Jump to content

S3 NEO VS MOTO G (2014)


Stivpk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπερα, τελευταια ψαχνω για καινουργιο κινητο. εχω καταληξει στο s3 neo λογο των πολυ καλων κριτικων που εχω ακουσει στο συγκεκριμενο site.

επειδη ομως πριν απο αυτο ειχα βαλει στο ματι το motorola moto g 2014 (το οποιο στιχιζει ακριβως στα ιδια χρηματα) θελω την αποψη σας ποιο ειναι καλυτερο.. η χρηση του κινητου προοριζεται για gaming , videos καθως και για facebook,twitter κλπ to moto g 2014 ακουσα πως δεν εχει καλη διαρκεια μπαταριας και γι αυτο κατεληξα στο s3 neo( επισης τα benchmarks ειναι καλυτερα στο s3 neo)

εσεις τι μου προτεινετε??

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει και το galaxy core prime σε αυτά τα λεφτά. Αξίζει;;

Έχει το νέο επεξεργαστή snapdragon 410 και γραφικά andeno 306

Samsung μόνο ακριβά μοντέλα, στα φτηνά λόγο λογισμικού lag πάει σύννεφο μόλις βάλεις δύο τρεις εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

δικιο εχεις αλλα για το galaxy s3 neo εχω ακουσει πως δεν λαγκαρει.

καποιος που εχεις το κινητο ας απαντησει....

 

όσο είναι άδειο καλά πάει......... μόλις μπει κάνα viber + facebook κλπ αρχιζουν τα παρατράγουδα :)

Link to comment
Share on other sites

όσο είναι άδειο καλά πάει......... μόλις μπει κάνα viber + facebook κλπ αρχιζουν τα παρατράγουδα :)

 

το κινητο το εχεις και το συμπερανες αυτο??;)

Link to comment
Share on other sites

WhatsApp, Facebook μέσω doplphin Browser, instagram και viber δεν είμαι σίγουρος αν το είχε μέσα έτρεχε ακόμα καλά το κινητό.Τώρα αν μπούνε περισσότερες εφαρμογές ειδικά βαριές θα γονατισει. 1.5 gb ram είναι λίγο για samsung
Link to comment
Share on other sites

WhatsApp, Facebook μέσω doplphin Browser, instagram και viber δεν είμαι σίγουρος αν το είχε μέσα έτρεχε ακόμα καλά το κινητό.Τώρα αν μπούνε περισσότερες εφαρμογές ειδικά βαριές θα γονατισει. 1.5 gb ram είναι λίγο για samsung

 

οκ, ευχαριστω φιλε. μαλλον θα παω για το motorola moto g 2014

καμια αποψη γι αυτο το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

οκ, ευχαριστω φιλε. μαλλον θα παω για το motorola moto g 2014

καμια αποψη γι αυτο το κινητο?

 

Για το moto g δεν μπορώ να πω κάτι.Δεν το έχω δουλέψει ποτέ, αλλά όσα ακούω πρέπει να είναι αξιόλογη συσκευή. Διάβασε στο νήμα του αν δεν το έχεις κάνει ήδη..αλλά και το s3 neo μια χαρά θα είναι με 4-5 εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Για το moto g δεν μπορώ να πω κάτι.Δεν το έχω δουλέψει ποτέ, αλλά όσα ακούω πρέπει να είναι αξιόλογη συσκευή. Διάβασε στο νήμα του αν δεν το έχεις κάνει ήδη..αλλά και το s3 neo μια χαρά θα είναι με 4-5 εφαρμογές.

 

με 4-5 εφαρμογες καλα θα ειναι...με 10-15 δεν ξερω...

το moto g 2014 ειναι αρκετα καλυτερο πιστευω. το μονο που με προβληματιζει ειναι τα αρνητικα σχολεια για την μπαταρια του

Link to comment
Share on other sites

Με 10-15 μην κοιτάς καθόλου το Samsung. Μέχρι 200€ διαθέτεις αν κατάλαβα καλά.Σωστά? Δες το g2 mini. Μπαταρία άριστη! Για την χρήση που θέλεις θα σε καλύψει. Έχει 1gb ram, αλλά δουλεύει καλύτερα απ ότι το s3 neo ακόμα και με 20 εφαρμογές πχ
Link to comment
Share on other sites

