Jump to content

S5-g3-κάποιο άλλο;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά νομίζω ότι τζάμπα ρίχνουμε προτάσεις.

Εδώ ο φίλος πριν ρώτησέ για τηλέφωνο με 100 ευρώ.προφανώς πρέπει να μελετήσει τα τηλεφωνά πριν να προχωρήσει σε αγορά κάποιού.

 

1 ρώτησα επειδή δεν ήξερα πιο τηλέφωνο ηταν(!!!) και ηθελα να δω αμα ξέρετε πως ειναι κάποιο καλο που αξίζει! Τωρα που έμαθα οτι ειναι το σ3 οκ .Τι να πω....

Κανεις λες και σκότωσα κάποιον.και ναι οκ τον τελευταίο μηνα που θελω κινητό άρχισα να διαβάζω δεν εχω δα και χρόνια.

Έλεος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 134
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

S5/Note 3/G2/Meizu mx4 Καποιο αναμεσα σ αυτα

 

. LG G3 με τίποτα κι ας λενε. Ειναι μια προβληματικη, πλατια/άβολη ναυαρχίδα με σκοτεινή οθόνη. Sony Z2 μονο εαν δεν εχεις πρόβλημα με τις χάλια οθονες της Sony. Η Htc κραταει τα πρωτεία στις ψυχρες , αχρωμες οθόνες βέβαια αλλα μετα ακολουθεί η Sony.

 

Αν δεν εχεις θέμα βαζεις και το Z2 στην εξίσωση, προσωπικά το απορρίπτω λόγω οθονης και UI.

 

To g3 είναι πλατύ και άβολο και δεν είναι το note 3 & mx4......Μάλιστα....

 

1 ρώτησα επειδή δεν ήξερα πιο τηλέφωνο ηταν(!!!) και ηθελα να δω αμα ξέρετε πως ειναι κάποιο καλο που αξίζει! Τωρα που έμαθα οτι ειναι το σ3 οκ .Τι να πω....

Κανεις λες και σκότωσα κάποιον.και ναι οκ τον τελευταίο μηνα που θελω κινητό άρχισα να διαβάζω δεν εχω δα και χρόνια.

Έλεος

 

Δεν νομίζω να ήταν το s3....μία που το κοίταξα έβλεπα κάτι συσκευές τύπου young....Και όταν ψάχνεις για συσκευές 350euro στο skroutz άρα +200euro στα μεγάλα καταστήματα αποκλείεται να δεις κάτι αντίστοιχο στα 100euro....Ούτε η διαφορά ανάμεσα σε skroutz μεγάλα καταστήματα δεν είναι τόσο....

 

Τέλος πάντων για χαμηλό sar βλέπεις κατά κύριο λόγο samsung/lg. Aν θες να δώσεις τα λιγότερα δυνατόν χρήματα για την καλύτερη συσκευή πας σε g2 (χωρίς Κίνες κοκ). Τώρα τα σχόλια στο skroutz δεν είναι και τόσο αξιόπιστα....

Link to comment
Share on other sites

To g3 είναι πλατύ και άβολο και δεν είναι το note 3 & mx4......Μάλιστα....

 

 

 

Δεν νομίζω να ήταν το s3....μία που το κοίταξα έβλεπα κάτι συσκευές τύπου young....Και όταν ψάχνεις για συσκευές 350euro στο skroutz άρα +200euro στα μεγάλα καταστήματα αποκλείεται να δεις κάτι αντίστοιχο στα 100euro....Ούτε η διαφορά ανάμεσα σε skroutz μεγάλα καταστήματα δεν είναι τόσο....

 

Τέλος πάντων για χαμηλό sar βλέπεις κατά κύριο λόγο samsung/lg. Aν θες να δώσεις τα λιγότερα δυνατόν χρήματα για την καλύτερη συσκευή πας σε g2 (χωρίς Κίνες κοκ). Τώρα τα σχόλια στο skroutz δεν είναι και τόσο αξιόπιστα....

 

Το ξερω αλλα αυτο με την οθόνη το έπαθε και ενας φιλος μου μπροστά μου.Με το σχόλιο το επιβεβαίωσα επειδή (λογικά) δεν ηταν ο μόνος.

Link to comment
Share on other sites

To g3 είναι πλατύ και άβολο και δεν είναι το note 3 & mx4......Μάλιστα....

