Jump to content

Αναζητηση κινητου αξιας 450 € απο τις γνωστες εταιριες ειτε απο Κινα.?


navynew
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα φιλοι.

Ειμαι καινουριος στη σελιδα και δεν εχω ιδεα απο τηλεφωνα.

Εννοώντας ποιο ειναι καλο ποιο οχι? Εχω το samsungs3 mini εδω και 2 χρονια και θελω να το αλλαξω.

Εχω σκοπο να διαθεσω εως 450 € .θελω να το χρησιμοποιησω για ταινιες παιχνιδια γρηγορο ιντερνετ(wifi) καλες φωτο και τα σχετικα.

Τι μου προτεινεται? :)

Edited by navynew
Link to comment
Share on other sites

http://www.meizumart.com/presale

 

παραγγείλε το, λογικά θα χρειαστείς την έκδοση με 64 gb, αφού θες ταινίες κλπ.. και θα σου περισέψουν και κανά 80 ευρώ.. :)

Link to comment
Share on other sites

αν θες μπορώ να σου προτείνω άλλες 10 συσκευές, (που σίγουρα θα σου προτείνει κάποιος). απλά τότε θα το παραγγείλεις μετά από κανα μήνα μέχρι να αποφασίσεις ποια θες περισσότερο, γιατί λίγο θα θες το ένα χαρακτηριστικό του ενός που δεν έχει το άλλο, λίγο το άλλο κλπ.. :D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι.

Ειμαι καινουριος στη σελιδα και δεν εχω ιδεα απο τηλεφωνα.

Εννοώντας ποιο ειναι καλο ποιο οχι? Εχω το samsungs3 mini εδω και 2 χρονια και θελω να το αλλαξω.

Εχω σκοπο να διαθεσω εως 450 € .θελω να το χρησιμοποιησω για ταινιες παιχνιδια γρηγορο ιντερνετ(wifi) καλες φωτο και τα σχετικα.

Τι μου προτεινεται? :)

 

Σταθερή αξία και το note 3 αν θέλεις να βλέπεις ταινίες όπου το μέγεθος βοηθάει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι.

Ειμαι καινουριος στη σελιδα και δεν εχω ιδεα απο τηλεφωνα.

Εννοώντας ποιο ειναι καλο ποιο οχι? Εχω το samsungs3 mini εδω και 2 χρονια και θελω να το αλλαξω.

Εχω σκοπο να διαθεσω εως 450 € .θελω να το χρησιμοποιησω για ταινιες παιχνιδια γρηγορο ιντερνετ(wifi) καλες φωτο και τα σχετικα.

Τι μου προτεινεται? :)

 

Αν μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος γιατι οι προτασεις μπορει να ειναι πολλες και απο εδω και απο εξω. Απο s3 mini ολα θα σου φαινονται τεραστια, αρα καθορισε ιντσες (πανε σε ενα καταστημα και πιασε μερικα 5"-6") και αν σε ενδιαφερει να ειναι δικαρτο, να εχει 4g, να παιρνει καρτα sd και να εχει...fm radio.

 

Απο εδω επιλογες μεταξυ 5-6 ιντσων:

samsung s5/note3, lg g3, sony z2, nokia 930

 

προσωπικα δεν θα επαιρνα απο εδω αλλα αν το εκανα θα πηγαινα για υπερβαση στο μεταλλικο htc m8, αντε και στο νοκια αλλα με μιση καρδια λογω microsoft.

 

απο εξω τωρα εχουμε τοπ επιλογες σημερα:

-mx4 32gb (το 64αρι σε λιγο) απο το meizumart.com

-k920 σε λιγες ημερες διαθεσιμο

-oppo find7 ή 7a

-zte nubia z7

-υπαρχει και ενα κορυφαιο camera-phone vivo xshot αλλα ειναι αγνωστο εδω, κανει 500+

-xiaomi mi4

-huawei honor 6, ascend mate 7

-1+1

 

Επειδη τα λεφτα ειναι πολλα και εδω θα διαβασεις ενδεχομενως πολλα εχεις 2 επιλογες:

-διαλεγεις ενα στην τυχη και ξεμπερδευεις, ολα καλα ειναι

-τρως κανα μηνα μεχρι να καταληξεις βαση αποψεων και reviews

Edited by antdel_
Link to comment
Share on other sites

κάπως έτσι, όπως τα έθεσε ο antdel_

 

