Jump to content

Ρ910: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια κλησπερα.εχω κανα 2μηνο το p910i και μολις χθες του κατεβασα το symbian xp evolution icons και απο τοτε αμα τ'ανοιξω κολλα αμεσως μετα που του βαζω το pin.παρατηρω οτι αμα ανοιγοκλεισω το πορτακι κατι παει να δειξει αλλα ξαναεμφανιζει το εικονιδιο της SE.τι να κανω ; Υ.Γ ευχαριστω εκ των προτερων
Φιλικά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια κλησπερα.εχω κανα 2μηνο το p910i και μολις χθες του κατεβασα το symbian xp evolution icons και απο τοτε αμα τ'ανοιξω κολλα αμεσως μετα που του βαζω το pin.παρατηρω οτι αμα ανοιγοκλεισω το πορτακι κατι παει να δειξει αλλα ξαναεμφανιζει το εικονιδιο της SE.τι να κανω ; Υ.Γ ευχαριστω εκ των προτερων
κανε μια online αναβαθμηση για να φυγουν ολα και στησε το παλι απο την αρχη. και ΜΗΝ ΞΑΝΑΒΑΛΕΙΣ ΤΑ ΕΙΚΟΝΙΔΙΑ.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

ναι χθές το έβαλα και φορτωσε ολο το βράδυ και αναβει κανονικα το ακουστικο

και κατι αλλο

οταν εβαλα τον φορτιστη στο ακουστικο για να το φορτισω ειδε και επαθε

να ξεκινηση την διαδικασια φορτισης

πρεπει να δοκιμασα ισα με 20 φορες βαλε βγαλε τον φορτιστη απο το ακουστικο

ουφ μπαφιασα θα το πεταξω :mad:

 

τελικα βρεθηκε το προβλημα

RTFM =read the fa***g manual :)

διαβασα το manual του ακουστικου και βρεθηκε η λυση

οποιος θελει να του εξηγησω πως γινετε ας στειλη pm :blink:

Link to comment
Share on other sites

Fanish για τα mp3 σου, δοκιμασε να σβηνεις τα id3 tags γιατι ο ενσωματωμενος mp3 player του κινητου διαβαζει αυτα και οχι το ονομα του αρχειου. Μετα μαλλον θα εισαι ΟΚ
Link to comment
Share on other sites

...Αν δεν σου είναι κοπος δωσε μου της διευθύνσεις αν και μαλλον θα το πάει στα κεντρικα της S.E.
Συγγνώμη για την καθυστέρηση, είναι που δεν βρίσκω απόδειξη από το Service της οδού Πανεπιστημίου. Θα το βρεις εύκολα πάντως, είναι στην αριστερή πλευρά κατεβαίνοντας προς Ομόνοια, στο ύψος περίπου της οδού Αιόλου. Εχω πάει συνήθως για αναβαθμίσεις ή μικροπροβλήματα, μου φάνηκαν ενημερωμένοι, ευγενικοί και αποτελεσματικοί. (Και εξαιρετικά ελικρινείς σε κάποια περίπτωση).

 

Το άλλο service είναι η PROCORDIA (μεταξύ Β.Σοφίας και Μιχαλακοπούλου στο ύψος του Πύργου), Σινώπης 16, 210-7777076. Ενα t28 που δεν φόρτιζε κι ένα t68 που "μικροφώνιζε" επισκευάστηκαν (εντός εγγύησης) άψογα.

 

Καμία σχέση με κανένα από τα δύο μαγαζιά, απλά ευχαριστημένος πελάτης.

Link to comment
Share on other sites

κανε μια online αναβαθμηση για να φυγουν ολα και στησε το παλι απο την αρχη. και ΜΗΝ ΞΑΝΑΒΑΛΕΙΣ ΤΑ ΕΙΚΟΝΙΔΙΑ.

file mathios se eyxaristo gia ti grhgorh apanthsh alla tha sou imoun eugnomon an mou eleges kai pws,giati den jerw mia apo auta.akoma den mporw na anoijw kan to kinito mou etsi wste na kanw sindesh,nomizw.mesw pc tha ginei,me kapoio kalwdio?

Φιλικά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδες please help... Ξερει κανεις πως μπορω να βαλω ελληνικα στο AvantGo για P910; Δεν αναγνωριζει ελληνικα sites και ειναι κριμα γιατι ειναι καλο εργαλειο. Τι fonts να περασω και σε ποιο φακελο;
Link to comment
Share on other sites

Fanish για τα mp3 σου, δοκιμασε να σβηνεις τα id3 tags γιατι ο ενσωματωμενος mp3 player του κινητου διαβαζει αυτα και οχι το ονομα του αρχειου. Μετα μαλλον θα εισαι ΟΚ

 

Aν θέλεις βοήθα λίγο παραπάνω!! Δηλαδή τι να κάνω?? Πώς σβήνω τα id3 tags?? Ενα ένα η όλα??

Σ'ευχαριστώ πάντως για τον χρόνο σου!!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, όταν πάω να ανοίξω μια ιστοσελίδα με τον web browser του P910i μου βγάζει το μήνυμα "Unathorized Access to WAP Gateway"

 

Αυτό σημαίνει ότι δεν βλέπει websites άλλα μόνο wap?

 

Μπορώ να αλλάξω κάποιες ρυθμίσεις ώστε να βλέπει κανονικά τα sites?

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, όταν πάω να ανοίξω μια ιστοσελίδα με τον web browser του P910i μου βγάζει το μήνυμα "Unathorized Access to WAP Gateway"

 

Αυτό σημαίνει ότι δεν βλέπει websites άλλα μόνο wap?

