Jump to content

5" Octa Core Dual Sim μέχρι 200€


ZeroCool
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από τα Παρακάτω ποιο λέτε να πάρω (και γιατί αν έχετε όρεξη)

 

 

  • Lenovo VIBE X2
  • Thl 2015
  • UMI ZERO
  • ELEPHONE P3000S

 

Αν έχετε καμιά άλλη πρόταση με τα εξής χαρακτηριστικά (Οcta Core,Dual Sim, 2GB, Max 5 Ίντσες , μέχρι 140gr, μέχρι 200€)

Keep Away from CooliCool
Link to comment
Share on other sites

Από τα Παρακάτω ποιο λέτε να πάρω (και γιατί αν έχετε όρεξη)

 

 

  • Lenovo VIBE X2
  • Thl 2015
  • UMI ZERO
  • ELEPHONE P3000S

 

Αν έχετε καμιά άλλη πρόταση με τα εξής χαρακτηριστικά (Οcta Core,Dual Sim, 2GB, Max 5 Ίντσες , μέχρι 140gr, μέχρι 200€)

 

Vibe X2 για όνομα, THL 2015 για χαρακτηριστικά. Τα άλλα 2 άστα πάλιωσαν. :lol:

TQi™ 2.4GHz Transmitter and 5-Channel Receiver

Extended chassis, heavy-duty chassis braces, and transmission skid plate

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πάνω που αποφάσισα να πάρω το THL 2015 , βγάζει η Elephone το P3000S με 3GB RAM!!! που είναι και φθηνότερο!!!

 

τι λέτε THL2015 188€ VS Elephone P3000S 163€ ?

Keep Away from CooliCool
Link to comment
Share on other sites

Πάνω που αποφάσισα να πάρω το THL 2015 , βγάζει η Elephone το P3000S με 3GB RAM!!! που είναι και φθηνότερο!!!

 

τι λέτε THL2015 188€ VS Elephone P3000S 163€ ?

 

THL λόγω ονόματος... :p Αν και από τα 3 που ανέφερες, εγώ το Lenovo θα έπαιρνα γιατί μου αρέσει περισσότερο... :)

Link to comment
Share on other sites

THL λόγω ονόματος... :p Αν και από τα 3 που ανέφερες, εγώ το Lenovo θα έπαιρνα γιατί μου αρέσει περισσότερο... :)

 

Δεν θέλω κινητό με μπαταριά που δεν αλλάζει... θα συμφωνήσω όμως οτι το LENOVO είναι το πιο όμορφο & ελαφρύ !

Keep Away from CooliCool
Link to comment
Share on other sites

Το Coolpad F1 σε καλύπτει σε όσα ζητάς. Στα 190 ευρώ από Ελλάδα (Απο Κίνα λιγότερα βέβαια).

 

Εξαιρετικό και δοκιμασμένο το F1... Παλιότερο (με ότι μπορεί να συνεπάγεται αυτό για "αντοχή" στο χρόνο) και αρκετά φθηνότερο βέβαια, από αυτά που αναφέρει ο φίλος... :)

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό και δοκιμασμένο το F1... Παλιότερο (με ότι μπορεί να συνεπάγεται αυτό για "αντοχή" στο χρόνο) και αρκετά φθηνότερο βέβαια, από αυτά που αναφέρει ο φίλος... :)

 

Ρε παιδιά νομίζω ότι συγκρίνετε μήλα με πορτοκάλια.. το F1 είναι τόσο παλιό και κατώτερο με το THL & Elephone ,που δεν υπάρχει σύγκριση πια...

Keep Away from CooliCool
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά νομίζω ότι συγκρίνετε μήλα με πορτοκάλια.. το F1 είναι τόσο παλιό και κατώτερο με το THL & Elephone ,που δεν υπάρχει σύγκριση πια...

