Jump to content

S5-g3-κάποιο άλλο;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και το g3 έχει sd

 

mea culpa το έγραψα βιαστικά...και ευχαριστώ που το έγραψες για να μην μένουν λάθος εντυπώσεις...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 134
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ποσό έχει η οθόνη?130 έχει και δεν καίγεται κάτω από τον ήλιο.κι οταν κάνουμε μία παράθεση ας την κάνουμε σωστά.

Το 9506 δεν έκοψε πωλήσεις από το s5 και φυσικά οι μετρήσεις είναι παγκοσμίως η Ευρώπης κι οχι ελλάδα.

Απλά ξύπνησαν μερικοί.

Κι εννοείται ότι η amoled δεν είναι καλύτερή από την οθόνη του lg.υπερκορεσμός στο φουλ.

Αν είχε άλλη φάτσα μπορεί και να το είχα πάρει κάποτε.κι αν δεν είχε και knox αλλα έτσι οπως το έβγαλαν ας το πάρουν αλλοι.

Sony με τίποτα εννοείται και σαφώς και δεν την εχω οπως την lg.

Ωσπου να δω ανάκαμψη στην εταιρεία αυτή και 1 ναυαρχίδα κάθε χρόνο θα με βλέπουν απλά ως παρατηρητή και μόνο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το ειπα επειδή ειναι καιροί κρίσης κ δεν εχω πολλα λεφτά.Ειπα κ μηπως ειναι κανά καλο κινητό των 350€

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Lg έμαθα οτι η οθόνη του στον ήλιο καίγεται. Στην κυριολεξία.τα πιξελς σβήνουν κ καταστρέφεται.Στο σέρβις θέλουν 250€.για αυτο δεν παω φουλ λγ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μην πας φουλ lg...διάβασε παραπάνω ποσό έχει η οθόνη.εχω γράψει.για εκτός εγγύησης βέβαια.γιατί μέσα στην εγγύηση καλύπτεται κανονικά εκτός κι αν είναι από πέσιμο...

Αλλα δε σε βλέπω ούτε για g3 ούτε και για s5 ούτε και για 9506...

Προτίμησε κανένα motorola g.είναι φτηνότερο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το ειπα επειδή ειναι καιροί κρίσης κ δεν εχω πολλα λεφτά.Ειπα κ μηπως ειναι κανά καλο κινητό των 350€

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Lg έμαθα οτι η οθόνη του στον ήλιο καίγεται. Στην κυριολεξία.τα πιξελς σβήνουν κ καταστρέφεται.Στο σέρβις θέλουν 250€.για αυτο δεν παω φουλ λγ

Όταν λες έμαθες τι εννοείς και από που το έμαθες?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το ειπα επειδή ειναι καιροί κρίσης κ δεν εχω πολλα λεφτά.Ειπα κ μηπως ειναι κανά καλο κινητό των 350€

Εγώ θα προτείνω να κοιτάξεις το moto g ή κάποιο επώνυμο κινέζικο σε αυτα τα λεφτά.Μια χαρά θα κάνεις τη δουλειά σου και δεν θα ανησυχείς αν καεί η οθονη από τον ήλιο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα προτείνω να κοιτάξεις το moto g ή κάποιο επώνυμο κινέζικο σε αυτα τα λεφτά.Μια χαρά θα κάνεις τη δουλειά σου και δεν θα ανησυχείς αν καεί η οθονη από τον ήλιο.

Με αντηλιακό δεν σώζεται η οθόνη? :p πλάκα κάνω!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη δεν παθαίνει τίποτα στο ήλιο.εκτός κι αν έχει 40 βαθμούς και το αφήσει κανείς στο ταμπλό του αυτοκίνητου για 5 ώρες.εκεί μπορεί...

Αλλα τι απαντώ τώρα...

Αλλα λόγια να αγαπιόμαστε για όποιον δεν έχει πιάσει το νόημά.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Απο φίλους κ απο σχόλια στο Σκρουτζ έμαθα τακαρε

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ θα προτείνω να κοιτάξεις το moto g ή κάποιο επώνυμο κινέζικο σε αυτα τα λεφτά.Μια χαρά θα κάνεις τη δουλειά σου και δεν θα ανησυχείς αν καεί η οθονη από τον ήλιο.

