Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιτέλους ένας που συμφωνεί μαζί μου. Κι εγώ θεωρώ τον στοκ ανώτερο από οποιονδήποτε άλλο γι αυτό και τον χρησιμοποιώ. Θέλει βέβαια δουλίτσα. Τον chrome τον θεωρώ άθλιο από την συιγμή που είναι της google και έχεις λαγκς.

Η διαφορά στο λευκό στο s6 νομίζω είναι εμφανής. Έχει διαφορά ακόμα και με την φωτεινότητα στην μέση. Όσο ανεβάζεις φωτεινότητα αυξάνεται και η διαφορά.

Επίσης ότι αφορά τους browser στο s6 ο Chrome πάει σφαίρα χωρίς χαζά. Αυτός που δεν δουλεύει καλά είναι ο dolphin.

Αντίθετα στο noteli πετάει.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες πετάξτε και Chrome και stock browser. Βάλτε uc browser. Ότι καλύτερο. Βούτυρο και ο μοναδικός με ακαριαιο back.

Στα του γαλαξία. Προσωπικά προτιμώ το απλό για διάφορους λόγους. Με το edge σου δίνεται η εντύπωση ότι έχει μικρότερη οθόνη, θα έχεις μεγάλο πρόβλημα με tempered glass, ενώ κι η διαφορά τιμής δε δικαιολογειται.

Α, να μην ξεχάσω και το μεγαλύτερο μειον. Φωτεινότητα. Και στα χαρτιά και στην πράξη, είδα σημαντικά μικρότερη φωτεινότητα στο s6 edge. Αυτό από μόνο του ήταν αρκετό για μένα να πάω στο απλό...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πετάξτε και Chrome και stock browser. Βάλτε uc browser. Ότι καλύτερο. Βούτυρο και ο μοναδικός με ακαριαιο back.

Στα του γαλαξία. Προσωπικά προτιμώ το απλό για διάφορους λόγους. Με το edge σου δίνεται η εντύπωση ότι έχει μικρότερη οθόνη, θα έχεις μεγάλο πρόβλημα με tempered glass, ενώ κι η διαφορά τιμής δε δικαιολογειται.

Α, να μην ξεχάσω και το μεγαλύτερο μειον. Φωτεινότητα. Και στα χαρτιά και στην πράξη, είδα σημαντικά μικρότερη φωτεινότητα στο s6 edge. Αυτό από μόνο του ήταν αρκετό για μένα να πάω στο απλό...

Για τον browser έχεις δίκιο βαγγο. Αυτός πετάει πραγματικά,δεν τον είχα δοκιμάσει.

Edit.

Πόσο παραπάνω Φωτεινή οθόνη ρε φίλε,θα πάθουν τα μάτια σου. Χαχαχα.

Όντως στο απλό είναι ακόμα πιο Φωτεινή αλλά φτάνει και περισσεύει για να έχεις καλή ορατότητα κάτω από τον ήλιο.

Μην πας στο απλό. Πάρε το κόσμημα,μπορεί να χρεισημοποιει μικρότερη οθόνη αλλά είναι κόσμημα.

Εξάλλου έχεις και το νοτελι.

Εσύ ξέρεις.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το edge έχει κάποια φίλτρα για τις αντανακλασεις που μειώνουν την φωτεινότητα?

Αν έξω δεν έχει πρόβλημα, το ότι δίνει μικρότερη φωτεινότητα δεν λέει τίποτα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχει ένα αποκαλυπτικό γράφημα για την φωτεινότητα και στα 2 μοντέλα.

Στο αυτόματο υπερισχύει το edge ελαφριά και σε manual το απλό σε σημαντικό βαθμό.

 

http://images.anandtech.com/graphs/graph9111/73044.png

 

Σε κάθε περίπτωση όλα θα φανούν στην πράξη και σε πραγματικές συνθήκες.

Εγώ ως minimum απαιτώ m8 και maximum z3 επιδόσεις σε εξωτερικούς χώρους όπως έχω ζήσει τις 2 συσκευές και ήμουν από αρκετά ικανοποιημένος έως πολύ αντίστοιχα.

Οτιδήποτε χειρότερα στην πράξη δεν θα διστάσω να επιστρέψω την συσκευή πίσω και refund.