Φίλε μου μην κοιτάς τις βαθμολογίες από το kimovil ..Το μόνο καλό είναι ότι βλέπεις τα χαρακτηριστικά της συσκευής από αυτό το site..Antutu πάλι μην το έχεις σαν γνώμονα.. Δεν ανταποκρίνεται στην πραγματική χρήση του κινητού.. Παράδειγμα αυτό που βλέπεις με 40000 σκορ, μπορεί να κολλάει και να έχει περισσότερα lag σε καθημερινή χρήση Από άλλο κινητό με χαμηλότερο σκορ.. Μεγάλο ρόλο παίζει η rom του κινητού που φοράει..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και παλιό ένα τηλέφωνο που μόλις έκλεισε 1 χρόνο στην αγορά. Σαφώς και τα υπόλοιπα είναι πιο μπροστά από θέμα επιδόσεων αλλά όλα όσα ζητάει ο φίλος τα καλύπτει και είναι και πιο αξιόπιστο και δοκιμασμένο από τα Elephone, Thl κτλ. Τώρα το αν στο antutu το coolpad υστερεί αυτά είναι για τους hardcore fans της τεχνολογίας που θέλουν να βλέπουν το κινητό τους απλά να υπερτερεί στα νούμερα ακόμα και αν δεν εκμεταλλευτούν ποτέ αυτή την ανωτερότητα. Edited by madman099
Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και παλιό ένα τηλέφωνο που μόλις έκλεισε 1 χρόνο στην αγορά. Σαφώς και τα υπόλοιπα είναι πιο μπροστά από θέμα επιδόσεων αλλά όλα όσα ζητάει ο φίλος τα καλύπτει και είναι και πιο αξιόπιστο και δοκιμασμένο από τα Elephone, Thl κτλ. Τώρα το αν στο antutu το coolpad υστερεί αυτά είναι για τους hordcore fans της τεχνολογίας που θέλουν να βλέπουν το κινητό τους απλά να υπερτερεί στα νούμερα ακόμα και αν δεν εκμεταλλευτούν ποτέ αυτή την ανωτερότητα.

 

Ρε παιδιά το F1 έχει σε σχέση με τα άλλα δυο

 

- Παλιό επεξεργαστή

- Μικρότερη ανάλυση οθόνης (720 x 1280 px & Density 294 Pixels)

- Μικρότερη Rom (8GB)

- Μικρότερη Μπαταρία 2500 mAh

 

Άλλα έχει και κάτι μεγαλύτερο από τα άλλα 2... το βάρος του 153gr :lol:

 

Αpples & Oranges..

Keep Away from CooliCool
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το F1 έχει σε σχέση με τα άλλα δυο

 

- Παλιό επεξεργαστή

- Μικρότερη ανάλυση οθόνης (720 x 1280 px & Density 294 Pixels)

- Μικρότερη Rom (8GB)

- Μικρότερη Μπαταρία 2500 mAh

 

Άλλα έχει και κάτι μεγαλύτερο από τα άλλα 2... το βάρος του 153gr :lol:

 

Αpples & Oranges..

Το ξέρουμε αλλά μάλλον δεν διαβάζεις αυτά που γράφουμε...

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρουμε αλλά μάλλον δεν διαβάζεις αυτά που γράφουμε...

Και όμως.. ξέρω καλά ότι μια κακή ROM μπορεί να γονατίσει και το καλύτερο κινητό.. πχ το SONY Z1 που είχα.. αλλά δεν γίνετε να αγνοούμε και το κατώτερο Hardware..

Keep Away from CooliCool
Link to comment
Share on other sites

Και όμως.. ξέρω καλά ότι μια κακή ROM μπορεί να γονατίσει και το καλύτερο κινητό.. πχ το SONY Z1 που είχα.. αλλά δεν γίνετε να αγνοούμε και το κατώτερο Hardware..

Μα δεν το αγνόησε κανείς. Η ουσία όμως είναι πως στο τέλος οι παραπάνω επιδόσεις δεν θα "φανούν" στην καθημερινότητα σου με μια συσκευή καθώς οι επιδόσεις του Coolpad είναι υπεραρκετές για να κάνεις ότι θα έκανες με τα υπόλοιπα...

Edited by madman099
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά νομίζω ότι συγκρίνετε μήλα με πορτοκάλια.. το F1 είναι τόσο παλιό και κατώτερο με το THL & Elephone ,που δεν υπάρχει σύγκριση πια...

 

Φίλε μου δεν έκανα σύγκριση, ούτε είπα ότι το Coolpad F1 είναι καλύτερο... Είπα ότι είναι εξαιρετικό και δοκιμασμένο, αλλά παλιότερο με ότι μπορεί να συνεπάγεται αυτό... Επίσης από το screen που παρέθεσες, βλέπεις φαντάζομαι ότι το F1 είναι 60+ φθηνότερο από το ένα και 90+ φθηνότερο από το άλλο... ;)

Κατά τα λοιπά όπως τα είπαν τα παιδιά είναι τα πράγματα όσον αφορά το Antutu κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...