 

Μοτο Γ πολυ sar θελω ενα κινητό με σαρ περίπου 0,65

Κινεζικά φοβάμαι γιατι δεν θα εχω να βρίσω κάποια εταιρεία αμα πάθει κατι

Link to comment
Share on other sites

Απο φίλους κ απο σχόλια στο Σκρουτζ έμαθα τακαρε

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μοτο Γ πολυ sar θελω ενα κινητό με σαρ περίπου 0,65

Κινεζικά φοβάμαι γιατι δεν θα εχω να βρίσω κάποια εταιρεία αμα πάθει κατι

Δεν υπάρχει τέτοιο σχόλιο στο σκρουτζ

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τράβα Κίνα μεριά και πάρε 2 από αυτά.

Δες βαθμολογία στο Antutu και κρίνε......θα σε περρισέψουν και αρκετά ευρά!

Και sar (αν δεν κάνω λάθος) περίπου 0,38.........

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγοράσω 1 κινητό εχω δει από Σκρουτζ τα εξής: samsung galaxy s5,lg g3(32gb).θελω να μου πείτε την γνώμη σας για ποιο απο τα 2 ειναι καλύτερο ή αμα έχετε να μου προτείνετε κάποιο αλλο.

Ευχαριστω εκ των προτέρων

 

Ποια ειναι τα βασικότερα στοιχεία που θελεις να εχει η συσκευή που θα αγοράσεις; ;; Δωσε ενα hint

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη δεν παθαίνει τίποτα στο ήλιο.εκτός κι αν έχει 40 βαθμούς και το αφήσει κανείς στο ταμπλό του αυτοκίνητου για 5 ώρες.εκεί μπορεί...

Αλλα τι απαντώ τώρα...

Αλλα λόγια να αγαπιόμαστε για όποιον δεν έχει πιάσει το νόημά.

 

Δυστυχώς η lg εχει δώσει αφορμές,με κάποια προβληματάκια και λαγκς,τα οποία από ότι ακούω έχουν πλέον διορθωθεί.Όμως το τρολλάρισμα που πέφτει για το g3 στα διάφορα νήματα του φόρουμ πραγματικά με ξεπερνά.Η συσκευή είναι εξαιρετική,ας πάει ο κάθε υποψήφιος αγοραστής να την πιάσει στα χέρια του,για να καταλαβει για τι μιλάμε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοιο σχόλιο στο σκρουτζ

 

Εχει κοιτά και το γλ λ3 (32) και το γ3 γ16)

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποια ειναι τα βασικότερα στοιχεία που θελεις να εχει η συσκευή που θα αγοράσεις; ;; Δωσε ενα hint

 

Λεφτά περίπου μέχρι 420€

Ακτινοβολία μέχρι 0,60 sar

Οθόνη 5,0-5,7 inch

Ραμ 2-3 γβ

Ανάλυση καλη

Επεξεργαστή 2300-άπειρο

Πυρήνες 4

Card slot ναι

Δυνατότητα 4g

Κάμερα 12-20mp

Βάρος,πάχος ,έτος κυκλοφορίας,χρώματα δεν με πολυενδιαφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κοιτά και το γλ λ3 (32) και το γ3 γ16)

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Λεφτά περίπου μέχρι 420€

Ακτινοβολία μέχρι 0,60 sar

Οθόνη 5,0-5,7 inch

Ραμ 2-3 γβ

Ανάλυση καλη

Επεξεργαστή 2300-άπειρο

Πυρήνες 4

Card slot ναι

Δυνατότητα 4g

Κάμερα 12-20mp

Βάρος,πάχος ,έτος κυκλοφορίας,χρώματα δεν με πολυενδιαφέρουν.

 

S5/Note 3/G2/Meizu mx4 Καποιο αναμεσα σ αυτα

 

. LG G3 με τίποτα κι ας λενε. Ειναι μια προβληματικη, πλατια/άβολη ναυαρχίδα με σκοτεινή οθόνη. Sony Z2 μονο εαν δεν εχεις πρόβλημα με τις χάλια οθονες της Sony. Η Htc κραταει τα πρωτεία στις ψυχρες , αχρωμες οθόνες βέβαια αλλα μετα ακολουθεί η Sony.

 

Αν δεν εχεις θέμα βαζεις και το Z2 στην εξίσωση, προσωπικά το απορρίπτω λόγω οθονης και UI.

