Jump to content

Sony Ericsson V800i


Nosferatu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kavaliotis (17 Δεκ. 2004 , 21:49)

 

Λοιπον το εχω και παλι το κινητο στα χερια μου, αυριο το πρωι θα βγαλω φωτογραφιες απο εξω και θα τις ανεβασω σε full αναλυση εδωπερα να τις δειτε και να κρινετε ποιοτητα φωτογραφιων που βγαζει. Εννοειται θα διαλεξω την καλυτερη αναλυση (νομιζω γυρω στα 300ΚΒ ειναι η καθε φωτογραφια..). Ενδιαφερεται κανεις να τις δει ή τζαμπα θα τις βγαλω?

 

 

oxi anebase na tis doume...

LG G4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kavaliotis (17 Δεκ. 2004 , 21:49)

 

Λοιπον το εχω και παλι το κινητο στα χερια μου, αυριο το πρωι θα βγαλω φωτογραφιες απο εξω και θα τις ανεβασω σε full αναλυση εδωπερα να τις δειτε και να κρινετε ποιοτητα φωτογραφιων που βγαζει. Εννοειται θα διαλεξω την καλυτερη αναλυση (νομιζω γυρω στα 300ΚΒ ειναι η καθε φωτογραφια..). Ενδιαφερεται κανεις να τις δει ή τζαμπα θα τις βγαλω?

 

οοχι και τζαμπα ! Λειτουργημα θα κανεις κυριολεκτικα τουλαχιστον για μενα ! Αντε περιμενουμε ! :)
Link to comment
Share on other sites

Kalispera se oloys sto foroum.

 

eimai kai ego apo simera katoxos tov V800.. paidia katapliktiko tilefono... poli kala xromata.. ........kai sxetika oraio kinito.

epeidi eimai sindromitis stin cosmote agorasa mia karta vodafone gia na kano tis ipiresies live tv kai video kliseis..

 

to paidi sto vodafon magazi moy ekane oles tis rithmiseis gia energopoiisi ton ipiresion..

apla thelo na ksero ean iparxei kapio simeio toy forum poy mporoume na antalaksoyme kapia tilefona gia na kanoyme kapia test gia to kinito ayto.. i na kanoyme video kliseis se 3G.....

 

opios thelei as grapsei .. edo i se kapio allo simeio toy forum.

 

sas eyxaristo poli...

 

xristos.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kavaliotis (17 Δεκ. 2004 , 21:49)

 

Λοιπον το εχω και παλι το κινητο στα χερια μου, αυριο το πρωι θα βγαλω φωτογραφιες απο εξω και θα τις ανεβασω σε full αναλυση εδωπερα να τις δειτε και να κρινετε ποιοτητα φωτογραφιων που βγαζει. Εννοειται θα διαλεξω την καλυτερη αναλυση (νομιζω γυρω στα 300ΚΒ ειναι η καθε φωτογραφια..). Ενδιαφερεται κανεις να τις δει ή τζαμπα θα τις βγαλω?

 

λοιπον ? :worry:
Link to comment
Share on other sites

File Kavalioti 8a borouses na anevaseis tis foto sto site gia na tis doume ki emeis. Oson afora tin fotografiki tou V800 kai fisika den tithetai thema sigrisis metaxi psifiakis mixanis kai kinitou. Apla egw ithela na mathw an to V800 travaei kliteres i xeiroteres foto se sxesi panta me to Sharp GX30, pou kata geniki omologia einai to kalitero oson afora tis foto. Ektos apo ti megisti analisi, se poies alles analiseis boreis na travixeis foto me to V800?

H othoni tou V800 ti leei? Kali?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Α εισαι και βιαστικη !!! :p Λοιπον για να μην τις βαλω direct link και αργει να φορτωσει η σελιδα για οσους εχουν 56κ, τις ανεβασα εδω σε ενα rar αρχειακι, οποτε τις ξεζιπαρεις με winrar και τελος. 4 φωτογραφιες ειναι, 2 με φλας και 2 εξωτερικες (τελευταια στιγμη το θυμηθηκα την ωρα που γυρνουσα σπιτι οποτε εβγαλα απο τον δρομο :p )

 

http://s15.yousendit.com/d.aspx?id=99710CADDF3E49DB001CD65D34351C47

 

Το λινκ το κανετε copy paste σε νεο παραθυρο, φορτωνει η σελιδα και πατατε εκει που λεει "download file". Δεν τις ανεβαζω εδω γιατι δεν δεχεται 1280x1024 ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος milanmaniac (19 Δεκ. 2004 , 01:20)

 

Ektos apo ti megisti analisi, se poies alles analiseis boreis na travixeis foto me to V800?

H othoni tou V800 ti leei? Kali?

