Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά καλημέρα εχθές στα καλά καθούμενα το τηλέφωνο μαυρισε η οθόνη και δεν ανταποκρινοταν με τίποτα όταν με επερναν τηλέφωνο έδειχνε ότι καλουσε εγώ βέβαια δεν άκουγα ούτε έβλεπα να κάνει κάτι Έχω περάσει την καινούργια αναβάθμιση κάτι πειραξα και έκανε επαναφορά σ αυτό το τηλέφωνο που δεν μπορούμε να βγάλουμε την μπαταρία τι κάνουμε σε ανάλογη περίπτωση; γιατί ίσως μου το ξανακάνει και θέλω να ξέρω πως κάνουμε επανεκκίνηση Σας ευχαριστώ.

 

Για επανεκκίνηση δοκίμασε πλήκτρο κλειδώματος και κάτω πλήκτρο έντασης για μερικά δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατεβάζω κ εγώ ελληνικό unbranded από Γερμανό. ..κάτι άλλο παιδιά. ..έσβησα κατά λάθος μια φωτο, την οποία την έχω ως φόντο background στα μήνυματα ...υπάρχει περίπτωση να την πάρω από εκεί? ? Δλδ ξέρει κάνεις αν μπορώ να βρω μέσω Explorer τα φόντο των μηνυμάτων?

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ηρθε και σε εμενα...ελληνικο unbranded απο Γερμανο....

 

το θεμα ειναι : αναβαθμιζεις ή οχι;;;

 

γιατι απ'οτι διαβασα η μπαταρια χειροτερευει....τι εχουμε να κερδισουμε απο την 5.1.1;;;

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εκανα μια πατατα βοηθηστε ενεργοποιησα την voice assistant και τωρα δεν μπορω να την απενεργοποιησω μιλαει συνεχεια.Πως σβηνει;
Link to comment
Share on other sites

Ένα ωραίο που είδα με την 5.1.1 που δεν έχει αναφερθεί πουθενά είναι στο browser όταν βάζει κάποιο κωδικό να μπεις σε ένα φόρουμ πχ σε ρωτάει αν θες να αποθηκευσεις τον κωδικό με το δακτυλικο αποτύπωμα για να μπαίνει κατευθείαν
Link to comment
Share on other sites

Ένα ωραίο που είδα με την 5.1.1 που δεν έχει αναφερθεί πουθενά είναι στο browser όταν βάζει κάποιο κωδικό να μπεις σε ένα φόρουμ πχ σε ρωτάει αν θες να αποθηκευσεις τον κωδικό με το δακτυλικο αποτύπωμα για να μπαίνει κατευθείαν

 

Καλό αυτό αλλά κρίμα γιατί δουλεύω τον Opera. ...

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Ένα ωραίο που είδα με την 5.1.1 που δεν έχει αναφερθεί πουθενά είναι στο browser όταν βάζει κάποιο κωδικό να μπεις σε ένα φόρουμ πχ σε ρωτάει αν θες να αποθηκευσεις τον κωδικό με το δακτυλικο αποτύπωμα για να μπαίνει κατευθείαν

Αυτό υπάρχει από πριν .προφανώς δεν το είχες ενεργοποίημενο

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει προσεξει κάνεις κάποιο θόρυβο τύπου κροταλισματος όταν κουνάει το κινητό. ...δηλ όπως το κρατάμε να με κίνηση πάνω κάτω. ..εδώ και 3-4 μέρες το έχω προσέξει.. δεν μου έχει πέσει ποτέ κάτω ούτε τίποτα

.περίεργο μου φαίνεται...

 

.

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εκανα μια πατατα βοηθηστε ενεργοποιησα την voice assistant και τωρα δεν μπορω να την απενεργοποιησω μιλαει συνεχεια.Πως σβηνει;

 

Από προσβασιμοτητα .

Link to comment
Share on other sites

ποσο χαλια μπορεί να κάνει η samsung ένα κινητό???

 

πως κολλάει έτσι???

 

όλοι εσείς που βάλατε την 5.1.1 δεν σας νοιάζει που το κινητό σέρνεται???

Link to comment
Share on other sites

ποσο χαλια μπορεί να κάνει η samsung ένα κινητό???

 

πως κολλάει έτσι???

 

όλοι εσείς που βάλατε την 5.1.1 δεν σας νοιάζει που το κινητό σέρνεται???

 

Πάντως εμένα λειτουργεί το 'ιδιο όπως και με την 5.02,εχω παρατηρήσει αλλαγές; στα χρώμματα της οθόνης (πιο έντονα;),αλλα και ότι χάνω κλήσεις όταν το έχω στην αυτόματη λειτουργία δικτύου 4G,3G,2G.

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου έτσι ήταν αλλά με μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων ήρθε και ισιωσε και εξαφανιστηκαν κολληματα και υπερθερμανσεις
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εμενα δουλευει οπως πριν με την 5.0.2 ισως και καλυτερα με την 5.1.1.Εκανα full wipe και στησιμο απο την αρχη για την 5.1.1 Italy Vodafone ουτε θεμα θερμοκρασιας ουτε θεμα στο scrolling ισα ισα που μου φαινεται ποιο smooth η αφη επισης τα χρωματα μου φανηκαν και σε εμενα λιγο ποιο εντονα.Η ram ψιλο διορθωθηκε εχει καλυτερη διαχειριση.Ενα θεμα παρατηρησα μονο οταν μπαινεις για πρωτη φορα στις ρυθμισεις και κανεις προς τα κατω κανει ενα lag το ειδα και σε video στο youtube ειναι θεμα γενικο.Οσο για την μπαταρια στα ιδια πλαισια κυμαίνεται οπως με την 5.0.2.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα μετά την αναβάθμιση πρόσεξα ότι δεν μου δουλεύει η εφαρμογή Light manager μήπως ξέρετε γιατί; στης αναπάντητες κλήσεις έχω βάλει να ανάβει κόκκινο το Led και κάθε ένα δευτερόλεπτο αυτό ανάβει μπλε και κάθε 5 δευτερόλεπτα προφανώς είναι η εφαρμογή του τηλεφώνου και όχι του Light, δεν είχα ποτέ πρόβλημα με αυτή την εφαρμογή μήπως ξέρετε κάποια παρόμοια που να ανταποκρινετε στης αναπάντητες και γενικά αυτές που θα του ορισω; μου είναι πολυ απαραίτητη αυτή η εφαρμογή λόγω δουλειάς και φυσικά να είναι δωρεάν γιατί η κάρτες δεν δουλεύουν ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Με 5.1.1 κι εγώ εδώ και 3 ημέρες...

