Jump to content

onDSL by Otenet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν καταλαβαινω..Γιατι προτιματε otenet ενω υπαρχουν τοσες αλλες καλες εταιριες?Εγω πχ εχω το dsl cube της vivodi..Μπορει αρχικα να αργησαν να μου το ενεργοποιησουν (κλασσικα λογο οτε :rocket: ) αλλα τωρα δεν αντιμετοπιζω κανενα προβλημα..Επισης οι φιλοι μου που επελεξαν πακετα της forthnet και ειχαν αμεση ενεργοποιηση και ειναι απολυτα ευχαριστημενοι..

Μόνο που για να έχεις vivodi θα πρέπει να μένεις Αθήνα ή Θεσσαλονίκη. Και όσο για το πόσο γρήγοροι στην ενεργοποίηση είναι στην forthnet δεν είμαι πολύ σίγουρος. Από την στιγμή που έτσι και αλλιώς εξαρτώνται από τον ΠΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Paidia ego eimai poli disarestimenos me tin OTEnet.Exo mia sindesi 384 kai edo kai 3 bdomades i sindesi mou gia agnosto logo peftei kathe ligo kai ligaki.....exo enimerosi stin OTEnet alla exo ginei balaki metaksi OTEnet kai OTE(o enas ta rixnei ston allon) kai edo kai mia bdomada perimenei i OTEnet na stilei o OTE kapoia apotelesmata tis grammis mou kai meta na doun ti ftaiei se aytous.An den boroun na sinennoithoun oi dyo eteries(pou ousiastika einai mazi) ti na poun kai oi alles eteries!!!Eleos pia kai plirono gia ypiresies pou den mou prosferoun.Ti mou proteinete na kano?

 

Thanks se osous asxolithoun kai elpizo na ekana sto sosto meros to post mou.

Thanks :)

 

an exeis PSTN-ADSL bale filtra se oles tis tilefwnikes siskebes...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Paidia exo balei filtro an kai exo kanei tis ekseis dokime:

1 na exo pano stin grammi mono to moden xoris kanena thlefono

2 to exo dokimasei se dyo diaforetikous ypologistes

3 exo dokimasei kai ena allo modem tis otenet apo siggeni pou exei(ase alla trabigmata exei aytos......)

4 paratiro pos to modem xanei to connection tou apo tin grammi opote logika prepei na xanei tin epafi me ton paroxea.....skeftomai mipos exoune totes polles sindeseis pou den antexoune to forto

 

AFISTE kontebo na trelatho.....kathe 5 me 10 lepta ksanakano login gia na katso ligo sto internet(oso gia download ksexasteto)

 

3 meres perimeno na me paroun gia na mou poun ta apotelesmata oi mixanikoi....mou eixe pei o tilefonitis oti tha tous eidopoihsei kai akoma PERIMENO.....NA MOY ZISEIS DIMOSIO.......

 

mallon blepo na trone kamia katagellia gia na diakopso tin sindesi mou afou kai plirono kai tis analoges ypiresies den mou prosferoun apo aytes pou ypograpsa

sto simbolaio!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από όλα αυτά που δοκίμασες σίγουρα είναι θέμα γραμμής πλέον.

Όσο φόρτο και να έχουν οι γραμμές δεν δικαιολογείται αυτό. Βασικά δεν έχεις dsl δεν έχεις καν Ιντερνετ. Πριν το dsl η γραμμή ήταν εντάξει; με psdn ή isdn ανάλογα τι είχες.

Link to comment
Share on other sites

nai prin ola kala kai oi 6 mines pou eixa adsl imoun poli eyxaristimenos.....tora oute internet alla oute tilefono mporo na paro logo adsl exei poli thoribo i grammi(o Ote katelikse oti o thoribos ftaiei logo tis adsl) opote perimeno akoma.....tha zitiso bebaia otan lithei to thema kai anaprosarmogi stin xreosi gia olles aytes tis imeres pou xathika!!!!!Den tha tous pliroso kai apo pano!!!!!
Link to comment
Share on other sites

simera energopiithike i sindesi adsl otenet kit 1024 alla re pedia i taxitita poy katebasa me morphea kai bitcomet eftane ta 50-60 kb...teties taxitites pano kato iparxoyn kai sti sindesi 512!!!! ti mpori na fteei??ta programata(morpheas,bitcomet) i i otenet? i prepi nak ano extra rithmisis gia na katebazo me 1024 i esto pio poli apo 60 kb?????eyxaristo
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση.

