Jump to content

Leagoo Elite 1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 275
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Κι εγώ τα ίδιο πρόβλημα έχω.... Ανοίγω chrome και πάντα εμφανίζεται το pioce.com. Έκανα τα βήματα παραπάνω αλλά εξακολουθεί και υπάρχει. Το μόνο που δεν έχω κάνει είναι reset στην συσκευή

Κάποια λύση παιδιά;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παλι το εμφανιζει το pioce.com. και τα εχω απενεργοποιημενα αυτα που λεγαμε. Καποια λυση αλλη; το εχω κανει reset εφτιαξε για 2 μερες και τωρα παλι τα ιδια
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν έχω το κινητό σας, αλλά σίγουρα κάποια εφαρμογή σας την κάνει την ζημιά.

Στο leagoo M5 που έχω ευθύνεται η εφαρμογή του YouTube, που έρχεται προεγκατεστημένη και είναι παλιά έκδοση που δεν ενημερώνεται. Υπάρχει λύση βέβαια.

 

Τώρα, στο δικό σας, ελέγξτε μια-μια τις προεγκατεστημένες, εφαρμογές και ότι είναι ύποπτο απενεργοποιηστε το.

 

 

Στάλθηκε από κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησα καποιες αλλα τιποτα.Φοβαμαι ομως να κανω και αλλες μηπως δημιουργησω καποιο προβλημα στο τηλεφωνο. Μηπως υπαρχει καποιος που ξερει ποια εφαρμογη συγκεκριμενη κανει το προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν διαβάζω , ότι φταίει o στοκ launcher. Αν έχετε αφήσει τον μαμίσιο, κάντε clear case του leagoo launcher και βάλτε άλλον. Πχ nova.
Link to comment
Share on other sites

Οντως αυτο πρεπει να ηταν.εκανα clear το launcher απο την μανα του, και εβαλα το nova. Φαινεται οτι διορθωθηκε το προβλγμα. Να εισαι καλα trust
Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα με το ιούς είναι στο λεαγοο μάρκετ . εάν μπείτε μια φορά εκεί και κάνετε εγγατάσταση καποου θέματος μετά από λίγο μπαίνουν ιοί . μπορεί κάποιος να μου πει πια έκδοση είναι η τελευτεα του ; εγώ έχω την leagoo_elite_1_os1.1.1_s160701 και μου είπαν από την λεαγοο ότι δεν είναι η τελευτεα αυτή να στείλω μαιλ να στείλουν την τελευτεα .εσείς ποια έχετε ;
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αυτο που μου ειπε ο trust0. Κατεβασα το nova launcher και επελεξα πρωτον τον nova και μετα τον leagoo για να ξεκινα. Τον leagoo launcher δε μπορεις να τον διαγραψεις. Εμενα τωρα δε ανοιγει με tojan σελιδα το crome αλλα με την τελευταια σελιδα ειχα. Ολα οκ
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γνωρίζει κανείς από Θεσσαλονίκη κανένα αξιόπιστο μαγαζί που να έχει σέρβις για το Leagoo Elite 1??? Ενδιαφέρομαι να αλλάξω την μπαταρία... Έχει κανείς προσωπική εμπειρία???
Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο εδω και μερικους μηνες χρωμα το χρυσο γιατι δεν ειχαν το μαυρο. Νομιζω γενικα ειναι καλη συσκευη για τα λεφτα της. Το θεμα με το pioce.com το ειχα κι εγω και λυνεται αν περασεις ενα αλλο launcher εγω εβαλα αυτο της microsoft και απο τοτε δεν αντιμετωπισα καποιο θεμα, και ειναι πολυ καλυτερος απο το στοκ. Το μονο προβλημα που εχω ειναι το δικτυο σε συνδεση data, βαζω δικτυο 3g και γενικα ειναι αργο ενω σε ενα galaxy s3 που εχω παει σφαιρα στην ιδια περιοχη (δικτυο Wind). Δε ξερω αν ειναι θεμα της sim δηλαδη η αλλη sim εχει καποια ρυθμιση που δινει πιο γρηγορο ιντερνετ.
Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο εδω και μερικους μηνες χρωμα το χρυσο γιατι δεν ειχαν το μαυρο. Νομιζω γενικα ειναι καλη συσκευη για τα λεφτα της. Το θεμα με το pioce.com το ειχα κι εγω και λυνεται αν περασεις ενα αλλο launcher εγω εβαλα αυτο της microsoft και απο τοτε δεν αντιμετωπισα καποιο θεμα, και ειναι πολυ καλυτερος απο το στοκ. Το μονο προβλημα που εχω ειναι το δικτυο σε συνδεση data, βαζω δικτυο 3g και γενικα ειναι αργο ενω σε ενα galaxy s3 που εχω παει σφαιρα στην ιδια περιοχη (δικτυο Wind). Δε ξερω αν ειναι θεμα της sim δηλαδη η αλλη sim εχει καποια ρυθμιση που δινει πιο γρηγορο ιντερνετ.