 

 

 

Δεν νομίζω να ήταν το s3....μία που το κοίταξα έβλεπα κάτι συσκευές τύπου young....Και όταν ψάχνεις για συσκευές 350euro στο skroutz άρα +200euro στα μεγάλα καταστήματα αποκλείεται να δεις κάτι αντίστοιχο στα 100euro....Ούτε η διαφορά ανάμεσα σε skroutz μεγάλα καταστήματα δεν είναι τόσο....

 

Τέλος πάντων για χαμηλό sar βλέπεις κατά κύριο λόγο samsung/lg. Aν θες να δώσεις τα λιγότερα δυνατόν χρήματα για την καλύτερη συσκευή πας σε g2 (χωρίς Κίνες κοκ). Τώρα τα σχόλια στο skroutz δεν είναι και τόσο αξιόπιστα....

Οοοοοοχι το note 3 είναι κομψό και λεπτό καθόλου πλατύ άσχετα αν είναι πιο πλατύ από το g3... Αφού έτσι θέλουν έτσι θα λέμε

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω αλλα αυτο με την οθόνη το έπαθε και ενας φιλος μου μπροστά μου.Με το σχόλιο το επιβεβαίωσα επειδή (λογικά) δεν ηταν ο μόνος.

 

θα στα πω οσο πιο απλα μπορω και γινεται...

 

το g3 ειχε καποια θεματα με τις πρωτες παρτιδες που ηταν οι παρτιδες,406-407.απο την 408 κι επειτα δεν παρουσιασε κανενα απολυτως θεμα.με λιγα λογια για περιπου 2 μηνες ειχε θεματα.απο κει και περα κανενα.και τα θεματα του ηταν software κι οχι hardware οπως οθονες η κατι αλλο.

και στα πρωτα λευκα κομματια ειχαν παρουσιαστει καποιες ρωγμες περιφερειακα το οποιο η lg το δεχτηκε αμεσως χωρις να ταλαιπωρει τον κοσμο κι εγιναν αμεσα αντικαταστασεις η αλλαγες πλαισιων.

απο κει και περα τιποτα.

ο κοσμος δεν εχει να φοβηθει τιποτα απο την lg,ειναι πολυ αξιοπιστη και σιγουρα και κατι να κατσει εχει το καλυτερο service.

και ποια συσκευη δεν εχει παρουσιασει παιδικα προβληματα?ποια....μονο μια.η htc με το m8.ολες οι υπολοιπες σαφως και παρουσιασαν προβληματα.

σε sony ας πουμε μην πας,εδω ο φιλος πιο πανω αλλαξε νομιζω η 5 η 6 συσκευες για να βρει z3 της προκοπης...επειτα απο προσωπικη μου εμπειρια καθως εχω εικονα καθημερινως με τα service των εταιρειων τα sony καινε ευκολα pixels.

z2 επισης να μην πας.η οθονη του ειναι σαν ξεπλυμμενη στο θεμα χρωματων.

αν το s5 ηταν πιο κομψο κι οχι ετσι κακασχημο οπως το εβγαλαν και δεν ειχε κι αυτα τα bezels και το νικελ κινεζοπεριγραμμα,μπορει να ειχα παει εκει.δεν πηγα ομως.

εδωσα το g2 και πηγα στο g3 16gb,το κρατησα 3 μηνες και καπακι μολις βγηκε η lolipop το εδωσα και πηγα στο 32αρι...και ξερεις γιατι το εδωσα?γιατι με την lolipop ειδα οτι το κινητο μεταμορφωθηκε και τοτε πιστεψα οτι αξιζει το περασμα στο 32αρι,κι ετσι κι εκανα,κι ετσι και δεν μετανιωσα ακομα και τωρα που σου γραφω.

αν ειχε βγαλει το παραμικρο σε διαβεβαιω,γιατι δεν σου γραφει ενας τυχαιος εδω μεσα,θα το ειχα σουταρει και θα το εκραζα παντου,σε καθε thread,γιατι εχω το κολλημα να θελω παντα απροβληματιστες συσκευες στα χερια μου.

και δε σου μιλαω στο γενικο,καθε μερα βλεπω τα παντα καθως αυτο ειναι το χομπι μου,αυτη ειναι η ασχολια μου και καποιες φορες κονομαω κι απο κει,κι εχω εικονα απο ολες τις συσκευες.

να φερνει πελατης ενα z3 και να παρακαλαμε 3 βδομαδες να μας το κοιταξουν,σπασιμο νευρων,να ερχεται ο αλλος με z2 σπασμενη οθονη και να το στελνουμε για αλλαγη,230 ευρω παρακαλω και να περιμενουμε 2,5 βδομαδες.

κι επειτα οι οθονες των Lg δεν κοστιζουν οσο λες.

