Jump to content

Doogee DG750


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

το κινητό δουλεύει σχετικά καλά. Το θέμα μου είναι οτι δεν έχω καθαρό ήχο στο ακουστικό.

Ακούγεται σαν να μιλάει ο συνομιλητής από handsfree ενώ δε μιλάει έτσι.

Έχει κάποιος άλλος το ίδιο θέμα ? Διορθώνεται αυτό το πρόβλημα για πιο καθαρό ήχο στο ηχείο ?

 

Ευχαριστώ

Τα παιδιά είναι... χαρά ! :hypno:

iPhone 6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 87
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εκανα και εγω το ιδιο με τον makismc ενοποιηθηκε ο δισκος αλλα μου βγαζει ενα μηνημα το εξεις .να κανω διαμορφωση της καρτα sd.και οτι αν κανω την διαμορφωση θα χαθουν ολα τα δεδομενα. το προβλημα ειναι οτι εγω δεν εχω βαλει ακομα καρτα sd. το μηνημα που μου δειχνει λεει κατεστραμενω στοιχειο αποθηκευσης .οποιος ξερει τι πρεπει να κανω ας με βοηθησει γιατι το μηνημα δεν φευγει αν δεν κανω καποια ενεργεια.......ευχαριστω

 

κανεις διαμορφωση που σου λεει κι ολα κομπλε..μολις το δοκιμασα σε ενα dg750 που παρελαβα και πλεον χωρος για εφαρμογες 5 gb

Link to comment
Share on other sites

κομπλε το κινητακι,σφαιρα παντου

η μπαταρια φευγει σφαιρα ομως...μπορουμε να κανουμε τιποτα?

Edited by kaloudis
Link to comment
Share on other sites

Καλλησπερα, θελω και εγω να ξεκλειδωσω τον αποθηκευτικο χωρο, το προβλημα μου ειναι οτι δεν εχω κανει recovery , ποιο προγραμμα χρησιμοποιειται για το recovery?Σε περιπτωση που brikaρει πως μπορω να το επαναφερω;

LATEAM

Enjoy Your Life!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κομπλε το κινητακι,σφαιρα παντου

η μπαταρια φευγει σφαιρα ομως...μπορουμε να κανουμε τιποτα?

 

καλησπερα

μπορεις αν ειναι ευκολο να κανεις ενα τεστακι με την μπαταρια?

το pc mark

εχει ενα battery test αρκετα αξιοπιστο απλα θελει αν το εχεις γαι ωρες το κινητο χωρις να κανεις τιποτα

ξεκιναει απο το 100% και μεχρι το 20% τρεχει ενα μικρο video και ανοιγμα browser συνεχεια μεχρι να φτασει στο 20% και μετραει ποσες ωρες ετρεχε

πχ 100%-20% σε 7 ωρες

ετσι μπορει να γινει μια συγκριση με τα υπολοιπα , γιατι ο καθενας κανει διαφορετικη χρηση , αν ομως βαλουμε ολοι το ιδιο προγραμμα τοτε θα ξερουμε τι γινεται

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

το κινητό σε γενικές γραμμές είναι πολύ καλό (για τα λεφτά του).

Το θέμα είναι με τη φωτογραφική μηχανή και τις σκοτεινές λήψεις (πχ. βράδυ).

 

Ξέρει κάποιος τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να βγάζω πιο καθαρές - φωτεινές φωτό σε σκοτεινούς χώρους ?

Ευχαριστώ.

Τα παιδιά είναι... χαρά ! :hypno:

iPhone 6

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Φίλε μου εξαιρετική δουλειά μπράβο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το τηλεφωνο ηρθε με τη rom 317 που μπορειτε να τη βρειτε και εδω

 

Η εμφανιση του προσωπικα μου αρεσει αρκετα.

Το πισω καπακι κουμπωνει πολυ δυνατα και αν θελω να το ανοιξω ανοιγει με δυσκολια.

Μπορουμε μεσα απο της ρυθμισεις να επιλεξουμε ποια καρτα θα εχει 3g χωρις να αλλαζουμε θεση στις καρτες sim. Επισης μπορουμε να εχουμε μονο 3g (οχι αυτοματο 2g3g)

To μεγαφωνο του στο πισω μερος ισως να δυσκολεψει οταν το εχουμε ακουμπισμενο σε επιπεδη επιφανεια.

Το ακουστικο του κατα τη συνομιλια ειναι καλο για τα δικα μου αυτια :lol: και στην αλλη ακρη της γραμμης σε λιγες κλησεις που εκανα δεν μου εκανε κανενας παραπονα οτι δεν με ακουει.

Η οθονη υπο γωνιες ειναι στα αρνητικα του, επισης και η ποιοτητα της οθονης δεν ειναι καλη. Αλλο πραγμα η αναλυση οθονης (Screen resolution: 960 x 540) και αλλο η ποιοτητα.

Στο gps test ειδα χαμιλο snr - σε σταση εως 7μετρα accuracy και με 10 in view και 7-8 in use.

Δoκιμασα με κλειστα τα data/wifi το gps στο αμαξι με την εφαρμογη Offline maps & Navigation , σε στενο δρομο με διωροφα-τριωροφα σπιτια δεν ειδα σοβαρα προβληματα, εχασε 2 φορες την τοποθεσια και την ξαναβρηκε αμεσα.

