Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση!Το κινητό απενεργοποιειται πορόλο που είναι κλειδωμένο με αποτύπωμα.Αν χαθεί και το βρει κάποιος κάνοντας reset με τα τρία κουμπια υπάρχει περίπτωση να βρεθεί το κινητο με findmymobile η διαγράφονται τα πάντα?Εχασα έτσι το s5 αλλα δεν το είχα κλειδωμένο και θελω να αποφύγω να πάθω τα ίδια!

 

καλο θα ειναι να μην το χασεις.αν καποιος το βρει και εχει ελαχιστες γνωσεις θα του περασει κατευθειαν ρομ μεσω odin και τελος.σε περιπτωσεις κλοπης η απωλειας καλο ειναι να παρεις τον παροχο σου και μεσω ιμει να το μπλοκαρεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλο θα ειναι να μην το χασεις.αν καποιος το βρει και εχει ελαχιστες γνωσεις θα του περασει κατευθειαν ρομ μεσω odin και τελος.σε περιπτωσεις κλοπης η απωλειας καλο ειναι να παρεις τον παροχο σου και μεσω ιμει να το μπλοκαρεις

 

Σε αυτο που λες είναι απαραίτητο να είναι αγορασμένο απο τον πάροχο η γίνεται αν ειναι αγορασμένο και απο σκρουτζομάγαζο?

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι iphone που κλειδώνονται στο icloud και δεν επανεργοποιούνται.... δεν μπορείς να κάνεις τίποτα σε περίπτωση κλοπής. μονο να το δηλώσεις με το ΙΜΕΙ του σε έναν οποιοδήποτε πάροχο, και αυτοί αυτόματα το προωθούν στους υπόλοιπους και το καθιστούνε άχρηστο εντός Ελλάδας. και πάλι εκτός μπορεί να το πουλήσει στο ebay κ.λ.π στο εξωτερικό.....

σε αυτήν την περίπτωση βγάζω το καπέλο στην apple.... έχουν μειωθεί οι κλοπές iphone για αυτόν τον λόγο....

 

δεν έχει σχέση η δήλωση του κινητού με το από που αγοράστηκε. Αν έχεις την απόδειξη αγοράς απλά πηγαίνεις και το δηλώνεις. δεν γνωρίζω όμως αν πρέπει να γράφει η απόδειξη τα δικά σου στοιχεία σε περίπτωση που ζητήσουν και ταυτότητα.

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ισχύει ότι το edge έχει καλύτερη μπαταρία από το απλό το s6?

Εχει 50 mah παραπανω απο το s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Αυριο μου ρχεται το S6 edge και θέλω να ρωτησω αν τυχόν έχει αναβαθμιση την κάνω αμμεσα? Αν ναι μετά το update πρέπει να μπω σε recovery να κάνω wipe cache και factory reset για καλύτερα ή όχι?

Ή χάνω κάποιες λειτουργίες σε σχέση με την παλιά έκδοση?

Επίσης πρέπει να προσεξω κάτι όσων αφορά το hardware?

Sorry για τις πολλές ερωτήσεις απλά για αρχή θα ήθελα την άποψη σας μιας και το δουλευετε και το ξέρετε καλύτερα το κινητό.

Ευχαριστώ εκ των προτερων.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεις τίποτα. ..κάνε το update και μετά κάνε ένα factory reset. ..απλό

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Αυριο μου ρχεται το S6 edge και θέλω να ρωτησω αν τυχόν έχει αναβαθμιση την κάνω αμμεσα? Αν ναι μετά το update πρέπει να μπω σε recovery να κάνω wipe cache και factory reset για καλύτερα ή όχι?

Ή χάνω κάποιες λειτουργίες σε σχέση με την παλιά έκδοση?

Επίσης πρέπει να προσεξω κάτι όσων αφορά το hardware?

Sorry για τις πολλές ερωτήσεις απλά για αρχή θα ήθελα την άποψη σας μιας και το δουλευετε και το ξέρετε καλύτερα το κινητό.

Ευχαριστώ εκ των προτερων.

