Jump to content

Sony Ericsson V800i


Nosferatu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

outos h alos otan apo 1 martiou arxizi h xreosi to 3g thane axristo..toulaxiston gia polous apo mas opote evelpisto na xiloso to voda live ke naxo toulaxiston axioprepes sima:) to 9volto exi idi tin ekdosi xoris live ala se agliki version

bgike telika i elliniki ekdosi non-vflive sto 9volto

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς τι ακριβώς συμβαίνει με τους ήχους κλήσης? Όχι η ερώτηση δεν έχει απαντηθεί διότι διάβασα ΟΛΑ τα μηνύματα των αγαπητών φίλων σ' αυτό το θέμα. Κάποιος φίλος έγραψε το εξής "Οταν απο τις ρυθμισεις την αυξησεις πρεπει πρωτα να ακουστει η μελωδια που εχεις επιλεξει στη συγκεκριμενη ενταση και μετα να κανεις αποθηκευση. Εμενα τουλαχιστον μονο ετσι την κρατησε σ' αυτη την ενταση. " Το έκανα και με τους δύο τρόπους αλλά πάλι τζίφος. Με το που αποθηκεύεις τη ρύθμιση ξανά είναι χαμηλή η ένταση. Έχει βρεθεί καμιά βιώσιμη λύση γι αυτό το πρόβλημα?

Ευχαριστώ

 

Ευχάριστο και ενδιαφέρον αυτό ! :)

 

Εγώ, προς το παρόν, δεν έχω προβεί σε κίνηση upgrade.

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

ego exo alo provlima:h rithmisi afti se mena doulepse ala xafnika se orismenes eiserxomenes o ixos isa isa pou akougete...xoris naxo kani kapia rithmisi ali..etsi sta kala kathoumena......eno se ales akougete kanonika
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω ένα περίπου μήνα. Πρόσφατα μου παρουσίασε ένα πολύ σημαντικό πρόβλημα. Καμιά φορά όταν κλείνω το πορτάκι , το κινητό σβήνει τελείως!! Έχει αντιμετωπίσει τίποτα παρόμοιο κανείς ;; :cry:
Link to comment
Share on other sites

christofer To V800 mpori na kani anaparagogi k se video me epktasi MP4. Einai kalitera se piotita apo to 3pg alla megalitera se xoro. Mporeis na dokimasis to mpegable X4 live. tha to bris sto http://www.mpegable.com
Link to comment
Share on other sites

mpori na pexi mp3 san ringtones to v800.

yparxi tropos euxaristo :X

 

Loipon to thema MP3 gia ixous klisis sto V800 opos k sto K700 einai kapos "periergo" Oi mousikes eteries gia na prostatepsoun ta pnevmatika tous dikeomata ipoxreosan k tis eteries pou diathetoun tragoudia gia ixous klisis, na klidonoun ta arxia auta oste otan kapios ta agorasi (p.x. Vodafone Live!) na min mpori na ta stili se kapio alo tilefono, se kapion alo xristi. Etsi loipon otan kapios theli na vali ena mp3 gai ixo klisis auto tha prepi na einai klidomeno, na min mporei diladi o xristis na to stili kapou alou meso mms ktl.

An tora kapoios theli na vali ixo klisis ta dika tou mp3 den exei para na ta klidosi monos tou. H SonyEricsson loipon exei sto site tis ena programataki pou to lene DRMPackager (Digital Rights Management Packager).

 

