Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχουν απενεργοποιησει πλεον την λειτουργια που οταν κατεβαζες τη notification bar με δυο δαχτυλα ανοιγε η (ας το πουμε) ''εκτεταμενη'' με ολες τις επιλογες?

 

Αν θυμαμαι καλα κατι τετοιο δεν συνεβαινε ποτέ σε touchwiz.... Μονο σε Καθαρο android και σε sony xperia...

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν θυμαμαι καλα κατι τετοιο δεν συνεβαινε ποτέ σε touchwiz.... Μονο σε Καθαρο android και σε sony xperia...

 

Στα ΝΟΤΕ 3 και 4 που είχα αυτό γινόταν έτσι όπως το λες. Τώρα το έχουν αφαιρέσει.

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Στα ΝΟΤΕ 3 και 4 που είχα αυτό γινόταν έτσι όπως το λες. Τώρα το έχουν αφαιρέσει.

Έτσι ακριβώς, και σε μένα υπήρχε η δυνατότητα αυτή, και στις συσκευές που λες και στα note edge, S5,ακόμα και στο Alpha της γυναίκας μου που κοιτάω τώρα υπάρχει, και στο Α5 αν θυμάμαι καλά που είχα πριν λίγες μέρες.

Το αφαίρεσαν αν και βόλευε και δυστυχώς όχι μόνο αυτό, ακόμα και τη δυνατότητα να κάνεις άμεση κλήση σε συντόμευση αφαίρεσαν που προσωπικά με βόλευε φοβερά και τώρα αναγκαζεσαι παρ ότι έχεις το εικονίδιο της επαφής στην οθόνη να το πατάς 2 φορές για να πάρει,(τη 2η με προσοχή στο νούμερο της επαφής)και επίσης όταν κλείνει η κλήση μετά δε σε πάει στη home screen κατευθείαν αλλά πάλι στη συντόμευση της επαφής!!!

Και ούτε με το nova (ούτε καν με τη τελευταία beta έκδοση του)δουλεύει πράγμα που σημαίνει έχει κάνει πάλι τις "ομορφιές" της η Samsung για να μας παιδεύει

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος και εγώ ενός 64GB χρώματος χρυσού. Το κινητό είναι πραγματικά πανέμορφο. Ερχόμενος από το Lg g3 έχω να παρατηρήσω την τεράστια διαφορά στην ποιότητα της οθόνης , ζωντανά και έντονα χρώματα πραγματικά απολαυστική , μου φαίνεται τώρα ή οθόνη του G3 ξεπλυμένη.

Όσο αφορά την κάμερα του , άκουγα τα πολύ καλά σχόλια ,αλλά πραγματικά δεν το περίμενα , έλεγα υπερβολές . είμαι σίγουρος ότι είναι η καλύτερη καμερα που υπάρχει αυτή την στιγμή στην αγορά.

Όσο αφορά την μπαταρία δεν έχω ακόμα καθαρή εικόνα , είμαι στην πρώτη φόρτιση αλλά με δεδομένο αυτό, θεωρώ ότι είμαι σε πολύ καλό επίπεδο . Μετά από 12 ωρες και 30 λεπτα , και με 2 ώρες και 5 λεπτά ενεργη όθονη έχω πέσει στο 45% .

Φωτεινότητα στο auto 100% , και τα πάντα ενεργά , gps , wifi , data 4G .

Το μόνο που έχω να παρατηρήσω το όχι και τόσο καλό σήμα σε σχέση με το G3 , όπως επίσης και την πυξίδα που μου δείχνει τον Βορρά αλλού για αλλού (Η αλήθεια είναι βέβαια ότι ούτε στο g3 λειτουργούσε σωστά η πυξίδα , και οσο το σκέπτομαι σε κανένα κινητό που έχω πάρει ) .

Μπορεί σας παρακαλώ κάποιος να δοκιμάσει αν η πυξίδα του, λειτούργει σωστά .

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Ποσα update σας εχουν ερθει σε αυτους που εχουν unbranded συσκευες;Το δικο μου ειναι branded Vodafone Italia μου ηρθε μολις τωρα το δευτερο update ειναι 139.39mb.Αναβαθμιση Android 1 προς 267.

