Jump to content

Της μοιρας γραφτο


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχες σεπτεμβρη οπως σχολαγα απο δουλεια και πηγα να κλεισω το βιβλιο μου , πανω ειχα το λευκο μου Samsung s3 απροσεκτος και προσμονοντας το ΣΚ εφυγε πανω στα πλακακια και η οθονη θρυψαλα - σερβις σαμσουνγκ 145ε κουστουμι με το που μπηκε ο μισθος. Μετα απο 21 μερες ακριβως εκει που ημουν ετοιμος να μπω γερά στο γυμναστηριο να καψω τα πιτογυρα γλυστραει απο την τσεπη το ατιμο , σα να ηθελε να αυτοκτονησει ενα πραμα και παρε την οθονη παλι στο χερι, κλαμα στο σερβις οτι το κινητο ζωντανεψε και η καινουργια οθονη ηθελε να αυτοκτονησει, αλλα η υπαλληλος δεν με πιστεψε ( απορω γιατι ?!) Με αυτα κ με αυτα δεν αλλαζω οθονη και ειναι της μοιρας γραφτο να αλλαξω συσκευη .

Ειμαι αναμεσα σε :

1) samsung s5 mini

2) lg g2

3) motorolla moto g 2nd gen.

4)samsung s4

Κινεζικα τα αποκλειω ( ισως εκτος απο το oneplusone αλλα το μεγεθος ξεφευγει πολυ)

Sony ειχα παντα αρνητικες εμπειρεις τελευταια το neo v

Θα ηθελα να ακουσω γνωμες , η χρηση που κανω ειναι βαρια, με την εννοια ολη την ημερα το εχω στα χερια μου με ανοιχτα data (εταιρικο προγραμμα) πολυ web browsing, αρκετες φωτος κ στην συνεχεια παιχνιδια και αλλα.

-Το G2 το επιασα στα χερια μου , εντυπωσιαστικα αλλα δεν ειχα ποτε lg , στην ελλαδα τι σερβις εχουν ?

Με προβληματισαν καποια σχολια οτι οι θηκες " πιεζουν " το κινητο αληθευουν ή υπερβολες ?

-Για το s5 mini οι πληροφοριες γενικα ειναι ανυπαρκτες και κατα την γνωμη μου αναξιοπιστες το μονο π με χαλαει ειναι η εμφανιση δυστηχως. Η τιμη του αραγε παιζει να πεσει κ αλλο ? 290 τωρα στο σκρουτζ.

-Το moto g το επιασα στα χερια μου μου φανηκε λιγο χοντρο , οχι αβολο για χρηση αλλα σαν κομπιουτερ τηλεορασης. αλλα τρελο vfm

-s4 πολυ καλη επιλογη αλλα στανταρ η samsung οσονουπω θα ξεχασει κ αυτο το κινητο οπως το S3 και θα κοιταω σε ξενα κινητα πως ειναι το νεο adroid.

Να ρουταρω εγω κινητο δεν προκειται ποτε ,ωποτε θα ηθελα κατι το οποιο να εχει μια διαρκεια σε θεμα λογισμικου..

Μεταχειρισμενο κινητο θα περνατε ποτε ? βασικα με προβληματιζει τι θα πρεπει να προσεξω , εκτος απο εξωτερικα χτυπηματα φυσικα

Αν εχει καποιος καποια αλλη προταση ειναι ευπροσδεκτη.

 

Υ.Γ. 350ε ταβανι

Edited by nikos_salonika
Link to comment
Share on other sites

η χρηση που κανω ειναι βαρια, με την εννοια ολη την ημερα το εχω στα χερια μου με ανοιχτα data (εταιρικο προγραμμα) πολυ web browsing, αρκετες φωτος κ στην συνεχεια παιχνιδια και αλλα.

αρα χρειαζεσαι κυριως μεγαλη αυτονομια οποτε:

- lg g2 (μπαταρια 3000mah ενσωματωμενη)

- s4 (μπαταρια 2600mah αφαιρουμενη + εφεδρικη αν χρειαστεις)

- lenovo s860 (μπαταρια 4000mah ενσωματωμενη) (απο ελλαδα €286, απο κινα €143 http://www.to2c.com).

