Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μια ερώτηση.

Σε κάποια apks όταν τα ανοίγω εμφανίζει ένα στρογγυλό εικονίδιο με κάτι τελικές επάνω το οποίο μεταφέρεται στην οθόνη οπουδήποτε αλλά αν το πατήσεις δεν κάνει τίποτα.

Πως μπορούμε να το βγάλουμε αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.

Σε κάποια apks όταν τα ανοίγω εμφανίζει ένα στρογγυλό εικονίδιο με κάτι τελικές επάνω το οποίο μεταφέρεται στην οθόνη οπουδήποτε αλλά αν το πατήσεις δεν κάνει τίποτα.

Πως μπορούμε να το βγάλουμε αυτό?

 

σελίδα 68 ποστ #1010 #1011

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

σελίδα 68 ποστ #1010 #1011

Ευχαριστώ απλά αναρωτιόμουν αν υπάρχει τρόπος να το αφαιρέσω.

 

Edit: Παιδιά μια ερώτηση. Μην με παρεξηγησετε ομως. Αν το κινητό το κουνησετε δίπλα στο αυτί σας ακούγεται σαν να υπαρχει κάτι εσωτερικά και πάει πέρα δώθε.

Εμένα κάτι ακούγεται αλλά μπορεί να είναι και τα κουμπιά αλλά δεν μπορώ να καταλάβω.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ απλά αναρωτιόμουν αν υπάρχει τρόπος να το αφαιρέσω.

 

Edit: Παιδιά μια ερώτηση. Μην με παρεξηγησετε ομως. Αν το κινητό το κουνησετε δίπλα στο αυτί σας ακούγεται σαν να υπαρχει κάτι εσωτερικά και πάει πέρα δώθε.

Εμένα κάτι ακούγεται αλλά μπορεί να είναι και τα κουμπιά αλλά δεν μπορώ να καταλάβω.

Τα κινητα μερη της καμερας....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Τα κινητα μερη της καμερας....

Οπότε είναι όλα ετσι. ?

Σίγουρο η έχει φύγει τίποτα μέσα και θα τραβάω τα μαλλιά μου.

Αυτό μου μένει να δω.

Link to comment
Share on other sites

Λογικα ειναι το OIS...

Παντως με την 5.1.1 βελτιωθηκε η αυτονομια του edge.

Εκει που ημουν στις 2,5 ωρες οθονης τωρα παει 3...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο S-HEALTH παω να βαλω ημερομηνια και καλα δικια μου αλλα δεν παιρνει την σωστη.

Το εχει δουλεψει κανεις?

Πιθανον ειναι καποιο bug.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο S-HEALTH παω να βαλω ημερομηνια και καλα δικια μου αλλα δεν παιρνει την σωστη.

Το εχει δουλεψει κανεις?

Πιθανον ειναι καποιο bug.

 

Λεγε, κρυβεις χρονια και σε πηρε μυρωδια η εφαρμογη!!! :lol:

 

Εμενα παντως μια χαρα την εχει παρει τη δικια μου...

Τι μηνυμα σου βγαζει???

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Λεγε, κρυβεις χρονια και σε πηρε μυρωδια η εφαρμογη!!! :lol:

 

Εμενα παντως μια χαρα την εχει παρει τη δικια μου...

Τι μηνυμα σου βγαζει???

 

χαχαχαχα. Σιγα μην ντραπω για τα χρονια μου.

Απλα θελω να βαλω 01/11/1978 και αυτο επιμενει να κραταει το 01/01/1978.

Δεν αλλαζει τον μηνα.

 

Ελα το βρηκα . Αλλαξα την μερα , εκανα αποθηκευση και μετα αλλαξα μηνα και μερα μαζι.

Οποτε τωρα εμαθε την ηλικια μου.

Χαχαχα.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα,ισχυει κ στο edge το θεματακι που εβγαλε το s6 σχετικα με τον τζογο που ειχε το home button?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα,ισχυει κ στο edge το θεματακι που εβγαλε το s6 σχετικα με τον τζογο που ειχε το home button?

 

2 edge εχουν περασει απο τα χερια μου και σε κανενα δε τζογαρε το home button!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

2 edge εχουν περασει απο τα χερια μου και σε κανενα δε τζογαρε το home button!

 

μονο το κανονικο ειχε το θεμα?

Link to comment
Share on other sites

μονο το κανονικο ειχε το θεμα?

Ούτε το δικό μου έχει τζόγο.

Απλά θα κοιτάξεις το κινητό καλά κόντρα στο φως και με σβηστη οθονη να δεις μήπως φαίνεται το μονωτικο θερμοκρασίας που βάζουν περιμετρικά στην μπαταρία. Με ανοιχτή οθόνη δεν φαίνεται σε καμία περίπτωση. Σε εξι τηλέφωνα που είδα ξεχωρίζει κάτω από το γυαλι.