 

 

Το κινητο τραβαει σε αναλυση 1280x1024, 640x480, 160x120 και επισης 2 επιλογες ποιοτητας, ΚΑΝΟΝΙΚΗ και ΥΨΗΛΗ (αυτες που ανεβασα ειναι σε αναλυση 1280x1024 και ποιοτητα ΥΨΗΛΗ). Η οθονη του τελικα ειναι αρκετα καλυτερη απο οτι νομιζα, ιδιως οταν την εβαλα διπλα διπλα με το Ζ600 που εχω. Καμμια σχεση! Νομιζω θα σε ικανοποιησει απολυτα η οθονη του V800. Γενικα το κινητο δεν θα σε κανει να λυπασαι τα λεφτα που ξοδεψες...

Link to comment
Share on other sites

paidia poli kalo to kinito.. i camera para poli kali se analisi.. opos lete.

 

apla ithela na rotiso.. ean mporo na vro kanena java paixnidi gia to v800..

 

kai ean mporo na valo san ring.. kapia mp3 poy exo.. ...

 

eyxaristo.

Link to comment
Share on other sites

Παιχνιδια μπορεις να κατεβασεις απο εδω : http://briefcase.pathfinder.gr/contents/V800/29474 (τα εχει ανεβασει καποιο αλλο μελος του myphone)

 

Τα mp3 σου μπορεις να τα κανεις ringtones με ενα προγραμμα που λεγεται DRM PACKAGER. Το ανεβασα εδω : http://s21.yousendit.com/d.aspx?id=7CE6231C560AE818B89A753C37664A29

 

Ειναι μικρο 1ΜΒ περιπου και πολυ απλο στην χρηση. Απλα ανοιγεις το προγραμμα (το κινητο εννοειται το εχεις συνδεδεμενο με τον υπολογιστη μεσω USB), κανεις ADD, διαλεγεις το ΜΡ3 που θελεις για ringtone και μετα πατας το κουμπακι CREATE DRM CONTENT και σου δημιουργει ενα .dm αρχειο. Αυτο το κανεις μετα copy στο κινητο σου μεσω USΒ στον φακελο ΗΧΟΙ και εισαι ετοιμος. Μετα ξεσυνδεεις το κινητο απο την USB, πας στους ηχους, διαλεγεις το ΜΡ3 και με το δεξι πληκτρο το διαλεγεις ΧΡΗΣΗ -> ΩΣ ΗΧΟ ΚΛΗΣΗΣ και εισαι ετοιμος!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ΠΡΟΒΛΗΜΑ...

έβαλα την κάρτα της Cote (οχι USIM), βρίσκει δίκτυο και μετά απο λίγο μου βγάζει μόνο κλήσεις SOS

 

Καμία ιδέα τι κάνουμε?????

 

HELP

Link to comment
Share on other sites

Παντως προσωπικά η ποιότητα των χρωμάτων στην οθόνη του κινητού(σε καμερα mode) μου άρεσε πολύ περισσότερο απο του S700.Πολύ ποιο ζωντανά.Μακάρι να βγεί και non-branded firmware να φτιάξει το κινητό. ;)
Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Billgout (19 Δεκ. 2004 , 22:45)

 

Παιδια ΠΡΟΒΛΗΜΑ...

έβαλα την κάρτα της Cote (οχι USIM), βρίσκει δίκτυο και μετά απο λίγο μου βγάζει μόνο κλήσεις SOS

 

Καμία ιδέα τι κάνουμε?????

 

HELP

 

 

Μαλλον πρεπει να παρεις USIM καρτα cosmote.Το ίδιο προβλημα έχει και το 6630 με cosmote.Κατι πρέπει να παίζει με το δίκτυο της. :cool:

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση..... :)

Υπάρχει κάποια άλλη λύση ή αναβάθμιση.....Δυστηχώς η SIM είναι απο εταιρικό νούμερο και για ν' αλλάξει είναι μεγάλο πρόβλημα..... :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kavaliotis (19 Δεκ. 2004 , 15:31)

 

Παιχνιδια μπορεις να κατεβασεις απο εδω : http://briefcase.pathfinder.gr/contents/V800/29474 (τα εχει ανεβασει καποιο αλλο μελος του myphone)

 

 

 

ta paixnidia einai se morfh zip sto kinhto pos 8a ta egkatatshso?

 

kai

 

EXO THN EKDOSH (R 1D003) kai kamera 5.5 einai nea ekosh h oxi?

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cyberbop (20 Δεκ. 2004 , 22:48)

 

ta paixnidia einai se morfh zip sto kinhto pos 8a ta egkatatshso?

 

kai

 

EXO THN EKDOSH (R 1D003) kai kamera 5.5 einai nea ekosh h oxi?

 

 

Κανε ενα rename και αλλαξε την καταληξη *.zip σε *.jar ;)

Link to comment
Share on other sites

merikes akomi erwtiseis:

1)paizw mp3s kai den akougontai dunata sta akoustika.dld etsi opws exei mou einai axristo san mp3 player episis otan teleionei mia lista anaparagogis akomi kai me epilegmeni epanalipsi auto stamataei anti na parei ta tragoudia apo tin arxi :( mipws exei kaneis lusi??

2)kserei kaneis apo firmware ti kukloforei kai pws kanoume update?thimamai kai gia to GD87 eixan kanei kai firmware unofficial me non sound camera!