Αυτα τα ολιγα εδω διορθωνει.

http://s2.postimg.org/f3zsndi51/Screenshot_2015_05_08_12_12_45.jpg

http://s3.postimg.org/eemanu3bj/Screenshot_2015_05_08_12_26_05.jpg

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του edge προερχόμενος απο iPhone έχω να παρατηρήσω πολλά θετικά πράγματα όπως την εκπληκτική οθόνη, το πιο ξαλαφρωμένοι λειτουργικό, τη καλή μπαταρία και το εκπληκτικό του design. Το αρνητικό του σημείο για μένα που το χρησιμοποιώ για επαγγελματική χρήση είναι η εφαρμογή του email client όπου το iPhone δεν παίζεται.

Εχω να κάνω μια επισήμανση για την ταχύτητα του internet που ενώ μέσω wifi είναι εκπληκτική, με χρήση όμως δεδομένων απο τη κινητή τηλεφωνία, υπάρχει μια μεγάλη καθυστέρηση και μερικές φορές το τηλέφωνο σέρνεται. Δεν ξέρω που οφείλεται αυτή η καθυστέρηση, αν κάποιος απο τους κατόχους το έχει παρατηρήσει μήπως μπορούσε να δώσει κάποια εξήγηση αν κάτι δεν λειτουργεί σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Ποσα update σας εχουν ερθει σε αυτους που εχουν unbranded συσκευες;

 

Αγορασμενο απο ΠΛΑΙΣΙΟ, unbranded, μου ηρθε μονο στην αρχη ενα μεγαλο update 180mb περιπου και εκτοτε, τιποτα αλλο.

 

Εχω να κάνω μια επισήμανση για την ταχύτητα του internet που ενώ μέσω wifi είναι εκπληκτική, με χρήση όμως δεδομένων απο τη κινητή τηλεφωνία, υπάρχει μια μεγάλη καθυστέρηση και μερικές φορές το τηλέφωνο σέρνεται. Δεν ξέρω που οφείλεται αυτή η καθυστέρηση, αν κάποιος απο τους κατόχους το έχει παρατηρήσει μήπως μπορούσε να δώσει κάποια εξήγηση αν κάτι δεν λειτουργεί σωστά.

 

Δεν εχω παρατηρησει κατι.... Με cosmote 3G παει σφαιρα το κινητο (και με 4G).

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Αγορασμενο απο ΠΛΑΙΣΙΟ, unbranded, μου ηρθε μονο στην αρχη ενα μεγαλο update 180mb περιπου και εκτοτε, τιποτα αλλο.

 

Επισης και εμενα οταν την ανοιξα την συσκευη την Δευτερα μου εβγαλε ενα update 230+mb δεν θυμαμαι και καλα.Σημερα ηρθε αυτο 140mb περιπου.;)

Link to comment
Share on other sites

κινητο απροβληματιστο,ειλικρινα δεν εχω βρει τιποτα που να μου προξενει προβλημα.

 

Οπως το θελω,γρηγορο,ποιοτικα ΤΕΛΕΙΟ ,πανεμορφο και θα δωσω το gold να παρω το ασπρο.

Γι αυτο δεν γραφω και τοσο.

4,5 ωρες οθονη πλεον ειναι ο μεσος ορος μου και ειμαι ευχαριστημενος.

Δεν εχω χρησιμοποιησει τον ασυρματο φορτιστη.

 

δεν το περιμενα ,μπραβο στην samsung, εχω να αγορασω κινητο της απο το Nexus S.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

κινητο απροβληματιστο,ειλικρινα δεν εχω βρει τιποτα που να μου προξενει προβλημα.

 

Οπως το θελω,γρηγορο,ποιοτικα ΤΕΛΕΙΟ ,πανεμορφο και θα δωσω το gold να παρω το ασπρο.

Γι αυτο δεν γραφω και τοσο.

4,5 ωρες οθονη πλεον ειναι ο μεσος ορος μου και ειμαι ευχαριστημενος.

Δεν εχω χρησιμοποιησει τον ασυρματο φορτιστη.

 

δεν το περιμενα ,μπραβο στην samsung, εχω να αγορασω κινητο της απο το Nexus S.

Έτσι ακριβώς Δημήτρη. Σήμερα προστέθηκε στην οικογένεια και το gold 32gb.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

νικο απα αμαζον?