Link to comment
Share on other sites

S5/Note 3/G2/Meizu mx4 Καποιο αναμεσα σ αυτα

 

. LG G3 με τίποτα κι ας λενε. Ειναι μια προβληματικη, πλατια/άβολη ναυαρχίδα με σκοτεινή οθόνη. Sony Z2 μονο εαν δεν εχεις πρόβλημα με τις χάλια οθονες της Sony. Η Htc κραταει τα πρωτεία στις ψυχρες , αχρωμες οθόνες βέβαια αλλα μετα ακολουθεί η Sony.

 

Αν δεν εχεις θέμα βαζεις και το Z2 στην εξίσωση, προσωπικά το απορρίπτω λόγω οθονης και UI.

 

Καλά χάλια οθονη δεν το λες του z2.

Δεν εχει να ζηλέψει τιποτα ούτε κάν και του s5 και υπερέχει στους περισσότερους παράγοντες ενός σύγχρονου high end smartphone.

Ui εκεί η Sammy εχει τα πρωτείο στο οτι πιο αποκρουστικό,παιδικό UI.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά χάλια οθονη δεν το λες του z2.

Δεν εχει να ζηλέψει τιποτα ούτε κάν και του s5.

Ui εκεί η Sammy εχει τα πρωτείο στο οτι πιο αποκρουστικό,παιδικό UI.

 

Ε οχι και δεν εχει να ζηλέψει τίποτα, εισαι ακραίος :p

 

Εχει κανει πρόοδο απ το Z στο Z2 αλλα δεν με ικανοποιεί ουτε η οθόνη του Z2. Στο Z3 δε ξερω τι δουλειά έχει κανει παντως, δεν το εχω δει καν απο κοντά

 

Συγκριτικά απ ολες τις συσκευες που έχουν αναφερθει πιο πισω, την καλυτερη οθονη με διαφορά την εχει το S5.

Link to comment
Share on other sites

Μεταξυ των 2 θα σου προτεινα g3 το 32αρι....για μενα ειναι πολυ καλυτερο τηλ απο το s5 (τα ειχα και τα 2 για μια εβδομαδα) και το μονο τηλ που μου αρεσε περισσοτερο απο το g3 ηταν το Ζ3 αλλα δεν το εφτανα στα λεφτα....για το g3 θα σου πω οτι εχει μια παρα πολυ καλη οθονη με πολυ φυσικα χρωματα καθολου μουντη οπως λενε καποιοι, η φωτογραφικη μηχανη ειναι παρα πολυ καλη με πολυ γρηγορο focus, αυτονομια με full χρηση μια μερα, με μετρια δυο, με χαλαρη εφτασε 3 μερες, δεν τριζει τιποτα, δεν κολλαει πουθενα και γενικα ειναι ενα απροβληματιστο τηλ....και τα updates ερχονται το ενα μετα το αλλο οχι σαν το s5 και το z3 που ακομα να δουν lollipop....αυτα σε γενικες γραμμες....ελπιζω να βοηθησα

 

edit: πηρε και το s5 lollipop

Edited by zlatcokimi
Link to comment
Share on other sites

Ε οχι και δεν εχει να ζηλέψει τίποτα, εισαι ακραίος :p

 

Εχει κανει πρόοδο απ το Z στο Z2 αλλα δεν με ικανοποιεί ουτε η οθόνη του Z2. Στο Z3 δε ξερω τι δουλειά έχει κανει παντως, δεν το εχω δει καν απο κοντά

 

Συγκριτικά απ ολες τις συσκευες που έχουν αναφερθει πιο πισω, την καλυτερη οθονη με διαφορά την εχει το S5.

 

Εγω λέω οτι και οι 2 οθόνες ειναι εξαιρετικές και σε αυτό το τομέα κανεις δεν θα μείνει παραπονούμενος.

Μην μπερδεύομαι τα εντυπωσιακά-υπέρ κορεσμένα out of the box των Samsung ως καλύτερα.

Με το z3 εχει ξεφύγει απο τον ανταγωνισμό πλέον θα έλεγα με το panel και θα κατατάξω στην κορυφαία ever made σε smartphone υλοποιηςη.

Το μονο που πλησιάζει τα επίπεδα του z3 ειναι του 930(παντού χρώματα,φωτεινότητα,αντίθεση, λευκό)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω λέω οτι και οι 2 οθόνες ειναι εξαιρετικές και σε αυτό το τομέα κανεις δεν θα μείνει παραπονούμενος.

Μην μπερδεύομαι τα εντυπωσιακά-υπέρ κορεσμένα out of the box των Samsung ως καλύτερα.