 

1)το κινητό είναι σαφώς πιο γρήγορο απ'οτι πριν

2)το ξεκλείδωμα με δακτυλικο αποτύπωμα επίσης πιο γρήγορο

3)η μπαταρία χειροτερεψε..... Πολύ όμως... Τέτοια ώρα θα είχα 45% περίπου και είμαι στο 23%.. Ένα θέμα είχε το κινητό και πήγαν και το έκαναν χειρότερο.. Έλεος

 

Μετά από όλα αυτά πραγματικά σκέφτομαι αν θα πρέπει να το κρατήσω ή όχι... Απλά δε βλέπω να υπάρχει άλλη συσκευή Android που να το ξεπερνά..

 

 

Ιδού και τα πειστηρια

 

http://i406.photobucket.com/albums/pp143/Panasol/Mobile%20Uploads/2013-12/Screenshot_2015-07-08-17-57-09_zpsufyasrnz.png

Edited by Chameleon

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με επαναφορά εργοστασιακή, σβήνει εικόνες και γενικότερα αρχεία κτλ?

Σε προηγούμενες συσκευές μου δεν το έκανε. ..εδώ όμως όταν πάω στην επιλογή με προειδοποιεί. ..

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με επαναφορά εργοστασιακή, σβήνει εικόνες και γενικότερα αρχεία κτλ?

 

Σε προηγούμενες συσκευές μου δεν το έκανε. ..εδώ όμως όταν πάω στην επιλογή με προειδοποιεί. ..

 

 

Τα πάντα σβηνει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με επαναφορά εργοστασιακή, σβήνει εικόνες και γενικότερα αρχεία κτλ?

Σε προηγούμενες συσκευές μου δεν το έκανε. ..εδώ όμως όταν πάω στην επιλογή με προειδοποιεί. ..

 

Γενικά η επαναφορά σβήνει τα ότι υπάρχει στην εσωτερική μνήμη, απλά εδώ δεν υπάρχει εξωτερική άρα όλα, όπως το βγάλες από το κουτί.

Link to comment
Share on other sites

Με 5.1.1 κι εγώ εδώ και 3 ημέρες...

 

1)το κινητό είναι σαφώς πιο γρήγορο απ'οτι πριν

2)το ξεκλείδωμα με δακτυλικο αποτύπωμα επίσης πιο γρήγορο

3)η μπαταρία χειροτερεψε..... Πολύ όμως... Τέτοια ώρα θα είχα 45% περίπου και είμαι στο 23%.. Ένα θέμα είχε το κινητό και πήγαν και το έκαναν χειρότερο.. Έλεος

 

Μετά από όλα αυτά πραγματικά σκέφτομαι αν θα πρέπει να το κρατήσω ή όχι... Απλά δε βλέπω να υπάρχει άλλη συσκευή Android που να το ξεπερνά..

 

 

Ιδού και τα πειστηρια

 

http://i406.photobucket.com/albums/pp143/Panasol/Mobile%20Uploads/2013-12/Screenshot_2015-07-08-17-57-09_zpsufyasrnz.png

 

Reset του έκανες μετά που πέρασες την 5.1.1

Αν όχι κάνε εις διπλούν θα έλεγα back to back δηλαδή.

Αν δεν στρωσει ε τότε δεν σε πάει η δεν ταιριάζει στην χρήση που του κάνεις η αλλιώς τρίτη λύση να κάνεις αντικατάσταση μπαταρίας μήπως εκεί είναι το πρόβλημα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και μισή ώρα να κάνω hard reset το edge και δε γίνεται...

 

Με volume up+home+power button..

 

Υπάρχει άλλος τρόπος εκτός από το μενού του;;;

 

Παντού διάβασα ότι γίνεται, πατώντας και τα 3 πλήκτρα ταυτόχρονα μέχρι να σου βγάλει το ανάλογο μενού...

 

EDIT : όλα καλά... Πουθενά δεν έλεγε ότι τα πιο πάνω πρέπει να γίνουν με το κινητό κλειστό...;)

Edited by Chameleon

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και μισή ώρα να κάνω hard reset το edge και δε γίνεται...

 

Με volume up+home+power button..

 

Υπάρχει άλλος τρόπος εκτός από το μενού του;;;

 

Παντού διάβασα ότι γίνεται, πατώντας και τα 3 πλήκτρα ταυτόχρονα μέχρι να σου βγάλει το ανάλογο μενού...

 

EDIT : όλα καλά... Πουθενά δεν έλεγε ότι τα πιο πάνω πρέπει να γίνουν με το κινητό κλειστό...;)

 

Πρωτα κλεισε την συσκευη και μετα πατα volume up+home+power button μεχρι να σου βγαλει το ανθρωπακι του android

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...