Jump to content

Cubot X9


Kat_chatz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα,

διαβασα αρκετα για τα cubot και με αφορμη μια φιλη που αγορασε το s308 (το οποιο της εχει βγει αψογο) μπηκα στη διαδικασια να ψαξω στο site της cubot και βρηκα το Χ9.

εχει κανεις ιδεα για το τι παιζει με αυτο?

εχει πολυ καλα χαρ/κα όπως: 13ΜΡ καμερα πισω, 8ΜΡ καμερα μπροστά, Android kit kat, 2 GB ram, Octa-core 1,4 GHz.

( http://www.cubot.net/index.php/mobile/gg/id/152.html )

εκανα ενα search στο ebay αλλα δεν το εχει πουθενα, οποτε υποθετω ειναι ολοκαινουργιο κ γι αυτο δεν εχει τεθει σε διαθεσιμοτητα!?!

 

thank you in advance :)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο τηλέφωνο! Και με καλά χαρακτηριστικά .

Δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη γι αυτό δεν μπορείς να το βρεις στο ebay. Αρκετά κινεζομάγαζα το έχουν presale , με ημερομηνία διάθεσης την 15η Δεκεμβρίου. Στο youtube υπάρχουν κάποια βιντεάκια. π.χ.

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχω αρχίσει να σκέφτομαι και εγώ να το αγοράσω αυτό το κινητό αλλά έχω κάποιες αμφιβολίες για το λόγο ότι είναι octa core και σκέφτομαι μήπως θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την θερμοκρασία που θα ανεβάζει η συσκευή :/
Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει να σκέφτομαι και εγώ να το αγοράσω αυτό το κινητό αλλά έχω κάποιες αμφιβολίες για το λόγο ότι είναι octa core και σκέφτομαι μήπως θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την θερμοκρασία που θα ανεβάζει η συσκευή :/

 

για μενα η μπαταρια ειναι deal breaker

Link to comment
Share on other sites

για μενα η μπαταρια ειναι deal breaker

 

Ακριβώς αυτό.Αν βγεί καλή η μπαταρία θα είναι super και σίγουρο order...:D

Link to comment
Share on other sites

Σαν να ρωτάς τι καιρό θα κάνει τον άλλο μήνα.Κατσε να κυκλοφορήσει λίγο πρώτα και μετά βλέπουμε....
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα παρηγγειλα το τηλεφωνο για τις δυο καρτες δεν προσεξα ομως κατι......στην δευτερη υποδοχη σε υποχρεωνει να εχεις ή την δευτερη sim ή την sd card;ισχυει; Edited by markcos71
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι είναι.Αν δεις το επίσημο commercial video του κινητού το λέει ξεκάθαρα.Τώρα ή θα έχεις 2 κάρτες sim και 16 gb storage ή 1 κάρτα sim και sd card που θα βάλεις.Είναι από τα κουλά του κινητού αλλά κατά τα άλλα φαίνεται δυνατό κομματάκι.Ιδωμεν...
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι είναι.Αν δεις το επίσημο commercial video του κινητού το λέει ξεκάθαρα.Τώρα ή θα έχεις 2 κάρτες sim και 16 gb storage ή 1 κάρτα sim και sd card που θα βάλεις.Είναι από τα κουλά του κινητού αλλά κατά τα άλλα φαίνεται δυνατό κομματάκι.Ιδωμεν...

 

ρε τους κοπανους πρωτη φορα το βλεπω αυτο....κριμα και το εχω παραγγειλει βλεπω μολις ερθει θα το ξαποστειλω

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν στο χουν στειλει ακομα,ακυρωσε το απλα.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

ρε τους κοπανους πρωτη φορα το βλεπω αυτο....κριμα και το εχω παραγγειλει βλεπω μολις ερθει θα το ξαποστειλω

 

και το umi zero ετσι ειναι. επικοινωνησε μαζι τους αμεσα μηπως προλαβεις αλλαγη παραγγελιας

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά καλησπέρα. Παράγγειλα και εγώ 5/1 απο το Minideal που το αναγράφει ως "in stock" αλλά με ενημερώσανε στις 8/1 οτι θα καθυστερήσει. Σας παραθέτω τα ακριβή λόγια, "we delays of the shipment because of the provider delays to give us the last shipment." Αν δω οτι το τραβάνε πολύ θα το ακυρώσω. Γιατί αργεί αυτό το last shipment; Μήπως έχει κάνα πρόβλημα η παρτίδα; Ίδωμεν...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!