Με το z3 εχει ξεφύγει απο τον ανταγωνισμό πλέον θα έλεγα με το panel και θα κατατάξω στην κορυφαία ever made σε smartphone υλοποιηςη.

Το μονο που πλησιάζει τα επίπεδα του z3 ειναι του 930(παντού χρώματα,φωτεινότητα,αντίθεση, λευκό)

 

Οταν ψηφίζονται απ την displaymate(βλ Note 4) ως οι κορυφαίες οθόνες με την καλύτερη πιστοτητα χρωμάτων δεν εχει νοημα να μιλαμε για υπερκορεσμο γιατι ειναι άτοπο. Αν βάλεις ενα S5 κι ενα M8 διπλα θα σου φανεί υπερκορεσμενα τα χρώματα στο S5 γιατι το M8 εχει απ τις πιο ψυχρες οθόνες.

 

Τον τελευταίο χρονο οι amoled της Samsung κερδίζουν το ενα βραβείο μετα το άλλο, σε λιγο με το S6 θα μεγαλωσει ακομα περισσοτερο η ψαλιδα.

 

Τεσπα σε γενικες γραμμες οταν επιλεξεις μια ναυαρχιδα θα παρεις φυσικα ενα κορυφαιο πακετο. Αλλα επειδη εδω ειναι τεχνολογικό φορουμ, αναφερουμε την καθε λεπτομέρεια.

 

Η μονη φετινη συσκευή/αποτυχια για μενα ειναι το G3

Link to comment
Share on other sites

Οταν ψηφίζονται απ την displaymate(βλ Note 4) ως οι κορυφαίες οθόνες με την καλύτερη πιστοτητα χρωμάτων δεν εχει νοημα να μιλαμε για υπερκορεσμο γιατι ειναι άτοπο. Αν βάλεις ενα S5 κι ενα M8 διπλα θα σου φανεί υπερκορεσμενα τα χρώματα στο S5 γιατι το M8 εχει απ τις πιο ψυχρες οθόνες.

 

Τον τελευταίο χρονο οι amoled της Samsung κερδίζουν το ενα βραβείο μετα το άλλο, σε λιγο με το S6 θα μεγαλωσει ακομα περισσοτερο η ψαλιδα.

 

Τεσπα σε γενικες γραμμες οταν επιλεξεις μια ναυαρχιδα θα παρεις φυσικα ενα κορυφαιο πακετο. Αλλα επειδη εδω ειναι τεχνολογικό φορουμ, αναφερουμε την καθε λεπτομέρεια.

 

Η μονη φετινη συσκευή/αποτυχια για μενα ειναι το G3

 

Να σου πω πιστότητα χρωμάτων μονο γραφίστες,σχεδιαστές ενδιαφέρει οχι την πλειοψηφία του κόσμου.

Πχ το Surface Pro 3 ψηφίστηκε το ανώτερο σε υλοποιηςη tablet σε πιστότητα χρωμάτων,αλλα σε φωτεινότητα και αντιθεςη ειναι κατώτερο απο το Air 2 η το Xperia z3 tablet.

Εγω πχ όταν θα θέλω να βγω σε συνθήκες ηλιοφάνειας δεν με ενδιαφέρει η πιστότητα των χρωμάτων αλλα η φωτεινότητα και αντίθεση διότι αυτοί οι 2 τομείς κρίνουν ποσό άνετα κάνω το οτιδήποτε με ένα συγκεκριμένο προϊόν.

 

Άρα βλέπεις ειναι και ολίγων σχετικά το ανώτερο panel διότι εχει πολλούς παράγοντες που το κρίνουν.

 

Στην τελευταία παραγραφο συμφωνούμε απόλυτα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς πού λίγοι θεωρούν αποτυχία το g3...

Γιατί αποτυχημένο δεν το είδα.μπορεί στην αρχή να είχε θέματα αλλα στην πορεία ξεπεράστηκαν ολα.

Και προσοχή.κυρίως θέματα λογισμικού και μερικές μεμονωμένες περιπτώσεις στις σειρές 406 με ρωγμές σε λευκά μοντέλα.τουλάχιστον σε όσους έκατσε αυτό είχαν δίπλα τους ένα σωστό service.

Εδώ ο αλλος έχει αλλάξει 4?5?6? Sony δε θυμάμαι κι ακριβώς το νούμερο γιατί εχω χάσει λίγο την μπάλα.αυτό κρίνεται επιτυχές???

