Jump to content

Καταχώρηση .gr domain


kinhtomania
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

gia thn pio fthnh den 3erw, alla egw to exw kanei apo http://www.protianet.gr me 35/2 xronia. an breis kapoio fthnotero pes mou kai mena :)
HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

http://www.eett.gr/gr_pages/telec/Domainnames/kataxorites/list_katahoriton.php

 

δες στην παραπανω σελιδα ειναι ολοι οσοι πουλανε ( .gr ) αν βρω χρονο θα μπω να δω κα να σε πω.

Link to comment
Share on other sites

Η πιο φθηνή είναι η webpower.

http://www.webpower.gr

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Me thn http://www.webpower.gr pou les lewton tο κόστος κατοχύρωσης για 2 χρόνια είναι για τα ονόματα χώρου (domain names) .gr,.com,.net ,.org ,.com.gr,.net.gr,.org.gr, .edu.gr

μόνο 24 ευρώ +φπα.

 

me thn HOL einai: Εκχώρηση ονόματος για 2 έτη 15 € +FPA

 

ara pio fthnh h HOL apo thn mikrh ereuna pou ekana

 

kati pio fthno kaneis?

+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

kai pia ine akrivos h diadikasia re pedes? 8elei tipota afm taytothtes h den xerw egw ti allo?

boreis na to kanei apo to internet? pws plironeis?

fadazome meta sou dinoun kapia ergalia h se cd h estw online.

please katatopiste me giati ligo pou koitaxa kapies eteries xa8ika.

HUAWEI NEXUS 6P 32GB GREY

LENOVO MIX 3 10"

NOKIA LUMIA 920 White WIN10 SAMSUNG NEXUS S ANDROID 4.1.2 JELLY BEAN

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 3G ANDROID 4.0.4 ICE CREAM SANDWICH

NOKIA 2700 CLASSIC HTC TOUCH HD, SONY ERICSSON P910I-P900I, SIEMENS SL45,NOKIA 7110-5110

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

μπορεί κάποιος να μου προτείνει μια αξιόπιστη εταιρία για να κάνω register ένα .gr domain?

καλά θα είναι να δέχεται πληρωμή με paypal!

 

το papaki.gr ή το pointer.gr τα έχει χρησιμοποιήσει κανείς?

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μου προτείνει μια αξιόπιστη εταιρία για να κάνω register ένα .gr domain?

καλά θα είναι να δέχεται πληρωμή με paypal!

 

το papaki.gr ή το pointer.gr τα έχει χρησιμοποιήσει κανείς?

 

αυτοι ΕΔΩ ειναι οικονομικοτεροι κατα 2 € με το φπα !

γιατι η pointer.gr ειναι 23.8€ με φπα

Link to comment
Share on other sites

το papaki.gr ή το pointer.gr τα έχει χρησιμοποιήσει κανείς?
Έχω χρησιμοποιήσει το papaki.gr , αποδεκτό interface, αλλά γενικά από έναν registrar δεν έχεις και πολλές απαιτήσεις, απλά να μπορείς να αλλάξεις τους nameservers εύκολα κι αυτό όλοι το κάνουν σωστά.
Link to comment
Share on other sites

Σωστό αυτό που λες ότι δεν έχεις απαιτήσεις αλλά βρήκα κάποιους που ούτε καν control panel δεν έχουν και πρέπει να τους στέλνεις email για να σου κάνουν αλλαγές στους name-servers (όποτε διαβάσει κάποιος το email σου και όποτε κάτσει να ασχοληθεί)!

 

Είσαι ο τρίτος που μου λέει για το papaki (οι άλλοι δύο ήταν στο adslgr forum!) οπότε μάλλον εκεί με βλέπω να πηγαίνω..

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια φάση χρησιμοποιούσα και γω παπάκι. Σέρνονταν οι dns του και το παράτησα... Ουεν σχόλιο για το [...] cs του.

 

Και όσο για το control panel.. Είναι όντως χρήσιμο, αλλά αν είσαι λίγο ψαγμένος παρατάς τους dns του registrar και δεν εξαρτάσαι από αυτόν.

