Jump to content

Iphone 6 ή άλλη ναυαρχιδα???


touristas13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα και καλη χρονια,

 

Θελω την βοηθεια σας στην επιλογη κινητου! Μετα απο 2 μηνες συμβιωσης με ενα Iphone 6 που δυστυχως δεν εχω πλεον ψαχνω αντικαταστατη.

Εχοντας περασει απο ολα τα λειτουργικα ενθουσιαστηκα με την εμπειρια χρησης του iOS, χωρις ομως να ειχα ποτε android ή WP ναυαρχιδες. Με τα android περασαν καποια samsung απο τα χερια μου και δεν θελω να τα βλεπω, ενα καρο αχρηστα πραγματα που μονο κολλανε το κινητο.

 

Με ενδιαφερει ενα κινητο σχεδιαστηκα ωραιο και ποιοτικο. Με το κινητο δεν κανω ιδιαιτερα πραγματα εκτος απο ιντερνετ, μαιλ και τηλεφωνα.

Η πρωτη σκεψη ηταν να παω στην σιγουρη λυση αγορας ενος iphone 6. Βλεποντας ομως οτι οι android συσκευες εχουν μικροτερο κοστος μπηκα σε σκεψεις και θελω την αποψη σας. Εχω δει τα παρακατω κινητα

 

1. Iphone 6 - 650e

2. LG G3 16gb - 350e

3. HTC One M8 - 470e

4. One plus one - 300 e

5. Note 4 - 600e

 

Αν δεν παω σε iphone, ποιο θεωρειτε καλη εναλλακτικη value for money επιλογη?

Link to comment
Share on other sites

one plus one (vfm+άψογη συσκευή) - >note 4 -> m8 - iPhone 6 -> g3

 

από μένα one plus one μου παντός είναι vfm συσκευή με φοβερή αυτονομία

Link to comment
Share on other sites

one plus one (vfm+άψογη συσκευή) - >note 4 -> m8 - iPhone 6 -> g3

 

από μένα one plus one μου παντός είναι vfm συσκευή με φοβερή αυτονομία

 

και να κανω την διαδικασια με την αγορα απο γερμανια και μετα αποστολη λετε ε? αξιζει τον κοπο η να πεταχτω σε κανα σκρουτζομαγαζο να παρω ενα G3? Θελω κατι αμεσα γιατι τωρα δεν εχω καθολου κινητο! Διαβαζα κατι περιεργα για το 1+1 οτι η οθονη του ειναι αρκετα μετρια και οτι παρουσιαζει κιτρινιλες και προβληματιστικα

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που έχεις βάλει σίγουρη λύση είναι το HTC one m8. Μετά note 4. Και ένα άλλο που δεν το έχεις στην λίστα σου Αλλά το προτείνω ανεπιφύλακτα καθώς το δούλεψα για κάνα 2 μέρες είναι το galaxy alpha. Έχω κολλήσει και περιμένω τώρα μετά τις γιορτές να πέσει Η τιμή του για να το τσιμπησω.
Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που έχεις βάλει σίγουρη λύση είναι το HTC one m8. Μετά note 4. Και ένα άλλο που δεν το έχεις στην λίστα σου Αλλά το προτείνω ανεπιφύλακτα καθώς το δούλεψα για κάνα 2 μέρες είναι το galaxy alpha. Έχω κολλήσει και περιμένω τώρα μετά τις γιορτές να πέσει Η τιμή του για να το τσιμπησω.

 

Μετα απο 3 χρονια σαν developer, εγω samsung συσκευη δεν ξανα ακουμπαω! Επισης ολα τα samsung ειναι εκνευριστικα ιδια μεταξυ τους γι αυτο τα εχω αποκλεισει. Νομιζω οτι αν δεν παω για iphone θα προτιμησω κατι στα μισα λεφτα και οχι κοντα στα λεφτα του iphone.

