Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως καλά φαίνεται να τα πηγαίνει σε δύναμη... :p:p:p [ATTACH]60901[/ATTACH][ATTACH]60902[/ATTACH]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δόξα τον θεό είναι άριστη η συσκευή μου. ..η οθόνη απροβληματιστη!! Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που έχω το 32αρι...

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με το One Plus One έβγαζα 59000+ και έχει πιο αδύναμη cpu/gpu θεωρητικά, οπότε μάλλον το συγκεκριμένο hardware μπορεί να πάει και πολύ καλύτερα:)
Link to comment
Share on other sites

Με το One Plus One έβγαζα 59000+ και έχει πιο αδύναμη cpu/gpu θεωρητικά, οπότε μάλλον το συγκεκριμένο hardware μπορεί να πάει και πολύ καλύτερα:)

59000 η 49000γιατι μαλλον μπερδευτηκες

Link to comment
Share on other sites

Με το One Plus One έβγαζα 59000+ και έχει πιο αδύναμη cpu/gpu θεωρητικά, οπότε μάλλον το συγκεκριμένο hardware μπορεί να πάει και πολύ καλύτερα:)

 

άσχετο αλλά με ποιά Rom έβγαλε τέτοιο αποτέλεσμα

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Στα Led notifications δεν υπάρχει επιλογή να με ειδοποιήσει για τα email που μου έχουν έρθει.

Σωστά δεν λέω? Δεν υπάρχει τρόπος να γίνει;

Link to comment
Share on other sites

άσχετο αλλά με ποιά Rom έβγαλε τέτοιο αποτέλεσμα

Δεν υπάρχει περιπτωση μπερδευτηκε. Απο ποτε ο 801 πιανει τέτοιες επιδοσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως καλά φαίνεται να τα πηγαίνει σε δύναμη... :p:p:p [ATTACH]60901[/ATTACH][ATTACH]60902[/ATTACH]

 

Βλάση σου το φτιάξανε τελικά; Τι σου είπαν μετά τα email που έστειλες;

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν απαντήσει καν....απλά πήγα και το πήρα και μόλις φέρουν ανταλλακτικό θα το πάω να μου την αλλάξουν...
Link to comment
Share on other sites

59000 η 49000γιατι μαλλον μπερδευτηκες

 

άσχετο αλλά με ποιά Rom έβγαλε τέτοιο αποτέλεσμα

 

Δεν υπάρχει περιπτωση μπερδευτηκε. Απο ποτε ο 801 πιανει τέτοιες επιδοσεις.

 

Παιδιά γράψτε λάθος 49000+ εννούσα, ο cocous με πήρε χαμπάρι...!:lol:

Για την ακρίβεια, 49655 με την CM12.

Πιστεύω βέβαια ότι αν βγάλουν και για το δικό μας cm12 οι αριθμοί θα εκτοξευθούν!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι λέτε ότι δεν έχετε κάποιο πρόβλημα με την οθόνη μπορείτε να τσεκάρετε ένα ΚΑΤΑΛΕΥΚΟ φόντο (π.χ. αρχικη σελίδα Google.com μεγιστοποιημένη) και να μας πείτε αν παρατηρείτε κάποια ανομοιομορφία στο χρώμα ειδικά κοντά στα όρια και τις γωνίες της οθόνης? Φωτό θα βοηθούσε ακόμα περισσότερο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

P.S.: Με φωτεινότητα 0% και Auto

Edited by JIMBOAthens
Link to comment
Share on other sites

Πήρε κανείς από εσάς από τη προσφορά της Vodafone στα 299€, ξέρετε ποια παρτίδα ήταν;

 

90% παρτίδα 503...

Link to comment
Share on other sites

Τα πρωτα που δοθηκαν ηταν 503 και μετα 504

Ετσι, τα καλά τα φύλαγαν για το τέλος, έχω πετύχει καλό και είμαι πολύ ευχαριστημένος αν σκεφτείς το πόσα έδωσα για συσκευή απ το πάνω ράφι :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Πάντως καλά φαίνεται να τα πηγαίνει σε δύναμη... :p:p:p [ATTACH]60901[/ATTACH][ATTACH]60902[/ATTACH]

 

Και σκέψου ότι ο επεξεργαστής είναι κομμένος λόγω της υπερθέρμανσης. Φαντάσου να τον είχαν στα 2.2 που ήταν αρχικά!

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι λέτε ότι δεν έχετε κάποιο πρόβλημα με την οθόνη μπορείτε να τσεκάρετε ένα ΚΑΤΑΛΕΥΚΟ φόντο (π.χ. αρχικη σελίδα Google.com μεγιστοποιημένη) και να μας πείτε αν παρατηρείτε κάποια ανομοιομορφία στο χρώμα ειδικά κοντά στα όρια και τις γωνίες της οθόνης? Φωτό θα βοηθούσε ακόμα περισσότερο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

P.S.: Με φωτεινότητα 0% και Auto

Σε απόλυτο σκοτάδι με 0% και auto διακρίνω μονο στο λευκό μια πολυ ελαφρια απόχρωση προς το ροζ κοντα στις γωνιές,αλλιως αν αυξήσω την φωτεινότητα παντού λευκό ειναι.