 

Μπορώ να αλλάξω κάποιες ρυθμίσεις ώστε να βλέπει κανονικά τα sites?

Εγκατεστησε τον OPERA browser.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησε τον OPERA browser.

 

άλλη αμαρτωλή ιστορία... Η έκδοση 6.31 + 6.32 δεν βλέπει ελληνικά αλλά μόνο κουτάκια (έχω εγκαταστήσει και το Greek_Arial_Fonts.zip) ενώ ή 6.30 ενώ κατά μέσο όρο βλέπει τα ελληνικά, ώρες ώρες "τρώει" κάποιους ελληνικούς χαρακτήρες... :wacko:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Fanish εγω εχω το winamp mp3 player (για το pc, οχι το P910) και μπορω να σβηνω ενα ενα τα id3 οταν κανω διπλο κλικ στην οθονιτσα με το ονομα του τραγουδιου. Μαλλον μπορεις να το κανεις και μεσω Windows Media Player. Επισης αντι να τα σβησεις μπορεις να τα κανεις greeklish για να διαβαζει και το P910.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση ποια εινια η διαφορα 910 kai 910i?

και πως βλεπουμε το κρυφο μενου?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση ποια εινια η διαφορα 910 kai 910i?

και πως βλεπουμε το κρυφο μενου?

ευχαριστω

 

Νομίζω ότι ανάλογα με την περιοχή που διατίθεται αλλάζει η ονομασία του, πχ για Ασία λέγεται Ρ910c κτλ. Στην Ελλάδα μόνο το Ρ910i κυκλοφόρησε.

 

Για το κρυφό μενού, με κλειστό πορτάκι, πατάς διαδοχικά:

jog up

*

jog down

jog down

*

jog down

*

Link to comment
Share on other sites

Mou mpike bug sto kinito(P910i)kai den anoigei para kolla sto shma ths SE amesws molis tou valw to pin.to sindew me to pc gia anavathmish alla an den anoijei to kinito plirws den to vlepei to pc.SOS.
Φιλικά...
Link to comment
Share on other sites

Mou mpike bug sto kinito(P910i)kai den anoigei para kolla sto shma ths SE amesws molis tou valw to pin.to sindew me to pc gia anavathmish alla an den anoijei to kinito plirws den to vlepei to pc.SOS.

 

μηπως εγκατεστησες τα εικονιδια των xp?

αν ναι τοτε δυστυχως αλλα μονο με αναβαθμιση λυνεται το προβλημα....

κανε αναβαθμιση και ΜΗΝ ξαναβαλεις ΠΟΤΕ στο p910i τα εικονιδια των xp....

:(:(

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το κρυφο menu ρε παιδια; Μηπως ξερει κανεις πως να βλεπουμε ελληνικα sites με το AvantGo γιατι δεν τα αναγνωριζει;

 

 

ακολουθησε τις οδηγιες του ibaxevan και θα το ανακαλυψεις και μονος σου.;)

 

μονο επαναφορα στηις αρχικες ρυθμισεις και διαμορφωση δισκου μην επιλεξεις απο αυτο το μενου....:rolleyes:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλός το δεχτήκαμε !!!!

 

Και το όνομα αυτού p 990

 

http:http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_p990-1318.php

 

 

Το σηζητάμε εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=84555 :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

μηπως εγκατεστησες τα εικονιδια των xp?

αν ναι τοτε δυστυχως αλλα μονο με αναβαθμιση λυνεται το προβλημα....

κανε αναβαθμιση και ΜΗΝ ξαναβαλεις ΠΟΤΕ στο p910i τα εικονιδια των xp....

:(:(

nai ta xp mou tin kanane.1ama to dwsw sw kanena germano poso les na to kratisoun?2giati omws,den anagnorizei ta xp?thnx pantws.

Φιλικά...
Link to comment
Share on other sites

nai ta xp mou tin kanane.1ama to dwsw sw kanena germano poso les na to kratisoun?2giati omws,den anagnorizei ta xp?thnx pantws.

 

πηγαινε στη σελιδα 77 σε αυτο το τοπικ, και διαβασε τι γραφω για την αναβαθμιση μεσω ιντερνετ και καντο ετσι.να μην παιδευεσαι με γερμανους κλπ.

 

;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς μέχρι πόση μνήμη μπορεί να σηκώσει

το P910?

Σκέφτομαι να βάλω μια 1024mb, έχετε να μου προτίνειτε

κάτι καλό?

Μήπως υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω πριν την αγορά,

για παράδειγμα ταχύτητα μεταφοράς, εγγύηση, κλπ.....

ευχαριστώ.........

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς μέχρι πόση μνήμη μπορεί να σηκώσει

το P910?

Σκέφτομαι να βάλω μια 1024mb, έχετε να μου προτίνειτε

κάτι καλό?

Μήπως υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω πριν την αγορά,

για παράδειγμα ταχύτητα μεταφοράς, εγγύηση, κλπ.....

ευχαριστώ.........

 

Το Ρ910i υποστηρίζει κάρτες MS Duo Pro μέχρι και 1 GB, οπότε προχώρα άφοβα στην αγορά!

Προτίμησε MS υψηλής ταχύτητας, έχουν βελτιωμένες επιδόσεις και δεν καθυστερούν το τηλέφωνο.

Μην ψάξεις αποκλειστικά για MS που γράφουν πάνω Sony, κοίταξε και τα Sandisk. Επίσης, κυκλοφορούν και MS σε συσκευασίες της εταιρίας Transend, τα οποία είναι κατασκευασμένα από την Sandisk (το γράφουν πάνω) σε φθηνότερη τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...