αν και αργισα να απαντισο τα παιδια απαντισαν για μενα

 

αυτο που είπαν αν σκέφτεσαι να βαλει πάνω από 4 - 5 εφαρμογές μην κοιτάς καθόλου το samsung :)

Link to comment
Share on other sites

Με 10-15 μην κοιτάς καθόλου το Samsung. Μέχρι 200€ διαθέτεις αν κατάλαβα καλά.Σωστά? Δες το g2 mini. Μπαταρία άριστη! Για την χρήση που θέλεις θα σε καλύψει. Έχει 1gb ram, αλλά δουλεύει καλύτερα απ ότι το s3 neo ακόμα και με 20 εφαρμογές πχ

 

καλα καταλαβες. για την ακριβεια μεχρι 170€

το εχω κοιταξει και το g2 mini (140€ το βρηκα περιπου) αλλα ακουσα αρκετα αρνητικα σχολια

τα καλυτερα για το moto g 2014 τα ακουσα(εκτος μπαταριας)

ξερω οτι το Moto g 2014 τα ΄νικαει΄ ολα, απλα προσπαθω να βρω μηπως υπαρχει κατι καλυτερο...

Link to comment
Share on other sites

Δες το g2 mini. Μπαταρία άριστη! Για την χρήση που θέλεις θα σε καλύψει. Έχει 1gb ram, αλλά δουλεύει καλύτερα απ ότι το s3 neo ακόμα και με 20 εφαρμογές πχ

 

κοιταξα αρκετα βιντεο review για το g2 mini. η αληθεια ειναι οτι τρεχει αψογα χωρις κολληματα κλπ.

αυτο που με κραταει ομως ειναι τα αρνητικα σχολια περι κολληματος (συγκεκριμενα στο skroutz κατω κατω στις κρητικες), μερικα απο τα οποια αναφερουν οτι συγκεκριμενες μονο συσκευες καλλανε αρκετα , ενω οι υπολοιπες πανε σφερα.

δεν ξερω. ποια ειναι η γνωμη σου?

Link to comment
Share on other sites

κοιταξα αρκετα βιντεο review για το g2 mini. η αληθεια ειναι οτι τρεχει αψογα χωρις κολληματα κλπ.

αυτο που με κραταει ομως ειναι τα αρνητικα σχολια περι κολληματος (συγκεκριμενα στο skroutz κατω κατω στις κρητικες), μερικα απο τα οποια αναφερουν οτι συγκεκριμενες μονο συσκευες καλλανε αρκετα , ενω οι υπολοιπες πανε σφερα.

δεν ξερω. ποια ειναι η γνωμη σου?

 

Στο skroutz δεν θα λάμβανα τόσο πολύ τις κριτικές όσο σε ένα forum. Γνωστός που έχει το g2 mini είναι υπερευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Στο skroutz δεν θα λάμβανα τόσο πολύ τις κριτικές όσο σε ένα forum. Γνωστός που έχει το g2 mini είναι υπερευχαριστημένος.

 

δικιο εχεις.

τελικα προς αυτο κατευθυνομαι..θα διξει!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει κανένας απολύτως λόγος να πας στο lg g2 mini, όταν υπάρχει το moto g 2. Δεν τίθεται κάν θέμα σύγκρισης , ιδίως σε ζητήματα υποστήριξης-ενημερώσεων. Πήγαινε στο moto και δεν θα το μετανιώσεις :)
Χάρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει κανένας απολύτως λόγος να πας στο lg g2 mini, όταν υπάρχει το moto g 2. Δεν τίθεται κάν θέμα σύγκρισης , ιδίως σε ζητήματα υποστήριξης-ενημερώσεων. Πήγαινε στο moto και δεν θα το μετανιώσεις :)

 

για να δουμε ποιος θα με πεισει.:):):)

το θεμα με το moto g2 ειναι η μπαταρια η οποια δεν κραταει πολυ(επισης δεν ειναι αποσπομενη)

δεν διαθετει φορτηστη και για την χρηση που θελω να κανω(games κλπ) τελειωνει γρηγορα.:(

Link to comment
Share on other sites

κοιταξα αρκετα βιντεο review για το g2 mini. η αληθεια ειναι οτι τρεχει αψογα χωρις κολληματα κλπ.