Έρχεται και καλοκαίρι και δεν θα ανεχτω κακή συμπεριφορά να ψάχνω σκιά all the time για να διακρίνω την οθόνη.

 

ΥΓ:Πάντως για το 930 τα νούμερα ναι μεν είναι χαμηλά αλλά στην πράξη έχει επιπέδου z3 φωτεινότητα λόγω φίλτρων που χρησιμοποιούνται που μειώνουν αντανακλάσεις και αυξάνουν την φωτεινότητα κατά πολύ ένα 10ημερο που το είχα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στα βιντεακια στο youtube παντως δε δειχνει να εχει υπαρχει μεγαλη διαφορά στη μαξιμουμ φωτεινοτητα αναμεσα σε απλο και edge.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Στα βιντεακια στο youtube παντως δε δειχνει να εχει υπαρχει μεγαλη διαφορά στη μαξιμουμ φωτεινοτητα αναμεσα σε απλο και edge.

Ούτε και εγώ διέκρινα ακόμα και σε 2 καταστήματα που τα είδα(βασικα μόνο με το edge ασχολήθηκα και απλά 5-6 δευτερόλεπτα το απλο:lol:)

Όπως είπα όλα στην πράξη θα φανούν.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ούτε και εγώ διέκρινα ακόμα και σε 2 καταστήματα που τα είδα(βασικα μόνο με το edge ασχολήθηκα και απλά 5-6 δευτερόλεπτα το απλο:lol:)

Όπως είπα όλα στην πράξη θα φανούν.

 

Ετσι ακριβως. Τα νουμερα στα τεστς δε λενε παντα την αληθεια!

Οπως προειπες, το 930 ειναι αριστο κατω απο το φως του ηλιου!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Ούτε και εγώ διέκρινα ακόμα και σε 2 καταστήματα που τα είδα(βασικα μόνο με το edge ασχολήθηκα και απλά 5-6 δευτερόλεπτα το απλο:lol:)

Όπως είπα όλα στην πράξη θα φανούν.

Alex με φωτεινότητα στην μέση και auto βλέπεις μια χαρά.

Φαντάσου χωρίς auto και να ανέβεις και άλλο.

Πραγματικά δεν έχει θέμα. Τα όποια προβλήματα της σαμμυ νομίζω σταμάτησαν στο s4 αν θυμάμαι καλά.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

 

Όχι και τόσο καλά νέα απο τον Βλαχάκη, ελπίζω να έτυχε και να μην είναι όλα τα λευκά έτσι..

Link to comment
Share on other sites

 

Όχι και τόσο καλά νέα απο τον Βλαχάκη, ελπίζω να έτυχε και να μην είναι όλα τα λευκά έτσι..

Τι λέει γιατί δεν μπορώ να ακούσω.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Τι λέει γιατί δεν μπορώ να ακούσω.

Οτι ξεφλουδιζει(φεύγει το χρωμα) το στεφάνι της κάμερας,δυο μέρες το έχει..

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο και εξοργιστικό να ξεφλουδιζουν έτσι.:mad::mad:

Τελικά το έχουν παράδοση όλοι οι κατασκευαστές πάνω κάτω να έχουν θέματα το πρώτο καιρό με προβληματικές παρτίδες.

Δεν ήταν τυχαία τα φαινόμενα στο εξωτερικο με καμένα pixel,γρατζουνιάς out of the box κ.α.

Και έχουν το θράσος να ζητάνε 850-1000 ευρώ :down:

Ελπίζω μελλοντικές παρτίδες μην έχουν τέτοια φαινόμενα ειδικά στην κάμερα που είναι εκτεθειμένη σε επικίνδυνο βαθμό.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οτι ξεφλουδιζει(φεύγει το χρωμα) το στεφάνι της κάμερας,δυο μέρες το έχει..

 

Ο Βλαχακης μπορει να το εχει 2 ημερες αλλα δεν ξερουμε οι προηγουμενοι που το ειχαν με την σειρα τους τι "βασανιστηρια" του εκαναν.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ο Βλαχακης μπορει να το εχει 2 ημερες αλλα δεν ξερουμε οι προηγουμενοι που το ειχαν με την σειρα τους τι "βασανιστηρια" του εκαναν.

 

Όταν το παρέλαβε όμως δεν είχε κανένα θέμα.

