Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!

 

Μια ερώτηση γιατί έχω κολλησει ... Έχω έναν αριθμό στο call log που με έχει καλέσει πχ. Θέλω να τον κάνω copy και paste κάπου αλλού.. Πως; κρατώντας το πατημένο βγάζει μόνο delete! Mήπως είναι bug του νέου tw Dialer;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:!:Ενημέρωση:!:

Τα μηνύματα που αφορούσαν αξεσουάρ της συσκευης για ακόμη μια φορά μεταφέρθηκαν στο σωστό θέμα.

Προσπαθήστε να μην βγαίνετε off topic .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Απο χτες κατοχος εναος μαυρου S6 32GB. Μια χαζη ερωτηση... Στο τραπεζι οταν το αφηνουμε, καλυτερα με τη "μουρη" κατω ή πανω; Δεν ειμαι της θηκης.... Ποτε δε μου αρεσαν οι θηκες.
Link to comment
Share on other sites

Απο χτες κατοχος εναος μαυρου S6 32GB. Μια χαζη ερωτηση... Στο τραπεζι οταν το αφηνουμε, καλυτερα με τη "μουρη" κατω ή πανω; Δεν ειμαι της θηκης.... Ποτε δε μου αρεσαν οι θηκες.

 

Δεκτό το ότι δε σου αρέσουν οι θήκες, αλλά θα διακινδυνεύσεις να χαραχθεί η οθόνη βάζοντας το "μπρούμυτα";;;

Μην ακούω για αχαρακτο γυαλί γιατί όχι, δεν είναι.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν άντεξα...κάτοχος και εγώ από σήμερα...32αρι μαύρο...ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ.

 

*Δημήτρη! Έδωσα μ9 Για να το πάρω...ελπίζω να έκανα καλά!!!

 

Εντυπώσεις Στην βδομάδα

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απλα εργο τεχνης!

Ειδικα το μαυρο που μπλεδιζει!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απλα εργο τεχνης!

Ειδικα το μαυρο που μπλεδιζει!

Πραγματικά δεν ξέρω πιο είναι το καλύτερο σε χρώμα.

Είναι ανάλογα τις στιγμές και τις ώρες.

Έχουμε δύο στο σπίτι. Το μαύρο που μπλεδιζει για εμένα και το χρυσό που μοιάζει με ασημί για την γυναίκα μου.

Πραγματικά όμως την μια μου αρέσει το ένα και την άλλη το άλλο. .

Χαχαχχα

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν ξέρω πιο είναι το καλύτερο σε χρώμα.

Είναι ανάλογα τις στιγμές και τις ώρες.

Έχουμε δύο στο σπίτι. Το μαύρο που μπλεδιζει για εμένα και το χρυσό που μοιάζει με ασημί για την γυναίκα μου.

Πραγματικά όμως την μια μου αρέσει το ένα και την άλλη το άλλο. .

Χαχαχχα

 

Πραγματικά όλα τα χρώματα είναι ωραία Νικολα. Για αυτο δε μπορείς να αποφασίσεις...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά γεια σας έχω ένα πρόβλημα με το τηλέφωνο το συνδέω στον υπολογιστή για να το συγχρονισω με το samsung Kiss και μου βγάζει μήνυμα στον υπολογιστή ...... Η συνδεδεμένη συσκευή υποστηρίζεται μέσω του smartSwitch το οποίο είναι πιο γρήγορο και πιο εύχρηστο..... Τι είναι αυτό ρε παιδιά και πως μπορώ να το απενεργοποιησω ώστε να συνδέομαι με το samsung Kiss; Σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε uninstall το Kies και κατέβασε το SamrtSwitch.

To SmartSwitch είναι η νέα αναβαθμησμένη έκδοση για τα νέα κινητά Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ σήμερα. Η συσκευή είναι μπιμπελό, κουκλί αλλά δυστυχώς έχει μικρή οθόνη οπότε με βλέπω να το δίνω σύντομα.

Πάντως απ το απλό S6 που είχα πριν λίγο καιρό το edge είναι σα να έρχεται απ το μέλλον. Κουκλί σκέτο.

Τα έχετε πει όλα αλλά να πω μόνο το πόσο μεγάλη (τεράστια)εντύπωση μου έκανε το boost της οθόνης κάτω απ τον ήλιο.

