Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εχω ενα προβληματακι.. οταν μου στελνει καποιος μηνυμα απο καρτα Q δεν μπορω να του στειλω μηνυμα γιατι μου γραφει "οριστε κεντρο απαντησης" μπορω μονο να τον παρω τηλεφωνο... μπορει καποιος να βοηθησει παρακαλω? ευχαριστω πολυ... :O
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις αγόρασα 1 Nokia 3230.

Μήπως γνωρίζει κανείς πώς μπορώ να κλειδώνω μετά από κάποια δευτερόλεπτα μη χρήσης το πληκτρολόγιο; μέχρι τώρα έχω βρει μόνο το χειροκίνητο τρόπο.

 

Ευχαριστώ

 

8a prepei na breis kai na egkatasthseis ena programmataki to Autolock

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβληματακι.. οταν μου στελνει καποιος μηνυμα απο καρτα Q δεν μπορω να του στειλω μηνυμα γιατι μου γραφει "οριστε κεντρο απαντησης" μπορω μονο να τον παρω τηλεφωνο... μπορει καποιος να βοηθησει παρακαλω? ευχαριστω πολυ... :O

 

Aλλαξε την ρυθμιση στα sms :"απαντηση μεσω του ιδιου κεντρου " σε οχι .

 

παιδια εχω ενα προβληματακι.. οταν μου στελνει καποιος μηνυμα απο καρτα Q δεν μπορω να του στειλω μηνυμα γιατι μου γραφει "οριστε κεντρο απαντησης" μπορω μονο να τον παρω τηλεφωνο... μπορει καποιος να βοηθησει παρακαλω? ευχαριστω πολυ... :O

 

Δοκιμασε το AutoLock,οπως ειπε και ο φιλος Pzapad, που ειναι και δωρεαν ,το κατεβαζεις απο εδω

http://fuse.stc.cx/autolock/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να αναφέρω ένα πρόβλημα που παρουσιάστηκε σστην συσκευή μου που αγόρασα στις 14/5. Μετά από ούτε 2 βδομάδες χρήσης (καλής χρήσης χωρίς φθορές η ένταση κλήσης της συσκευής μου μειώθηκε ξαφνικά μολονότι από το προφίλ ήταν ρυθμισμένο να είναι το volume στο μέγιστο). Η συσκευή αγοράστηκε από γνωστή μεγάλη αλυσίδα κινητής τηλεφωνίας και πώλησης μπαταριών και όταν την προσκόμισα η απάντηση του άχρωμου και επιεικώς άσχετου υπαλλήλου ήταν οτι δεν δέχονται αλλαγές και το μόνο που θα μπορούσαν να κάνουν είναι να το στείλουν για επισκυή στην ΝΟΚΙΑ οι οποίοι χρειάζονται 15 τουλάχιστον εργασιμες μέρες για να δουν αν η συσκευή επισκευάζεται!!! Ο υπάλληλος του καταστήματος δεν ήξερε ούτε πως ανοίγει το πίσω κάλυμμα για να βγάλει την μπαταρία αφού πίεζε επίμονα την πηγή που βρίσκονται οι υπέρυθρες στο πλάι του τηλεφώνου νομίζοντας πως πρόκειται για κουμπί απελευθέρωσης του καλύμματος!!! Τα αναφέρω όλα αυτά πρός γνώση των υπολοίπων καθώς και για να μάθω αν υπάρχουν άλλοι χρήστες με ίδια εμπειρία από service ή από την καινούρια τους συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

sto my devices leei oti einai symbian 8..einai tipografiko la8os...?

 

τυπογραφικο λαθος ειναι :O

http://www.forum.nokia.com/main/0,6566,016-2635,00.html

Series 60 Developer Platform 2.0 , Series 60 2nd Edition, Feature Pack 1, Symbian OS 7.0

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

sto my devices leei oti einai symbian 8..einai tipografiko la8os...?

Είναι απο το preview, καο η νόκια τότε είχε ανακοινώσει οτι θα έχει 8.0a. Review για το κινιτάκι δεν έχουμε ακόμα :/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειναι ηδη σε "οχι" ρυθμισμενη nervous η απαντηση απο το ιδιο κεντρο... δεν ξερω γιατι μπορει να συμβαινει αυτο.....καμμια αλλη ιδεα τι μπορει να συμβαινει????
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως κάνεις αποθήκευση των επαφών και του ημερολογίου στην μνήμη της κάρτας ετσι ώστε όταν κάνεις φορμάτ ή αφήσεις το τηλέφωνο για να αναβάθμιση να μην χάσεις τα αρχεία σου?

 

Ο μόνος τρόπος είναι να κάνεις back up στην κάρτα μνήμης.Μετά την αναβάθμηση ή το φορμάτ βάζεις την κάρτα και από τις επιλογές πατάς επαναφορά.

 

ειναι ηδη σε "οχι" ρυθμισμενη nervous η απαντηση απο το ιδιο κεντρο... δεν ξερω γιατι μπορει να συμβαινει αυτο.....καμμια αλλη ιδεα τι μπορει να συμβαινει????

