Jump to content

iNew V7


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 246
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε θυμάμαι τώρα ποια είχα.Την έχω αποθηκευμένη στο PC μου.Θα δω όταν πάω σπίτι. Στο κινητό όμως πλεον έχω βάλει sygic μιας και είναι πολύ ομορφότερο και πιο απλό. Κάνανε καλη δουλειά.Αξίζει να το δοκιμάσεις.

Τελικά έχω την NAVIGON Europe v5.2.6

Edited by soulfunkdjx
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το Here Maps να βρεις την υγεια σου.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα sygic και είναι μια χαρά. Αλλη ερώτηση το κινητό μας είναι mhl δηλαδή αν το συνδέσουμε με την τηλεοραση με το ανάλογο καλώδιο βέβαια έχουμε εικόνα;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το κινητο μας έχει s-view window? Γιατί στο banggood πουλάει μια με 5.5€.http://m.banggood.com/Flip-PU-Leather-View-Window-Protective-Holder-Case-For-iNEW-V7-p-969587.html Edited by pkout78
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παρέλαβα μετά από 42 ημέρες το κινητό από το To2c. Άργησε πολύ μεν αλλά έχω πάθει απλά την πλάκα μου από την απόδοσή του. Δεν πίστευα ότι με 130 ευρώ θα έπαιρνα δίκαρτο που κάνει κυριολεκτικά τα πάντα. Ότι έχω δοκιμάσει έως τώρα δουλεύει άψογα. Το GPS κλείδωσε σε λιγότερο από 10 sec και με δύο SIM μέσα δουλεύει άψογα σε όλα. Τρέχει το ASPHALT 8 βολίδα και το Wifi άψογο.Η οθόνη φωτεινή και πεντακάθαρη. Η φωτογραφική μηχανή αξιοπρεπέστατη. Με έχει κάνει να αναρωτιέμαι αν θα ξαναγοράσω ποτέ επώνυμο κινητό.

Θα το τεστάρω συνέχει τις υπόλοιπες δύο ημέρες πριν το δώσω στον φίλο για τον οποίο το παρήγγειλα. Αν διαπιστώσω κάποιο πρόβλημα θα το ποστάρω αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα sygic και είναι μια χαρά. Αλλη ερώτηση το κινητό μας είναι mhl δηλαδή αν το συνδέσουμε με την τηλεοραση με το ανάλογο καλώδιο βέβαια έχουμε εικόνα;

 

Όχι, τουλάχιστον για καλώδιο με mhl 1. Το δοκίμασα πριν από λίγο με 2 διαφορετικά καλώδια. Εκτός και αν υποστηρίζει mhl 2. Ωστόσο υποστηρίζει κάποιο ασύρματο πρωτόκολλο μετάδοσης εικόνας μάλλον με DLNA γιατί έχει μια τέτοια επιλογή στο μενού της μπάρας ειδοποιήσεων.

 

Εντωμεταξύ δοκίμασα και το Bluetooth και έκανα μερικές συνομιλίες. Άψογο σε όλα. Και με πολύ καλό σήμα σε δύσκολα σημεία. Απλά εξαιρετική συσκευή. Πιστεύω πως είναι ότι καλύτερο υπάρχει στην σχέση απόδοσης προς τιμή αυτή την στιγμήν στην αγορά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας και απο εμενα σημερα ξαφνικα το κινητο ενω καποιος με καλουσε εκανε ενα περιεργο θορυβο και απο τοτε εκλεισε και δε ξανα αναψε, εβαλα και τη δευτερη μπαταρια αλλα τιποτα!!!Εχετε μηπως να μου προτεινετε να κανω κατι???
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το είχες πολύ ώρα εκτεθειμένο στον ήλιο;;; Δοκίμασε με το flashtool να του βάλεις ROM απο την αρχή. Φυσικά θα χαθούν τα πάντα.Να το ξέρεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια σασ ,και συγχαρητηρια για την πολυ καλη δουλεια και ενημερωση που κανετε. ειμαι κλαινουργιοσ στο φορουμ,και χρειαζωμαι την εμπηρεια σασ.στο θεμα μασ λοιπον.ειμαι κατοχοσ του inew v7 mtk6582,πολυ ευχαριστιμενοσ,ομωσ προσπαθοντασ να βαλω μια αλλη rom το τηλ.με sptools ,δυστιχωσ καταφερα να ενγαταστησω διαφορετκο firmware στο τηλ. με αποτελεσμα να σβηστουν ολα ,και το τηλ.να μην ανοιγει.δεν ανταποκρινετε καθολου.εαν καποισ γνωριζει πωσ μπορω να το επαναφερω,εστω και με αλλο firware,παρακαλω να βοηθηση.

με εκτιμηση...

Link to comment
Share on other sites

Η flip case με το παραθυρο δουλευει στο v7 ? Βρησκω στο αλι θηκη που κουμπωνει μεσα το τηλ και ειναι με παραθυρο
Link to comment
Share on other sites

Μπααα.... την γνήσια έχουμε χωρίς το παράθυρο και το flip δε λειτουργεί. Δε ξέρω αν υποστηρίζει κάτι τέτοιο το v7. Συνήθως αυτές οι θήκες δουλεύουν με μαγνητισμό.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας αν η οθόνη του V7 είναι ίδια με του INEW V3?