Me mia anazitisi sto developers site tis SE tha vris to programataki k tha mporeis na klidonis ta mp3 k na ta exeis ixous klisis. to arxeio den exei epektasi mp3 alla dm. To tilefono to anagnorizi kanonika gia ixo klisis an k kapies fores isos na min to anaparagi mesa apo to media player.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα με την αναζήτηση για δίκτυο 3G και τις συνέπειές της (διακοπές στην ομιλία, χάσιμο σήματος κλπ) σπεύσατε!!! Πριν 20 ημέρες πέρασα την έκδοση R1J στο τηλέφωνο (στην teleservice). Στο μενού 'Συνδέσεις', 'δίκτυα κιν. τηλ.' δεν υπήρχε η επιλογή 'δίκτυα gsm/3g' με την οποία σύμφωνα με το βιβλιαράκι του επιλέγεις να μην κάνει αναζήτηση 3G. Χτες πήρα τηλέφωνο την sonyericsson για να διαμαρτυριθώ και μου είπαν ότι υπάρχει ποιό νέα έκδοση R1J που προσθέτει αυτή την επιλογή!!! Πήγα σήμερα στην teleservice όπου μου είπαν πως δεν υπάρχει νέα έκδοση της R1J αλλά δέχτικαν να την περάσουν ξανά στο τηλέφωνό μου. Τελικά μετά την αναβάθμηση στην ίδια (;;;) έκδοση το μενού απέκτησε την επιθυμητή επιλογή, απενεργοποίησα την αναζήτηση 3G και μέχρι τώρα δεν έχει κάνει καμία διακοπή. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα με την αναζήτηση για δίκτυο 3G και τις συνέπειές της (διακοπές στην ομιλία, χάσιμο σήματος κλπ) σπεύσατε!!! Πριν 20 ημέρες πέρασα την έκδοση R1J στο τηλέφωνο (στην teleservice). Στο μενού 'Συνδέσεις', 'δίκτυα κιν. τηλ.' δεν υπήρχε η επιλογή 'δίκτυα gsm/3g' με την οποία σύμφωνα με το βιβλιαράκι του επιλέγεις να μην κάνει αναζήτηση 3G. Χτες πήρα τηλέφωνο την sonyericsson για να διαμαρτυριθώ και μου είπαν ότι υπάρχει ποιό νέα έκδοση R1J που προσθέτει αυτή την επιλογή!!! Πήγα σήμερα στην teleservice όπου μου είπαν πως δεν υπάρχει νέα έκδοση της R1J αλλά δέχτικαν να την περάσουν ξανά στο τηλέφωνό μου. Τελικά μετά την αναβάθμηση στην ίδια (;;;) έκδοση το μενού απέκτησε την επιθυμητή επιλογή, απενεργοποίησα την αναζήτηση 3G και μέχρι τώρα δεν έχει κάνει καμία διακοπή. :lol:

Καλησπέρα, είμαι νέος χρήστης και κάτοχος του V800. Μετά το μήνυμά σου ioterl πήρα ένα τηλ. στην Sony Ericsson και μου είπε ο υπάλληλος ότι το κινητό κάνει πάντα αναζήτηση για 3G σήμα και αυτό δεν μπορεί να σταματήσει. Όποιος σας είπε ότι υπάρχει αναβάθμιση έκανε λάθος! Και το λέγανε και με μια φυσικότητα, του στυλ "δεν πα΄να πνιγείς"!! Τίποτα δεν ξέρουν οι άνθρωποι για τα προϊόντα τους!

Μπορείς σε παρακαλώ να με βοηθήσεις και να μου πεις πως μπορώ να ελέγξω την έκδοση του λογισμικού μου και τι να ζητήσω ακριβώς όταν πάω στο εξουσιοδοτημένο (η εξουσιοδότηση τους μάρανε!!) service center της Sony; Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι νέος χρήστης και κάτοχος του V800. Μετά το μήνυμά σου ioterl πήρα ένα τηλ. στην Sony Ericsson και μου είπε ο υπάλληλος ότι το κινητό κάνει πάντα αναζήτηση για 3G σήμα και αυτό δεν μπορεί να σταματήσει. Όποιος σας είπε ότι υπάρχει αναβάθμιση έκανε λάθος! Και το λέγανε και με μια φυσικότητα, του στυλ "δεν πα΄να πνιγείς"!! Τίποτα δεν ξέρουν οι άνθρωποι για τα προϊόντα τους!

Μπορείς σε παρακαλώ να με βοηθήσεις και να μου πεις πως μπορώ να ελέγξω την έκδοση του λογισμικού μου και τι να ζητήσω ακριβώς όταν πάω στο εξουσιοδοτημένο (η εξουσιοδότηση τους μάρανε!!) service center της Sony; Σε ευχαριστώ.