 

Καλες επιλογες μου φαινονται το LG G3 (τελεια οθονη, ευκολο να το αποκτησω, δεν μ αρεσε το UI) και το 1+1 (δεν το εχω δει καθολου εμφανισιακα, δυσκολη διαδικασια αποκτησης, UI φαινεται πολυ καλο )

Link to comment
Share on other sites

note 4, 1+1

 

γιατι δεν κοιτας και honor 6, ascend p7

μια χαρα καλυπτουν τις αναγκες σου και με το παραπανω

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

1. Iphone 6 - 650e

2. LG G3 16gb - 350e

3. HTC One M8 - 470e

4. One plus one - 300 e

5. Note 4 - 600e

 

όλα τα κινητά που παραθέτεις είναι πιο φθηνά εκτός από το 4ο το οποιό είναι άλλο θέμα.

 

M8 είναι πολύ καλή επιλογή από τα 5. το Oneplus με βάση τα σχόλια είναι επίσης καλό. τα υπόποιπα δεν θα τα κοιτούσα, g3 αρκετά θέμα, Note4&i6 πανάκριβα.

Link to comment
Share on other sites

και να κανω την διαδικασια με την αγορα απο γερμανια και μετα αποστολη λετε ε? αξιζει τον κοπο η να πεταχτω σε κανα σκρουτζομαγαζο να παρω ενα G3? Θελω κατι αμεσα γιατι τωρα δεν εχω καθολου κινητο! Διαβαζα κατι περιεργα για το 1+1 οτι η οθονη του ειναι αρκετα μετρια και οτι παρουσιαζει κιτρινιλες και προβληματιστικα

άξιζει πιστεύω, θέμα με οθόνες είχαν πρώτες παρτίδες όπου δεν είχαν στεγνώσει κολες

Link to comment
Share on other sites

Oneplus και απο μενα.

Πρωτον επειδη εχει μονο 300 ευρω και θα σε ικανοποιήσει οπως και τα υπόλοιπα.

 

Δευτερον το UI που εχει ειναι οντως φοβερο.

 

Παντως το lg g3 το εχει ενα φιλαρακι και ειναι οντως αρκετα ωραιο. Του εβγαλε προβλημα στην οθονη ομως.μια κιτρινιλα σαν καψιμο..στην ακρη αριστερα

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα χρημάτων αν θες κάτι πιο οικονομικό πήγαινε σε one plus αλλιώς πάρε το note 4 εάν μπορείς να διαθέσεις κάποια παραπάνω χρήματα. Το g3 δεν έχει κανένα πρόβλημα πλέον απλά η οθόνη του είναι διαφορετικής φιλοσοφίας πιο αχνα χρώματα αν σε καλύπτει όμως το παίρνεις!
Link to comment
Share on other sites

Για τη χρήση που θες το z3 θα σε καλύψει και με το παραπάνω.

http://www.skroutz.gr/s/5292680/Sony-Xperia-Z3.html

Στα λεφτά του(κατηγορία 450-500ευρώ )με διαφορά η καλύτερη συσκευή της αγοράς.

Αν θες στα 300 πάνω κάτω oneplus η z2.

Αν θες στα 600 note 4.

 

Στα λεφτά τους αυτές είναι οι πληρέστερες συσκευές.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω ολους! Παρολο που ειχα αποφασισει να δωσω κατι παραπανω να παω παλι σε iphone 6 ή Note 4 το αυτοκινητο μου ειχε αντιθετη αποψη και μετα απο μια 400αρα συνεργειο μειωθηκε το budget

 

Παρηγγειλα ενα One plus one 64GB. Ελπιζω να ειναι ικανοποιητικο οταν φτασει στα χερια μου μετα την βολτα του στην Ευρωπη

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω ολους! Παρολο που ειχα αποφασισει να δωσω κατι παραπανω να παω παλι σε iphone 6 ή Note 4 το αυτοκινητο μου ειχε αντιθετη αποψη και μετα απο μια 400αρα συνεργειο μειωθηκε το budget

 

Παρηγγειλα ενα One plus one 64GB. Ελπιζω να ειναι ικανοποιητικο οταν φτασει στα χερια μου μετα την βολτα του στην Ευρωπη

 

καλοριζικοοο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...