Η συσκευη αυτη υποστηριζει 4g σε wind.. αν δεν ειναι 4g η καρτα σου, αλλαξε την να δεις αλλες ταχυτητες..

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Θέλω να κατεβάσω κάποιον άλλον Launcher για το κινητό μου. Καταρχήν υπάρχει κάποιο πρόβλημα αν βάλω και δεύτερο (διαφορετικό) Launcher στο κινητό? Αφού κατεβάσω τον καινούργιο, θα πρέπει μετά να κάνω "Αναγκαστική Διακοπή" στον Leagoo Launcher? Είμαι μεταξύ των ZenUI Launcher, Nova Launcher & GO Launcher. Ποιον μου προτείνετε? Υπάρχει μήπως κάποιος άλλος καλύτερος? :help::what:

 

Υ.Γ. Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά είμαι λίγο άσχετος με το συγκεκριμένο θέμα και δεν θέλω να κάνω κάτι που θα βλάψει το κινητό μου. :thanks:

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή launcher δεν πρόκειται να βλάψει το κινητό σου.

Δοκίμασε και βάλε όποιον σου αρέσει. Της Leagoo δεν χρειάζεται να τον απενεργοποιήσεις.

 

Όταν βάλεις άλλον θα σε ρωτήσει ποιον θες να έχεις και θα έχει την επιλογή , " μια φόρα" και το " πάντα ".

 

Εσύ θα διαλέξεις το "πάντα" και θα επιλέξεις τον launcher που έβαλες.

Αν δεν σου αρέσει, κατεβάζεις άλλον και επιλέγεις πάλι το "πάντα".

Αν διαλέξεις το "μια φόρα", πες πχ ότι πας να δεις τις ρυθμίσεις σου και μετά πατάς το home για να γυρίσεις στη αρχική οθόνη.

 

Τότε θα αλλάξει ο launcher και θα έχεις πάλι τον Leagoo.

Το "μια φόρα" δλδ διαρκεί, όσο μια κίνηση στο κινητό σου.

 

Στάλθηκε από tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδιά δυστηχώς την πάτησα και γω μάλλον με τον Leagoo Launcher.

Για κάποιο λόγο μου έβγαλε στις ειδοποιήσεις ότι ο Leagoo Launcher είναι επιβλαβής για τη συσκευή και πρότεινε απενεργοποίηση της εφαρμογής. Την πρώτη φορά που βγήκε το είχα αγνοήσει.

Σήμερα που ήμουν στη δουλειά μου το ξαναέβγαλε και γώ θολωμένος καταλάθως πάτησα απενεργοποίηση. Τότε μαύρισε η οθόνη και έκανε επανεκκίνηση. Από τότε έχει μείνει στην αρχική οθόνη που γράφει "LEAGOO" και δεν προχωράει παρακάτω (Εισαγωγή Pin κτλ).

Δοκίμασα restart πολλές φορές αλλά πάντα το ίδιο. Προφανώς επειδή ο launcher είναι απενεργοποιημένος δεν αφήνει να προχωρήσουν οι εφαρμογές.

Βρήκα μία διαδικασία πατώντας το Οn/Off και το Volume Up μαζί για κάποιο χρόνο, υποτίθεται για hard reset, αλλά στην ουσία κλείνει απλά το κινητό και αν το ξανανοίξεις κολλάει στην ίδια οθόνη.