Το s5 δεν έβγαλε θέματα???σε αρκετά δεν έβγαλε θέμα με κάμερα?lag δεν είχε????γιατί οταν το έπιασα στα χέρια μου και μπήκα επαφές και συλλογή παραλίγο να αρχίσω το τραύλισμα.

Και μην τρελαθούμε τώρα ότι το samsung έχει και φυσικά χρώματα...κορεσμένα είναι σε όλη την κλίμακα τους.αυτό βεβαία εντυπωσιάζει σαν πρώτη όψη.

Εμένα ας πούμε φέτος καμία συσκευή δεν με κέρδισε απόλυτα,κι ας εχω g3.απλά ευτυχώς με τις αναβαθμίσεις μεταμορφώθηκε το g3.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κοιτά και το γλ λ3 (32) και το γ3 γ16)

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Λεφτά περίπου μέχρι 420€

Ακτινοβολία μέχρι 0,60 sar

Οθόνη 5,0-5,7 inch

Ραμ 2-3 γβ

Ανάλυση καλη

Επεξεργαστή 2300-άπειρο

Πυρήνες 4

Card slot ναι

Δυνατότητα 4g

Κάμερα 12-20mp

Βάρος,πάχος ,έτος κυκλοφορίας,χρώματα δεν με πολυενδιαφέρουν.

Πιστεύω ότι xperia Z3 σε καλύπτει με αυτά που θες . Και με το θηρίο μπαταρία που έχει το Ζ3 θα είσαι κομπλέ . Αν θες βέβαια να δώσεις παραπάνω λεφτά πας σε note 4 που είναι τρομερό

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω ότι τζάμπα ρίχνουμε προτάσεις.

Εδώ ο φίλος πριν ρώτησέ για τηλέφωνο με 100 ευρώ.προφανώς πρέπει να μελετήσει τα τηλεφωνά πριν να προχωρήσει σε αγορά κάποιού.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς πού λίγοι θεωρούν αποτυχία το g3...

Γιατί αποτυχημένο δεν το είδα.μπορεί στην αρχή να είχε θέματα αλλα στην πορεία ξεπεράστηκαν ολα.

Και προσοχή.κυρίως θέματα λογισμικού και μερικές μεμονωμένες περιπτώσεις στις σειρές 406 με ρωγμές σε λευκά μοντέλα.τουλάχιστον σε όσους έκατσε αυτό είχαν δίπλα τους ένα σωστό service.

Εδώ ο αλλος έχει αλλάξει 4?5?6? Sony δε θυμάμαι κι ακριβώς το νούμερο γιατί εχω χάσει λίγο την μπάλα.αυτό κρίνεται επιτυχές???

Το s5 δεν έβγαλε θέματα???σε αρκετά δεν έβγαλε θέμα με κάμερα?lag δεν είχε????γιατί οταν το έπιασα στα χέρια μου και μπήκα επαφές και συλλογή παραλίγο να αρχίσω το τραύλισμα.

Και μην τρελαθούμε τώρα ότι το samsung έχει και φυσικά χρώματα...κορεσμένα είναι σε όλη την κλίμακα τους.αυτό βεβαία εντυπωσιάζει σαν πρώτη όψη.

Εμένα ας πούμε φέτος καμία συσκευή δεν με κέρδισε απόλυτα,κι ας εχω g3.απλά ευτυχώς με τις αναβαθμίσεις μεταμορφώθηκε το g3.

 

Το G3 ακολούθησε την ιδια γραμμή με το S4 το οποίο στην αρχή ειχε ενα σωρό θέματα και παρολο που στην πορεια διορθωθηκαν ολα, εμεινε η ρετσινιά. Το G4 θα διορθωθεί και θα ειναι εξαιρετική συσκευή αλλα θα υπάρξει δυσπιστία απ το κοινό. (Remember this)

 

Ευτυχως ή δυστυχως στο Android δεν περνανε έτσι τα όποια προβλήματα απ τον κόσμο. Τιμωρεί, επικρίνει και ειδες πως βγηκε το S5/note 4/alpha.

 

Βλέπεις απ την αλλη τα χαλια του iphone 6 και παρολα αυτα το αγοραζει ο κοσμος και απορεις.

 

Τεσπα, νομιζω οτι βγαινουμε τελειως εκτος θεματος, ελπιζω να βοηθησαμε το παιδι ν αποφασισε :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...