 

αν εννοείς σε χαρακτηριστικά είναι ίδιες. Σε σχεδιασμό διαφέρουν λίγο στο ηχείο και στο led. Το ξέρω γιατί τα έχω και τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με το touch της οθόνης. Όταν παταω σε ένα σημείο πατάει και σε αλλά δύο σημεία ταυτόχρονα. Πχ. στο call log των κλήσεων παταγα να κανω επανακληση ένα αριθμό και έκανε και άλλους δύο αριθμούς πιο κάτω. Άλλο παράδειγμα όταν γραφω ένα μήνυμα παταω το 'γ' και πατιεται το 'ξ'. Έχει κανένας το ίδιο πρόβλημα; Ξέρετε πως μπορώ να κανω calibration στην οθόνη;. Το κινητό δεν είναι ρουταρισμενο.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν....Έχουμε και λέμε...Ποια βήματα πρέπει να κάνεις για να δεις τι φταίει...

1) Παίρνεις backup τις επαφές σου και ότι άλλο νομίζεις πως θα χρειαστείς. Αν έχεις περάσει και custom recovery ακόμα καλύτερα για να πάρεις backup όλο το τηλέφωνο.

2) Κάνεις εργοστασιακή επαναφορά από τις ρυθμίσεις και αν δεις πως δεν έφτιαξε τότε...

3) Περνάς κάποια άλλη rom ή ακόμα και την ίδια με το SP Flashtools. Αν δεν φτιάξει πάλι, τότε

4) Έχεις πρόβλημα στο digizer που είναι υπεύθυνο για την αφή και θα χρειαστείς τεχνικό για να σου βάλει καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.Εχει brick το κινητό μου αν έχει κάποιος πάρει backup να μου το στείλει για να το κάνω flash με το sp tools!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν....Έχουμε και λέμε...Ποια βήματα πρέπει να κάνεις για να δεις τι φταίει...

1) Παίρνεις backup τις επαφές σου και ότι άλλο νομίζεις πως θα χρειαστείς. Αν έχεις περάσει και custom recovery ακόμα καλύτερα για να πάρεις backup όλο το τηλέφωνο.

2) Κάνεις εργοστασιακή επαναφορά από τις ρυθμίσεις και αν δεις πως δεν έφτιαξε τότε...

3) Περνάς κάποια άλλη rom ή ακόμα και την ίδια με το SP Flashtools. Αν δεν φτιάξει πάλι, τότε

4) Έχεις πρόβλημα στο digizer που είναι υπεύθυνο για την αφή και θα χρειαστείς τεχνικό για να σου βάλει καινούριο.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Τα βήματα 1 και 2 γίνανε χωρίς αποτέλεσμα. Σκέφτομαι να παω και στο βήμα 3 αν μπορείς πες μου που θα βρω μια άλλη ρομ ; Θα πρέπει να το έχω ροοτ το τηλέφωνο γιατί δεν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. πάτησα το τηλέφωνο και ράγισε λιγο στην γωνία το touch screen με αποτέλεσμα να μην δουλεύει η αφή. η οθόνη δουλεύει κανονικά. υπάρχει τρόπος να το επισκευάσω χωρίς να αλάξω οθόνη ή θέλει αλαγή η οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Τα βήματα 1 και 2 γίνανε χωρίς αποτέλεσμα. Σκέφτομαι να παω και στο βήμα 3 αν μπορείς πες μου που θα βρω μια άλλη ρομ ; Θα πρέπει να το έχω ροοτ το τηλέφωνο γιατί δεν είναι.

 

Η ROM που θα χρειαστείς

http://www.needrom.com/wp-content/uploads/2015/05/V7A_v1.1.zip

και το Sp Flashtools.

Δε χρειάζεται να είσαι root. Απλά σώσε κάπου τα τηλεφωνά σου γιατί αυτή η διαδικασία θα σου διαγράψει τα πάντα!!! Το κινητό θα γίνει σαν την πρώτη σου φορά που το άνοιξες.

Για το πως να κάνει την διαδικασία δες εδώ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

Εσύ είσαι στην παράγραφο "Οδηγίες για τις νέες εκδόσεις του Flash tool".

Μην κάνεις τίποτα άλλο από αυτά που γράφουν οι οδηγίες γιατί μπορεί να brickαρεις το τηλέφωνό σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα. πάτησα το τηλέφωνο και ράγισε λιγο στην γωνία το touch screen με αποτέλεσμα να μην δουλεύει η αφή. η οθόνη δουλεύει κανονικά. υπάρχει τρόπος να το επισκευάσω χωρίς να αλάξω οθόνη ή θέλει αλαγή η οθόνη;

 

Αλλαγή το digitizer αλλά ίσως να χρειαστεί να το αλλάξεις πακέτο μαζί και την οθόνη. Μίλα με τον gerstavros2 ο οποίος είναι τεχνικός και έχει αλλάξει πολλά τηλέφωνα. Αυτός θα σου πει σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά έχω πρόβλημα με το μικρόφωνο της συσκευής όταν κάνω κλήση δεν με ακούει κανείς. Με handfree ακούγονται κανονικά. Έχει τύχη σε κάποιον παρόμοιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια σας παιδιά ,αντιμετωπίζω μερικά προβλήματα με το κινητό μου συγκεκριμένα ο οθόνη αφής δεν λειτουργεί σωστά, δηλαδή είναι κάποιες στιγμές που θα πιάνει αλλά μετά από κάποια δευτερόλεπτα κάτι παθαίνει και η οθόνη μια πιάνει μια δεν πιάνει . Τι μπορώ να κάνω για αυτό.:worry: :worry:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...