Jump to content

Lenovo TAB S8-50


gmavris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερωτηση:

 

Αν φλασαρω στο Lenovo TAB S8-50L τη rom για το Lenovo TAB S8-50LC ετσι ωστε ναπαιρνει τηλεφωνα θα το Brickαρω ??

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με τη lollipop έγινε άλλο ταμπλετ τελείως. Τουλάχιστον είναι πολύ άρτια κατασκευή και υλοποίηση, όχι πρόχειροδουλειά. Άποψη μου.

 

Lolipop official update εννοεις η με custom rom ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 61
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Lolipop official update εννοεις η με custom rom ?

 

Lolipop στο tab s εννοεί φίλε μου :)

 

@Φίλε Νίκο όταν το είχα στα χέρια μου δεν είχε πάρει ακόμα lolipop, οπότε τώρα μπορεί όντως να έγινε άλλο tablet.

Link to comment
Share on other sites

Lolipop στο tab s εννοεί φίλε μου :)

 

@Φίλε Νίκο όταν το είχα στα χέρια μου δεν είχε πάρει ακόμα lolipop, οπότε τώρα μπορεί όντως να έγινε άλλο tablet.

 

Ναι έγινε (παραδόξως), αλλά δεν έχει σημασία αυτό, δεν είναι thread S8-50 vs Tab S. Αυτό που λέω είναι ότι ακόμα και να δεχτώ ότι ήταν ελλατωματικό αυτό που πήρα, τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά όπως η υπερθέρμανση που αναφέρεται συνέχεια στα φόρουμ αλλά κυρίως η επίστρωση της οθόνης, φανερώνουν ότι προσπάθησαν να κόψουν 1-2 ευρώ και δεν προσπαθησαν καν να φτιάξουν μια πραγματικά premium συσκευή και να πουλήσουν μια χαρά. Φανερώνει αυτό το Κινέζικο "κόψε κάτι από εδώ - κόψε κάτι από κει" το οποίο εμένα προσωπικά με δυσαρέστησε. Ακόμα και αυτό το shield πως το λένε που και καλά προσπάθησαν να φτιάξουν για προστασία, είναι ένα ηλίθιο εικονίδιο που δεν φεύγει και το οποίο το μόνο που είναι ενας Popup blocker για τον stock browser. Αυτό εγώ δεν το θεωρώ σοβαρή προσέγγιση, για μένα φανερώνει ερασιτεχνική προσέγγιση γι' αυτό και το γράφω. Ναι, το Tab S με την 4.4 είχε lags. Μετά όμως από το S8-50 δεν με ενδιέφεραν καν, ούτε καν τα έβλεπα.

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ο Επεξεργαστής τι ειναι, Intel Atom Z3745 Quad Core στα 1.3 GHz ή στα 1,86;;;;

 

επειδη μερικα site λενε 1.3 και αλλα 1,86... τι ειναι τελικα;;;

 

π.χ.

εδω λεει 1.3

http://www.e-shop.gr/tablet-lenovo-tab-s8-50-59-426770-8-fhd-ips-quad-core-16gb-wifi-bt-gps-android-44-kk-black-p-PER.910368

 

και εδω 1,86

http://www.public.gr/product/tablets/syskeyes-tablet/lenovo-tab-s8-50-tablet-8-16gb-mayro/prod6940140pp/

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το αγόρασα από το e-shop πριν απο 1 εβδομάδα και είναι στα 1,86!

Όλοι μας ζούμε στους υπονόμους όμως μερικοί κοιτάζουν τ'άστρα.....!

Mod edit: Αφαιρέθηκε φωτογραφία λόγω παραβίασης των όρων χρήσης.

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το αγόρασα από το e-shop πριν απο 1 εβδομάδα και είναι στα 1,86!

Πιο ακριβως πήρε απο το e-shop γιατί έχει 2-3 διαφορετικά. Πάντως μηλισα με το eshop και μου ειπαν οτι είναι στα 1,3...

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

Ήταν στο crazy Sunday το s8-50l (lte)!

