Jump to content

ZTE V5 Max


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.Το παρέλαβε κανένας το κινητο;Εγω ακόμα περιμένω...ελπίζω να το χω πριν τις γιορτες!

το tracking number τι σου γραφει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 128
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από τις 15 του μήνα έρχεται από Ολλανδία! Το περίεργο είναι ότι και στο ΕΛΤΑ μου γράφει άφιξη στις 14 στην Ολλανδία και μετά τίποτα! Κριμα δεν το βλέπω να ρχεται αυτό το χρόνο... αν και το παράγγειλα 2-12.
Link to comment
Share on other sites

Από τις 15 του μήνα έρχεται από Ολλανδία! Το περίεργο είναι ότι και στο ΕΛΤΑ μου γράφει άφιξη στις 14 στην Ολλανδία και μετά τίποτα! Κριμα δεν το βλέπω να ρχεται αυτό το χρόνο... αν και το παράγγειλα 2-12.

τετοιες μερες μονο σε θαυμα να περιμενεις πριν το νεο ετος..

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα κ γω!!Πολυ ωραιο κινητο με πολυ ωραια οθονη ποιοτικο.Το μονο που μου την εσπασε ειναι οτι εχει πολλες κινεζικες εφαρμογες που δν μπορω να απεγκαταστησω οπως το clean master!Κατεβαζω απο το play store κ μου λεει οτι εχω την κινεζικη version κ μου προτεινει να την απεγκαταστησω,αλλα το κινητο δν εχει αυτην την εφαρμογη...

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυνατοτητα ηθελα να πω οχι εφαρμογη.Να το ρουταρω τι προτεινετε,υπαρχει αλλη λυση;

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα κ γω!!Πολυ ωραιο κινητο με πολυ ωραια οθονη ποιοτικο.Το μονο που μου την εσπασε ειναι οτι εχει πολλες κινεζικες εφαρμογες που δν μπορω να απεγκαταστησω οπως το clean master!Κατεβαζω απο το play store κ μου λεει οτι εχω την κινεζικη version κ μου προτεινει να την απεγκαταστησω,αλλα το κινητο δν εχει αυτην την εφαρμογη...

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυνατοτητα ηθελα να πω οχι εφαρμογη.Να το ρουταρω τι προτεινετε,υπαρχει αλλη λυση;

για να σβησεις ότι περιττό, πρεπει να εισαι πρώτα rooted.

 

http://help.howproblemsolution.com/830929/how-to-root-and-install-gapps-on-nubia-zte-v5-max

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου γραψε μας ενα μινι review αν μπορεις.ή οποιος ειναι κατοχος.απο καμερα κ μπαταρια πως παει?ευχαριστουμε.

Λοιπον φιλε μου δν το χω ουτε 3 ωρες ασε που δν ειμαι σε θεση να γραψω λογω νευρων απο τις κολωκινεζικες εφαρμογες!!!!Σε γενικες γραμμες ειναι πολυ Ποιοτικο σε σχεση με το thl w200 που ειχα.Απο καμερα πολυ καλη κ αρκετα γρηγορη!!!Μπαταρια ακομα ειναι νωρις.Αν το ρουταρω σβηνω ολες τις κινεζιες εεε;αααα κ κατι που μου την εδωσε ειναι οτι στο μενου των ηχων ειναι ολα κινεζικα...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε μου δν το χω ουτε 3 ωρες ασε που δν ειμαι σε θεση να γραψω λογω νευρων απο τις κολωκινεζικες εφαρμογες!!!!Σε γενικες γραμμες ειναι πολυ Ποιοτικο σε σχεση με το thl w200 που ειχα.Απο καμερα πολυ καλη κ αρκετα γρηγορη!!!Μπαταρια ακομα ειναι νωρις.Αν το ρουταρω σβηνω ολες τις κινεζιες εεε;αααα κ κατι που μου την εδωσε ειναι οτι στο μενου των ηχων ειναι ολα κινεζικα...

αφου απο το μενου των ηχων μπορεις να επιλεξεις το τραγουδι που θες εσυ και εχει και ενσωματωμενο εργαλειο για να "κοβεις" το τραγουδι και να παιζει μονο το σημειο που θες σαν ringtone. και ναι με το root και με εφαρμογη σαν το titanium backup μπορεις να σβησεις τις εφαρμογες που δεν θες.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι ειχε εγκατεστημενο το superuser κ υπεθεσα οτι ειναι ρουταρισμενο.Οποτε εβλα titanium backup κ ξουτ οι κινεζιες....

 

σου ηρθε ρουταρισμενο χωρίς να το ζητησεις;

Link to comment
Share on other sites

σου ηρθε ρουταρισμενο χωρίς να το ζητησεις;

Πραγματικα δν θυμαμαι αν το ζητησα....

Λοιπον οταν εγκαθιστας εφαρμογες στις βγαζει 2πλες στην αρχικη οθονη....εβαλα τον νοβα και ηρεμησα!

