Jump to content

HP iPAQ hx4700


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

My mobiles so far: Ericsson T28, T320s, T68i, P800, P900, Siemens SL45, Nokia 7650, Qtek S100, Qtek 9100

My PDAs : HP 620LX, Handspring Visor Prism , iPAQ h3950 , iPAQ h5550, Qtek S100, Qtek 9100

Now using: Smartphone:ETEN X500 (WM™ 6.0) PDA:iPAQ h4700 (WM™ 6.0)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 640
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά το πρόβλημα λύθηκε με τον BootLoader (Universal BootLoader Tool) :D.

 

Μιλας γι'αυτο εδω: http://forum.brighthand.com/showthread.php?t=243857

 

η αλλο bootloader ?

 

Προφανως συνεδεσες το iPaq με το ActiveSync και φορτωσες απο τον bootloader το rom file, ετσι δεν ειναι ??

Link to comment
Share on other sites

Μιλας γι'αυτο εδω: http://forum.brighthand.com/showthread.php?t=243857

 

η αλλο bootloader ?

 

Προφανως συνεδεσες το iPaq με το ActiveSync και φορτωσες απο τον bootloader το rom file, ετσι δεν ειναι ??

 

 

Ακριβώς, προσέχοντας να έχεις συνδεδεμένο το USB κατ’ ευθείαν στο PC και επίσης να μην έχεις στο 4700 SD ή CF πάνω.

My mobiles so far: Ericsson T28, T320s, T68i, P800, P900, Siemens SL45, Nokia 7650, Qtek S100, Qtek 9100

My PDAs : HP 620LX, Handspring Visor Prism , iPAQ h3950 , iPAQ h5550, Qtek S100, Qtek 9100

Now using: Smartphone:ETEN X500 (WM™ 6.0) PDA:iPAQ h4700 (WM™ 6.0)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, προσέχοντας να έχεις συνδεδεμένο το USB κατ’ ευθείαν στο PC και επίσης να μην έχεις στο 4700 SD ή CF πάνω.

 

Ok, σ'ευχαριστω!

 

Μια διευκρινηση, ο Bootloader ειναι οντως αυτος που κατεβαζεις απο το link που γραφω πιο πανω ??

Link to comment
Share on other sites

Ok, σ'ευχαριστω!

 

Μια διευκρινηση, ο Bootloader ειναι οντως αυτος που κατεβαζεις απο το link που γραφω πιο πανω ??

 

Ναι, αυτό είναι.

My mobiles so far: Ericsson T28, T320s, T68i, P800, P900, Siemens SL45, Nokia 7650, Qtek S100, Qtek 9100

My PDAs : HP 620LX, Handspring Visor Prism , iPAQ h3950 , iPAQ h5550, Qtek S100, Qtek 9100

Now using: Smartphone:ETEN X500 (WM™ 6.0) PDA:iPAQ h4700 (WM™ 6.0)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος που μπορούμε να δούμε στο 4700 αναφορά που να δείχνει ότι έχουμε βάλει την WM6_4700_0_7_0_FIX2 για να βεβαιωθώ ότι έγινε κανονικά το FIX2?

My mobiles so far: Ericsson T28, T320s, T68i, P800, P900, Siemens SL45, Nokia 7650, Qtek S100, Qtek 9100

My PDAs : HP 620LX, Handspring Visor Prism , iPAQ h3950 , iPAQ h5550, Qtek S100, Qtek 9100

Now using: Smartphone:ETEN X500 (WM™ 6.0) PDA:iPAQ h4700 (WM™ 6.0)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα να βάλω την έκδοση FIX2 με τις οδηγίες από τη σελίδα:

http://www.pocketpcthoughts.com/forums/viewtopic.php?p=443086&sid=4dcd9d5025596a960556a6ea3e946faa

γιατί με το BootLoader δεν κατάφερα τίποτα...

Πάει πολύ καλά τώρα, αρκετά γρήγορο!

Link to comment
Share on other sites

γιατί με το BootLoader δεν κατάφερα τίποτα...

 

Σου εβγαζε ενα μυνημα σαν αυτο "\\.\WCEUSBH001 port can not be open" και μετα σου ανοιγε ενα προγραμμα, το "Multi-port/USB TTY" ??