 

To skoutz μου έβγαλε αυτό:

http://www.axd.gr/product_info.php?products_id=2410

 

@gskrekos: Για τί χρειάζονται όλα αυτά;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις..

 

όταν λες "[...] cs" του τι εννοείς? δε μου ρχεται κάτι στο μυαλό!

 

επίσης εγώ τους πήρα τηλ και μου είπαν ότι δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τους δικούς τους dns servers! μου λέει "αυτό για να γίνει χρειάζεται υπηρεσία dns hosting που δεν την παρέχουμε"!

 

Έτσι κι αλλιώς όμως όπου κι αν πάρεις webhosting plan βάζεις τους dns servers της εταιρίας αυτής. Επίσης έκανα και ένα (free) account στο editdns.net αλλά δε το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα να δω πως δουλεύει. Πρέπει να κατοχυρώσω domain πρώτα. Κάτι τέτοιο εννοείς κι εσύ όταν λες να είναι κανείς ψαγμένος ή υπάρχει και κάποια άλλη πρόταση?

 

ρε παιδιά άσχετο τώρα!!

το post του gskrekos γιατί δεν φαίνεται σε εμένα?????

ήρθε email ότι υπάρχει νέο post αλλά όταν βλέπω το topic έχει:

Χθες 12:49 atrias

και αμέσως μετά

Χθες 20:54 druides

:stupid::stupid:

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις..

 

όταν λες "[...] cs" του τι εννοείς? δε μου ρχεται κάτι στο μυαλό!

 

[...] = http://hrw.streamkid.de/~alex/images/censored.gif (απαράδεκτο)

 

 

επίσης εγώ τους πήρα τηλ και μου είπαν ότι δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τους δικούς τους dns servers! μου λέει "αυτό για να γίνει χρειάζεται υπηρεσία dns hosting που δεν την παρέχουμε"!

 

Έτσι κι αλλιώς όμως όπου κι αν πάρεις webhosting plan βάζεις τους dns servers της εταιρίας αυτής. Επίσης έκανα και ένα (free) account στο editdns.net αλλά δε το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα να δω πως δουλεύει. Πρέπει να κατοχυρώσω domain πρώτα. Κάτι τέτοιο εννοείς κι εσύ όταν λες να είναι κανείς ψαγμένος ή υπάρχει και κάποια άλλη πρόταση?

 

Για κάποιο λόγο πιστεύω ότι στο είπαν επίτηδες... Μια χαρά μπορείς να αλλάξεις dns.. Για ρίξε μια ματιά στο zonedit.com. Μπορείς να διαχειριστείς έως και 5 domains τζάμπα. Αν θές να έχεις και ακόμα περισσότερες δυνατότητες και έχεις πρόσβαση σε μια μεγάλη γραμμή (ανάλογα με το traffic που θα έχεις) στήσε τους δικούς σου και είσαι οκ (τι σου λέω τώρα). Το καλύτερο πάντως κατά την γνώμη μου είναι να χρησιμοποιήσεις το zonedit για αρχή.

 

ρε παιδιά άσχετο τώρα!!

το post του gskrekos γιατί δεν φαίνεται σε εμένα?????

ήρθε email ότι υπάρχει νέο post αλλά όταν βλέπω το topic έχει:

Χθες 12:49 atrias

και αμέσως μετά

Χθες 20:54 druides

:stupid::stupid:

 

Το διέγραψε κάποιος μοδεράτορας.. Ούτε εδώ φαίνεται πιά...

Link to comment
Share on other sites

βρε αν είχα κανένα κονε για γρήγορη γραμμή ούτε θα ρωτούσα για dns servers... :) :)
για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

ns1.streamkid.de (streamkid είναι το κανονικό μου ψευδώνυμο).

Τον τρέχω σε 2mbit γραμμή και σαν backup έχω κανονικό dns server.

Δεν μπορώ να πώ ότι πάει αργά :)

 

Έχει και μια λογική. Σχεδόν ότι αφορά αυτό το domain βρίσκεται σε αυτό το μηχάνημα, οπότε αν δεν λειτουργεί σαν dns, δεν θα λειτουργεί και σαν http, οπότε μικρή ζημιά :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...