Κάνε την αναβάθμιση άφοβα με factory reset μετά.Έχω το απλό και όχι το edge και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος κλάσεις πιο καλό απο το g3 αν με θυμάσαι από το νήμα,το edge από ότι ξέρω είναι και καλύτερο στη μπαταρία,βέβαια εγώ το έχω root με custom Rom και πιάνω 4 ώρες shot με χρήση 4g και κακό σήμα και με καταπληκτικο multitasking,οπότε μην μασάς έχεις κάνει την καλύτερη επιλογή Δεν υπάρχει ανώτερο τηλέφωνο αυτή τη στιγμή.

Sorry για το off-topic.:)

Link to comment
Share on other sites

Κάνε την αναβάθμιση άφοβα με factory reset μετά.Έχω το απλό και όχι το edge και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος κλάσεις πιο καλό απο το g3 αν με θυμάσαι από το νήμα,το edge από ότι ξέρω είναι και καλύτερο στη μπαταρία,βέβαια εγώ το έχω root με custom Rom και πιάνω 4 ώρες shot με χρήση 4g και κακό σήμα και με καταπληκτικο multitasking,οπότε μην μασάς έχεις κάνει την καλύτερη επιλογή Δεν υπάρχει ανώτερο τηλέφωνο αυτή τη στιγμή.

Sorry για το off-topic.:)

 

Ρε φιλε Βαγγελη τι να πω. Αυτο που βιωνω πραγματικα δεν υπαρχει.

Καινουριο κινητο σφραγισμενο απο ΟΤΕ το οποιο εγινε παραλαβη το Σαββατο απο το παιδι που το πηρα και σημερα ξεσφραγισα ΕΓΩ και τι να δω.

Με το που το ανοιξα επανω στην οθονη περιμετρικα στο σημειο που υποτιθεται ειναι απο κατω η μπαταρια ειχε ψιλα ψιλα φουσκωματακια και σχηματιζαν το παραλληλογραμο της μπαταριας. Μιλαμε αυτο ειναι απιστευυο. Το πηγα πισω κατευθειαν χωρις να το ανοιξω καν και περιμενω απαντηση απο το καταστημα για το τι θα γινει.

Παντως εγω δεν το δεχομαι με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε Βαγγελη τι να πω. Αυτο που βιωνω πραγματικα δεν υπαρχει.

Καινουριο κινητο σφραγισμενο απο ΟΤΕ το οποιο εγινε παραλαβη το Σαββατο απο το παιδι που το πηρα και σημερα ξεσφραγισα ΕΓΩ και τι να δω.

Με το που το ανοιξα επανω στην οθονη περιμετρικα στο σημειο που υποτιθεται ειναι απο κατω η μπαταρια ειχε ψιλα ψιλα φουσκωματακια και σχηματιζαν το παραλληλογραμο της μπαταριας. Μιλαμε αυτο ειναι απιστευυο. Το πηγα πισω κατευθειαν χωρις να το ανοιξω καν και περιμενω απαντηση απο το καταστημα για το τι θα γινει.

Παντως εγω δεν το δεχομαι με τιποτα.

 

και ένα άλλο παιδί εδώ πέρα είχε το ίδιο θεμα με εσένα, και το κατάλαβε όταν το πήγε να του περάσουν screen protector! έπρεπε να έβγαζες μία φωτό να το δούμε πως φαινόταν! μάλλον κακή συναρμολόγηση. συνήθως αυτό γίνεται όταν φουσκώνει η μπαταρία από την χρηση....

νομίζω θα σου δώσουν καινούργιο αν δεν πέρασαν πολλές μέρες από την αρχική αγορά του.

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε Βαγγελη τι να πω. Αυτο που βιωνω πραγματικα δεν υπαρχει.

Καινουριο κινητο σφραγισμενο απο ΟΤΕ το οποιο εγινε παραλαβη το Σαββατο απο το παιδι που το πηρα και σημερα ξεσφραγισα ΕΓΩ και τι να δω.

Με το που το ανοιξα επανω στην οθονη περιμετρικα στο σημειο που υποτιθεται ειναι απο κατω η μπαταρια ειχε ψιλα ψιλα φουσκωματακια και σχηματιζαν το παραλληλογραμο της μπαταριας. Μιλαμε αυτο ειναι απιστευυο. Το πηγα πισω κατευθειαν χωρις να το ανοιξω καν και περιμενω απαντηση απο το καταστημα για το τι θα γινει.

Παντως εγω δεν το δεχομαι με τιποτα.