αυτο που με κραταει ομως ειναι τα αρνητικα σχολια περι κολληματος (συγκεκριμενα στο skroutz κατω κατω στις κρητικες), μερικα απο τα οποια αναφερουν οτι συγκεκριμενες μονο συσκευες καλλανε αρκετα , ενω οι υπολοιπες πανε σφερα.

δεν ξερω. ποια ειναι η γνωμη σου?

 

Άσε τις κριτικές στο skroutz. Ότι θέλουνε γράφουν.2-3 άτομα να έχουν γράψει σωστή κριτική εκεί μέσα. Τρέχει πολύ ομαλά To g2 mini.δεν χρειάζεται να ανησυχείς, όπως θα σε καλύψει απόλυτα στην μπαταρία. Με τα moto που λένε θα ψάχνεις μπριζες με την χρήση που θες να κάνεις.. Τώρα η απόφαση είναι δική σου. Αν έχεις ένα κόμπλεξ με αναβαθμίσεις (δεν το λέω με κακη έννοια το κόμπλεξ :) ) το moto νομίζω θα το υποστηρίζει παραπάνω. Αν και εμένα προσωπικά όταν το κινητό μου τρέχει απροβληματιστο δεν με ενδιαφέρει η αναβάθμιση. Έχω νοτε 4 και Ζ2 με kit kat και ούτε με νοιάζει η lollipop εφόσον τρέχουν νεράκι. Ελπίζω να βοήθησα όσο μπορώ..

Link to comment
Share on other sites

κοιταξα αρκετα βιντεο review για το g2 mini. η αληθεια ειναι οτι τρεχει αψογα χωρις κολληματα κλπ.

αυτο που με κραταει ομως ειναι τα αρνητικα σχολια περι κολληματος (συγκεκριμενα στο skroutz κατω κατω στις κρητικες), μερικα απο τα οποια αναφερουν οτι συγκεκριμενες μονο συσκευες καλλανε αρκετα , ενω οι υπολοιπες πανε σφερα.

δεν ξερω. ποια ειναι η γνωμη σου?

 

οτιδιποτε με 1gb ram και android αν του βάλεις μπόλικα apps χομα θα παει........ αν θελεις πολλά apps μονόδρομος 2gb ram

Link to comment
Share on other sites

για να δουμε ποιος θα με πεισει.:):):)

το θεμα με το moto g2 ειναι η μπαταρια η οποια δεν κραταει πολυ(επισης δεν ειναι αποσπομενη)

δεν διαθετει φορτηστη και για την χρηση που θελω να κανω(games κλπ) τελειωνει γρηγορα.:(

 

Αν η χρήση που θες να κανεις ειναι "σκληρή" δηλαδη παιχνίδια κτλ καθημερινά , τότε χρειάζεσαι κινητό με πολυ μεγαλύτερη μπαταρία και απο τα δυο αυτα. Τα 300 mAh παραπανω του g2 mini δεν θα σε σώσουν :p . Γι αυτο διάλεξε τουλάχιστον το καλύτερο απο τα 2 δλδ το moto , με καλύτερη ανάλυση οθόνης , στερεοφωνικά ηχεία , δυο κάρτες sim κτλ, τουλάχιστον η εμπειρία χρησης , κατα τη διάρκεια των παιχνιδιών θα ειναι ανώτερη κυρίως λόγο της καλύτερης οθόνης και των ηχείων. Μετα αν προσθέσεις και το pure android του moto που καταναλώνει λιγότερη μνήμη ram , καταλαβαίνεις οτι τα παιχνίδια θα παίζονται όσο το δυνατόν χωρις lag. Και για μένα οι αναβαθμίσεις παίζουν σημαντικό ρόλο , και πρώτα απο ολα γιατι νιωθω δικαιωμένος ως καταναλωτής, οτι δεν με εγκατέλειψε η εταιρία μόλις πήρε τα λεφτά μου. Πέραν του οτι θα εισαι up to date με καινούριο λογισμικό και οτι αυτο συνεπάγεται. Το lollipop δεν ειναι μια τυχαία αναβάθμιση, και το moto την έχει πάρει ήδη .Επισης η ποιότητα κατασκευής του moto ειναι ανώτερη και με πολλα πρόσθετα καπάκια , θηκες κτλ για να μη βαριέσαι το κινητό, αν και αυτο ειναι υποκειμενικό. Αυτα απο εμενα :)

Χάρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...