 

Θέλω να αγοράσω τον Σεπτέμβρη κάποιο πακετάκι της Otenet στα 384 αλλά δε ξέρω ποιό. Ούτε έχω καταλάβει τι ακριβώς θα πληρώνω κάθε μήνα. Μήπως θα μπορούσε κάποιος απο εσάς να με βοηθήσει;

 

Όπως καταλάβατε, δεν έχω ασχοληθεί ξανά με το θέμα.:O

 

Ευχαριστώ:)

 

 

Καμία βοήθεια:worry: ;

Link to comment
Share on other sites

hellenicsun: Με τις τρέχουσες τιμές το πακέτο της otenet κοστίζει 82€ και περιλαμβάνει τον εξοπλισμό (modem) καθώς και τους πρώτους 4 μήνες δηλαδή βγαίνει 20,50€ το μήνα. Μετά θα σου έρχεται λογαριασμός για το ίδιο ποσό ανά μήνα για άλλους 8 μήνες καθώς είναι υποχρεωτικής διάρκειας 12 μηνών. Πάντως τώρα συμφέρει να βάλεις τουλάχιστον 512kbits αφού κοστίζει ακριβώς το ίδιο με τα 384 και σίγουρα αν μπορείς είναι καλύτερο το πακέτο στα 1024kbits με 26€ το μήνα αλλά από Σεπτέμβρη θα βγουν νέες προσφορές οπότε βλέπεις τότε τι σε συμφέρει καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

hellenicsun: Με τις τρέχουσες τιμές το πακέτο της otenet κοστίζει 82€ και περιλαμβάνει τον εξοπλισμό (modem) καθώς και τους πρώτους 4 μήνες δηλαδή βγαίνει 20,50€ το μήνα. Μετά θα σου έρχεται λογαριασμός για το ίδιο ποσό ανά μήνα για άλλους 8 μήνες καθώς είναι υποχρεωτικής διάρκειας 12 μηνών. Πάντως τώρα συμφέρει να βάλεις τουλάχιστον 512kbits αφού κοστίζει ακριβώς το ίδιο με τα 384 και σίγουρα αν μπορείς είναι καλύτερο το πακέτο στα 1024kbits με 26€ το μήνα αλλά από Σεπτέμβρη θα βγουν νέες προσφορές οπότε βλέπεις τότε τι σε συμφέρει καλύτερα.

 

 

Τουλάχιστον ψιλοκατάλαβα τι ακριβώς παίζει με τις τιμές. Η αίτηση θα πραγματοποιηθεί το Σεπτέμβρη οπότε θα δω τι με συμφέρει καλύτερα. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Θα επανέλθω με νέες ερωτήσεις αν και εφόσον χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Paidia simera ksanapira(gia xiliosti fora) kai tous rotisa ti ginete.Mou apantisan pos to koitane kai tha me enimerosoun.....rotisa akoma oti den nomizo na pliroso tis imeres pou sinexeia me petaei i sindesi kai mou apantisan pos apo tin imera pou dilothike i blavi kai EFOSON den ekana login tote tha ginei anaprosarmogi,kai tous apanto pos ebena internet alla ekana kathe 10 lepta login kai oti to simbolaio mou leie gia MONIMI sindesi kai oxi prosorini!!!Kai apantane pos den gnorizei kai otan ftiaxtei to problima tha miliso me to katallhlo tmima.Etsi kai me xreosoun tha tous katageilo kai tha zitiso diakopi simbolaiou

 

Oso gia ton filo hellenicsun tou sinisto ena:MAKRIA APO OTENET!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον ψιλοκατάλαβα τι ακριβώς παίζει με τις τιμές. Η αίτηση θα πραγματοποιηθεί το Σεπτέμβρη οπότε θα δω τι με συμφέρει καλύτερα. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Θα επανέλθω με νέες ερωτήσεις αν και εφόσον χρειαστεί.