 

Και σε μένα το ίδιο συμβαίνει.Δεν ξέρω γιατί.Δεν μπορώ να απαντήσω πατώντας απάντηση μέσα από το μήνυμα αλλά αν βγείς στην αναμονή και πας "δημιουργία νέου μηνύματος" και βάλεις την επαφή θα στο στείλει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πρόβλημα το κινητό του άλλου, το είχα ψάξει παλαιότερα. Είχα καταλήξει στο συμπέρασμα οτι αυτοί που έχουν αριθμό Q και στο ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ κινητό επιλέξει την "απάντηση μέσω ίδιου κέντρου" ΕΜΕΙΣ δεν μπορούμε να τους στείλουμε μήνυμα επιλέγοντας απάντηση, παρα μόνο αν γράψουμε νέο μήνυμα και επιλέξουμε την επαφή (ακόμα και σε 3310 μου το έκανε, κι εγώ είχα voda και ο άλλος Q).
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

paidia mia erwtisi mono...to 3230 exei radio??? euxristw
Βεβαιος και εχει ραδιο.Ειναι το visual radio.Μην σε παραξενευει το ονομα.Της νοκια ειναι

m@n05 XXIII

May the Force be with you

 

Καλο χειμωνα μαγκες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Βεβαιος και εχει ραδιο.Ειναι το visual radio.Μην σε παραξενευει το ονομα.Της νοκια ειναι

 

Αλλο το radio και αλλο το visual radio.Απλα για το visual radio πρεπει να εχεις gprs και απλα θα παιρνεις πληροφοριες για το κομματι που ακους,το κατεβαζεις,κτλ.

Περισσοτερες info ΕΔΩ . ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

αξιζει να αγορασω την ATP Redused Size MultiMedia Card RS-MMC 512MB 16x με 49 ευρω?

 

εγω παλι δεν καταλαβα τι εννοουμε οταν λεμε ταχυτητα εγγραφης και ταχυτητα αναγνωσης.. δλδ κανει πιο γρηγορα τις εγκαταστασεις των προγραμματων και εκτελει πιο γρηγορα τα προγραμματα?

Link to comment
Share on other sites

Αλλο το radio και αλλο το visual radio.Απλα για το visual radio πρεπει να εχεις gprs και απλα θα παιρνεις πληροφοριες για το κομματι που ακους,το κατεβαζεις,κτλ.

Περισσοτερες info ΕΔΩ . ;)

Το ξερω.Αλλα ουσιαστικα το ραδιοφωνο του 3230 ειναι.Εχω μπει στην διευθυνση του και γνωριζω τα χαρακτηρηστικα του.Απλα του απαντησα στα γρηγορα

m@n05 XXIII

May the Force be with you

 

Καλο χειμωνα μαγκες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το ράδιο με έχει εκνευρίσει το γεγονός ότι κάθε λίγο αλλάζει η ποιότητα του ήχου κάτι που δε μπορώ να εξηγήσω σα να ακούγεται τη μια stereo και την άλλη mono... Να έχει να κάνει με την κεραία, να έχει πρόβλημα το κινητό ή τα ακουστικά? σημ.: ακόμα και όταν βρίσκομαι στην ίδια θέση δεν κινούμαι δηλ. συμβαίνει το ίδιο!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τοσες και τοσες σελιδες, ακομη παραμενουν καποια ερωτηματα !

Ο ηχος του ραδιο,του mp3, η καμερα ,η σκονη. κλπ

Ειλικρινα, αν θελω ποιοτητα στη μουσικη δεν θα την εχω απο το κινητο , οσο και αν μου πριξουν τα αφτια οι κατασκευαστες.Στην περιπτωση του κινητου απλα εχουμε μια ψιλοβαβουρα να περνα η ωρα και κανενα βιντεακι για κατι που τυχον να συμβει αναπαντεχα,αλλιως στις εκδρομες εχουμε την σωστη βιντεοκαμερα.

Σκονη δεν εχω ακομη αν και το εχω αλλαξει τα φωτα στην χρηση μεσα και εξω απο το σπιτι σε μια αρκετα μεγαλη σε ρυπανση ατμοσφαιρα(την μεγαλυτερη της Ελλαδος σε υπταμενα σωματιδια). Οφθαλμαπατη ειναι λογω της τεχνολογιας της οθονης και του λιπους που εκκρινει το σωμα μας και που με τα δακτυλα οταν την ακουμπαμε την λερωνουμε.

Αν ασχολειθει κανεις με τις εκκατονταδες εφαρμογες και τα αλλα τοσα παιχνιδια που κυκλοφορουν θα διαπιστωσει οτι ολα τα αλλα ειναι τσιχλοφουσκες.