Το θεωρώ πταίσμα δηλαδη.

Στα αλλα χρωματα που δοκίμασα(μπλε,κόκκινο,κίτρινο,μαύρο,μωβ,τιρκουάζ,ροζ,πορτοκαλί με 2-3 εφαρμογές απόλυτη ομοιομορφία απο 0 εως 100% φωτεινότητα)

Τα έχουμε πει οτι δεν έχουν τις πιο ανώτερες υλοποιήσεις των Amoled των s6 και μην ξεχνάμαι οτι ειναι απο τις πρώτες υλοποιήσεις της LG σε κινητά που χρησιμοποιεί P-Oled.

 

Σε καμία περιπτωςη δεν θα το έστελνα σε αντικατάσταση διότι μπορει χειρότερα αποτελέσματα να εχει το νέο panel.

Αν ηταν χειρότερα οπως σε αλλα παιδιά εκεί ναι θα το έστελνα και εγω.

 

Ετςι κι αλλιως στο 0% δεν δουλεύω κανένα κινητό.

30-40% minimum.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αλέξη τι παρτίδα είναι το δικό σου;

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι, έξυπνη διαμονή έχουν τα δικά σας; Ή ξέχασε να το βάλει η LG;;;
Link to comment
Share on other sites

Αλέξη τι παρτίδα είναι το δικό σου;

 

 

503 μιας και απο τους πρώτους ήμουν που παρήγγειλα και αντίστοιχα παρελαβα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι, έξυπνη διαμονή έχουν τα δικά σας; Ή ξέχασε να το βάλει η LG;;;

 

 

Τι ειναι αυτο το "έξυπνη διαμονή"

Πρώτη φορά το ακούω!!

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

503 μιας και απο τους πρώτους ήμουν που παρήγγειλα και αντίστοιχα παρελαβα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Τι ειναι αυτο το "έξυπνη διαμονή"

Πρώτη φορά το ακούω!!

Έλα ρε συ, το συστηματάκι που όταν κοιτάς το κινητό δεν σβήνει η οθόνη λέω...Το έχει και το g2 και το g3... Τσέκαρε screenshot από το g3 μου[ATTACH]60925[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να πηρατε απο βοντα αλλα να ειναι unbranded ?

Γιατί; Από που προκύπτει κατά την αγορά ότι έπρεπε να είναι branded από Voda;

 

Παιδιά όσοι λέτε ότι δεν έχετε κάποιο πρόβλημα με την οθόνη μπορείτε να τσεκάρετε ένα ΚΑΤΑΛΕΥΚΟ φόντο (π.χ. αρχικη σελίδα Google.com μεγιστοποιημένη) και να μας πείτε αν παρατηρείτε κάποια ανομοιομορφία στο χρώμα ειδικά κοντά στα όρια και τις γωνίες της οθόνης? Φωτό θα βοηθούσε ακόμα περισσότερο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

P.S.: Με φωτεινότητα 0% και Auto

Μπορεί να υπάρχει μια μικρή ανομοιομορφία ίσως στο γκρι πιο πολύ, αλλά πολύυ μικρή, αν υπάρχει κιόλας, γιατί είναι και το placebo effect στη μέση ότι πρέπει να υπάρχει πρόβλημα στην οθόνη:rolleyes:

βάζω 2 φωτό μία με γκρι, και μία με λευκό (brightness 0%)

http://i.imgur.com/pNW8GMY.jpg

http://i.imgur.com/uCiLza7.jpg

 

Πήρε κανείς από εσάς από τη προσφορά της Vodafone στα 299€, ξέρετε ποια παρτίδα ήταν;

Το δικό μου 504, ελληνικό, unbranded

 

Και σκέψου ότι ο επεξεργαστής είναι κομμένος λόγω της υπερθέρμανσης. Φαντάσου να τον είχαν στα 2.2 που ήταν αρχικά!

Μ'αρέσει που χαίρεστε που βγάζει 58000 το antutu (κάποιες φορές..)

Αν δουλέψει κάποιος Oneplus ή Find 7a για 1-2 μέρες και μετά Flex 2 για το ίδιο διάστημα και δεν γνωρίζει Antutu scores θα πει ότι είναι κάτι δεκάδες χιλιάδες πόντους πίσω το Flex 2

Το ζητούμενο δεν είναι να περνάς τους άλλους στο Antutu.. :rolleyes:

Μην το πάρεις προσωπικά, δεν το λέω για εσένα συγκεκριμένα, υπάρχει γενικά αυτή η τάση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...