Jump to content

Πού πήγαν τα 10 gb?


Memorex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας και πάλι ρε μάγκες... Να σας ευχηθώ καλή χρονιά και χρόνια πολλα..

 

Έφτιαξα ένα μηχανημα και με τη δικη σας βοηθεια εδώ μέσα , το έστησα και σας ευχαριστώ ξανά..

Έχω ένα θεματάκι ομως..

Το μηχανημα έχει ένα SSD δισκο στα 120 gb που ειναι πάνω τα windows, drivers, office άντε και κανα 2-3 προγραμματάκια και ένα WD 1 Tb που περνάω τα υπολοιπα προγραμματα και τις λήψεις.. Το σκεπτικο μου, επειδη ειμαι φαν του gaming, ηταν να περνάω ένα παιχνιδάκι στο βαρβατο SSD δισκο και οταν τελειώνω, το κάνω απεγκατάσταση και περνάω το επόμενο, για να κερδίσω το χώρο και να μπορώ να φορτώνω βαριά παιχνίδια στο SSD... Τις προάλλες λοιπον, έχοντας στο SSD ελεύερο χώρο 41 GB, πέρασα το Medal of Honor Warfighter πανω στο SSD και αυτόματα η χωρητικότητα έπεσε στα 20, κάτι GB,,,

Oταν το έβαλα να παίξω, συνειδητοποίησα οτι το έχω παίξει στο παρελθόν, οπότε το έκανα και αμέσως απεγκατάσταση γιατί δεν είχε νόημα, αλλά η χωρητικότητα του δίσκου, ανέβηκε στα 30 και αυτό ήταν!!

 

Πού πηγαν τα 10 Gb του SSD και τώρα αναγκάστηκα να πετάξω κάτι προγραμματάκια και να παλεύω με 19 Gb στο SSD και να αναθεματίζω..;;; Εχει κανείς καμιά ιδέα;;

Link to comment
Share on other sites

μηπως εμεινε κανενας φακελος του παιχνιδιου που πιανει ~10gb?

 

Η το ISO το έχεις αποθηκευμένο στον SSD !

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Το γονάτισα το μηχάνημα, εψαξα, έψαξα, έψαξα.... ΤΙΠΟΤΑ.. Πουθενά αυτά...

 

Τι διάλο;;; Φορολογία και στα GB των σκληρών μας δίσκων τους κερατάδες;;

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου δοκίμασε το avg tuneup έχει μια επιλογή για cleean up ίσως σβήσει κάποια αρχεία και ελευθερωθεί ο χώρος επίσης έχει και κάποιες συμβουλές με ρυθμίσεις που ίσως ελευθερώσουν χώρο στον σκληρό
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...