Φωτογραφικη: Υπαρχουν δυο εφαρμογες για φωτογραφιες, η μια ονομαζετε ''φωτογ.μηχανη'' και η αλλη ''camerabox''. Η εφαρμογη cameraboχ εχει καλυτερα αποτελεσματα σε εσωτερικο χωρο. Η εφαρμογη φωτογ.μηχανη σε εσωτερικο χωρο μπορει να βγαλει φωτογραφιες μονο με ρυθμιση νυχτα ή νυχτερινο τοπιο. Αλλιος μαυρα χαλια.

Η καμερα σε εξωτερικο χωρο που τη δοκιμασα δυσκολευεται να εστιασει σε πλανο με αποσταση 50 μετρα. Σε κοντινα δεν δοκιμασα.

Η μπαταρια του ειναι ~1500mah. Mε 3g και ανοικτη οθονη θα βγαλει περιπου 4ωρες sot απο το πρωι μεχρι το απογευμα

 

root εγινε με το VRoot_1.7.9.11674, βαζει μεσα ενα κινεζικο superuser οποτε κατευθειαν κατεβασα το supersu, εκει αν μας βγαλει το κινεζικο superuser για να δωσουμε προσβαση στο supersu που κατεβασαμε απο το play ''τικαρουμε'' στο κινεζικο παραθυρο που θα εμφανιστει το ''κουτακι'' και επιλεγουμε τη δεξια επιλογη. Μετα κατεβαζουμε το TitaniumBackup και διαγραφουμε το κινεζικο superuser και μια αλλη εφαρμογη που εκανε εγκατασταση ;)

TWRP – Custom Recovery δεν εβαλα ουτε partition. Το τηλεφωνο το πηρα για τον κολλητο μου που ειναι απλος χρηστης (κλησεις και λιγα sms), σπανια ανοιγει το wifi και εχει μονο 5-10 εφαρμογες απο το play.

 

Για απλη χρηση τηλεφωνα sms πιστευω οτι ειναι μια χαρα. Για παραπανω συστηματικα καθημερινα χρηση πιστευω πως δεν αξιζει οταν εχει απενατι του το ulefone be x και το thl 4000.

 

Πολύ καλη δουλεια φίλε μου μου ελυσες τα χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

νομίζω ότι εντόπισα γιατί δε βγάζει καλές φωτός στο σκοτάδι.

Δεν είναι σωστα συγχρονισμένο το led με το κλειστρο. Ενώ ανάβει έντονα κ δείχνει το αντικείμενο σωστά φωτισμένο,

όταν τραβάει τη φωτό έχει ήδη σβήσει το led ! Κ βγαίνει θολή η εικόνα !

Παρακαλώ αν κάποιος μπορεί να το επιβεβαιώσει κ αν έχει βρει κάποια λύση.... ακούω !!!

 

Ευχαριστώ.

Τα παιδιά είναι... χαρά ! :hypno:

iPhone 6

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ πως θα ενοποιήσω τον αποθηκευτικό χώρο ή πως θα εγκαθιστώ εφαρμογές στην εξωτερική SD.

Το πρόβλημα δηλαδή είναι ότι δεν έχει διαθέσιμο άλλο χώρο για εφαρμογές. Δοκίμασα την ενοποίηση αλλά δεν πέτυχε.

Καμμιά λύση???

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια σε όλους με μία ερώτηση παρατήρηση επί του κινητού . Όταν λαμβάνω sms και το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο αργεί πολύ να εμφανιστεί το lock screen (μπορεί και 1 λεπτό) . καμία σκέψη - λύση; Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας

Πρόσφατα έβαλα TWRP στο Doogee, όταν πάω να φλασάρω κάποια Rom(π.χ. MIUI) μου βγάζει στην αρχή Unable to mount storage και μετά συνεχίζει το φλασάρισμα. Απ ότι παρατήρησα δεν νομίζω να τελειώνει ποτέ, κολλάει το recovery και αφού με τα πολλά το έσβησα έκανα το reboot για να δω μπας και έχει φλασάρει τελικά.....όντως είχε φλασάρει άλλα λάγκαρε πολύυυυ......δοκίμασα να φλασάρω και άλλες Rom άλλα και πάλι το ίδιο, σκέφτηκα ότι μπορεί να φταίει το recovery οπότε έψαξα για άλλο recovery άλλα δεν βρήκα κάτι. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει?

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παίδες καλησπέρα,

στα καλά καθούμενα η πίσω κάμερα (8mp) τέλος. Δεν παίζει και δεν ανάβει ούτε κ το led flash.:(

Καμιά ιδέα ?Κατέβασα το droid system info και δεν τη βρίσκει. Παρά μόνο τη μπροστινή αναγνωρίζει.

Το φτιάχνουμε κάπως ή πάμε για καινούργιο τηλ ?:blink:

 

Ευχαριστώ !

Τα παιδιά είναι... χαρά ! :hypno:

iPhone 6

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπερα σας, γνωριζει καποιος γιατι δεν γινεται να μπει μια δικια μας εικονα εκτος του κινητου στην Lockscreen? Εχω Stock KitKat με Root και Xposed

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...