140 εχει του g3 κι 120-130 του g2.μην πιστευεις αξιολογησεις και σχολια στο skroutz.

και καποιοι που λενε για Note3 η 4....κι αυτα ειναι laggy.επειδη το 4 θα ανοιξει σε κλασμα δευτερολεπτου γρηγοροτερα ενα παιχνιδι νομιζεις οτι θα το βγαλω καλυτερο?οχι φιλτατε,δεν θα το βγαλω αν η εμπειρια χρησης δεν ειναι στο top.κι αυτο τα samsung κατα γενικο κανονα δεν το εχουν,παντα καπου χανουν στο θεμα εμπειριας χρησης,απλα καποιοι τα παιρνουν,τα εχουν για κανενα παιχνιδι και κανενα facebook και νομιζουν οτι επιασαν το λαχειο και σαφως νομιζουν οτι υπερτερουν κιολας,κι αυτο το βλεπω και σε forums αλλα και σε μια ομαδα στο fb που ειναι καργα samsung funs...

και φυσικα δεν περιμενω να συμφωνησει και κανεις με τα γραφωμενα μου,καθως ο καθενας μας εχει αλλη αποψη,εμενα λοιπον μιλαει η εμπειρια μου και η χρονια επαφη με κινητα τηλεφωνα αλλα και η καθημερινοτητα που τα ζω απο κοντα.ολα.....κι οποιος δε πιστευει τα βγαζω και μια φωτο ολα και τα κανω πασα.

αυτα λοιπον.

η γνωμη μου ειναι να πας σε g3 και σε καινουρια παρτιδα.s/n 411η 412.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ειδα και το νοτε3 νέο με παρόμοια χαρακτηριστικά τι λες; Αξίζει; Εγω τα θελω κυρίως για 2 εφαρμογες:mit app inventor k cool rom.Το ενα για να φτιαχνω δίκαιες μου εφαρμογες και το αλλο για να παίζω παλιά αγαπημένα μου παιχνιδια.Αα και μην ξεχνάμε την βασική λειτουργία:να μπορω αν παρω τηλέφωνο κ να στέλνω SMS.fb και τα υπόλοιπα δεν με πολυενδιαφέρουν καθώς κ δεν εχω fb ή Instagram κλπ

Επισης μπράβο που κοιτάς ολα τα φόρουμ για να σώσεις ανθρώπους. Εγω αμα(χτυπά ξύλο) μου έβγαινε μούφα ή τζουφιο το κινητό εκτός απο το κλάμα των €που έχασα θα ειχα κανει την κυρία σαμσουνγκ κ κάθε σαμσουνγκ κόσκινο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σού είπα.επιμένω στο g3.ανώτερό και πιο βολικό στο χέρι.

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6294&idPhone2=5961

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σού είπα.επιμένω στο g3.ανώτερό και πιο βολικό στο χέρι.

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6294&idPhone2=5961

Το note 3 Neo που πάει με 267ppi??? Το Samsung Galaxy s2 είχε 217ppi χρόνια πριν....

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το lg εχει οθόνη που γρατζουνιζεται;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το lg εχει οθόνη που γρατζουνιζεται;;

 

Επισης ξέρετε πού μπορω να βρω θήκη για το g3 και ποσο εχει;

Link to comment
Share on other sites

Το lg εχει οθόνη που γρατζουνιζεται;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Επισης ξέρετε πού μπορω να βρω θήκη για το g3 και ποσο εχει;

 

Πλάκα κάνεις? Γιατί σε ποιο δεν γρατσουνιζεται?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ απο κλειδιά και τετοια οχι σκληρά πράματα

Εννοείται γρατσουνιεται όπως όλα... Και σπάει και ραγιζει

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θήκες άφθονες.εγώ εχω καταλήξει σε sline.και τζάμι οθόνης εννοείται.

Καλά πάρε το πρώτα και μετά καπάκι πας σε έξτρα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Θήκες άφθονες.εγώ εχω καταλήξει σε sline.και τζάμι οθόνης εννοείται.

Καλά πάρε το πρώτα και μετά καπάκι πας σε έξτρα

 

Ναι όντως.

Με βάση αυτά που μου είπατε καταλήγω σε s5

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι όντως.

Με βάση αυτά που μου είπατε καταλήγω σε s5

 

Πλακα κανω στο g3.Λογω στενότητας θα περιμένω να πέσει στα 300-310€ και θα γίνει δικο μου.ποτε το υπολογίζετε να φτάσει τόσα;

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως.