Το απέκτησε στην πορεία.

Δεν έχει καμία δικαιολογία η Samsung.

Οφείλει να είναι από υλικά που θα έχουν διπλή αντοχή.

Ελπίζουμε σε μελλοντικές παρτίδες μην έχουμε τέτοια ευαίσθητη σε βαθμό ξεφλούδισματος κάμερα.

Όταν το επιασα στο μαγαζι η πρώτη μου σκέψη μου όταν γυρισα στην πλάτη ήταν αυτό ότι η κάμερα θα έχει παραπάνω από το φυσιολογικό ευαισθησία και άρα πολύ μεγαλύτερη προσοχής στο χειρισμο της και κυρίως που και πως το ακουμπσμε σε επίπεδες επιφάνειες.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όταν το παρέλαβε όμως δεν είχε κανένα θέμα.

Το απέκτησε στην πορεία.

Δεν έχει καμία δικαιολογία η Samsung...

 

Το σωστοτερο ειναι οτι εκδηλωθηκε στην πορεια. Μπορει απο πριν να ειχε φαει χτυπηματα μεχρι να το ετριβε ο αλλος σε σαγρε επιφανεια. Πολλες ζημιες εχουν "μνημη" και εκδηλωνονται αθροιστικα. Καλο ειναι να περιμενουμε και σχολια απο αλλους χρηστες. Παντως ειναι καταδικαστεο αν συμβαινει κατι τετοιο και παντα σε φυσιολογικη χρηση.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μαζί με τον Κώστα το παρέλαβα και εγώ, η συσκευή δε μου έχει κάνει το παραμικρό πρόβλημα και το έχω σαν βασική συσκευή εδώ και μερικές ημέρες. Ο καθένας με την χρήση που του κάνει, εγώ για παράδειγμα δε το βάζω μαζί με κλειδιά στην τσέπη μου. Δεν ξέρω τι θα γίνει σε αρκετές παραπάνω μέρες, αλλά από την πρώτη μέρα δεν παίζει αυτό να γίνει. Εκτός αν έγινε για λόγους τηλεθέασης. Γιατί μπορεί να πήραμε Review Units αλλά ήταν ολοκαίνουρια μέσα, καθώς μιλάμε για πρώτη φουρνιά reviews. Edited by euklidis
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μαζί με τον Κώστα το παρέλαβα και εγώ, η συσκευή δε μου έχει κάνει το παραμικρό πρόβλημα και το έχω σαν βασική συσκευή εδώ και μερικές ημέρες. Ο καθένας με την χρήση που του κάνει, εγώ για παράδειγμα δε το βάζω μαζί με κλειδιά στην τσέπη μου. Δεν ξέρω τι θα γίνει σε αρκετές παραπάνω μέρες, αλλά από την πρώτη μέρα δεν παίζει αυτό να γίνει. Εκτός αν έγινε για λόγους τηλεθέασης. Γιατί μπορεί να πήραμε Review Units αλλά ήταν ολοκαίνουρια μέσα, καθώς μιλάμε για πρώτη φουρνιά reviews.

Αυτό το παιδί(Βλαχακης) πολύ γκαντέμης ρε παιδί μου.

Σαλάτα τα κάνει σε αρκετά από τα review που δίνει,του πέφτουν και προβλήματα με ξεφλουζισματα και άλλα τέτοια,δεν ξέρω τι να πω.

Πέρα από την πλάκα και εδώ τέτοια θέματα δεν υπάρχουν έτσι για την ιστορία...

Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν πρόκειται να υπάρξουν.

Πέρυσι αγόρασα m8 αλλά και iPhone και βγήκαν προβλήματα το ένα στην οθόνη και το άλλο στο χρώμα.

Πάντα θα υπάρχουν αυτού του είδους μεμονωμένα περιστατικά.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Έριξα μια μάτια στο idealo.it και οι τιμές εκεί ειναι για αρχή 625 και 631 για το adge. 5 ευρώ διαφορα και εδω 150 , άντε να κυκλοφορήσει να δούμε εδω τι τιμές θα παίζουν στα Σκρουτζ μαγαζιά.
Link to comment
Share on other sites

Έριξα μια μάτια στο idealo.it και οι τιμές εκεί ειναι για αρχή 625 και 631 για το adge. 5 ευρώ διαφορα και εδω 150 , άντε να κυκλοφορήσει να δούμε εδω τι τιμές θα παίζουν στα Σκρουτζ μαγαζιά.

