόλυτα.

Το s6 σε εμπειρία χρήσης δεν πιάνει το m9.

Και τα εχω και τα 2 ταυτόχρονα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Οσο περναει Ο καιρός βελτιώνεται και η μπαταρία...το κινητό πραγματικά είναι απιστευτο
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Από θερμοκρασίες πως πάει μετά από τα updates που δόθηκαν ?Είναι στα επίπεδα του m8?

Μετά το. Update όλα είναι τέλεια..δεν ζεστάνετε καθόλου φυσιολογικά η θερμοκρασία..πάντως μετά από 5 μέρες που το έχω η μπαταρία είναι τώρα σούπερ.ένα άλλο που γουστάρω στην HTC είναι ότι όλες της εφαρμογές της ,της έβαλε στο play store οπότε δεν χρειάζεται να περιμένεις διορθώσεις κάθε και οπότε βγουν. Τώρα περνει τα update σε όλες της της εφαρμογές μέσω του play store.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο update μιλας?

Εννοώ ότι όλες της εφαρμογές της της έχει στο play store οπότε αναβαθμίζονται από εκεί ποιο άμεσα.από το να περιμέναμε να αναβαθμιστούν όλα μαζί σε ota update.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Καμία παράξενη απόχρωση στην οθόνη.ολα άψογα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν φτιάξει αυτά πιστεύω παιδιά. Εγώ από την αρχή δεν είχα τέτοια θέματα, φίλος όμως είχε και πλέον είναι οκ.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα τετοια θεματα κ με απογοητευσε και το εδωσα για s6.Ομως με τρωει να ξαναγυρισω.Πιο πολυ η οθονη με νοιαζει με τη κιτρινη αποχρωση και χαμηλη φωτεινοτητα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα τετοια θεματα κ με απογοητευσε και το εδωσα για s6.Ομως με τρωει να ξαναγυρισω.Πιο πολυ η οθονη με νοιαζει με τη κιτρινη αποχρωση και χαμηλη φωτεινοτητα

Και τα δύο έχουν τα καλά τους και τα κακά τους. Αν είσαι φαν htc τότε γύρισε πίσω, αν όχι μείνε όπως είσαι.

Φιλικά Νίκος!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Νεος κατοχος one m9 και θέλω να ρωτήσω δυο πράγματα τους πιο εμπειρους:

1) κάνει multitasking το κινητο;;; στο lg g3 που ειχα εκανα, εδω δεν βρισκω τροπο.

2) οταν φοραω τα ακουστικα handsfree και οδηγώ στη μηχανή, βαζω ραδιο και όταν παω πανω από 100 και ανεβει ο θορυβος απο τον αερα, απενεργοποιειται το ραδιο. Ξερει κανεις τι ρύθμιση φταιει;;;

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Για το καλό το δικό σου πάντως αλλά και των συνανθρώπων σου, όταν πηγαίνεις με πάνω από 100, σε μηχανή, μην έχεις ακουστικό στο αυτί με μουσική.....
Link to comment
Share on other sites

Από επίσημα χείλη από ότι διάβασα και συγκεκριμένα από htc UK το γυαλί που υπάρχει στο m9 είναι gorilla glass 4.

Υπήρχαν φήμες για gorilla glass 3 αλλά τελικά είναι το 4.

Έτσι για την ιστορία.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Για το καλό το δικό σου πάντως αλλά και των συνανθρώπων σου, όταν πηγαίνεις με πάνω από 100, σε μηχανή, μην έχεις ακουστικό στο αυτί με μουσική.....

και ο λογος φιλε μου;;; φοραω το κρανος μου κανονικα και ειμαι σε δρομο που για να πηγαινεις προφανως με 100 μπορεις και το κανεις. εαν δεν το ξερεις να σε ενημερωσω οτι υπαρχουν ενδοεπικοινωνιες bluetooth για συνδεση κινητου που παιζουν απευθειας ραδιο (midland κτλ). αστοχο και ακαιρο αυτο που ειπες.