 

:blink: Το έχω περάσει και εγώ αυτό! Με το ίδιο στηλ μου είπανε στην αρχή ότι το V800 δεν κάνει με κάρτες 2G. Όταν τσαντισμένος του είπα ''τότε να το γράφατε στο κουτί και να το λέγατε στις διαφημήσεις'' και επιπλέον ότι ΄΄στο βιβλιαράκι γράφει άλλα'', βρήκε την απάντηση. Πήγαινε στην teleservice στην Κηφισού & Λ.Αθηνών και πες τους να σου περάσουν το τελευταίο λογισμικό γιατί έχεις πρόβλημα με την αναζήτηση 3G. Μετά την αναβάθμηση θα βρεις την επιλογή που ανάφερα. Αν θέλεις γράψε για το αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Geia xara. Xerei kaneis pws mporw na kanw upload games apo to to PC sto V 800? exw kamia 150aria kai den exw idea pws na ta fortwsw :(

efxaristw prokatavolika.

 

μέσω υπέρυθρων ή bluetooth τα στέλνεις στο τηλέφωνο. Αυτό αυτόματα καταχωρεί τις φωτογραφίες, τους ήχους και τα παιχνίδια στον κατάλληλο φάκελο. Φυσικά στα παιχνίδια ρωτάει αν θέλεις να κάνεις εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Geia xara. Xerei kaneis pws mporw na kanw upload games apo to to PC sto V 800? exw kamia 150aria kai den exw idea pws na ta fortwsw :(

efxaristw prokatavolika.

yparxei pio eukoli lysi xoris na mpaineis sta eksoda gia agora bluetooth i IR.me to kalodio pou eixe sto kouti balta ston fakelo "alla" kai apo ekei mporeis na ta egkatastiseis i na ta steileis se kanena filo sou meso BT iIR.

Link to comment
Share on other sites

kalhmera se olous,

 

kat' arxas efxaristw gia tis apandhseis. h lysh vre8hke poly apla me to kalwdiaki opws proteine o filos DeadAngeL (thnx mate:))

 

file christofer oti exw ta exw katevasei apo p2p programmata (kyriws edonkey). psave na vreis games gia k700 kai v800 :)

 

 

NEA ERWTHSH TWRA :)

 

Kamia axiologh data suit yparxei ?

Afth pou dinei h ericsson einai gia ta mpaza.

 

thnxxxxxx

Link to comment
Share on other sites

Για να τελειώνουμε...επειδή κάποιοι εδώ μέσα πάνε να βγάλουν το καλύτερο κινητό της αγοράς άχρηστο...Εάν βρίσκεστε σε περιοχή όπου δεν έχει δίκτυο 3G απλά : ->Μενού -> Σύνδεση ->Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας ->Λειτουργία αναζήτησης-> Επιλέγουμε χειροκίνητη

Ξαναγυρίστε στη καρτέλα <<Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας>> και μετα -> Προτιμ.δικτύου.Σταθείτε (μην το επιλέξετε)στο δικτύο που γράφει απλά VODAFONE και τίποτα άλλο.Κάντε δεξί κλικ στις επιλογές και επιλέξτε Δίκτυα GSM/3G.Στην καινούρια καρτέλα επιλέξτε μόνο GSM.Θα διαπιστώσετε πως η μπαταρία θα κρατάει για 4 ημέρες ίσως και περισσότερο(Αν δεν αλλάζετε τα...φώτα στο bluetooth και τον media player).Επίσης δεν θα παρατηρήσετε καμία διακοπή κατά την διάρκεια της ομιλίας σας.Εάν βρίσκεστε κάπου που έχει δίκτυο 3G...επιλέξτε αντίστοιχα 3G...κ.τ.λ.

Τέλος χέστε την αναβάθμιση R1G και όλους όσους σας τρέχουν ...

 

Και συνεχίζουμε...