Ναι. Πλέον μόνο από εκεί θα αγοράζω παιδιά. Οι άνθρωποι είναι κορυφή. Σε δύο μέρες είναι στην βάση σου με επιπλέον 12 ευρώ και έχει doa ενός μηνός. Και να μην το γουστάρεις και να μην έχει κανένα θέμα το τηλέφωνο το στέλνεις πίσω μέσα σε 1 μήνα.

Και χάνεις ουσιαστικά μόνο τα μεταφορικά.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Πλέον μόνο από εκεί θα αγοράζω παιδιά. Οι άνθρωποι είναι κορυφή. Σε δύο μέρες είναι στην βάση σου με επιπλέον 12 ευρώ και έχει doa ενός μηνός. Και να μην το γουστάρεις και να μην έχει κανένα θέμα το τηλέφωνο το στέλνεις πίσω μέσα σε 1 μήνα.

Και χάνεις ουσιαστικά μόνο τα μεταφορικά.

 

οντως νικο,το καλυτερο support!!!καλοριζικο.

Link to comment
Share on other sites

και εγω απο amazon επαιρνα παλια.μακραν καλυτερο και απο το ebay..το θεμα ειναι μην μου κατσει κανενα τις t-mobile πρεπει να το ξαναστειλω μετα
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

και εγω απο amazon επαιρνα παλια.μακραν καλυτερο και απο το ebay..το θεμα ειναι μην μου κατσει κανενα τις t-mobile πρεπει να το ξαναστειλω μετα

 

το αμαζον εχει unbranded συσκευες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Πλέον μόνο από εκεί θα αγοράζω παιδιά. Οι άνθρωποι είναι κορυφή. Σε δύο μέρες είναι στην βάση σου με επιπλέον 12 ευρώ και έχει doa ενός μηνός. Και να μην το γουστάρεις και να μην έχει κανένα θέμα το τηλέφωνο το στέλνεις πίσω μέσα σε 1 μήνα.

Και χάνεις ουσιαστικά μόνο τα μεταφορικά.

 

αναφερεσαι στο αγγλικο ή στο γερμανικο αμαζον;;

γιατι λογω ισοτιμιας , το αγγλικο ειναι πιο ακριβο νομιζω...

 

το DOA για ενα μηνα εχει τιποτα "μυστηριους ορους";;;

 

thanks..:)

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά το γερμανικό δουλεύω. Τίποτα απολύτως στο δεύτερο ερώτημα σου.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Πλέον μόνο από εκεί θα αγοράζω παιδιά. Οι άνθρωποι είναι κορυφή. Σε δύο μέρες είναι στην βάση σου με επιπλέον 12 ευρώ και έχει doa ενός μηνός. Και να μην το γουστάρεις και να μην έχει κανένα θέμα το τηλέφωνο το στέλνεις πίσω μέσα σε 1 μήνα.

Και χάνεις ουσιαστικά μόνο τα μεταφορικά.

 

Καλοριζικο Νικο.Το χρυσο δεν ειναι κορυφη;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.εχω ενεργοποιησει τα mms αλλα παρ'ολα αυτα δεν μπορω να στειλω.εχω συνδεση wind.Τα δεδομενα μου ειναι ενεργοποιημενα.Τι μπορει να φταιει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.εχω ενεργοποιησει τα mms αλλα παρ'ολα αυτα δεν μπορω να στειλω.εχω συνδεση wind.Τα δεδομενα μου ειναι ενεργοποιημενα.Τι μπορει να φταιει;

Μπορεί να χρειάζεται να σου στείλει η εταιρεία της ρυθμίσεις για τα mms.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να χρειάζεται να σου στείλει η εταιρεία της ρυθμίσεις για τα mms.

 

Μου τα εχει στειλει και η εταιρεια μου λεει οτι εχουν ενεργοποιηθει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα δύο ερωτήσεις θέλω να μου απαντήσετε που βρίσκεται η ρύθμιση γρήγορη φόρτηση και η δεύτερη είναι ο διαχωρισμός οθόνης ρε παιδιά εγώ δεν θέλω να φαίνεται ο διαχωρισμός πως μπορώ να το απενεργοποιημαι; σας ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...