Έχει δίκαιο ο nismo πιο πάνω. Αφού αποφάσισες για πακέτο από την otenet γιατί να πάρεις 384;

Τα 1024 με 26 ευρουδάκια είναι η πιο συμφέρουσα πρόταση από κάθε άποψη. Η διαφορά 20 με 26 ευρώ είναι ανάξια λόγου. Ενώ η διαφορά στην ταχύτητα είναι μεγάλη.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκαιο ο nismo πιο πάνω. Αφού αποφάσισες για πακέτο από την otenet γιατί να πάρεις 384;

Τα 1024 με 26 ευρουδάκια είναι η πιο συμφέρουσα πρόταση από κάθε άποψη. Η διαφορά 20 με 26 ευρώ είναι ανάξια λόγου. Ενώ η διαφορά στην ταχύτητα είναι μεγάλη.

 

Δεν έχεις καθόλου άδικο. Η χρηματική διαφορά σε σχέση με τη ταχύτητα είναι, όπως λές, ανάξια λόγου. Μόνο που, κοιτάζοντας τα πακέτα της Otenet, μπερδεύτικα λίγο. Ποιό είναι αυτό που πρέπει να επιλέξω:worry: ;

Συγνώμη αν η τελευταία ερώτηση είναι κάπως χαζή αλλά δεν έχω ξανασχοληθεί:O .

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις καθόλου άδικο. Η χρηματική διαφορά σε σχέση με τη ταχύτητα είναι, όπως λές, ανάξια λόγου. Μόνο που, κοιτάζοντας τα πακέτα της Otenet, μπερδεύτικα λίγο. Ποιό είναι αυτό που πρέπει να επιλέξω:worry: ;

Συγνώμη αν η τελευταία ερώτηση είναι κάπως χαζή αλλά δεν έχω ξανασχοληθεί:O .

OnDSL Κιτ στα 1024:) . Φαντάζομαι είναι πρώτη φορά που θα βάλεις dsl έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω απο Γεναρη 384 και σκεφτομαι να βαλω τη 1024 που εχει προσφορα τωρα αλλα εχω κανει 12μηνη δεσμευση.Μπορω να το βαλω και αν ναι θα εποφεληθω απο τιν αναβαθμιση,ετσι?:)
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω απο Γεναρη 384 και σκεφτομαι να βαλω τη 1024 που εχει προσφορα τωρα αλλα εχω κανει 12μηνη δεσμευση.Μπορω να το βαλω και αν ναι θα εποφεληθω απο τιν αναβαθμιση,ετσι?:)

Αν κατάλαβα καλά έχεις πάρει πακέτο τον Ιανουάριο με 12μηνη δέσμευση και θες να το διακόψεις για να πάρεις πακέτο με 12μηνη δέσμευση;:)

Όχι δεν γίνεται. Εκτός αν πληρώσεις για τους υπόλοιπους 4 μήνες που δεσμεύεσαι. Στο συμβόλαιο σου αναφέρεται αυτό.

Πάντως ακόμα και αν περάσουν οι 4 μήνες, στην περίπτωση σου δεν είναι η καλύτερη πρόταση.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω απο Γεναρη 384 και σκεφτομαι να βαλω τη 1024 που εχει προσφορα τωρα αλλα εχω κανει 12μηνη δεσμευση.Μπορω να το βαλω και αν ναι θα εποφεληθω απο τιν αναβαθμιση,ετσι?:)

 

Φιλε μου ,και ομως γινετε.Απλως οι 4 μηνες που εχεις ακομα δεσμευση θα προστεθουν στους αλλους 12,οποτε 12+4=16 μηνες θα εχεις δεσμευση!!!!.

Για την αναβαθμιση δεν ξερω να σου πω σιγουρα.

Προσωπικα ομως δεν το βλεπω και τοσο καλη ιδεα.;)

Α και κατι αλλο εντελως φιλικα,ολοι προσπαθουμε να λυσουμε τις αποριες μας μεσα απο αυτο το υπεροχο φορουμ,αλλα δεν βλαπτει να παρνουμε και κανα τηλ. στις εταιριες:lol: :lol:

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ,και ομως γινετε.Απλως οι 4 μηνες που εχεις ακομα δεσμευση θα προστεθουν στους αλλους 12,οποτε 12+4=16 μηνες θα εχεις δεσμευση!!!!.