 

Παιχνίδια για V800 εδώ : http://www.mobile9.com/invboard/index.php?showtopic=8729 και http://www.mobile9.com/invboard/index.php?showtopic=3193 και http://www.mobile9.com/invboard/index.php?showtopic=8749 Για να κατεβάσετε τα παιχνίδια(τα οποία είναι συμπιεσμένα σε μορφή .jar) χρησιμοποιήστε τον firefox και όχι τον explorer.Ο firefox θα τα αποθηκεύσει στην επιφάνεια εργασίας.Αντιγράψτε τα αρχεία(όπως είναι σε μορφή .jar) στον υποφάκελο <<Άλλα>> του εικονιδίου <<Το υλικό μου>>.Απλά τσεκάρετε το αρχείο που θέλετε και πατήστε εγκατάσταση.Το V800 θα ξεζηπάρει το αρχείο .jar και θα σας ρωτήσει που θέλετα να γίνει η εγκατάσταση.Επιλέξτε στο φάκελο games.FINITO!

 

Γενικότερα κοζάρετε το http://gallery.mobile9.com/

όσοι έχετε V800(και όχι μόνο)γιατί έχει πολλά καλούδια μέσα(videos 3gp --> http://www.zoezozo.it/videophone.htm ...k.tl.).Επίσης τα themes tou dlazaros είναι απίστευτα,ειδικά το organic... :shifty:

 

Για να δείτε όλα τα videos .mpeg,avi..k.t.l. που έχετε στο pc σας και στον media player του V800,κατεβάστε το mpegable x4 live που θα βρείτε εδώ http://www.mpegable.com/show/mpegablex4.html

Μετά κάντε τις απαραίτητες ρυθμίσεις που θα βρείτε εδώ για το Κ700(και για το V800 πάνε γάντι): http://3gp.spawnweb.dk/

 

Για να απενεργοποιήσετε το κλικ της φωτογραφικής καλέστε αρχικά έναν dead αριθμό π.χ. το 1314 και όση ώρα σας λέει ότι δεν υπάρχει αυτός ο αριθμός πια ...εσείς ανοίξτε την κάμερα από το πλαινό κουμπί και τραβήξτε τις photo σας.Δεν θα ακουστεί θόρυβος.

 

Σχετικά με τα frames των .swf, τα .wav,.jpeg,aac θα τα πούμε next time γιατί ξημέρωσε... :O

ΤΣΙΟΥ ΜΠΙΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε sakisd νομιζω οτι το ποστ σου ητανε απο τα πιο περιεκτικα εδωμεσα. Μπραβο! Και καλο θα ητανε καποιος moderator να κανει edit ολο αυτο το thread εδωμεσα και να σβησει οτι ασχετο εχουμε πει ωστε να μην ξαναρωτανε αυτοι που το βλεπουν για πρωτη φορα τα ιδια πραγματα που εχουν ηδη απαντηθει. Ή στην τελικη ας γινει ενα νεο τοπικ με ολες τις χρησιμες μονο απαντησεις και ας κλειδωθει για να μεινει σαν useful topic...
Link to comment
Share on other sites

Ego tha diafoniso me osa ipe o sakisd. tin rithmisi gia to 3g tin ekana opos ipe ala proton den ida kamia diafora..to 3g sima exakolouthi na kovi tis klisis ke se kathe restart oi rithmisis epanerxonte pali m to 3g energopoiimeno pali...opote h anavathmisi thane h moni lisi..efiga apo ta nokia min antexontas tis anavathmisis ke pesame pali sta idia!!tora oson afora oti ine to kalitero kinito..ee xmmm..isos logo elipsis megalou antagonismou akoma!!malon kati xeran oi aloi kataskevastes pou kathisteroun akoma ta 3g
Link to comment
Share on other sites

