Jump to content

Γενικά περί... Nintendo


xlemp21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ θα μπορουμε να λεμε τις αποψεις μας ελέυθερα σχετικα με τις νεες κονσολες της nintendo,sony και microsoft.Επιπλεον αν πιστευετε οτι μια κονσολα που κυκλοφορουσε παλαιοτερα θεωρειται ακομα <<συγχρονη>> και διαχρονικη μπορειται να εκφρασετε τις αποψεις σας πανω σε αυτη.

 

ΠΡΙΝ ΓΡΑΨΕΤΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΗΦΙΣΤΕ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

XGamers.gr :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 69
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

wii για παντα!!!!! προσφερει καλα γραφικα, αισθητηρα κινησης, ασυρματο τηλεχειρηστηριο, μοναδικα exclusive games(mario κλπ).. ΤΙ αλλο θελει κανεισ???
XGamers.gr :)
Link to comment
Share on other sites

Tέτοιου είδους topics έχουν προκαλέσει πολλά προβλήματα στο παρελθόν, δεν προσφέρουν τίποτα και επομένως το παρόν κλειδώνεται.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εδω θα συζηταμε θεματα σχετικα με το wii και την συνδεση του σε τηλεοραση full hd(αν χαλαει η εικονα,χρηση ειδικων η κλασσικων καλαωδιων...) και σχετικα με τα καλυτερα παιχνιδια της κονσολας:)
XGamers.gr :)
Link to comment
Share on other sites

ΑΝ ΒΑΛΩ ΤΟ WII ΣΕ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 32' FULL HD Η ΕΙΚΟΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ??? ΑΝ ΠΧΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΛΩΔΙΟ (HDMI) ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΛΥΣΗ ΚΑΛΥΤΕΡΗ?? ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ???ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ POP:RIVAL SWORDS. ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΑΓΟΡΑ?? ΑΠΟ ΓΡΑΦΙΚΑ ΤΙ ΛΕΕΙ???
XGamers.gr :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Απαιτουμε nintendo club και ολα τα προνομια του στη ελλαδα.

Αν θελετε να μας συμπαρασταθειτε υπογραψτε εδω:

http://www.petitiononline.com/nintyGR/petition.html

 

Καλο θα ειναι να επισημανθει

XGamers.gr :)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

με την πιο αδιάφορη ίσως παιχνιδομηχανή ever, το GameCube.

 

 

:X :X :X :shock: :shock: :shock:

 

 

 

Τώρα το είδα αυτό...

Διαφωνώ κάθετα, οριζόντια και διαγώνια.

Σίγουρα δεν ήταν και ότι καλύτερο αλλά όχι και η πιο αδιάφορη παιχνιδομηχανή ever.

 

Τουλάχιστον έφερε κέρδη αντίθετα με κάποια άλλη στη γενιά της... :X :ninja:

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Κέρδη, χασούρα...δεν νομίζω πως μπορεί να είναι περήφανη για μια παιχνιδομηχανή από την οποία θυμόμαστε 3-4 παιχνίδια. Και εγώ δεν αναφέρομαι στα κέρδη ή όχι της Nintendo. Τι με νοιάζει πόσα έβγαλε; Μέτοχος είμαι :p

 

Και μεταξύ μας, ακόμα και αυτά πάλι ή Mario ή Zelda είναι.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Κέρδη, χασούρα...δεν νομίζω πως μπορεί να είναι περήφανη για μια παιχνιδομηχανή από την οποία θυμόμαστε 3-4 παιχνίδια. Και εγώ δεν αναφέρομαι στα κέρδη ή όχι της Nintendo. Τι με νοιάζει πόσα έβγαλε; Μέτοχος είμαι :p

 

Και μεταξύ μας, ακόμα και αυτά πάλι ή Mario ή Zelda είναι.

Μιλας για τις κονσολες της Sony που τις κραταει ζωντανες μονο το PRO!

 

Εχω πολλες κονσολες,η μονη που διασκεδασα περισσοτερο απο ολες ειναι το Dreamcast γιατι τα παιχνιδια του ηταν στυλ arcade εβαζες και ειτε επαιζες 10 λεπτα ή 5 ωρες,διασκεδαζες.

 

Τα παιχνιδια της Ninty δεν ειναι για ολους,ειναι για αυτους που ξερουν για αυτο στο σπιτι προτιμω να ανοιξω το Wii παρα το PS3 γιατι στο PS3 δεν ξερω ποιο παιχνιδι να παιξω μεχρι και το WipeOut HD που το πουλανε για γρηγορο το ηθελα ποιο γρηγορο.

ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΠΙΑ ΚΑΛΑ GAMES,δυστυχως μονο γραφικα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Eχω το ipad 1.Αξιζει να παρω το nintendo 3ds??

Ειναι μεγαλη η διαφορα στην ποιοτητα των games λετε ή οχι??

ή μηπως κανενα απο τα 2 κ να περιμενω το psp vita?

Link to comment
Share on other sites

Nintendo 3ds ή Nintendo Dsi ???

Θέλω τη βοήθειά σας παιδιά, τουλάχιστον όσοι γνωρίζουν κάτι σχετικά μ' αυτό...

Επίσης χρειαζομαι και μια αιτιολογία της συμβουλής σας

Link to comment
Share on other sites

3ds γιατί έχει μεγαλύτερη οθόνη και είναι γενικά ποιο δυνατό μηχάνημα από το dsi.

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

ειχα και τ ΔΥΟ παρε το 3ds δεν προκειται να το μετανιωσεις τα παιχνιδια του εχουν βαθος σε σχεση με το ipad κλπ ,ωστοσο ειναι ανομοια συγκριση μια και το 3ds ειναι αποκλειστικα παιχνιδομηχανη με προσεγμενους τιτλους και ποιοτητα και σε γραφικα και χρηση .το ipad nαι μεν εχει παιχνιδια αλλα κανενα αρκετα ωραιο σε βαθος χρονου δηλαδη να ασχοληθεις αρκετες ωρες μαζι του...

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει και ο από πάνω. Παιχνιδομηχανή ενίοτε το ipad, παιχνιδομηχανή πάντοτε το 3DS. Αν θες να παίζεις με τις ώρες, κοίτα πρώτα στα διαθέσιμα του ipad τι βρίσκεται και αν δεν σου κάνουν τότε προχώρα για 3DS.
Link to comment
Share on other sites

thanks παιδια

Aπλα εβαλα κ το ipad κ δεν ειναι ανομοια η συγκριση γιατι νομιζω οτι εχουν το ιδιο target group με το 3ds πλεον οι android/apple πλατφορμες στο χωρο του casual gaming τουλαχιστον

Για να μην αναφερω τις πιο hardcore καταστασεις...

Σε τι υπερτερει (αν υπερτερει το 3ds σε τιτλους οπως τον παρακατω)

Mε τις ωρες οι αληθεια δεν θα παιζω μιας κ δεν εχω χρονο...

Απο την αλλη δεν εχω ασχοληθει ποτε με zelda :X ,μου αρεσει η ιδεα του online mario kart κ το επερχομενο resident.... (πολυ ακριβα ειναι τα games ομως γμτ )

Βεβαια μιας κ μου αρεσουν πολυ τα πιο hardcore games το vita μοιαζει με μονοδρομο αλλα αργει...

Με βλεπω να ψαχνω για μεταχειρισμενο 3ds (εβαλα ηδη αγγελια) κ οταν βγει το vita το πουλαω ή μπορει κ να το κρατησω...Θα δω τοτε

Edited by panos23
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πάρεις το 3DS ή το PSVitα και καθίσεις με το καλό και ασχοληθείς με αρκετά παιχνίδια, θα καταλάβεις ότι το iPαd είναι τόσο παιχνιδομηχανή όσο είναι και το Fαcεbook ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Καλησπέρα σας, είμαι προς αναζήτηση νέου android tv box, αλλά σκέφτηκα ότι θα ήθελα να υποστηριζει και Dolphin. Από ότι είδα το Dolphin θέλει δυνατό επεξεργαστή και GPU η οποία να υποστηρίζει OpenGL ES3.0. Θά ήθελα την γνώμη σας για όλα αυτα.....αν έχει πειραματιστει κάποιος και άν εχει να προτείνει καποιο καλό boxακι για αυτή τη δουλειά. Με ενδιαφέρουν τα WII παιχνιδια και κυρίως τo Super Mario Bros!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Δυστυχώς το Dolphin για Android είναι σε πολύ πρώιμο στάδιο με χάλια υποστήριξη..Καλύτερα να ψάξεις να βρεις μεταχειρισμένο Wii (Όχι το Wii Mini δεν μπορείς να το πειράξεις καθόλου) Και να του βάλεις το homebrew Channel ώστε να κάνεις την δουλειά σου με σχεδόν 100% υποστήριξη..Στην ίδια τιμή θα σου βγει περίπου η και φθηνότερα μιας και στο eBay πωλούνται αρκετά φθηνά.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί... Nintendo

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...