Εχω προβλημα με το clean master,το ειχε προεγκατεστημενο κ δεν μπορω να το σουταρω κ να βαλω ελληνικη εκδοση!

Επισης δν κανει απεγκατασταση ολοκληρωτικα καποιες εφαρμογες.....μου τις ξαναεμφανιζει.Γενικα εχει παντως πολυ καλη οθονη και πολυ δυνατο ηχο κ ηχειο κ στις κλησεις!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά

Ευχαριστουμε τα παιδιά που παρελαβαν που έγραψαν για το τηλ.

Πραγματικα πιστεύω οτι πρεπει να γραψετε μερικές λεπτομέρειες ακόμα

 

Στάθμες σήματος 234g wifi gps σε σχέση με προηγ Τηλ που ειχαν

 

Μπαταρια

 

Ηχος τηλ

 

Όσο για τις κινεζιες σύντομα στα γνωστά site θα βγάλουν Ρομ αγγλικές οποτε λίγο υπομονή

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά! Σε κινέζικο forum πήρε το μάτι μου ήδη μια custom rom CM11 !!! Βέβαια δεν μπορώ να τη δοκιμάσω, γιατί ακόμα το περιμένω! Ελπίζω από βδομάδα να το έχω και να γράψω εντυπώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια ειμαι ευχαριστημενος,φορτιση πρωι,ολη μερα wifi κ 3g ενεργοποιημενο ,συνεχεια το σκαλιζω κ τωρα που μιλαμε ειμαι στο 51%,μια χαρα!!

 

Καλη Χρονια!Παρελαβε κανενας να πειραματιστουμε με καμια ρομ;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δν θυμαμαι αν το ζητησα....

Λοιπον οταν εγκαθιστας εφαρμογες στις βγαζει 2πλες στην αρχικη οθονη....εβαλα τον νοβα και ηρεμησα!

Εχω προβλημα με το clean master,το ειχε προεγκατεστημενο κ δεν μπορω να το σουταρω κ να βαλω ελληνικη εκδοση!

Επισης δν κανει απεγκατασταση ολοκληρωτικα καποιες εφαρμογες.....μου τις ξαναεμφανιζει.Γενικα εχει παντως πολυ καλη οθονη και πολυ δυνατο ηχο κ ηχειο κ στις κλησεις!

για αυτό φταιει το Playstore. μπες στις ρυθμισεις κ ξετικαρε την επιλογη να βαζει συντομευση στην επιφανεια εργασιας.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που ρωτώ κάτι εκτός θέματος αλλά δεν βρίσκω σχετικό έγγραφο στο φόρουμ

 

γνωρίζει κάποιος να μου πει… το zte v5s η πίσω κάμερα είναι 13mp η 8mp ? άλλες σελίδες λένε 8 άλλες 13 και δεν μπορώ να βγάλω άκρη

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Σκέφτομαι για πρώτη φορά να πάρω κινητό από κίνα και εδώ και κάμποσες μέρες ψάχνομαι. Από τα καλύτερα που μπορεσα να βρω ηταν το zte V5 MAX (δεδομενου οτι το zte Z7 mini ειναι στα 60 Ευρω παραπανω). Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν στο στελνουν με αγγλικα-κινεζικα ή σου βαζουν και ελληνικα. Θα ηταν καλυτερο να εχει μονο αγγλικα μεσα ή να βάλω και ελληνικα? (με τα αγγλικα παντωσ δεν εχω κανενα προβλημα) α και προτασεισ κατω απο 200ευρω όποιος θελει κανει!!
Link to comment
Share on other sites

off topic

 

Συγγνώμη που ρωτώ κάτι εκτός θέματος αλλά δεν βρίσκω σχετικό έγγραφο στο φόρουμ

 

γνωρίζει κάποιος να μου πει… το zte v5s η πίσω κάμερα είναι 13mp η 8mp ? άλλες σελίδες λένε 8 άλλες 13 και δεν μπορώ να βγάλω άκρη

 

το antutu δειχνει την πισω καμερα του νεου v5s (οχι του παλαιου v5s 5.7" ουτε του v5 max) να ειναι 8mp.

(και παλι ομως δεν ειναι 100%. εχει φορες που το antutu εδειχνε λαθος και μετα απο update του antutu ή/και του κινητου εδειχνε αλλο).