 

EDIT: προσπαθω αλλα δεν εχω καταφερει κατι...Μπορεις να μου πεις τι ΑΚΡΙΒΩΣ εκανες απο τις οδηγιες εκεινης της σελιδας??

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αυτά που λέει κάτω από το Installing μόνο που αντί του αρχείου CEOS_AKU3_52.nbf χρησιμοποίησα το αρχείο WM6_4700_0_7_0_FIX2.nbf
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αυτά που λέει κάτω από το Installing μόνο που αντί του αρχείου CEOS_AKU3_52.nbf χρησιμοποίησα το αρχείο WM6_4700_0_7_0_FIX2.nbf

 

Χμμμ...καποια στιγμη τα καταφερα κι εγω αλλα οχι με τον bootloader της hp αλλα με εναν αλλον που βρηκα (Chris' Bootloader νομιζω λεγεται). Βεβαια, ισως εφταιγε που δεν ειχα το iPaq σε bootloader mode, αλλες τις προηγουμενες φορες που ειχα φλασαρει το μηχανακι ποτε δεν ειχε χρειαστει αυτο.

 

Τελοςπαντων, αυτη τη στιγμη τρεχει WM6. Α, msn messenger δεν εχει αυτη η εκδοση ετσι ? Μιλαω για την FIX2 που περασα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα σε ολους, θα παρακαλουσα οποιος εχει τη διαθεση και τη γνωση να με διαφωτισει στην ακολουθη απορια μου. Πριν δυο περιπου χρονια αγορασα το ipaq 4700 με OS WM CE 2003. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι:

 

1. Oταν εχω ενα PC με vista πως θα συγχρονισω το pocket pc μου μαζι του δεδομενου οτι το active sync που ηδη εχω ειναι το παλιο και δεν ειναι συμβατο με τα vista;

2. Πρεπει να παραγγειλω το νεο active sync και αν ναι απο που;

3. Το νεο τωρα active sync θα ειναι συμβατο με το OS WM CE 2003 του ipaq μου για να το συγχρονισει με τα vista;

 

συγχωρεστε με αν τα ερωτηματα αυτα εχουν ηδη απαντηθει καπου στις προηγουμενες σελιδες, θα τρεξω να τις διαβασω.

 

καταλαβαινετε πως εχω ενα αρκετα αξιοπιστο μηχανημα αλλα εχω μεινει ΑΡΚΕΤΑ πισω. Αυτο που επιδιωκω ειναι να του περασω τελικα τα WM6( ή εστω τα WM5 για αρχη μιας και βλεπω πως εχετε καποιες δυσκολιες..) και να ειναι φυσικα συγχρονισμενο με τα vista.

 

ευχαριστω εκ των προτερων και θα εκτιμουσα πραγματικα οποιαδηποτε πληροφορια μου δοθει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, θα παρακαλουσα οποιος εχει τη διαθεση και τη γνωση να με διαφωτισει στην ακολουθη απορια μου. Πριν δυο περιπου χρονια αγορασα το ipaq 4700 με OS WM CE 2003. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι:

 

1. Oταν εχω ενα PC με vista πως θα συγχρονισω το pocket pc μου μαζι του δεδομενου οτι το active sync που ηδη εχω ειναι το παλιο και δεν ειναι συμβατο με τα vista;

2. Πρεπει να παραγγειλω το νεο active sync και αν ναι απο που;

3. Το νεο τωρα active sync θα ειναι συμβατο με το OS WM CE 2003 του ipaq μου για να το συγχρονισει με τα vista;

 

συγχωρεστε με αν τα ερωτηματα αυτα εχουν ηδη απαντηθει καπου στις προηγουμενες σελιδες, θα τρεξω να τις διαβασω.

 

καταλαβαινετε πως εχω ενα αρκετα αξιοπιστο μηχανημα αλλα εχω μεινει ΑΡΚΕΤΑ πισω. Αυτο που επιδιωκω ειναι να του περασω τελικα τα WM6( ή εστω τα WM5 για αρχη μιας και βλεπω πως εχετε καποιες δυσκολιες..) και να ειναι φυσικα συγχρονισμενο με τα vista.

 

ευχαριστω εκ των προτερων και θα εκτιμουσα πραγματικα οποιαδηποτε πληροφορια μου δοθει.