Με βάση αυτά που μου είπατε καταλήγω σε s5

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πλακα κανω στο g3.Λογω στενότητας θα περιμένω να πέσει στα 300-310€ και θα γίνει δικο μου.ποτε το υπολογίζετε να φτάσει τόσα;

Το gorilla glass δεν σημαίνει η οθόνη δεν παθαίνει τίποτα. Λογικά σε καμια δεκαριά μέρες θα είναι στα 315-320 τώρα που πέρασαν οι γιορτές θα πέσει η ζήτηση θα έρθουν και νέες παραλαβες

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή τη στιγμή είναι διαθέσιμο στο Bestprice.gr στα 325€

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το gorilla glass δεν σημαίνει η οθόνη δεν παθαίνει τίποτα. Λογικά σε καμια δεκαριά μέρες θα είναι στα 315-320 τώρα που πέρασαν οι γιορτές θα πέσει η ζήτηση θα έρθουν και νέες παραλαβες

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή τη στιγμή είναι διαθέσιμο στο Bestprice.gr στα 325€

 

Μπορω να σε ρωτήσω και κατι άσχετο; Ξερω λιγοοοοο αλλα δεν ειμαι σίγουρος η Ραμ γιατι πρεπει να εχει πολλα μη για να ειναι καλο το κινητό;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης το 32αρι κανει 370κατι

Θα χάσω πολλα πράματα αμα παρω το 16 με 2γβ Ραμ;

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να σε ρωτήσω και κατι άσχετο; Ξερω λιγοοοοο αλλα δεν ειμαι σίγουρος η Ραμ γιατι πρεπει να εχει πολλα μη για να ειναι καλο το κινητό;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης το 32αρι κανει 370κατι

Θα χάσω πολλα πράματα αμα παρω το 16 με 2γβ Ραμ;

 

α) Τι χρήση θες να κάνεις;

β) Ποιο είναι το ανώτατο όριο χρημάτων που δίνεις;

 

Το 32αρι θα αργήσει πάρα πολύ να πέσει στα πόσα που ίσως έχεις καταλήξει να δώσεις...

 

Τώρα αν είναι να κάνουμε σε θεωρητικό επίπεδο συζήτηση αλλάζει το πράγμα...

 

Και κάτι τελευταίο... Αν κάποια οθόνη με τον καιρό πέφτει αυτες είναι οι amoled και κυρίως των πρώτων χρόνων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενας γνωστός μου εχει το g2 k ο αδερφός του το g3 που το πήρε τωρα(δεν ειναι τα παλιά ελαττωματικό μοντέλα όπως με πληροφορήσετε) λέει οτι το 2 ειναι αρκετά ανώτερο απο το 3 ισχύει ή λέει μπούρδες?

Εγω το δεύτερο πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Απάντησες μονός σού.το δεύτερό.

Το ψάχνεις πάρα πολύ το θέμα και οι τρίτοι σε μπερδεύουν.

Πάρε αυτό πού θέλει η καρδιά σού.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενας γνωστός μου εχει το g2 k ο αδερφός του το g3 που το πήρε τωρα(δεν ειναι τα παλιά ελαττωματικό μοντέλα όπως με πληροφορήσετε) λέει οτι το 2 ειναι αρκετά ανώτερο απο το 3 ισχύει ή λέει μπούρδες?

Εγω το δεύτερο πιστεύω.

Βασικά για κανα iPhone σε βλέπω στο τέλος

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βασικά για για iPhone σε βλέπω στο τέλος

 

και ουτε....τεσπα με χει κουρασει το θεμα,καταλαβαινεις γιατι,το νοημα εχει πιαστει οποτε im feel so tired και θα κανω retired απο το θεμα αυτο...

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

και ουτε....τεσπα με χει κουρασει το θεμα,καταλαβαινεις γιατι,το νοημα εχει πιαστει οποτε im feel so tired και θα κανω retired απο το θεμα αυτο...

 

Make a retired αλλα πρώτα μια ερώτηση πως τα ξερεις ολα!;;!;!;!;!

Link to comment
Share on other sites

Make a retired αλλα πρώτα μια ερώτηση πως τα ξερεις ολα!;;!;!;!;!

Ενδιαφέρεσαι όντως να πάρεις κάτι ή απλά περνάς την ώρα σου?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρεσαι όντως να πάρεις κάτι ή απλά περνάς την ώρα σου?

 

Ενδιαφέρομαι παρα πολυ!!!

Ρώτησα με σκοπό αμα μπορει ή μπορεις εσύ να μου πείτε κανά σάιτ να τα κοιτάω κ να ενημερωνομαι.ξερεις κάποιο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...