Για την αναβαθμιση δεν ξερω να σου πω σιγουρα.

Προσωπικα ομως δεν το βλεπω και τοσο καλη ιδεα.;)

Α και κατι αλλο εντελως φιλικα,ολοι προσπαθουμε να λυσουμε τις αποριες μας μεσα απο αυτο το υπεροχο φορουμ,αλλα δεν βλαπτει να παρνουμε και κανα τηλ. στις εταιριες:lol: :lol:

Παρόλο που δεν το ξερα ότι γίνονται 16 οι μήνες δεν αλλάζει και πολύ το πράγμα. Και παραμένει μια όχι και τόσο καλή ιδέα. Για αρκετούς λόγους. Καταρχάς τον Ιανουάριο που θα τελειώσει το συμβόλαιο θα υπάρχουν πολύ καλύτερες προσφορές από αυτήν. Εκτός αυτού όταν έχεις ήδη την γραμμή dsl και τον εξοπλισμό υπάρχουν λύσεις που συμφέρουν περισσότερο. Χωρίς δεσμεύσεις.

Τα διάφορα πακέτα είναι καλή ευκαιρία γιαυτούς που κάνουν για πρώτη φορά σύνδεση.

Επίσης πιστεύω ότι είναι πολύ πιο έξυπνο να ρωτάς σε αυτό το υπέροχο φόρουμ (παρόλο που υπάρχουν και άλλα πιο ειδικευμένα στο θέμα) και να κάνεις μια ιντερνετική βόλτα στις εταιρίες και στις προσφορές από το να πάρεις τηλέφωνο σε μια εταιρεία και να ρωτήσεις τι σε συμφέρει να πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που δεν το ξερα ότι γίνονται 16 οι μήνες δεν αλλάζει και πολύ το πράγμα. Και παραμένει μια όχι και τόσο καλή ιδέα. Για αρκετούς λόγους. Καταρχάς τον Ιανουάριο που θα τελειώσει το συμβόλαιο θα υπάρχουν πολύ καλύτερες προσφορές από αυτήν. Εκτός αυτού όταν έχεις ήδη την γραμμή dsl και τον εξοπλισμό υπάρχουν λύσεις που συμφέρουν περισσότερο. Χωρίς δεσμεύσεις.

Τα διάφορα πακέτα είναι καλή ευκαιρία γιαυτούς που κάνουν για πρώτη φορά σύνδεση.

 

συμφωνω απόλυτα μαζι σου!!

Επίσης πιστεύω ότι είναι πολύ πιο έξυπνο να ρωτάς σε αυτό το υπέροχο φόρουμ

Πιο εξυπνο?????:wacko: :X

από το να πάρεις τηλέφωνο σε μια εταιρεία και να ρωτήσεις τι σε συμφέρει να πάρεις.

αυτο καταλαβες εσυ? Να παρεις την εταιρεια και να την ρωτησεις τι σε "συμφερει"?:wacko:

Μαλλον δεν καταλαβες καλα,εγω ειπα να παιρνουμε τηλ τις εταιριες και να ρωταμε την απορια μας για το αν ισχυει κατι ή οχι γιατι πολλες φορες και μεσα στα site των εταιριων δεν ξεκαθαριζονται ορισμενα πραγματα.Εχω προσφατη προσωπικη εμπειρια για αυτο στο λεω.Αν δεν το ελεγα στο φιλο παραπανω που ρωτησε θα το μαθαινε? Μάλλον οχι ,γιατι δεν θα εμπενε στον κοπο να παρει τηλ και ουτε θα το εβρισκε στο site της εταιριας.;)

Στα λεω ολα αυτα ,σεβομενος πάντα την προσωπικη σου αποψη:)

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

OnDSL Κιτ στα 1024:) . Φαντάζομαι είναι πρώτη φορά που θα βάλεις dsl έτσι;

 

Ακριβώς. Μια ερώτηση ακόμα. Στη τιμή των 26 ευρώ, θα προστεθούν και κάποια τέλη γραμμής απο τον ΟΤΕ; Ρωτάω γιατί στο κατάλογο του Πλαισίου αναφέρει πως στις τιμές δε συμπεριλαμβάνεται κάτι τέτοιο. Δυστηχώς δε συγκράτησα τη τιμή και την ακριβή ονομασία των τελών. Προσπαθώ να καταλάβω τι θα πληρώνω κάθε δίμηνο στο λογαριασμό για να κανονίσω τα εξοδά μου.