 

 

Στα vista δεν εγκαθίσταται το active sync. Συγχρονισμό θα κάνεις με το Windows Mobile Device Center που ειναι ενσωματομένο στα vista και δεν χρειάζεται να βάλεις τίποτα άλλο, και φυσικά είναι συμβατό με οποιοδήποτε λειτουργικό WM έχεις.

Αν δε βάλεις και WM6 δεν θα είναι καθόλου παλιό αλλά ολοκαίνουργο.

Link to comment
Share on other sites

Στα vista δεν εγκαθίσταται το active sync. Συγχρονισμό θα κάνεις με το Windows Mobile Device Center που ειναι ενσωματομένο στα vista και δεν χρειάζεται να βάλεις τίποτα άλλο, και φυσικά είναι συμβατό με οποιοδήποτε λειτουργικό WM έχεις.

Αν δε βάλεις και WM6 δεν θα είναι καθόλου παλιό αλλά ολοκαίνουργο.

Εξαιρετικά! Σε ευχαριστώ πολυ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδιά βοήθεια!!! Έχω ένα ipaq 4700 και το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι πως σταματάει να λειτουργεί το πενάκι! Ακουμπάω την οθόνη και δεν κάνει τίποτα αλλά με το touchpad λειτουργεί και το χρησιμοποιώ με τον δείκτη αλλά είναι κουραστικό . έχω φορτώσει όλες τις version των windows αλλά πάντα το ίδιο! Λειτουργεί το πενάκι για λίγα λεπτά και μετά κόκαλο !! έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα? Καμία ιδέα? Έχω δοκιμάσει να κάνω και reset, hard reset αλλά τίποτα!
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω εδώ και 6 μήνες μια εκπληκτική εκδοση WM6 για το IPAQ Hx4700 και ειλικρινα εδωσε ζωή στο αργό και ξεχασμένο μου PDA απλα νομίζω οτι χάνει όποιος δεν κάνει το ψήσιμο αυτό στο Ηχ4700. Εγώ πάντως έχω μείνει πολύ ευχαριστιμένος.http://4pda.ru/forum/uploads/img-58458-20071108-143853_(240_x_320).jpghttp://4pda.ru/forum/uploads/img-58460-20071108-144039_(240_x_320).jpg

 

http://rapidshare.com/files/68396806/WM6_4700_0_7_0_RELEASE4.rar.html

N95
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

geia piga na valo ta WM6 Kai esvise malon h rom.piga na kano to soft reset

opos elege to email. alla einai nekro to pda.oute mporo na peraso pali wm ta 5 pou eixe prin.kamia lisi na sixronisi???

 

πηγα να τρεχω το bootloader.πατωντας itask+contact +reset button,μπηκε σε διαδικασια μεταφορας .το εκλεισα μετα απο λιγο και εκανα hard reset αλλα δεν ανηξε ξανα.απο οτι καταλαβα εσβησε τη RAM...

τι κανω το παω για πεταμα???:(

Link to comment
Share on other sites

γεια.

πηγα να τρεχω το bootloader ,WM6 .πατωντας itask+contact +reset button,μπηκε σε διαδικασια μεταφορας .το εκλεισα μετα απο λιγο και εκανα hard reset αλλα δεν ανηξε ξανα.απο οτι καταλαβα εσβησε τη RAM...

τι κανω το παω για πεταμα???:([/QUOTE]

 

Οταν εκανα βοοτ ειχα πανω τις δυο καρτες μπλοκαρε και εβγαλα την μπαταρια

υπαρχει τροπος να το σωσω? τωρα ειναι νεκρο:X

Link to comment
Share on other sites

Ok, σ'ευχαριστω!

 

Μια διευκρινηση, ο Bootloader ειναι οντως αυτος που κατεβαζεις απο το link που γραφω πιο πανω ??

 

αν δεν ολοκληρωθει η διαδικασια δεν ξανανοιγη το μηχανημα.αυτο επαθα.:!:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τελικά το hx4700 διαθέτει gps ή όχι,δεν μπορώ να καταλάβω..

 

Όχι δεν έχει!

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχει αποσύρει.. Μπορείς όμως να δεις/πάρεις το νέο ( iPAQ-210 ) ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...