Όλοι μας ζούμε στους υπονόμους όμως μερικοί κοιτάζουν τ'άστρα.....!

Mod edit: Αφαιρέθηκε φωτογραφία λόγω παραβίασης των όρων χρήσης.

 

Link to comment
Share on other sites

Ήταν στο crazy Sunday το s8-50l (lte)!

Όχι πάντως την προηγούμενη βδομάδα, πιο παλιά θα ήταν

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

Όχι πάντως την προηγούμενη βδομάδα, πιο παλιά θα ήταν

 

Η προσφορά στα 199 ευρώ στα crazy sundays του eshop.gr ήταν Κυριακή 24 Μαϊου μέχρι Σάββατο 30 Μαϊου και αφορούσε μόνο τη λευκή 4G συσκευή η οποία όντως φοράει τον τετραπύρηνο στα 1,86ghz.

 

Υπέρ:

- Πολύ δυνατός επεξεργαστής.

- Πολύ λεπτή συσκευή και minimal σχεδιασμός.

- Από όσα αντίστοιχων ιντσών και τεχνικών χαρακτηριστικών android tablet έχω πιάσει στα χέρια μου αυτό είναι το πιο αλαγκάριστο.

- Απλό και όμορφο περιβάλλον.

- Led flash στην πίσω κάμερα.

- Πολύ καλή ανάλυση οθόνης.

 

Κατά:

- Δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις τη συσκευή ως τηλέφωνο.

- Η ανάλυση της οθόνης είναι υψηλή αλλά τα χρώματα δεν είναι καθόλου ζωντανά. Τα χρώματά του μου φαίνονται αρκετά ξεβαμένα.

- Υπάρχει μια αισθητή υπερθέρμανση μόνο κοντά στην κάμερα, στην πίσω πλευρά.

- Δεν έχει led ειδοποιήσεων.

- Έχει αρκετό bloatware.

- Δεν έχει πάρει ακόμα update σε lollipop.

 

Ουδέτερα:

- Με μια ώρα χρήση τη μέρα μου βγάζει 3-4 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδια ο συγκεκριμενος επεξεργαστης της intel ειναι 1.3ghz και κανει burst clock στα 1.83Ghz οταν το χρειαζετε σε εφαρμογες.
3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

 

επειδή και εγώ είμαι στην αναζήτηση για τάμπλετ αυτό το διάστημα, είχα καταλήξει και εγώ στο S8-50 μιας και το θεωρώ το πιο τίμιο με βάση χαρακτηριστικά και τιμή.

 

Κοιτούσα όμως και το yoga tab 2 (πάλι 8") Το οποίο στην ουσία είναι ίδια σε χαρακτηριστικά αλλά με μεγαλύτερη μπαταρία και δικό του stand (το οποίο δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό για το βαθμό φορητότητας όσο αναβαίνει το βάρος με όλα τα έξτρα)

 

Ποια η γνώμη σας;

Παίζει καμία άλλη πρόταση;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Bloodimir/5975/61437/0/bld-axe.jpg |)347|-| 4\/3|\|G3R
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

επειδή και εγώ είμαι στην αναζήτηση για τάμπλετ αυτό το διάστημα, είχα καταλήξει και εγώ στο S8-50 μιας και το θεωρώ το πιο τίμιο με βάση χαρακτηριστικά και τιμή.

 

Κοιτούσα όμως και το yoga tab 2 (πάλι 8") Το οποίο στην ουσία είναι ίδια σε χαρακτηριστικά αλλά με μεγαλύτερη μπαταρία και δικό του stand (το οποίο δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό για το βαθμό φορητότητας όσο αναβαίνει το βάρος με όλα τα έξτρα)

 

Ποια η γνώμη σας;

Παίζει καμία άλλη πρόταση;

 

Δεν ξέρω για αυτό το yoga που αναφέρεις (που το βρήκες...???:blink:) αλλά έχω το lenovo και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

Δεν μετράνε τόσο τα χαρακτηριστικά όσο να είναι καλά βελτιστοποιημένο το firmware που φοράει η συσκευή ώστε να μην κολλάει και να έχεις ομαλή εμπειρία χρήσης. Έχω δοκιμάσει το lg g pad V500 και το samsung tab s 8.4 (και τα 2 με kitkat) αλλά το lenovo tab s8-50 είναι πολύ πιο smooth με kitkat! Πάρε την LTE έκδοση που βάζει στα crazysundays κατά καιρούς το eshop στα 199 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Το lenovo Tab S8-50L 4G μπορεί να δεχτεί και να κάνει κλήσεις;

 

Όχι, μόνο μηνύματα.