Στα τρια φαινόταν πολύ ενώ στα άλλα ίσα ίσα που μπορούσες να το ξεχωρίζεις και αυτό μόνο κόντρα στο φως του ήλιου και με τα 1000 ζόρια.

Ας πούμε άλλοι δεν το έβλεπαν απλά εγώ είμαι και λίγο ψειρας.

Αν είναι λίγο έχει καλώς αλλά αν είναι πολύ δεν ξέρω τι παίζει μιας και η Samsung το χαρακτηρίζει ως είδωλο που φαίνεται μόνο στον ήλιο και δεν επηρεάζει λειτουργικά.

Στο πρώτο που πήρα φαινόταν πολύ ακόμα και στο φως του σπιτιού και το άλλαξα Doa αφού Μανουριασα στο κατάστημα πρώτα μιας και θέλανε να το στείλουν στη Samsung αλλά στο τέλος πήραν την ευθύνη μόνοι τους αφού τους απείλησα ότι θα πάω στον καταναλωτή.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, σε πιο μαγαζί που έχουμε πιο πολλές πιθανότητες να πετύχουμε S6 Edge με Sony φακό ? 2 κομμάτια που έχω παρει απο Vodafone είχαν Sony. Edited by AlexS3
Link to comment
Share on other sites

μονο το κανονικο ειχε το θεμα?

 

Εγω οσα ειδα δεν ειχα κανενα τζογο ουτε το απλο ουτε το edge .

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Ούτε το δικό μου έχει τζόγο.

Απλά θα κοιτάξεις το κινητό καλά κόντρα στο φως και με σβηστη οθονη να δεις μήπως φαίνεται το μονωτικο θερμοκρασίας που βάζουν περιμετρικά στην μπαταρία. Με ανοιχτή οθόνη δεν φαίνεται σε καμία περίπτωση. Σε εξι τηλέφωνα που είδα ξεχωρίζει κάτω από το γυαλι.

Στα τρια φαινόταν πολύ ενώ στα άλλα ίσα ίσα που μπορούσες να το ξεχωρίζεις και αυτό μόνο κόντρα στο φως του ήλιου και με τα 1000 ζόρια.

Ας πούμε άλλοι δεν το έβλεπαν απλά εγώ είμαι και λίγο ψειρας.

Αν είναι λίγο έχει καλώς αλλά αν είναι πολύ δεν ξέρω τι παίζει μιας και η Samsung το χαρακτηρίζει ως είδωλο που φαίνεται μόνο στον ήλιο και δεν επηρεάζει λειτουργικά.

Στο πρώτο που πήρα φαινόταν πολύ ακόμα και στο φως του σπιτιού και το άλλαξα Doa αφού Μανουριασα στο κατάστημα πρώτα μιας και θέλανε να το στείλουν στη Samsung αλλά στο τέλος πήραν την ευθύνη μόνοι τους αφού τους απείλησα ότι θα πάω στον καταναλωτή.

Σε ολα τα χρωματα;

Εννοεις για το μπρος μερος η το πισω;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Μπροστά φίλε μου

Κοίτα στο post 963.

Νόμιζα οτι προκειται για θέμα με την μπαταρια αλλά έψαξα ρώτησα και τελικά προκειτε για ειδική μόνωση που είναι κολλημένη πίσω από το πάνελ στο σημείο τς μπαταρίας το οποίο σε κάποια κινητά ξεχωρίζει όταν το κοιτάς στον ήλιο με σβηστη οθονη και πλαγίως κόντρα στο φως.

Στην ουσία δεν επηρεάζει αλλά αν φαίνεται πολύ όπως το πρώτο που είχα πάρει με ενοχλούσε.

Μετά είδα αλλά 5 edge και είχανε όλα το ίδιο αλλά τα 2 ήταν άπειρο ελάχιστο που πολύ δύσκολα το εντοπίσεις. Έτσι όπως είναι και αυτό που έχω το οποίο εγώ με παρα πολύ δυσκολία το ξεχωριζω και μόνο στο φως του ήλιου. Επίτηδες το έδειξα αλλού αλλά δεν μπορούσαν να το δουν. Οπότε όλα καλά. Αλλά παιδιά αν τα δείτε όλα σχεδόν κάτι σχηματίζουν και είναι μόνο στα edge.Τα απλά είναι αλλιωτικα στο υλικό από κάτι βίντεο που είδα. Η Samsung όπως είπα και πάνω το δικαιολογεί ως είδωλο. Αυτό το συζητήσα με smartec και δεν το λέω στον αέρα.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

@cocous

Φίλε μου μια συμβουλή:

Μην ψειριζεις τόσο πολύ τους συσκευές σου γιατί δεν θα απολαύσεις ποτέ καμιά.

