Jump to content

OnePlus One 64GB Vs LG G3 32GB


alexisgt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά χρειάζομαι τις απόψεις σας, μιας και όσο περισσότερα διαβάζω, τόσο πιο πολύ δυσκολεύομαι να βγάλω ασφαλές συμπέρασμα...

 

Για να μη μακρηγορώ, το ερώτημα είναι το εξής:

 

OnePlus One 64GB Vs LG G3 32GB

 

Ποιο διαλέγω και γιατί;

(Χωρίς να συμπεριλάβουμε ως κριτήριο τη διαφορά τιμής. Με ενδιαφέρει απλά να επιλέξω τη καλύτερη συσκευή ανάμεσα σε αυτές τις 2).

Link to comment
Share on other sites

lg θα προτεινω. μεγαλυτερη αναλυση οθονης, ραδιοφωνο, το παιρνεις αμεσα απο τοπικο καταστημα
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις μέχρι τώρα απαντήσεις.

 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να έχω μια ποιοτική συσκευή την οποία να χαίρομαι σε καθημερινή χρήση (browsing, youtube κτλ), χωρίς προβλήματα και lag.

 

Δεν με ενδιαφέρει τι score θα βγάλει σε benchmarks κτλ.

 

Επίσης, η αναμονή για να έρθει το 1+1, δε με απασχολεί ιδιαίτερα, ΑΡΚΕΙ να αξίζει σε σύγκριση με το G3 32GB.

 

Κάτι το οποίο διαβάζω και με απασχολεί, είναι σχόλια για την ανάλυση του G3 32GB ότι είναι "βάρος" για τον 801.

Άλλοι πάλι λένε ότι δεν έχουν κανένα πρόβλημα και είναι η καλύτερη συσκευή που έχουν χρησιμοποιήσει μέχρι στιγμής...

 

Γενικότερα, έχουν εμφανιστεί "παιδικές ασθένειες" σε αυτές τις συσκευές; Και αν ναι, λύνονται;

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα με το 1+1 θα έχεις απόλυτα εμπειρία χρήσης καθαρού android

 

στο θέμα καθημερινής χρήσης που λες και τα 2 είναι τούμπανα. αν είσαι power user και δίνεις βάση και στην αυτονομία τότε, με αυτά που διαβάζω τουλάχιστον, το G3 δεν τα πάει και τόσο καλά ΑΛΛΑ έχει αποσπώμενη μπαταρία.

 

τώρα, αν αναζητάς εξωτερική ποιότητα εκεί θα σου πουν τα παιδιά που έχουν τις συσκεύες, πως είναι στο χέρι κ.λπ.

Link to comment
Share on other sites

και εγω ανάμεσα σε αυτά τα δυο ήμουν και έκλεινα στο g3 πιο πολύ σαν κάτοχος g2 αλλά διάβασα στο νήμα του οτι αρκετοί έχουν θεματακια και παρήγγειλα το oneplus

ακόμη δεν το πήρα στα χέρια μου για να σιγουρευτώ οτι έπραξα σωστά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν λές θεματάκια..; :)

(Καλορίζικό το 1+1!)

 

στην αρχή του θέματος λέγαν κάποια προβλήματα για θερμοκρασία π.χ. που πιστεύω οτι ήταν παιδικές αρρώστιες και τα διόρθωσαν στις νεες παρτίδες.

μετα πήγα στο τέλος του νήματος να δω εάν έχουν διορθωθεί όντως και έγραφαν τα παιδιά για ρωγμή στη θύρα των ακουστικών που σιγά σιγά μεγαλωνει.τους το έφτιαξαν εννοείτε στο service και έχει απαντήσει επίσημα η lg νομίζω οτι είναι θέμα μιας παρτίδας μόνο αλλά για μένα ήταν η σταγόνα που έγειρα υπέρ του oneplus.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ το πρόβλημα που έχει το 1+ με την αφή δεν ενοχλεί κανέναν; το ότι χωρίζουν οι δρόμοι cm και OpO ; το ότι έχει μέγεθος νοτε με μικρότερη οθόνη;
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ενώ το πρόβλημα που έχει το 1+ με την αφή δεν ενοχλεί κανέναν; το ότι χωρίζουν οι δρόμοι cm και OpO ; το ότι έχει μέγεθος νοτε με μικρότερη οθόνη;

 

το βασικότερο.

Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα για συσκευή μέχρι 400-450€ ποια θα προτείνατε..?

 

HTC one M8.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Αν θα έχεις θεματάκια με το lg θα το πας στο επίσημο service, ή θα έρθει courier να το παραλάβει από τον χώρο σου εντελώς δωρεάν.

Αν θα έχεις θέμα με το one+one τι θα κάνεις; Θα το στείλεις κίνα; Με δικά σου έξοδα; Θα το ρισκάρεις; Και πόσο καιρό θα μείνεις χωρίς τηλ.;

Δεν μπορώ να τα βάλω αυτά σε ζυγαριά...Ειδικά για τέτοια ποσά. Κι απορώ πως τόσος κόσμος ρισκάρει.