Link to comment
Share on other sites

και ο λογος φιλε μου;;; φοραω το κρανος μου κανονικα και ειμαι σε δρομο που για να πηγαινεις προφανως με 100 μπορεις και το κανεις. εαν δεν το ξερεις να σε ενημερωσω οτι υπαρχουν ενδοεπικοινωνιες bluetooth για συνδεση κινητου που παιζουν απευθειας ραδιο (midland κτλ). αστοχο και ακαιρο αυτο που ειπες.

 

Οταν καταλαβεις τους κυνδυνους που αψηφας με αυτο που λες θα αναθεωρησεις, προς το παρον εχεις δικιο!

Link to comment
Share on other sites

Οταν καταλαβεις τους κυνδυνους που αψηφας με αυτο που λες θα αναθεωρησεις, προς το παρον εχεις δικιο!

δεν αψηφω κανενα κινδυνο φιλε μου. σου επαναλαμβανω η Ευρωπαικη Ενωση εχει εγκρινει ενδοεπικοινωνιες που παιζουν μουσικη και ραδιο στο κρανος σου. Λες και αυτοι να θελουν να σκοτωνεται ο κοσμος;;; δλδ τι θελουμε;; να χτυπαει το τηλ και να το κραταμε με το ενα χερι οπως βλεπεις χιλιαδες;;

 

τεσπα, παει αλλου η κουβεντα απο αυτο που ρωτησα...

Link to comment
Share on other sites

δεν αψηφω κανενα κινδυνο φιλε μου. σου επαναλαμβανω η Ευρωπαικη Ενωση εχει εγκρινει ενδοεπικοινωνιες που παιζουν μουσικη και ραδιο στο κρανος σου. Λες και αυτοι να θελουν να σκοτωνεται ο κοσμος;;; δλδ τι θελουμε;; να χτυπαει το τηλ και να το κραταμε με το ενα χερι οπως βλεπεις χιλιαδες;;

 

τεσπα, παει αλλου η κουβεντα απο αυτο που ρωτησα...

 

...εχεις δικιο! ;):rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

και ο λογος φιλε μου;;; φοραω το κρανος μου κανονικα και ειμαι σε δρομο που για να πηγαινεις προφανως με 100 μπορεις και το κανεις. εαν δεν το ξερεις να σε ενημερωσω οτι υπαρχουν ενδοεπικοινωνιες bluetooth για συνδεση κινητου που παιζουν απευθειας ραδιο (midland κτλ). αστοχο και ακαιρο αυτο που ειπες.

 

Όταν το κακό συμβεί (το απ εύχομαι ) και για κάποιο λόγο δεν ακούσεις κάποιο βλακα οδηγό αυτοκινητου/ νταλίκας ο οποίος θα κάνει λάθος να σε προσπεράσει, ενώ εσύ απορροφημενος στην ομιλία σου ή στην ακρόαση μουσικής θα πας να αλλάξεις λωρίδα, έλα μετά να μου εξηγήσεις τους νόμους και ποιος είχε δίκιο ή άδικο. Και προπάντων εύχομαι να μην πάρεις κανέναν στο λαιμό σου παρέα.

 

Συγνώμη για το off topic σε ένα τέτοιο νήμα.

Διαβάζουν όμως νέα παιδιά που θα πιάσουν στα χέρια τους τιμόνι, κρίμα εν έτη 2015 να κάνουμε επίδειξη την ομιλια/ακρόαση μουσικής ενώ οδηγούμε και ιδιαίτερα μηχανή.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως εσυ φιλε μου οταν οδηγεις το αμαξι σου κλεινεις τη μουσική και το κινητο σου.... Αλλα ειπαμε, καλο ειναι να σκεφτομαστε τι γραφουμε... Οταν οδηγω και ακούω μουσική, δεν αλλαζω λωρίδα χωρίς να κοιταξω.. Αν το κανω ακομα και αν δεν ακουω δεν θα φταιει η μουσικη αλλα το λαθος στην οδήγηση μου...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...