 

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας:) .

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Μια ερώτηση ακόμα. Στη τιμή των 26 ευρώ, θα προστεθούν και κάποια τέλη γραμμής απο τον ΟΤΕ; Ρωτάω γιατί στο κατάλογο του Πλαισίου αναφέρει πως στις τιμές δε συμπεριλαμβάνεται κάτι τέτοιο. Δυστηχώς δε συγκράτησα τη τιμή και την ακριβή ονομασία των τελών. Προσπαθώ να καταλάβω τι θα πληρώνω κάθε δίμηνο στο λογαριασμό για να κανονίσω τα εξοδά μου.

 

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας:) .

Αυτό που έχεις να πληρώσεις αρχικά είναι το κόστος των 4 πρώτων μηνών σύνδεσης. Είναι 104 ευρώ αν θυμάμαι καλά. Σε αυτό το ποσό περιλαμβάνονται τα πάντα. Εξοπλισμός, τέλος εγκατάστασης dsl, συνδρομή 4 μηνών. Μετά τους 4 μήνες θα πληρώνεις με τον τρόπο που θα επιλέξεις εσύ (μέσω ΟΤΕ, πιστωτικής κλπ) 26 ευρώ τον μήνα. Τίποτα άλλο.

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε θα κρατησω τη 384 μεχρι να τελειωσει το συμβολαιο και μεχρι τοτε θα ελπιζω να βγαλουν καμια προσφορα για 2ΜΒ και πανω:up:

Ευχαριστω παιδια:)

iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απόλυτα μαζι σου!!

 

Πιο εξυπνο?????:wacko: :X

 

αυτο καταλαβες εσυ? Να παρεις την εταιρεια και να την ρωτησεις τι σε "συμφερει"?:wacko:

Μαλλον δεν καταλαβες καλα,εγω ειπα να παιρνουμε τηλ τις εταιριες και να ρωταμε την απορια μας για το αν ισχυει κατι ή οχι γιατι πολλες φορες και μεσα στα site των εταιριων δεν ξεκαθαριζονται ορισμενα πραγματα.Εχω προσφατη προσωπικη εμπειρια για αυτο στο λεω.Αν δεν το ελεγα στο φιλο παραπανω που ρωτησε θα το μαθαινε? Μάλλον οχι ,γιατι δεν θα εμπενε στον κοπο να παρει τηλ και ουτε θα το εβρισκε στο site της εταιριας.;)

Στα λεω ολα αυτα ,σεβομενος πάντα την προσωπικη σου αποψη:)

Θεώρησα το πρώτο ποστ σου ειρωνικό. Για το "υπέροχο φόρουμ" τις απαντήσεις των μελών και όλα αυτά. Αν έκανα λάθος με συγχωρείς.

Αν και επεδή όλοι έχουμε προσωπικές εμπειρίες, ειλικρινά δεν νομίζω ότι χρειάζονται επισκέψεις σε καταστήματα και τηλέφωνα σε εταιρείες για να βγάλεις άκρη. Στο διαδίκτυο μπορείς να μάθεις και να βρεις τα πάντα. Και ειδικά το φόρουμ αυτό, αλλά και αρκετά άλλα, είναι μια πολύ καλή επιλογή για να βγάλεις άκρη ακόμα και σε πράγματα που είσαι τελείως άσχετος.

Φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε θα κρατησω τη 384 μεχρι να τελειωσει το συμβολαιο και μεχρι τοτε θα ελπιζω να βγαλουν καμια προσφορα για 2ΜΒ και πανω:up:

Ευχαριστω παιδια:)

Είναι το καλύτερο που έχεις να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...