help!!! Κάτι έπαθε το v800 και μου λέει ότι η memory stick είναι αφορμάριστη και δεν μπορεις ούτε φωτογραφίες να βγάλεις και από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου η επιλογή για το φορμάρισμα της κάρτας δεν είναι ενεργή, τι μπορώ να κάνω για να μην πάρω άλλη κάρτα. Επίσεις, αυτό το κάνει από τότε που πέρασα κάτι αρχεία από τον card reader του εκτυπωτή στον υπολογιστή
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου blackbirdxx όσον αφορά το restart και την επαναφορά του 3G έχεις δίκιο.Θα πρέπει να το επαναφέρεις κάθε φορά.Όμως όσον αφορά το <<πάλι τα ίδια μετά την ρύθμιση>> θα διαφωνήσω.Αφότου κάνεις την αλλαγή σε δίκτυο GSM,δεν βλέπεις διακοπές ούτε γρήγορο άδειασμα της μπαταρίας.Ίσως η Vodafone παίζει τα <<τοπικά>> παιχνίδια της δεδομένου ότι εγώ βρίσκομαι Καλαμάτα και εσύ Αθήνα.Τι άλλο να πω...?
Link to comment
Share on other sites

Για να τελειώνουμε...επειδή κάποιοι εδώ μέσα πάνε να βγάλουν το καλύτερο κινητό της αγοράς άχρηστο...Εάν βρίσκεστε σε περιοχή όπου δεν έχει δίκτυο 3G απλά : ->Μενού -> Σύνδεση ->Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας ->Λειτουργία αναζήτησης-> Επιλέγουμε χειροκίνητη

Ξαναγυρίστε στη καρτέλα <<Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας>> και μετα -> Προτιμ.δικτύου.Σταθείτε (μην το επιλέξετε)στο δικτύο που γράφει απλά VODAFONE και τίποτα άλλο.Κάντε δεξί κλικ στις επιλογές και επιλέξτε Δίκτυα GSM/3G.Στην καινούρια καρτέλα επιλέξτε μόνο GSM.Θα διαπιστώσετε πως η μπαταρία θα κρατάει για 4 ημέρες ίσως και περισσότερο(Αν δεν αλλάζετε τα...φώτα στο bluetooth και τον media player).Επίσης δεν θα παρατηρήσετε καμία διακοπή κατά την διάρκεια της ομιλίας σας.Εάν βρίσκεστε κάπου που έχει δίκτυο 3G...επιλέξτε αντίστοιχα 3G...κ.τ.λ.

Τέλος χέστε την αναβάθμιση R1G και όλους όσους σας τρέχουν ...

 

thx sakisd

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

Ego tha diafoniso me osa ipe o sakisd. tin rithmisi gia to 3g tin ekana opos ipe ala proton den ida kamia diafora..to 3g sima exakolouthi na kovi tis klisis ke se kathe restart oi rithmisis epanerxonte pali m to 3g energopoiimeno pali...opote h anavathmisi thane h moni lisi..efiga apo ta nokia min antexontas tis anavathmisis ke pesame pali sta idia!!tora oson afora oti ine to kalitero kinito..ee xmmm..isos logo elipsis megalou antagonismou akoma!!malon kati xeran oi aloi kataskevastes pou kathisteroun akoma ta 3g

 

Δεν έχεις άδικο.

 

Αργά και σταδιακά, θα διορθωθούν, όλα.

Και σε επίπεδο δικτύου και της αξιοπιστίας του.

Και σε προσαρμογή συσκευών.

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

πηρα πριν 1 εβδομάδα το v800 στην τιμή των 600 ευρώ,και μολις έμαθα οτι αποσύρονται όλα τα πρωτα και ερχεται αναβαθμισμένη γενιά και σε λευκό χρώμα με κωδικό v800i και δεν ξέρω πόσες άλλες αλλαγές.
Link to comment
Share on other sites

kalispera .

 

mipos kserei kaneis pos mporo na kano anavathmisi toy V800 mesa apo to internet ??

 

i re paidia ti ginete me to 3g sima toy ? moy kolaei me to 2g kai den me afinei na kano kliseis.

ean kserei kapios enan tropo na perasoyme ti nea version sto kinito.

i se kapio katastima gia na bgaloyme to live menu..

eyxaristo poli.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson V800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...