Στο αυτόματο τέρμα Δεξιά είναι πλέον η φωτενοτερη συσκευή που έχω δει κάτω απ τον ήλιο, πάνω απ όλες που είχα πρόσφατα, και απ το note edge και απ το απλό S6 σε σύγκριση δε με το flex2 που είχα Παράλληλα ήταν η μέρα με τη νύχτα.

Απλά καταπληκτική δουλειά απ τη Samsung, στις οθόνες παίζει μόνη της.

Και στον επεξεργαστή βέβαια και σε τόσα άλλα.

Μπιμπελό παιδιά αλλά μικρό για μένα. ....

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ σήμερα. Η συσκευή είναι μπιμπελό, κουκλί αλλά δυστυχώς έχει μικρή οθόνη οπότε με βλέπω να το δίνω σύντομα.

Πάντως απ το απλό S6 που είχα πριν λίγο καιρό το edge είναι σα να έρχεται απ το μέλλον. Κουκλί σκέτο.

Τα έχετε πει όλα αλλά να πω μόνο το πόσο μεγάλη (τεράστια)εντύπωση μου έκανε το boost της οθόνης κάτω απ τον ήλιο.

Στο αυτόματο τέρμα Δεξιά είναι πλέον η φωτενοτερη συσκευή που έχω δει κάτω απ τον ήλιο, πάνω απ όλες που είχα πρόσφατα, και απ το note edge και απ το απλό S6 σε σύγκριση δε με το flex2 που είχα Παράλληλα ήταν η μέρα με τη νύχτα.

Απλά καταπληκτική δουλειά απ τη Samsung, στις οθόνες παίζει μόνη της.

Και στον επεξεργαστή βέβαια και σε τόσα άλλα.

Μπιμπελό παιδιά αλλά μικρό για μένα. ....

Μια χαρα είναι. Τι μικρό και ********. Από Σεπτέμβρη ξαναπαιρνεις μεγάλο!!!

Χαχαχα

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα είναι. Τι μικρό και ********. Από Σεπτέμβρη ξαναπαιρνεις μεγάλο!!!

Χαχαχα

Δεν έχεις και άδικο, όσο το δουλεύω τόσο μου αρέσει.

Το θέμα είναι ότι αν το κρατήσω θέλει θήκη οπωσδήποτε και σκέφτομαι να πάρω τη γνήσια που δίνει η Vodafone με τον ασύρματο φορτιστή στα 40€.

Πιστεύω θα φορτίζει με τη θήκη δε το έχω ψάξει.

Την έχει πάρει κάποιος?

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις και άδικο, όσο το δουλεύω τόσο μου αρέσει.

Το θέμα είναι ότι αν το κρατήσω θέλει θήκη οπωσδήποτε και σκέφτομαι να πάρω τη γνήσια που δίνει η Vodafone με τον ασύρματο φορτιστή στα 40€.

Πιστεύω θα φορτίζει με τη θήκη δε το έχω ψάξει.

Την έχει πάρει κάποιος?

Αυτήν φοράω. Μια χαρά είναι. Με νορμάλ προσοχή δεν παθαίνει τίποτα, με την συγκεκριμένη θήκη, συν το γεγονός ότι δεν κρύβει το μεγαλύτερο προσόν του, την ομορφιά του δηλαδή.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν φοράω. Μια χαρά είναι. Με νορμάλ προσοχή δεν παθαίνει τίποτα, με την συγκεκριμένη θήκη, συν το γεγονός ότι δεν κρύβει το μεγαλύτερο προσόν του, την ομορφιά του δηλαδή.

Μπιμπελό μου Μπιμπελό μου,που λέει και το Άσμα, είναι κουκλί το άτιμο!

Το μαγνητικό φορτιστή τον έχεις, δε νομίζω να χρειάζεται να βγάζεις τη θήκη για να φορτισης.

Πάντως έχει πολύ smooth εμπειρία χρήσης, επιπέδου nexus σε Samsung, άψογο :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μπιμπελό μου Μπιμπελό μου,που λέει και το Άσμα, είναι κουκλί το άτιμο!

Το μαγνητικό φορτιστή τον έχεις, δε νομίζω να χρειάζεται να βγάζεις τη θήκη για να φορτισης.

Πάντως έχει πολύ smooth εμπειρία χρήσης, επιπέδου nexus σε Samsung, άψογο :)

Για ακόμα πιο σμουθ εμπειρία χρήσης το μόνο που το περνάει για μένα είναι το m9, αλλά αυτό χάνει κατά κράτος σε όλα τα άλλα. ( κάμερα οθόνη μπαταρία)

Για εμένα ότι καλύτερο κυκλοφορεί που τα έχει όλα από το άριστα μέχρι το απόλυτο είναι αυτό που κρατάς στα χέρια σου.