Anyway, με τόσα χρήματα θα έπαιρνα το note 3, ένα temperred glass, μια ωραία θήκη και θα είχα και ρέστα και ένα κορυφαίο τηλέφωνο.:wink:

Link to comment
Share on other sites

ειμαι και εγω μεταξυ oneplus και lg g3 η note 3...κλεινω προς oneplus μονο και μονο γτ θα μου ερθει φθηνοτερο απο τα αλλα 2 λογω γνωστου στην Αυστρια που θα μου το στειλει..ποια η γνωμη σας?
Link to comment
Share on other sites

Note 3 το κινητο που εχει τα παντα...... δεν θα δου λείψει καμιά τεχνολογία άσε που το παίρνεις καινούργιο τσάμπα γι αυτά που προσφέρει.

Μακραν οτι καλύτερο εχω πιάσει στα χέρια μου απλά μετα μονο note θα παιρνεις........

Link to comment
Share on other sites

Ενώ το πρόβλημα που έχει το 1+ με την αφή δεν ενοχλεί κανέναν; το ότι χωρίζουν οι δρόμοι cm και OpO ; το ότι έχει μέγεθος νοτε με μικρότερη οθόνη;

 

Στο πρώτο είσαι λάθος, το έφτιαξαν.

Στο δεύτερο επίσης λάθος, βγήκε και το διέψευσε η ίδια η cm πηγή 1.2.3.

Στο τρίτο το oneplus είναι πιο στενό και άρα βολεύει περισσότερο να το κρατάς με το ένα χέρι. και το note να ήταν καλύτερο στο κράτημα με το software που έχει δεν πάει πουθενά οπότε και πάλι είναι άκυρο να τα συγκρίνεις.

 

Γενικότερα αν η άποψη που έχετε για μια συσκευή είναι μόνο μέσα από το ίντερνετ καλύτερα να μην το σχολιάζετε αρνητικά γιατί εκτίθεστε

Link to comment
Share on other sites

Note 3 το κινητο που εχει τα παντα...... δεν θα δου λείψει καμιά τεχνολογία άσε που το παίρνεις καινούργιο τσάμπα γι αυτά που προσφέρει.

Μακραν οτι καλύτερο εχω πιάσει στα χέρια μου απλά μετα μονο note θα παιρνεις........

Μια χαρά το note αλλά αν θες root τι γίνεται; Χάνεις την εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο είσαι λάθος, το έφτιαξαν.

Στο δεύτερο επίσης λάθος, βγήκε και το διέψευσε η ίδια η cm πηγή 1.2.3.

Στο τρίτο το oneplus είναι πιο στενό και άρα βολεύει περισσότερο να το κρατάς με το ένα χέρι. και το note να ήταν καλύτερο στο κράτημα με το software που έχει δεν πάει πουθενά οπότε και πάλι είναι άκυρο να τα συγκρίνεις.

 

Γενικότερα αν η άποψη που έχετε για μια συσκευή είναι μόνο μέσα από το ίντερνετ καλύτερα να μην το σχολιάζετε αρνητικά γιατί εκτίθεστε

Πως το εφτιαξαν;εβαλαν ταινια;μην δικαιολογεις τα αδικαιολογητα.οι δρομοι τους χωριζουν

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/final_oneplus_one_wont_get_updates_from_cyanogen_in_india-news-10423.php

 

δεν θα έχει υποστήριξη. το γυαλί που ραγίζει δεν ξανακολλάει :P

Link to comment
Share on other sites

Πως το εφτιαξαν;εβαλαν ταινια;μην δικαιολογεις τα αδικαιολογητα.οι δρομοι τους χωριζουν

 

Αν δεις το αβαταρ μου θα καταλάβεις ότι το έχω το κινητό και βλέπω αν έχει πρόβλημα ή όχι η οθόνη..

 

http://www.gsmarena.com/final_oneplus_one_wont_get_updates_from_cyanogen_in_india-news-10423.php

 

δεν θα έχει υποστήριξη. το γυαλί που ραγίζει δεν ξανακολλάει :P

 

Ζεις στην Ινδία? Και εκεί να ζεις απλά δεν θα παίρνεις ota.. Θα τα περνάς χειροκίνητα..

Link to comment
Share on other sites

Ζεις στην Ινδία? Και εκεί να ζεις απλά δεν θα παίρνεις ota.. Θα τα περνάς χειροκίνητα..

 

εδώ μιλάμε για επίσημες ανακοινώνησεις κι εσύ με ρωτάς αν ζω στην Ινδία.. :lol:

 

If a user in India purchased a OnePlus One global device in channels outside of India, they will receive our OTA firmware updates. However, this excludes OnePlus One regional devices sold directly in India.

 

https://cyngn.com/blog/2014/12/oneplus-one-global-device-update/

Link to comment
Share on other sites

εδώ μιλάμε για επίσημες ανακοινώνησεις κι εσύ με ρωτάς αν ζω στην Ινδία.. :lol:

 

If a user in India purchased a OnePlus One global device in channels outside of India, they will receive our OTA firmware updates. However, this excludes OnePlus One regional devices sold directly in India.

 

https://cyngn.com/blog/2014/12/oneplus-one-global-device-update/

 

όπως είπε το παιδί....κατεβάζεις το zip.... πας στο recovery πατάς install zip.......... τελείωσε η υπόθεση....... ακόμη και ο ποιος άσχετος τον άσχετων το κάνει αυτό

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...