Αν θέλεις να κάνεις και κλήσεις τότε θέλεις το Tab S8-50LC.

Δεν ξέρω βέβαια που θα το βρείς...:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Για εσάς που παρακολουθείτε το θέμα να ενημερώσω ότι σήμερα κυκλοφόρησε το Lollipop 5.0.1 για το συγκεκριμένο ταμπλετάκι και για την έκδοση WiFi μόνο για την ώρα. Μέσα στο επόμενο διάστημα θα βγει και για Data / Voice. Το Lollipop στην προκειμένη εγκατάσταση είναι σχετικά stock (που είναι καλό για αλλαγή), αλλά για την ώρα φαίνεται να 'απενεργοποιεί' τη δυνατότητα για multi-users / profiles, κάτι που εν προκειμένω είναι σχετικά (εως πολύ) φάουλ...Πάντως κόσμος σε διάφορα φόρα (βλέπε xda κλπ.) έχει βρει τρόπο να επαναφέρει την εν λόγω δυνατότητα σχετικά πλαγίως, ενώ πολλοί είναι αυτοί που περιμένουν ενημέρωση ώστε να λύνεται το θέμα για τα καλά από την Lenovo. (wishful thinking λέγεται στο χωριό μου) :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφέρομαι για το ταμπλετακι μόνο για ταινίες και καμία σειρά! Οι ταινίες μου είναι όλες blu Ray mkv χωρίς ελληνικούς υπότιτλους γιατί τα αγοραζω από το εξωτερικό.Θα έχω κανένα θέμα με τα αρχεία αυτά; Θα τα παίζει άνετα εννοώ; Θα πάρω το 16αρι και τα αρχεία λέω να τα έχω σε εξωτερικό δίσκο. Εκεί πιστεύω ότι θα έχω θέμα. Επίσης υπάρχει κανένα προγραμμα για να βρίσκει και υπότιτλους; Καμία γνώμη;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Να φανταστω μονο εγω εμεινα με αυτο το ταμπλετακι;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Oχι δε νομιζω

 

Απορω πως δεν έχει κανει καλές πωλήσεις στην Ελλάδα.Στα λεφτά του με αυτά τα χαρακτηριστικά πιστεύω δεν έχει αντίπαλο.

Λίγο ή αυτονομία του μας τα χαλάει βέβαια.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

ειμαι κι εγω εδω!:lol:η αληθεια ειναι οτι πεταει ακομα και με την λολιποπ αν και οντως η μπαταρια θα μπορουσε να ηταν καλυτερη...ροοτ εχει δοκιμασει κανεις;
Link to comment
Share on other sites

ειμαι κι εγω εδω!:lol:η αληθεια ειναι οτι πεταει ακομα και με την λολιποπ αν και οντως η μπαταρια θα μπορουσε να ηταν καλυτερη...ροοτ εχει δοκιμασει κανεις;

 

Εγω το εχω ρουταρει αλλα στην κιτ κατ. Εβαλα και xposed μαζι με greenify κι amplify, εσβησα καποιες εφαρμογες που ηταν προεγκατεστημενες, αλλα και παλι η μπαταρια ειναι τραγικη...

Καλα οχι οτι με πολυνοιαζει...

Αλλωστε μου βγαζει μια χαρα τα γουστα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
δοκιμασε κανεις να κανει ρουτ με lollipop;

 

Ναι εγω.Μονο που δεν θυμαμαι πως το ειχα κανει...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Και εγώ με το ταμπλετακι παίδες 50f πολύ ικανοποιημένος ως ώρας
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...