Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το flip board το απενεργοποιησα και εγω...

εχει βαλει κανεις την εφαρμογη Lightflow (διαχειριση led ειδοποιησεων?

το led εχει καταλαβει κανεις ποτε αναβει μπλε και ποτε πρασινο?κοκκινο μου βγαζει μονο σε κατασταση φορτισης

Edited by charlie_GR

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

το flip board το απενεργοποιησα και εγω...

εχει βαλει κανεις την εφαρμογη Lightflow (διαχειριση led ειδοποιησεων?

το led εχει καταλαβει κανεις ποτε αναβει μπλε και ποτε πρασινο?κοκκινο μου βγαζει μονο σε κατασταση φορτισης

 

Πράσινο μονο οταν ειναι στην πρίζα και εχει φορτίσει 100%,αλλιως κόκκινο εως φορτίσει πλήρους.

Μπλε σε ειδοποιήσεις πχ email,watts up κλπ.

Τα παραπάνω χωρις extra εφαρμογή αλλα απο την μάνα του.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πράσινο μονο οταν ειναι στην πρίζα και εχει φορτίσει 100%,αλλιως κόκκινο εως φορτίσει πλήρους.

Μπλε σε ειδοποιήσεις πχ email,watts up κλπ.

Τα παραπάνω χωρις extra εφαρμογή αλλα απο την μάνα του.

 

 

Επίσης γαλάζιο χρώμα βγάζει Οταν έχεις ειδοποίηση απο viber WhatsApp κ.Ο.κ

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Επίσης γαλάζιο χρώμα βγάζει Οταν έχεις ειδοποίηση απο viber WhatsApp κ.Ο.κ

 

Για αυτο λέω ειδοποιήσεις γενικά κλπ :rolleyes:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πράσινο μονο οταν ειναι στην πρίζα και εχει φορτίσει 100%,αλλιως κόκκινο εως φορτίσει πλήρους.

Μπλε σε ειδοποιήσεις πχ email,watts up κλπ.

Τα παραπάνω χωρις extra εφαρμογή αλλα απο την μάνα του.

 

εαν καποιος σου απαντήσει στο messenger ειναι πρασινο το led αν απλα σου μιλησει πρωτος ειναι μπλε...

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο λέω ειδοποιήσεις γενικά κλπ :rolleyes:

 

Ναι το ξέρω μονο που μπλε βγάζει στις αναπάντητες στα μηνύματα και στο e-mail. Στο viber WhatsApp γαλάζιο και νομίζω στο messenger του facebook βγάζει πράσινο

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω μονο που μπλε βγάζει στις αναπάντητες στα μηνύματα και στο e-mail. Στο viber WhatsApp γαλάζιο και νομίζω στο messenger του facebook βγάζει πράσινο

 

το εχω 1 μηνα περιπου ακομα με μπερδευει το χρωμα της ειδοποιησης

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι για το s6 edge ή το απλό.Πλην της οθόνης του edge (η οποία μ αρέσει τρελά) υπάρχει άλλη διάφορα με το απλό?
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι κι εμένα με μπερδεύουν λίγο τα Led. . Μόνο το μοβ ξέρω σίγουρα ότι είναι viber. Το πράσινο με το μπλε πρέπει να συνηθίσω.
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι κι εμένα με μπερδεύουν λίγο τα Led. . Μόνο το μοβ ξέρω σίγουρα ότι είναι viber. Το πράσινο με το μπλε πρέπει να συνηθίσω.

 

χαιρομαι που δεν ειμαι ο μονος ;) έβαλα την εφαρμογή διαχειριστής led και διάλεξα τα χρώματα led σε καθε app που θελω να εχω παλμικη ειδοποίηση

Edited by charlie_GR

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα το light flow έβαλα αλλα δεν λειτουργεί με το κινητό μας.και αλλοι χρήστες αντιμετωπισαν το ιδιο πρόβλημα

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Για το multitasking στην mm 6.0.1. Καταρχάς η 6.0.1 είναι τελείως διαφορετική από την 6.0. Έκανα πείραμα με 15 εφαρμογές. Όλες τις άνοιξε από εκεί που τις άφησα, μόνο τον stock browser ξαναφορτώνει η καρτέλα. Βέβαια εξαρτάται εάν τις ανοίξετε και τις ξανανοίξετε κατευθείαν από το να τις ξανανοίξετε μετά από 1 ώρα ή και ώρες που μπορεί να έχουν τερματιστεί. Όλα τέλεια μόνο 2 αρνητικά έχω. Το s health κρασάρει αρκετές φορές και το ίνσταγκραμ μετά την τελευταία ενημέρωση κρασάρει συνεχώς και έχει καταντήσει κουραστικό να θέλεις να δεις καμιά φωτογραφία και να μην μπορείς. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Για το multitasking στην mm 6.0.1. Καταρχάς η 6.0.1 είναι τελείως διαφορετική από την 6.0. Έκανα πείραμα με 15 εφαρμογές. Όλες τις άνοιξε από εκεί που τις άφησα, μόνο τον stock browser ξαναφορτώνει η καρτέλα. Βέβαια εξαρτάται εάν τις ανοίξετε και τις ξανανοίξετε κατευεθείαν από το να τις ξανανοίξετε μετά από 1 ώρα ή και ώρες που μπορεί να έχουν τερματιστεί. Όλα τέλεια μόνο 2 αρνητικά έχω. Το s health κρασάρει ατκετές φορές και το ίνσταγκραμ μετά την τελευταία ενημέρωση κρασάρει συνεχώς και έχει καταντήσει κουραστικό να θέλεις να δεις καμιά φωτογραφία και να μην μπορείς. :lol:

 

Από μπαταρία τι βλέπεις ? Βελτιώνεται καθόλου το πράγμα ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι για το s6 edge ή το απλό.Πλην της οθόνης του edge (η οποία μ αρέσει τρελά) υπάρχει άλλη διάφορα με το απλό?

Για πείτε παιδιά , γιατί μου έρχεται αύριο και δεν θέλω να το αφήσω έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε παιδιά , γιατί μου έρχεται αύριο και δεν θέλω να το αφήσω έτσι.

 

εχει ενα κλικ καλυτερη μπαταρια, 50Mha παραπανω, κατα τα αλλα καμια διαφορα. Ομως το design και η αισθηση ειναι κλασσεις ανωτερα. Επειδη μια φιλη εχει το s6, οκ καλυτερο απο το S5 αλλα προσωπικα δε θα μπορουσα να το παρω ποτε..σαν το edge κανενα. Μην το σκεφτεσαι καθολου, αξιζει για το σχεδιο, οχι για λειτουργικους σκοπους η πλαινη οθονη..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία τι βλέπεις ? Βελτιώνεται καθόλου το πράγμα ?

 

Πάντα έχω ενεργοποιημένο το wifi. Πάντα σε 2G και η φωτεινότητα στο αυτόματο. Όπως πριν η μπαταρία, 3μιση με 4 ώρες οθόνη. Όσο για την αναμονή εμένα ποτέ δεν έτρωγε, να φάει 1 με 2 % όλο το βράδυ μέχρι τις 11 το πρωί. :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντα έχω ενεργοποιημένο το wifi. Πάντα σε 2G και η φωτεινότητα στο αυτόματο. Όπως πριν η μπαταρία, 3μιση με 4 ώρες οθόνη. Όσο για την αναμονή εμένα ποτέ δεν έτρωγε, να φάει 1 με 2 % όλο το βράδυ μέχρι τις 11 το πρωί. :)

 

αρα τα ιδια με πριν? Τουλαχιστον να μην ειναι χειροτερα γιατι το διαβασα και αυτο, οτι ναι μεν το Multitasking δουλευει πολυ καλυτερα αλλα μπαταρια μαλλον χειροτερα. Για να δουμε..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μπορειτε νε με βοηθησετε με ενα λινκ για την αγγλικη btu για το s6 edge...

ευχαριστω

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μπορειτε νε με βοηθησετε με ενα λινκ για την αγγλικη btu για το s6 edge...

ευχαριστω

 

http://www.sammobile.com/firmwares/download/57658/G925FXXU3COI9_G925FBTU3COJ1_BTU/

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Πρωτα το light flow έβαλα αλλα δεν λειτουργεί με το κινητό μας.και αλλοι χρήστες αντιμετωπισαν το ιδιο πρόβλημα

Μια χαρά λειτουργεί, θέλεις την τελευταία έκδοση και να ενεργοποιησεις το workaround για samsung που έχει στις επιλογές.. Για να το προτείνω..

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά λειτουργεί, θέλεις την τελευταία έκδοση και να ενεργοποιησεις το workaround για samsung που έχει στις επιλογές.. Για να το προτείνω..

Ρε φιλε να σε ρωτήσω κάτι. Ενώ δουλεύει κανονικά το προγραμμα , ανοίγω πχ. να δω το sms που μου έστειλαν αλλά το "γραμματάκι" δεν φεύγει πάνω στη μπάρα ειδοποιήσεων όπως παλιά .. υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν έχω κάνει σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε να σε ρωτήσω κάτι. Ενώ δουλεύει κανονικά το προγραμμα , ανοίγω πχ. να δω το sms που μου έστειλαν αλλά το "γραμματάκι" δεν φεύγει πάνω στη μπάρα ειδοποιήσεων όπως παλιά .. υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν έχω κάνει σωστά;

Τώρα μιλάς για το Light Flow η γενικά όταν σου έρχεται SMS γιατί δεν κατάλαβα..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...