 

και οι 3 αυτες συσκευες με update αποκτουν android 4.4

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Από εμένα είτε το Huawei Honor 6

http://www.huaweimobileshop.com/huawei-honor-6-4g-lte-android-4-4-octa-core-3gb-16gb-smartphone-5-inch.html

http://www.amazon.co.uk/Huawei-H60-L04-Honor-SIM-Free-Smartphone-Black/dp/B00OM2577I/ref=sr_1_16?ie=UTF8&qid=1414568900&sr=8-16&keywords=Huawei+Honor+6

Είτε το Xperia Z2(μπορεί να ειχες μια κακή εμπειρία με ένα παλιό κινητό,αυτό δεν σημαίνει ότι θα έχεις με ολα τα Sony)

Στα λεφτά του σήμερα δεν έχει αντίπαλο μια άρτια συσκευή σε ολα,2 κλάσεις τουλάχιστον πάνω από το s3 και καλύτερη από s4/G2

http://www.skroutz.gr/s/4503696/Sony-Xperia-Z2-LTE-16GB.html

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οι επιλογες περιοριστηκαν συναγωνιστες ..

lg 2 ή samsung s5 mini ξερω ξερω πολλοι θα πειτε για επεξεργαστες και μνημες του lg2 που οντως το κινητο ειναι καταπληκτικο , αλλα το μινι για μενα ειναι αρκετα στιβαρη κατασκευη, οποιος το επιασε στα χερια του πιστευω καταλαβαινει τι εννοω.

Αν καποιος εχει καποιο απο τα 2 κινητα θα ηθελα να μου πει 1 μεγαλο + και ενα μεγαλο - που θεωρει για το καθενα.

 

υ.γ. Για το lg 2 επειδη ειναι κινητο του 13΄ υπαρχει περιπτωση να σταματησει η υποστηριξη στο προσεχες μελλον ?

Link to comment
Share on other sites

Αφου εχεις μπατζετ 350 και σκεφτεσαι για lg g2 γιατι δεν κοιτας και lg g3?

 

γτ δε μπορω να βγαλω συμπερασμα απο τα σχολια 1ον , πολλοι την θαβουν με την δικαιολογια υπερβολικης αναλυσης που ζοριζει επεξεργαστη και ραμ ( και οτι αυτο τρωει πολυ την μπαταρια) , και δεν υπαρχει και καμια σοβαρη διαφορα, και επισης οκ ειναι αρκετα τεραστια σαν συσκευη, δεν ξερω αν αξιζει. Επισης στα 265 το g2 δν ειναι ασχημα...

Link to comment
Share on other sites

σουπερ ειναι τα 265 για το g2, αρκει να σε καλυπτουν τα 16gb λογω μη υπαρξης card slot

 

στο s3 Που ειχα 16+16 δεν εφτασα ποτε καν τα 10 συνολικα..

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi mi4 παρε και θα αλλαξεις ξανα κινητο .... 30 Φλεβαρη

Αν ασχολείστε με το στοίχημα , μπείτε στην παρέα μας . :)

 

http://whitefenix.co/captainbook/

Link to comment
Share on other sites

Μπάτζετ 350€? Sony xperia Z2 και θα είσαι άρχοντας. Αλλιώς g2. To s5 mini μην το σκέφτεσαι καν.Το έχει ο πατέρας μου και δεν το ζοριζει το κινητό ( δεν ξέρει κ πολλά πολλά από τέτοια κινητά) ακόμα κ ο ίδιος του παρατηρεί τα κολλήματα που τρώει
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ολους πολυ για τις απαντησεις παιδια θα κανω μια περατζαδα να δω απο κοντα καποιο απο τα Ζ που προτεινε ο φιλος και αν δεν ενθουσιαστω θα αρπαξω ενα G2 απο skroutzomagazo θα μου μεινουν και 90ε για σουβλακια και μπυρες :lol:
Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτεινα κι εγω το G2. Προσωπικα θα απεφευγα οποιοδηποτε Sony, καθως και το S5 mini γιατι ειναι καπως καινουργιο και δεν εχω αρκετο feedback για να κρινω. S4 δεν νομιζω να υπαρχει ιδιαιτερος λογος να το προτιμησεις. Γενικα, to G2 ηταν το comeback της LG, πολυ καλη συσκευη. Μαλλον προς τα εκει πρεπει να πας. Θα σου προτεινα και το nexus 5, αλλα ισως να εχεις θεμα με τη μπαταρια αν το λειωνεις.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω G2 ψηφίζω. Απο Sony μόνο το Z2 άξιζει αλλά για την διαφορά χρημάτων ούτε καν. Πετάτε εκεί πέρα ενα κοιτα κάποιο απο τα Z και ο άνθρωπος μπορεί να χαντακωνοταν με το πρωτο Ζ ή το Z1.
Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει μόνο το Ζ2! Μια χαρά αξίζει πχ Ζ1 και Ζ1c. Όσο για το Ζ το έχουν ακόμα στα μαγαζιά? Εδώ στην Γερμανία Saturn,Media Markt δεν το έχουν άλλο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...