 

Απλά μου κάνει εντύπωση που μπορείς τόσο απλά (από μια ειδοποίηση) να απενεργοποιήσεις μία τόσο σημαντική (απ'ότι φαίνεται) εφαρμογή. Σκέφτομαι μήπως ήταν ιός και γώ ψάρωσα.

 

Έχει κάποιος καμία ιδέα για το πώς θα καταφέρω να εισέλθω ξανά στο operating system ή να το βάψω μπλέ και βούρ για θάλασσα ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δυστηχώς την πάτησα και γω μάλλον με τον Leagoo Launcher.

Για κάποιο λόγο μου έβγαλε στις ειδοποιήσεις ότι ο Leagoo Launcher είναι επιβλαβής για τη συσκευή και πρότεινε απενεργοποίηση της εφαρμογής. Την πρώτη φορά που βγήκε το είχα αγνοήσει.

Σήμερα που ήμουν στη δουλειά μου το ξαναέβγαλε και γώ θολωμένος καταλάθως πάτησα απενεργοποίηση. Τότε μαύρισε η οθόνη και έκανε επανεκκίνηση. Από τότε έχει μείνει στην αρχική οθόνη που γράφει "LEAGOO" και δεν προχωράει παρακάτω (Εισαγωγή Pin κτλ).

Δοκίμασα restart πολλές φορές αλλά πάντα το ίδιο. Προφανώς επειδή ο launcher είναι απενεργοποιημένος δεν αφήνει να προχωρήσουν οι εφαρμογές.

Βρήκα μία διαδικασία πατώντας το Οn/Off και το Volume Up μαζί για κάποιο χρόνο, υποτίθεται για hard reset, αλλά στην ουσία κλείνει απλά το κινητό και αν το ξανανοίξεις κολλάει στην ίδια οθόνη.

 

Απλά μου κάνει εντύπωση που μπορείς τόσο απλά (από μια ειδοποίηση) να απενεργοποιήσεις μία τόσο σημαντική (απ'ότι φαίνεται) εφαρμογή. Σκέφτομαι μήπως ήταν ιός και γώ ψάρωσα.

 

Έχει κάποιος καμία ιδέα για το πώς θα καταφέρω να εισέλθω ξανά στο operating system ή να το βάψω μπλέ και βούρ για θάλασσα ?

 

ειναι γνωστο οτι η λογω εταιρια εχει εγκαταστησει αρκετα "μαργαριταρια" στις εφαρμογες τις. Μερικες απο αυτες ουτε και η ιδια δεν ξερει πως το κανει:rolleyes::rolleyes:

Παρολα αυτα μπορεις να το κρατησεις χωρις να το βαψεις μπλε.

Απλα κατεβαζεις την ρομ απο εδω

http://www.needrom.com/download/leagoo-elite-1/

και την ξαναπερνας, χωρις να επιλεξεις την επιλογη userdata στο τελος ( για να κρατησεις ετσι τα δεδομενα σου )

Αν δεν ξερεις πως και με ποιο τροπο να περασεις την ρομ, υπαρχουν αρκετα βιντεο πως να το κανεις.

Το ευχαριστο ειναι οτι σωνεται το κινητο σου, το δυσαρεστο ειναι οτι πρεπει να ριξεις διαβασμα για να το επαναφερεις. Εκτος και αν εχεις καποιον φιλο σου που το γνωριζει το αντικειμενο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

καινούργιος στο forum. Έχω το ίδιο πρόβλημα με τον bfree20.

Κατέβασα την "X5601_OTD_ELITE_5365U_V1.3.1_S1019" rom, και το "SP_Flash_Tool_v5.1628_Win", αλλά δεν μπορώ να πετύχω την αναγνώριση του κινητού από το pc μου (με σύνδεση USB) για να προχωρίσει το flashαρισμα. Επίσης έβαλα και τους "MT65xx USB VCOM DRIVERS", αλλά στα ports του device manager έχουν status "This device cannot start. (Code 10)". Έχετε κάποια πρόταση?

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Ηλίας

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

γειά σας παιδιά

προσπαθώ να κάνω επαναφορά κινητού leagoo αλλά μου βγάζει κινέζικα στην μαύρη οθόνη. κάποια βοήθεια.

α να ενημερώσω οτι το κάνω με τα κουμπάκια κάτω φωνή και on/off

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...