Μαγνητικό φορτιστή δεν έχω για το εργαλείο. Το φορτιζω σχεδόν πάντα με τον Wireless που θες και εσύ να πάρεις.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ σήμερα. Η συσκευή είναι μπιμπελό, κουκλί αλλά δυστυχώς έχει μικρή οθόνη οπότε με βλέπω να το δίνω σύντομα.

Πάντως απ το απλό S6 που είχα πριν λίγο καιρό το edge είναι σα να έρχεται απ το μέλλον. Κουκλί σκέτο.

Τα έχετε πει όλα αλλά να πω μόνο το πόσο μεγάλη (τεράστια)εντύπωση μου έκανε το boost της οθόνης κάτω απ τον ήλιο.

Στο αυτόματο τέρμα Δεξιά είναι πλέον η φωτενοτερη συσκευή που έχω δει κάτω απ τον ήλιο, πάνω απ όλες που είχα πρόσφατα, και απ το note edge και απ το απλό S6 σε σύγκριση δε με το flex2 που είχα Παράλληλα ήταν η μέρα με τη νύχτα.

Απλά καταπληκτική δουλειά απ τη Samsung, στις οθόνες παίζει μόνη της.

Και στον επεξεργαστή βέβαια και σε τόσα άλλα.

Μπιμπελό παιδιά αλλά μικρό για μένα. ....

Μανο στο flex 2 πρέπει να ξετικαρεις την εξοικονόμηση οθόνης στις ρυθμίσεις για να ειναι αποδεκτή η φωτεινότητα έξω(αυξάνεται ενα 10-15% τουλαχιςτον)

Αλλιως αν δεν το κανεις ειναι μαύρο χαλι όντως.

Αλλα,το ενα 900 το αλλο στα 300.

ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά και εχει καποια + που δεν τα εχει το s6(micro sd,radio,πλάτη που δεν χαράζετε και εχει αυτο ίαση)

1000% το flex 2 σαν το μικρό,τίμιο και value for money ξαδερφάκι του edge απο εμένα :D:p

 

Btw: το Note 4 δεν φημιζοταν για την κορυφαία φωτεινότητα στον ήλιο εδω που τα λεμε.

http://images.anandtech.com/graphs/graph9146/73793.png

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μανο στο flex 2 πρέπει να ξετικαρεις την εξοικονόμηση οθόνης στις ρυθμίσεις για να ειναι αποδεκτή η φωτεινότητα έξω(αυξάνεται ενα 10-15% τουλαχιςτον)

Αλλιως αν δεν το κανεις ειναι μαύρο χαλι όντως.

Αλλα,το ενα 900 το αλλο στα 300.

ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά και εχει καποια + που δεν τα εχει το s6(micro sd,radio,πλάτη που δεν χαράζετε και εχει αυτο ίαση)

1000% το flex 2 σαν το μικρό,τίμιο και value for money ξαδερφάκι του edge απο εμένα :D:p

 

Btw: το Note 4 δεν φημιζοταν για την κορυφαία φωτεινότητα στον ήλιο εδω που τα λεμε.

http://images.anandtech.com/graphs/graph9146/73793.png

Alex συμφωνώ σε ότι λες, γιαυτό έχω παράλληλα και το flex,πολύ τίμιο, και για 300€(& άριστη συσκευή που έχω πετύχει) απλά δώρο :)

Εννοείται ότι το έχω ξετικάρη στο flex αλλά και πάλι η οθόνη του είναι επιπέδου Note 3,πολύ καλή μέσα, Απλα αποδεκτή(χωρίς το τικ εννοείται) έξω.

Αλλά του S6 Edge είναι άλλο πράγμα ρε παιδί μου!

Η Samsung πλέον έχει ξεφύγει, θυμάμαι κάποτε δεν έβλεπες τη τύφλα σου στις amoled και τώρα πατάνε το μήλο κάτω στην ηλιοφάνεια.

Όσο Για το Note 4 το απλό φαίνεται πολύ καλά έξω στο αυτόματο συν τέρμα δεξιά η φωτεινότητα.