3)otan epilegw duktio ekei poui leei protimiseis kai meta kleisw to kin kai to ksananoiksw to duktio sti lista den uparxei :(

axm ti allo???

auta pros to paron

Y.G oi times gia memory stick einai pikra :( na dwseis 100+ euro gia na pareis 1gb??? xm..

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που λες XtR δεν μου εχουν συμβει οποτε και δεν ξερω. Παντως αυτο που μου εκανε εντυπωση σε αυτα που ειπες, ειναι για τις τιμες των memory stick... Μαλλον ειναι η πρωτη φορα που τις χρησιμοποιεις και σιγουρα δεν εχεις ψηφιακη καμερα... Γιατι αν ασχολιοσουν θα γνωριζες οτι μεχρι πριν 1 μηνα μονο, το Sony Memory Stick PRO 512 MB κοστιζε 365 ΕΥΡΩ!!!!!! Δια του λογου το αληθες, ριξε μια ματια στο site του Γερμανου (που δειχνει την σοβαροτητα του με το να ΜΗΝ ανανεωνει τις τιμες του -= lamerz =- ) http://www.e-germanos.gr/e-germanos/el/shop/list.jsp?idCategory=019.001.001 ... Οποτε να πετας απο την χαρα σου που πεσανε τοσο πολυ οι τιμες, τζαμπα τα παιρνεις πια... Εγω πριν λιγους μηνες εδωσα 100+ ευρω για 256ΜΒ...
Link to comment
Share on other sites

Πλέον μπορείς να βρεις Duo Pro 512mb (SanDisk το οποίο είναι και γρηγορότερο από τις αντίστοιχες Sony) στη τιμή των 72 ευρώ! :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper (21 Δεκ. 2004 , 09:57)

 

Πλέον μπορείς να βρεις Duo Pro 512mb (SanDisk το οποίο είναι και γρηγορότερο από τις αντίστοιχες Sony) στη τιμή των 72 ευρώ! :)

 

 

Το εχεις χρησιμοποιησει και δουλευει οπως και της Sony? Επειδη μεχρι την Πεμπτη θα παρω μια 512 Duo Pro, ενημερωσε με στα σιγουρα! Και απο που την πηρες 72 ευρω (τελικη ή χωρις ΦΠΑ) ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kavaliotis (21 Δεκ. 2004 , 06:55)

 

Αυτα που λες XtR δεν μου εχουν συμβει οποτε και δεν ξερω. Παντως αυτο που μου εκανε εντυπωση σε αυτα που ειπες, ειναι για τις τιμες των memory stick... Μαλλον ειναι η πρωτη φορα που τις χρησιμοποιεις και σιγουρα δεν εχεις ψηφιακη καμερα... Γιατι αν ασχολιοσουν θα γνωριζες οτι μεχρι πριν 1 μηνα μονο, το Sony Memory Stick PRO 512 MB κοστιζε 365 ΕΥΡΩ!!!!!! Δια του λογου το αληθες, ριξε μια ματια στο site του Γερμανου (που δειχνει την σοβαροτητα του με το να ΜΗΝ ανανεωνει τις τιμες του -= lamerz =- ) http://www.e-germanos.gr/e-germanos/el/shop/list.jsp?idCategory=019.001.001 ... Οποτε να πετας απο την χαρα σου που πεσανε τοσο πολυ οι τιμες, τζαμπα τα παιρνεις πια... Εγω πριν λιγους μηνες εδωσα 100+ ευρω για 256ΜΒ...

 

file kavalioti an to psakseis to kinitouli 8a ta vreis auta pou lew,tuxainei na exw psufiaki kamera sony me memory stick edw kai kairo kai opws eides gia memory stick eipa oti gia na pareis ena gb 8elei 100+ euro anoiksa loipon to url tou germanou kai vlepou oti ta memory stick ta 512 ta exei 300 tosa euro.Pou einai loipon oi anakrivies pou sou eipa?exeis kanena 1gb stick me xamiloteri timi apo 100 kai krineis oti den exw asxolithei?twra an esu exeis toso lefta gia 1gb kai ta vriskeis tzampa peta kalutera esu apo tin xara sou

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kavaliotis (21 Δεκ. 2004 , 10:14)

 

Το εχεις χρησιμοποιησει και δουλευει οπως και της Sony? Επειδη μεχρι την Πεμπτη θα παρω μια 512 Duo Pro, ενημερωσε με στα σιγουρα! Και απο που την πηρες 72 ευρω (τελικη ή χωρις ΦΠΑ) ?

 

Nαι το έχω χρησιμοποιήσει-χρησιμοποιώ. :)

Κι όντως και στην πράξη είναι πιο γρήγορα από τη Sony.

Η τιμή αυτή είναι τελική (δλδ συμπεριλαμβάνεται και ο φαπα),απ'ότι βλέπω όμως είσαι Μακεδονία μεριά...

Τη προμηθεύτικα από εδώ .

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson V800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...