Έψαχνα κι εγώ για κινητό μέχρι που έπεσα πάνω στο Cubot X9 και νομίζω ερωτεύτηκα.. :Ρ

Αλλά επειδή είναι πολλά υποσχόμενο και κανείς δεν το έχει πάρει ακόμα στα χέρια του για να μας πει τι ακριβώς παίζει κι αν όντως είναι καλό δεν το έχω παραγγείλει ακόμα. Κι εγώ απο minideal θα το έπαιρνα. Βέβαια στο μεταξύ βρήκα και το ZTE V5s το οποίο κι αυτό φαίνεται καλό! Μικρότερη RAM (1Gb) αλλά με κάρτα γραφικών, που σημαίνει πως δεν θα τραβάει από τη Ram.. Και ο μόνος λόγος που το σκέφτομαι είναι λόγω αξιοπιστίας της Cubot (που μαλλον οφείλεται στο οτι δεν εχει ερθει ακομα Ελλάδα).

Όπως καταλαβαίνεται έχω μπερδευτεί.. Αν γνωρίζει κάτι κάποιος περι Cubot ή συγκεκριμένα για το Cubot Χ9 απο θέμα αξιοπιστίας και απόδοσης let us know!! :)

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε και εδώ μια μάτια http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=405732

Και αν ειναι εύκολο κάποιος mod να συγχωνεύσει τα θέματα.

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους!!

Έψαχνα κι εγώ για κινητό μέχρι που έπεσα πάνω στο Cubot X9 και νομίζω ερωτεύτηκα.. :Ρ

Αλλά επειδή είναι πολλά υποσχόμενο και κανείς δεν το έχει πάρει ακόμα στα χέρια του για να μας πει τι ακριβώς παίζει κι αν όντως είναι καλό δεν το έχω παραγγείλει ακόμα. Κι εγώ απο minideal θα το έπαιρνα. Βέβαια στο μεταξύ βρήκα και το ZTE V5s το οποίο κι αυτό φαίνεται καλό! Μικρότερη RAM (1Gb) αλλά με κάρτα γραφικών, που σημαίνει πως δεν θα τραβάει από τη Ram.. Και ο μόνος λόγος που το σκέφτομαι είναι λόγω αξιοπιστίας της Cubot (που μαλλον οφείλεται στο οτι δεν εχει ερθει ακομα Ελλάδα).

Όπως καταλαβαίνεται έχω μπερδευτεί.. Αν γνωρίζει κάτι κάποιος περι Cubot ή συγκεκριμένα για το Cubot Χ9 απο θέμα αξιοπιστίας και απόδοσης let us know!! :)

 

 

http://cubot.com.gr/ δεν ξερω αν ειναι κανονικη αντιπροσωπια η καποιος που απλα φερνη τετοια μαρκα απο κινα και το θεμα ειναι αν σε καλυπτη η εγγυηση του κινητου σε αυτον πλεον κι οχι στον κινεζο που το πηρες.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Καλησπέρα, θέλω να βάλω custom recovery αλλά χρειάζομαι λίγη βοήθεια. Διάβασα το topic ( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405 ) όμως τι άλλο πρέπει να προσέξω; Που μπορώ να βρω το scatter file για την συσκευή μου; Τι πρέπει να κάνω back-up;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

καλησπερα παιδια

 

με χαλασε το touch screen και παραγγειλα ενα αλλο, το ανοιξα κανονικα το κινητο και μολις σφτασα στο touch screen na το αλλαξω το ζεστανα με το πιστολακι και αντι να ξεκολησει το touch screen ξεκολησε η οθονη (η οθονη με το τσαμακι ειχε γινει ενα) και χαλασε μπορω να βρω μονο την οθονη η θα πρεπει να το αγορασω ολο μαζι το σετ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...