Θα είσαι μονίμως στο ψάξιμο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@cocous

Φίλε μου μια συμβουλή:

Μην ψειριζεις τόσο πολύ τους συσκευές σου γιατί δεν θα απολαύσεις ποτέ καμιά.

Θα είσαι μονίμως στο ψάξιμο.

Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου αλλά είναι αρρώστια. Αυτόν τον καιρό υπεφερα με όλα αυτά που εγιναν.

Απλά είναι ότι είμαι τελειομανης και θέλω αυτό που πληρώνω να αξίζει τα λεφτά του. Ειδικά σε τόσο ακριβές συσκευές.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου αλλά είναι αρρώστια. Αυτόν τον καιρό υπεφερα με όλα αυτά που εγιναν.

Απλά είναι ότι είμαι τελειομανης και θέλω αυτό που πληρώνω να αξίζει τα λεφτά του. Ειδικά σε τόσο ακριβές συσκευές.

 

δεν είσαι ο μονος φιλε μου... και εγώ ότι πληρώνω θέλω να είναι άριστο...!!! από τότε που έχω στα χερια μου το galaxy s6 πραγματικά είμαι πολύ δυσαρεστημένος.. με το lag που έχει αυτή η συσκευή..... σχεδόν ότι και αν κάνω κολλάει...! πράγμα απαράδεκτο για τα λεφτά που έδωσα....!

 

πέρασα και την γαλλική rom αλλα ότι και να κάνω... το κινητό είναι χαλια...!!!

 

στα καταστήματα τα demo που έχουνε που είναι όλο φορτωμένα με βλακείες από παιχνιδάκια και ένα σωρό άλλες εφαρμογές δεν κολλάνε καθόλου...!

 

και εγώ και τπτ να μην έχω κολλάει ρε ****το...!!

 

ύπαρξη κάποια stock rom να φλασαρο με το odin που θα δουλεύει το κινητό σταθερά και χωρίς lag???

Link to comment
Share on other sites

δεν είσαι ο μονος φιλε μου... και εγώ ότι πληρώνω θέλω να είναι άριστο...!!! από τότε που έχω στα χερια μου το galaxy s6 πραγματικά είμαι πολύ δυσαρεστημένος.. με το lag που έχει αυτή η συσκευή..... σχεδόν ότι και αν κάνω κολλάει...! πράγμα απαράδεκτο για τα λεφτά που έδωσα....!

 

πέρασα και την γαλλική rom αλλα ότι και να κάνω... το κινητό είναι χαλια...!!!

 

στα καταστήματα τα demo που έχουνε που είναι όλο φορτωμένα με βλακείες από παιχνιδάκια και ένα σωρό άλλες εφαρμογές δεν κολλάνε καθόλου...!

 

και εγώ και τπτ να μην έχω κολλάει ρε ****το...!!

 

ύπαρξη κάποια stock rom να φλασαρο με το odin που θα δουλεύει το κινητό σταθερά και χωρίς lag???

Βασικά εσύ αν δεν μπορείς άλλο με αυτή την τραγική συσκευή θα σου πρότεινα εντελώς φιλικά να την ξεφορτωθεις και να πάρεις κάτι άλλο που θα σε καλύπτει να ήσυχασεις και συ

Link to comment
Share on other sites

δεν είσαι ο μονος φιλε μου... και εγώ ότι πληρώνω θέλω να είναι άριστο...!!! από τότε που έχω στα χερια μου το galaxy s6 πραγματικά είμαι πολύ δυσαρεστημένος.. με το lag που έχει αυτή η συσκευή..... σχεδόν ότι και αν κάνω κολλάει...! πράγμα απαράδεκτο για τα λεφτά που έδωσα....!

 

πέρασα και την γαλλική rom αλλα ότι και να κάνω... το κινητό είναι χαλια...!!!

 

στα καταστήματα τα demo που έχουνε που είναι όλο φορτωμένα με βλακείες από παιχνιδάκια και ένα σωρό άλλες εφαρμογές δεν κολλάνε καθόλου...!

 

και εγώ και τπτ να μην έχω κολλάει ρε ****το...!!

 

ύπαρξη κάποια stock rom να φλασαρο με το odin που θα δουλεύει το κινητό σταθερά και χωρίς lag???

 

Τι συσκευη ειχες πριν?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια τουλάχιστον σε μένα εκτός βέβαια του multitasking που είναι μέτριο, η συσκευή δεν έχει lag. Είναι αρκετά γρήγορη σε ότι κι αν φορτώσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...