Πάντως το Edge όταν Απ του χρόνου θα είναι πιο mainstream θα κάνει πολλούς να χαμογελάσουν, τέτοιες συσκευές όντως πάνε μπροστά το άθλημα! :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι υπερβάλεις Άλεξ στο θέμα φωτεινότητας. Πλέον δεν υπάρχουν ναυαρχίδες που να σε δυσκολεύουν κάτω από τον ήλιο.

Επίσης οι πίνακες δεν λένε πάντα την αλήθεια.

Το NOTE edge για παράδειγμα στα χαρτιά δεν είναι κάτι σπουδαίο, όμως στην πράξη δουλεύεις με μεγάλη ευκολία.

Συν ότι η οθόνη του έχει μεγαλύτερο κοντράστ σε σχέση με το απλό Note.

Σε αντίθεση με το Μ8, μπορώ να δουλεύω άνετα φορώντας τα polarise γυαλιά μου.

Άρα για μένα δεν αποτελεί κριτήριο επιλογής από την στιγμή που όλες οι ναυαρχίδες προσφέρουν ικανοποιητικη απόδοση κάτω από τον ήλιο.

 

Ασε που όπως ζεσταίνονται μερικές απ αυτές, αν τις δουλέψεις για κάποια ώρα με τον ήλιο κατευθείαν πάνω τους, ενδέχεται να πιάσουν 60 άρια.

 

Για να τελειώνουμε, την φωτεινότητα την χρειάζεσαι σε έκτακτες περιπτώσεις. Από εκεί και πέρα σ ενδιαφέρει να δουλεύεις άνετα την συσκευη σου έξω αλλά και στο αυτοκίνητο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν προσφέρουν όλες οι συσκευές ικανοποιητική ευκρίνεια κυρίως τα LG πασχουν(G3-flex 2-nexus 5/6) στο G4 φαίνεται η LG να επανορθώνει σημαντικά πλησιάζοντας τους άλλους.

Όλοι οι υπόλοιποι πλέον ναι,παρέχουν ικανοποιητική ευκρίνεια και η Sammy απο s5 και έπειτα.

 

Επιςης δεν ανέφερα να δουλέψεις κάτω απο ηλιο(κανεις δεν το κανει,ούτε εγω),αλλα να διακρίνεις με άνεση που ειναι το ζητούμενο.

Σε τελική δίνουμε ενα σκασμό λεφτά.

 

Τέλος το off-topic απο εμένα μην ξεφεύγουμε περαιτέρω.

 

manan69t:Συμφωνώ Μανο οτι η Sammy εχει αφήσει στο παρελθόν τα κακώς κειμένα του πρόσφατου παρελθόντος.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μπιμπελό μου Μπιμπελό μου,που λέει και το Άσμα, είναι κουκλί το άτιμο!

Το μαγνητικό φορτιστή τον έχεις, δε νομίζω να χρειάζεται να βγάζεις τη θήκη για να φορτισης.

Πάντως έχει πολύ smooth εμπειρία χρήσης, επιπέδου nexus σε Samsung, άψογο :)

Καλημερα.Δεν ξερω αν σου απαντησαν αλλα φορτιζει κανονικα και εγω την προσφορα της Vodafone εχω η θηκη απλα προστατευει τις γωνιες και την πλατη τιποτα αλλο.Απλα να ξερεις με το wireless pad απο 15% στο 100% μπαταρια θελει 2μιση ωρες ακριβως και απο 5% σε 100% θελει 2 ωρες και 45 λεπτα.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ώρα με το pad...με τον γρήγορο φορτιστή να φανταστώ δεν προτείνεται ε???

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Δεν ξερω αν σου απαντησαν αλλα φορτιζει κανονικα και εγω την προσφορα της Vodafone εχω η θηκη απλα προστατευει τις γωνιες και την πλατη τιποτα αλλο.Απλα να ξερεις με το wireless pad απο 15% στο 100% μπαταρια θελει 2μιση ωρες ακριβως και απο 5% σε 100% θελει 2 ωρες και 45 λεπτα.

 

Πολύ ώρα με το pad...με τον γρήγορο φορτιστή να φανταστώ δεν προτείνεται ε???

 

Το εχω φορτιση 2 φορες αναγκαστικα ως τωρα αλλα σβηστο με τον fast charger.Θερμοκρασια οταν φορτιζε δεν ειδα υψηλη ισα ισα που ηταν κρυο προς χλiαρο στο πισω μερος.Με τον fast charger κανει γυρω στα 75λεπτα απο 5% ως 100%.

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορά έχει αν είναι σβηστο? Εγώ για το θέμα με το rotation το ρωτάω

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...