επισης ισως ειναι 8 και με interpolation να ανεβαινει 13mp. ρωτα στο chat του minideal.net που το πουλανε (εκδοση για κινα,

μην μπερδευτεις και το παρεις). εχουν το screenshot του antutu 8mp και απο κατω γραφουν 13mp :wacko:

 

http://www.minideal.net/media/wysiwyg/v5s-3_1.jpg

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι ξέρω και διαβάζω και στα φορουμ και παρουσιασεις, τα v5 red bull, v5 max & v5s φοράνε τον ιδιο φακό που ειναι 13mpixel. για το v5 red bull που εχω, ειμαι 100% σιγουρος ότι ειναι τοσο.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για της απαντήσεις σας , τους έστειλα μαιλ οπότε πιστεύω να έχω κάποια απάντηση αύριο , αν όντος έχει 13mp θα το παραγγέλλω
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για της απαντήσεις σας , τους έστειλα μαιλ οπότε πιστεύω να έχω κάποια απάντηση αύριο , αν όντος έχει 13mp θα το παραγγέλλω

 

μονο προσεχε μην μπερδευτεις και αγορασεις εκδοση που δε δουλευει ευρωπη

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

 

μπορειτε παρακαλω να γραψετε οι κατεχοντες ποσο κραταει η μπαταρια στο f2 κραταει 1,5 μερα με 2500 και εχει και μεγαλυτερη cpu .

 

αν μπορειτε γραψτε δυολογια για τα υπολοιπα χαρακτηριστικα.

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παρέλαβα κι εγώ χθες!

Στα θετικά:

1.Το κινητό είναι αρκετά λεπτό και δείχνει πολύ ποιοτικό σαν κατασκευή.

2.Η οθόνη πολύ όμορφη και αρκετά φωτεινή και σε εξωτερικό χώρο. Η ανάλυσή της αν και θεωρείται μικρή για το μέγεθος δεν με ενόχλησε καθόλου. Η αυτόματη φωτεινότητα λειτουργεί πολύ καλά.

3. Κατά τη διάρκεια κλήσης ο ήχος από το ακουστικό στη μέγιστη ένταση είναι πολύ δυνατός, αρκετός για να μιλήσεις σε μέρη με πολλή φασαρία, και απ ότι μου είπανε οι συνομιλητές μου, ακούγομαι πεντακάθαρα!

4. Tο ηχείο του πολύ καλό. Αρκετή ένταση και αρκετές ρυθμίσεις! Δεν παρατήρησα ιδιαίτερα τριξίματα η παραμόρφωση στη μέγιστη ένταση.

5. Το GPS ... απλά τα σπάει!!! την πρώτη φορά που το δοκίμασα με το GPS test, χωρίς να πειράξω τίποτα, κλείδωσε σε 3 δευτερόλεπτα και δεν έχασε πουθενά κατά τη διαδρομή. Επίσης η απόκλιση είναι πολύ χαμηλή στα 10 feet.

6. Η μπαταρία, αν και το έχω μόλις μιάμιση μέρα, πρέπει να είναι ένα από τα δυνατά σημεία του τηλεφώνου! Από τις 12.00 μέχρι τώρα, το άφησα να παίζει 3ωρο βίντεο από youtube, σερφαρα αρκετά, λίγο παιχνίδι και μερικές κλήσεις, με ανοιχτό wi-fi και 3g και φωτεινότητα στο αυτόματο. Τα στατιστικά λένε 44% μου απομένει, και η οθόνη ήταν ανοιχτή για περίπου 5 ώρες και 10 λεπτά!!!

 

Έτσι κι έτσι:

1. Η κάμερα του σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού χωρίς φλας έχει αρκετό θόρυβο. Με φλας είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα. Τη μέρα οι φωτογραφίες είναι πολύ καλές. Γενικά παρατήρησα ότι το αυτόματο focus αργεί πολύ στη λειτουργία auto, αλλά αφού κάνει focus κάθε πάτημα τραβάει ακαριαία φωτο. Στη λειτουργία pro με touch focus και με λίγο σκάλισμα στις ρυθμίσεις είναι γενικά καλύτερες οι φωτογραφίες.

2.το nubia UI δεν έχει κολλήσει στιγμή και πουθενά. Έχει αρκετά ωραία κολπάκια και ρυθμίσεις, αλλά φέρνει πολύ σε MIUI και προσωπικά δεν μ αρέσει. Εννοείται έβαλα άλλο launcher και είναι μια χαρά. Δεν κατάφερα να δουλέψω το κόλπο που χωρίζει την οθόνη όπως στο Z7, μάλλον δεν υποστηρίζεται...

 

Στα αρνητικά:

1... και μοναδικό! το κεντρικό κουμπί που φωτίζεται χρησιμοποιείται και σαν led notification. Αν και είναι εντυπωσιακό τη νύχτα, τη μέρα δεν υπάρχει περίπτωση να το προσέξεις! Παρόλο που η ένταση της φωτεινότητας του ρυθμίζεται, δεν είναι σε καμία περίπτωση αρκετή.

 

Γενικά για 160 ευρώ που μου κόστισε, του βάζω 9/10!!! Από καμία 10ρια κινέζικα πού έχω δοκιμάσει είναι το καλυτερο! Έυχομαι μόνο μη μου βγάλει τίποτα στην πορεία με τόσο παίνεμα... :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...