Εδω και 11/2 μηνα που το εχω ο υπολογιστης αλλαξε ρολο στην χρηση του.Κανει μονο downloand applics & games for Symbian60. Γιατι τωρα στο χερι μου εχω μια παραλλαγη του υπολογιστη.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τοσες και τοσες σελιδες, ακομη παραμενουν καποια ερωτηματα !

Ο ηχος του ραδιο,του mp3, η καμερα ,η σκονη. κλπ

Ειλικρινα, αν θελω ποιοτητα στη μουσικη δεν θα την εχω απο το κινητο , οσο και αν μου πριξουν τα αφτια οι κατασκευαστες.Στην περιπτωση του κινητου απλα εχουμε μια ψιλοβαβουρα να περνα η ωρα και κανενα βιντεακι για κατι που τυχον να συμβει αναπαντεχα,αλλιως στις εκδρομες εχουμε την σωστη βιντεοκαμερα.

Σκονη δεν εχω ακομη αν και το εχω αλλαξει τα φωτα στην χρηση μεσα και εξω απο το σπιτι σε μια αρκετα μεγαλη σε ρυπανση ατμοσφαιρα(την μεγαλυτερη της Ελλαδος σε υπταμενα σωματιδια). Οφθαλμαπατη ειναι λογω της τεχνολογιας της οθονης και του λιπους που εκκρινει το σωμα μας και που με τα δακτυλα οταν την ακουμπαμε την λερωνουμε.

Αν ασχολειθει κανεις με τις εκκατονταδες εφαρμογες και τα αλλα τοσα παιχνιδια που κυκλοφορουν θα διαπιστωσει οτι ολα τα αλλα ειναι τσιχλοφουσκες.

Εδω και 11/2 μηνα που το εχω ο υπολογιστης αλλαξε ρολο στην χρηση του.Κανει μονο downloand applics & games for Symbian60. Γιατι τωρα στο χερι μου εχω μια παραλλαγη του υπολογιστη.

Πεσ'τα ρε ntanny..Μαζι σου.Εμενα το μονο πραγμα που με εχει ενοχλησει στο κινητο ειναι το οτι τα προγραμματα για φωτογραφια(Flexi cam κτλ.)δεν λειτουργουν.Αλλα λογικα θα βγει εκδοση καινουρια που θα λειτουργει.Ακομα και για τα mp3,εβαλα το bounce MP3 και ακουγεται πολυ καλα. Δεν εχουμε ολοι την δυνατοτητα να παρουμε 6680 η Ν70

m@n05 XXIII

May the Force be with you

 

Καλο χειμωνα μαγκες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μιπως εχει δοκιμασει κανεις αυτη την καρτα,για να μου πει αν δουλευει!γιατι λεω να την παρω. http://www.play247.gr/index.php?mai...roducts_id=1142
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κανένα καλό προγραμματάκι (net monitor) που να βλέπεις τις κεραίες των δικτύων?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον οπως φαινεται και απο το avatar μου,εγινα σημερα κατοχος του πολυ ομορφου αυτου κινητου...:)

 

1.Θελω εναν καλο filemanager...Βάζω FileMan ετσι;

 

2.Θελω να βλεπω Ram,tasks κλπ...Ποιο προγραμμα ειναι καλυτερο για αυτη την δουλεια;

 

3.Τωρα θελω να μου προτεινεται καποια βασικα software για να βαλω...

 

Δεν με ενδιαφερουν, λεξικα,messengers,προγραμματα για blacklists,προγραμματα για καμερα/βιντεο,προγραμματα για calendar και PIM,ουτε και προγραμματα για internet,ουτε extra mp3 προγραμματα,ουτε text editors, γιατι αυτη τη στιγμη δεν θα με εξυπηρετησουν σε τιποτα.

 

Με ενδιαφερουν ιδιαιτερα mathematics calculators και προγραμματα για αναπαραγωγη βιντεο,επεξεργασια εικονων...ποιες επιλογες εχω;

 

Θα ηθελα επισης να μου πειτε ποια προγραμματα προσθετουν missing features στο κινητο(λ.χ automatic keylock).

 

4.Τελος θελω να μου προτεινεται τα καλα παιχνιδια για να του βαλω...

 

Edit:

5.Ποια παιχνιδια του N-gage παιζουν;

 

Thanks.:)

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το ράδιο με έχει εκνευρίσει το γεγονός ότι κάθε λίγο αλλάζει η ποιότητα του ήχου κάτι που δε μπορώ να εξηγήσω σα να ακούγεται τη μια stereo και την άλλη mono... Να έχει να κάνει με την κεραία, να έχει πρόβλημα το κινητό ή τα ακουστικά? σημ.: ακόμα και όταν βρίσκομαι στην ίδια θέση δεν κινούμαι δηλ. συμβαίνει το ίδιο!

 

 

Καλησπερα,

ελεγξε το hands free σου γιατι μαλλον εκει οφειλεται το προβλημα που εχεις στον ηχο...

Ειχα και εγω παρομοιο προβλημα και μου εκαναν αλλαγη των ακουστικων και τωρα οκ!

I do it my way... The right way!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...