 

όχι δεν είναι όπως τα λες. καλύτερα να ξαναδείς το site. οι τιμές ακόμα και στο skroutz θα ειναι στο θεό.... σίγουρα αν δεν ανήκεις στην κατηγορία ανθρώπων που έχουν τα χρήματα και θέλουν να κρατήσουν το κινητό τουλάχιστον 2 χρονια (γιατί θα έχουν τεράστια χασούρα στη μεταπώληση σε λίγους μήνες) το σωστό είναι να περιμένεις.... να φύγουν και οι πρώτες παρτίδες.....

 

προσωπικα λίγο ξενέρωσα με την φωτεινότητα του s6 edge... αν και η φωτεινότητα στο auto boost είναι θαύμα.... λογικά διορθώνεται (ελπίζω χωρίς root) κάπως να ανεβάζεις χειροκίνητα την φωτεινότητα πέρα του 270 κυρίως για να θαυμάζεις τα βιντεο και τις φωτό στο σπίτι.... αφού έχει οθονάρα γιατί τέτοια τσιγκουνιά? μήπως για τη μπαταρία??? λεώ εγώ.....

 

πάντως το δούλεψα αρκετά στο public και δεν είχα κανένα παράπονο απο την φωτεινότητα της οθόνης.... αν δεν μου λέγατε το τεστ δεν θα το πρόσεχα. μάλλον θα ήταν στο auto boost .... φυσικά με το s6 ασχολήθηκα πολύ λίγο.... το edge το ερωτεύτηκα .... αφού το είχα στο χέρι και ενας τύπος που φορούσε μια μπλούζα που έγραφε samsung s6 διπλα προσπαθούσε να μου εξηγήσει τα χαρακτηριστικά του αλλα εγώ το μονο που άκουγα ειναι μπλα μπλα μπλα..... το ιδιο πράγμα δηλαδή με το πλούσιο μπούστο μιας ωραίας γυναίκας..... ξεχνάς όλα τα άλλα

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν είναι όπως τα λες. καλύτερα να ξαναδείς το site. οι τιμές ακόμα και στο skroutz θα ειναι στο θεό.... σίγουρα αν δεν ανήκεις στην κατηγορία ανθρώπων που έχουν τα χρήματα και θέλουν να κρατήσουν το κινητό τουλάχιστον 2 χρονια (γιατί θα έχουν τεράστια χασούρα στη μεταπώληση σε λίγους μήνες) το σωστό είναι να περιμένεις.... να φύγουν και οι πρώτες παρτίδες.....

 

προσωπικα λίγο ξενέρωσα με την φωτεινότητα του s6 edge... αν και η φωτεινότητα στο auto boost είναι θαύμα.... λογικά διορθώνεται (ελπίζω χωρίς root) κάπως να ανεβάζεις χειροκίνητα την φωτεινότητα πέρα του 270 κυρίως για να θαυμάζεις τα βιντεο και τις φωτό στο σπίτι.... αφού έχει οθονάρα γιατί τέτοια τσιγκουνιά? μήπως για τη μπαταρία??? λεώ εγώ.....

 

Έχεις δίκιο, το είδα από το κινητό και δεν έβλεπα καλά... ναι 760 είναι το adge. Εγώ κινητό 2 χρόνια? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά δεν υπάρχει κανένας νονός να φέρει τη λαμπάδα με ένα S6 κρεμασμένο επάνω του και ας είναι και το απλό :rolleyes:. Χρόνια πολλά με υγεία :up::up::up:.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μα καλά δεν υπάρχει κανένας νονός να φέρει τη λαμπάδα με ένα S6 κρεμασμένο επάνω του και ας είναι και το απλό :rolleyes:. Χρόνια πολλά με υγεία :up::up::up:.

Καλά θα ήταν φίλε:o

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πιστεύετε ότι είναι αλήθεια ότι η μπαταρία του κινητού δεν θα βγάζει μια ημέρα; πως είναι για όσους το έχουν μέχρι στιγμής και έχουν αρχίσει και περνάνε οι μέρες;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...