Jump to content

Τι Φυλλομετρητή (Browser) Χρησιμοποιείτε;


astrolabos
 Κοινοποίηση

Τι Φυλλομετρητή Ιστού Χρησιμοποιείτε;  

388 members have voted

  1. 1. Τι Φυλλομετρητή Ιστού Χρησιμοποιείτε;

    • Internet Explorer 6
      175
    • Internet Explorer 4, 5, 5.5
      15
    • Netscape
      19
    • Mozilla
      83
    • Opera
      70
    • Άλλο (παρακαλώ προσδιορίστε)
      26


Recommended Posts

Pi8anon... Twra to katebasa me de3i klik!!! 8a 3anakanw install ton 7 to bradi giati meta apo auto ton eixa bgalei... ston 6 katafera na bgalw thn malaki@ me ta bookmarks apo dipla ston 7 pwsta bgazw???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 694
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως το έκανα και τώρα ο opera έχει και Ελληνικά.

Κατεβαίνει ένα αρχείο με όνομα ow711_2887el.lng.txt

Σβήνουμε την κατάληξη .txt και αφήνουμε όπως είναι το υπόλοιπο το οποίο και το τοποθετούμε στον φάκελο του προγράμματος.

Απλός το αρχείο που θα τοποθετήσουμε στο φάκελο του opera πρέπει να έχει κατάληξη .lng :alien: :rolleyes:

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Loipon parathrhsa ena mikroproblhmataki se sxesh me ton 6.05.

 

O 6aris eixe ena plaisio panw to opoio sou edeixna tou URL apo to link sto opoio panw htan o cursoras. Ston 7 auto den yparxei giati?? Mporw na to balw apo kapoia epilogh?

Link to comment
Share on other sites

Ok s' euxaristw poly file mou... An kai twra bgazei to link ekei pou to ebgaze o explorer enw o palios opera eixe ena plaisio sthn panw meria...
Link to comment
Share on other sites

Στην Opera μπορείς να μεταφέρεις τα πάντα παντού :)

Κάνε δεξί κλικ σε μια μπάρα και customize και μπορείς να σύρεις οτιδήποτε εκεί που θες.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia6310i/1.0 (4.80) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Opera 7 rulez polu grigori!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Xalara...

 

Egw exw e8istei me auton ton Browser...

 

Esy eisai tyxeros ton exeis kai sto kinhto sou :cool:

Link to comment
Share on other sites

Το παράξενο είναι ότι η πλειοψηφία στο thread αυτό τάσσεται υπέρ του Opera, ενώ στη δημοσκόπηση οι περισσότεροι (και με διαφορά) έχουν ψηφίσει τον Internet Explorer. Λέτε να είναι κάτι του στύλ "Οι άντρες προτιμούν τις ξανθιές, αλλά παντρεύονται τις μελαχροινές"; :p
I Am The One, Orgasmatron...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι οι περισσότεροι βολεύονται με ότι τους προσφέρεται έτοιμο, χωρίς να ψάξουν αν κυκλοφορεί κάτι καλύτερο στην πιάτσα...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αμα ειναι να πουμε στους mods να κάνουν reset τη ψηφοφορία να δούμε πόσα κουκιά θα μαζέψει ο Opera και πόσα ο Internet Explorer (να σας πώ την αμαρτία μου και εγώ IE είχα ψηφίσει αλλά τώρα χρησιμοποιώ μόνο Opera)
I Am The One, Orgasmatron...
Link to comment
Share on other sites

εγω λεω να αλλαξει η δημοσκοπηση και να γινει:

"ποιο skin του opera χρησιμοποιειτε ?"

:lol: :lol: :lol:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/WilliamBlake/18998/362856/0/d.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντος χρησιμοποιώ κυρίος τον MyIE2 και αυτό γιατί εκτός από το άνοιγμα των σελίδων στο ίδιο παράθυρο του προγράμματος εκείνο που μ΄αρέσει είναι το τράβηγμα μιας λέξης ή ενός link και το άνοιγμα του σε νέο παράθυρο. Μαρκάρεις μια λέξη την «τραβάς» και γίνεται αμέσως αναζήτηση στο google. Ενα link απλός το «τραβάς» και ανοίγει σε νέο παράθυρο. Αυτό δεν το έχω δεί αλλού και δεν ξέρω αν το έχει ο opera αν και δεν το έχω δεί. Αν το είχε θα ήταν και πρώτος. :rolleyes:

Δεν έχω διαβάσει όλες τις απαντήσεις και δεν ξέρω άν έχει αναφερθεί ο avant ο οποίος είναι και αυτός πολύ καλός και free και είναι και στα Ελληνικά. Η σελίδα του. http://www.avantbrowser.com/

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για το τράβηγμα του link το κάνει και η Opera. Για το search μπορείς να μαρκάρεις μια λέξη δεξί κλικ και search. Ίσως μπορείς να αντιστοιχίσεις και ένα mouse gesture με το search, αλλά δεν το έχω ψάξει το θέμα...
Link to comment
Share on other sites

To link giati na to trabh3eis afou ama pathseis panw tou anoigei h selida!

 

O Opera epishs exei enswmatomena to Google to Ebay kai alla bebaia kratas opoia 8eleis apo auta... Epishs to periballon tou einai panemorfo...

 

Oso gia to anoigma se neo para8yro exei koumpaki o Opera :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Ragezer

 

To link giati na to trabh3eis afou ama pathseis panw tou anoigei h selida!

Αυτό θα το καταλάβεις συν το χρόνο ότι το να κάνεις οπουδήποτε βρίσκεσε κλίκ δεν είναι σωστό, άσχετα αν δίνεται ένα έτοιμο λινκ.

Προσπαθείς μερικές φορές να κάνεις πάντα άνοιγμα σε νέο παράθυρο σεβόμενος κάποια μέρη και θέλοντας να αποφύγεις το refer(αναγνώριση από που ξεκίνησε το κλίκ) :rolleyes:

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...