 

Πηγαινε να σε διαβασει κανας παπας ρε boy... Πολυ γκαντεμια... :(

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Βασικα 4η μερα ειναι.

ομως το τηλ δεν το εδωσα παρα μονο εστειλαν φωτο και περιμενουν απαντηση.

Το δικο μου ειναι περιπου σαν το χρυσο αλλα στην φωτο που εβγαλα δεν μπορω να το πιασω καλα.

Αλλα και παλι η γραμμη φαινεται. Την εχω στα κοκκινα βελακια.

Τι να πω ρε συ, και πηρα θηκες αξεσουαρ. Στο τελος βλεπω να τα πουλαω και αυτα σαν του G4.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Τι άτυχος είσαι; Όσκαρ διεκδικεις.

 

Μιλαμε δεν υπαρχει απλα αυτο που συμβαινει. Ελπιζω να μου το αλλαξουν διοτι βλεπω να γινεται χαμος στον ΟΤΕ.

Και το αλλο να ναι οκ εννοειται.

Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε δεν υπαρχει απλα αυτο που συμβαινει. Ελπιζω να μου το αλλαξουν διοτι βλεπω να γινεται χαμος στον ΟΤΕ.

Και το αλλο να ναι οκ εννοειται.

το ιδιο πρόβλημα ειχα και εγω..το ειδε ενας φιλος απο ενα μαγαζι που πηγα να αλλαξω screenprotector. Το ειχα ενα μηνα.το πηγα στην Samsung και αλλαξε οθονη μπαταρια και πλακέτα. Εκαναν 4 μέρες
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο πρόβλημα ειχα και εγω..το ειδε ενας φιλος απο ενα μαγαζι που πηγα να αλλαξω screenprotector. Το ειχα ενα μηνα.το πηγα στην Samsung και αλλαξε οθονη μπαταρια και πλακέτα. Εκαναν 4 μέρες

 

Τι πραγμα ειναι και αυτο τωρα ρε συ?

Φουσκωνει η μπαταρια?

Μα το τηλ δεν χρησιμοποιηθηκε ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό όντως περίεργο και αντε εσείς έχετε και εγγύηση εγώ που έχει γράψει ο knox άμα μου συμβεί την εβαψα.
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό όντως περίεργο και αντε εσείς έχετε και εγγύηση εγώ που έχει γράψει ο knox άμα μου συμβεί την εβαψα.

 

Εγω πιστευω οτι αν ειναι να το εχει το εχει απο την αρχη.

Αλλα γενικα λιγο που μπηκα και εψαξα ειναι και αλλα που εχουνε ομως ειναι πολυ λιγο.

Αμα βαλεις bubbles on galaxy edge screen θα σου βγαλει.

Ισως εχει να κανει με την μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πραγματικά κρίμα που έβγαλε τέτοια μεμονωμένα προβλήματα παιδιά. Πάντως το δικό μου από την πρώτη μέρα είναι άψογο παντού και ήταν από τις εντελώς πρώτες παρτίδες.

Νομίζω πως είναι το καλύτερο και πιο γρήγορο κινητό που κυκλοφορεί αυτή την στιγμή. Και με την 5.1.1 έγινε ακόμα πιο γρήγορο και απροβλημάτιστο γενικά.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Είναι πραγματικά κρίμα που έβγαλε τέτοια μεμονωμένα προβλήματα παιδιά. Πάντως το δικό μου από την πρώτη μέρα είναι άψογο παντού και ήταν από τις εντελώς πρώτες παρτίδες.

Νομίζω πως είναι το καλύτερο και πιο γρήγορο κινητό που κυκλοφορεί αυτή την στιγμή. Και με την 5.1.1 έγινε ακόμα πιο γρήγορο και απροβλημάτιστο γενικά.

 

Παντως εγω εχω σκασει τωρα.

Περασα την ταλαιπωρια με το G4 και τωρα παλι τα ιδια?

Ειμαι και σε αναμμενα καρβουνα διοτι ακομα δεν πηρα απαντηση για DOA και περιμενω τωρα αυριο μιας και περασε η ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω εχω σκασει τωρα.

Περασα την ταλαιπωρια με το G4 και τωρα παλι τα ιδια?

Ειμαι και σε αναμμενα καρβουνα διοτι ακομα δεν πηρα απαντηση για DOA και περιμενω τωρα αυριο μιας και περασε η ωρα.

 

Θα κάνεις και εδώ εναν κύκλο DOA 4 συσκευών και ίσως μετά χαλαρώσεις.....:lol::lol:,πάντως η φαγούρα θα σου κοστίσει όλο το καλοκαίρι τελικά......

Link to comment
Share on other sites

Αν υπαρχει δυνατοτητα φυσικης παρουσιας στο Γερμανο που εγινε η αγορα μαζι με το κινητο θα γινει Αντικατασταση 100% επιτοπου...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Αν υπαρχει δυνατοτητα φυσικης παρουσιας στο Γερμανο που εγινε η αγορα μαζι με το κινητο θα γινει Αντικατασταση 100% επιτοπου...

Εχει αγοραστει απο OTE στην Κοζανη και εγω το πηγα στον Βολο. Αλλα καλυβει Πανελλαδικα η εγγυηση. Αλλα εδω στον Βολο μου ειπανε οτι αν το πηγαινα εκει που αγοραστηκε θα ητανε πιο ευκολο να παρθει η αποφαση σε αντιθεση με εδω που χρειαζεται εγκριση απο τα κεντρικα. Τι κολπο ειναι τωρα αυτο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα κάνεις και εδώ εναν κύκλο DOA 4 συσκευών και ίσως μετά χαλαρώσεις.....:lol::lol:,πάντως η φαγούρα θα σου κοστίσει όλο το καλοκαίρι τελικά......

 

Ρε συ μην παιζεις με τον πονο μου..

Πολυ γκαντεμια μιλαμε. Τετοιο πραγμα δεν μου χει τυχει ποτε ξανα.

Το τζοκερ ειναι πιο ευκολο να το καρδισεις απο τι αυτο.

Εντωμεταξυ ειναι το 64αρι που εχει 100 ευρω.

Επιτρεπεται τετοια κινητα να εχουν τετοια θεματα?

Και κατηγορουσα την LG με αυτα που επαθα αλλα τελικα παντου τα ιδια σκατα ειναι.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Εχει αγοραστει απο OTE στην Κοζανη και εγω το πηγα στον Βολο. Αλλα καλυβει Πανελλαδικα η εγγυηση. Αλλα εδω στον Βολο μου ειπανε οτι αν το πηγαινα εκει που αγοραστηκε θα ητανε πιο ευκολο να παρθει η αποφαση σε αντιθεση με εδω που χρειαζεται εγκριση απο τα κεντρικα. Τι κολπο ειναι τωρα αυτο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ρε συ μην παιζεις με τον πονο μου..

Πολυ γκαντεμια μιλαμε. Τετοιο πραγμα δεν μου χει τυχει ποτε ξανα.

Το τζοκερ ειναι πιο ευκολο να το καρδισεις απο τι αυτο.

Εντωμεταξυ ειναι το 64αρι που εχει 100 ευρω.

Επιτρεπεται τετοια κινητα να εχουν τετοια θεματα?

Και κατηγορουσα την LG με αυτα που επαθα αλλα τελικα παντου τα ιδια σκατα ειναι.

 

Τελευταία φορά θα σου πω το εξής απλό,πάρε τα λεφτά πίσω και τρέχα...πιο απλά δε γίνεται να στο πω.

Ξέχασε το απλά γιατί δεν έχει νόημα,σου μιλάω εκ πείρας,πάντα έπαιρνα τα ακριβότερα κινητά day 1 και συνήθως διάβαζα και άκουγα κάποια ζωντόβολα εδώ μέσα και σου΄πα μου΄πες κλπ.,δυστυχώς το μόνο που κατάλαβα μετά από τόσα χρόνια και χιλιάδες ευρώ χαμένα πως δεν έχει νόημα πλέον να καραξοδεύομαι μέχρι το επόμενο next big thing κλπ.και μετά πάλι να διαβάζω τα ζωντόβολα εδώ τι θα βγει.....ΔΕΝ έχει νόημα....

ΑΛΛΑ τα 600-700 ευρώ έχουν ΠΟΛΥ νόημα όταν πιάνουν τόπο με άλλο τρόπο ή τα έχεις στη τσέπη,τώρα δε σου λέω να τα παρατήσεις αλλά απλώς βρες κάτι πιο οικονομικό για να κάνεις το κέφι σου....;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...