Για μένα βάλε 2-3 πρωταιρεότητες, π.χ αν θες οπωςδήποτε FM radio ή dual sim ή 4G τέλος πάντως πράγματα που κάποιο τα χει και κάποιο άλλο όχι. και μη σταθείς τόσο σε νούμερα, επεξαργαστές κλπ, σε αυτή την κατηγορία στην πράξη δεν θα καταλάβεις καμία διαφορά

 

Και μετά μάζεψε τα κινητά που ικανοποιούν τις πρωταιρεότητες-βασικές απαιτήσεις που έθεσες και διάλεξε αυτό που σου αρέσει περισσότερο σε εμφάνιση

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο θα το ηθελα οχι παραπανω απο 5,5 intch.

Οσο για τη χρηση του παρακολουθηση υψηλης ευκρινειας ταινιων...

Μια θεση sim.

Αρκετα καλη οθονη και καμερα.

Γρηγορο με τις εφαρμογες να μην κολλαει.

Καθως και wifi και τα σχετικα.

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Mi-4. Είναι "μονόδρομος"... (ταχείας κυκλοφορίας).

Απλά το γρηγορότερο τηλέφωνο στο κόσμο! (στη κατηγορία του φυσικά)

Proud Member of Xiaomi Miui Hellas
Link to comment
Share on other sites

Κατ' εμέ δύο εταιρείες πρέπει να κοιτάς, Xiaomi & Oneplus One την 64GB έκδοση πάντα. Το oneplus one είναι καινούργιο κινητό, πουλάει σαν ζεστό ψωμί αυτή την στιγμή και η έκδοση των 64GB έχει 333€ τελική, ενώ το Xiaomi Mi4, μόλις κυκλοφόρησε η 64GB έκδοση, εταιρεία κορυφή, πρώτη σε πωλήσεις στην Κίνα, με μία τεράστια ελληνική κοινότητα που μπορεί να σε υποστηρίξει σε θέμα λογισμικού, με μόλις 355€ τελική. Το μόνο αρνητικό, το πρώτο είναι 4G, το δεύτερο όχι ακόμα. Βέβαια μπορείς να πάρεις και κάτι πιο φθηνό, αλλά εξίσου αξιόλογο και αξιόπιστο, που έχω και εγώ, το Xiaomi Mi3 64Gb, που κοντράρει τα δύο κινητά στα ίσα, με μόλις 280€ τελική.
Link to comment
Share on other sites

Κατ' εμέ δύο εταιρείες πρέπει να κοιτάς, Xiaomi & Oneplus One την 64GB έκδοση πάντα. Το oneplus one είναι καινούργιο κινητό, πουλάει σαν ζεστό ψωμί αυτή την στιγμή και η έκδοση των 64GB έχει 333€ τελική, ενώ το Xiaomi Mi4, μόλις κυκλοφόρησε η 64GB έκδοση, εταιρεία κορυφή, πρώτη σε πωλήσεις στην Κίνα, με μία τεράστια ελληνική κοινότητα που μπορεί να σε υποστηρίξει σε θέμα λογισμικού, με μόλις 355€ τελική. Το μόνο αρνητικό, το πρώτο είναι 4G, το δεύτερο όχι ακόμα. Βέβαια μπορείς να πάρεις και κάτι πιο φθηνό, αλλά εξίσου αξιόλογο και αξιόπιστο, που έχω και εγώ, το Xiaomi Mi3 64Gb, που κοντράρει τα δύο κινητά στα ίσα, με μόλις 280€ τελική.

 

Συμφωνώ απόλυτα! Είναι ΑΚΡΙΒΩΣ όπως τα λες! Να διευκρινήσουμε μόνο ότι το Oneplus One είναι 5.5'', ενώ το Mi-4, μόλις 5''...

Proud Member of Xiaomi Miui Hellas
Link to comment
Share on other sites

Κατ' εμέ δύο εταιρείες πρέπει να κοιτάς, Xiaomi & Oneplus One την 64GB έκδοση πάντα. Το oneplus one είναι καινούργιο κινητό, πουλάει σαν ζεστό ψωμί αυτή την στιγμή και η έκδοση των 64GB έχει 333€ τελική, ενώ το Xiaomi Mi4, μόλις κυκλοφόρησε η 64GB έκδοση, εταιρεία κορυφή, πρώτη σε πωλήσεις στην Κίνα, με μία τεράστια ελληνική κοινότητα που μπορεί να σε υποστηρίξει σε θέμα λογισμικού, με μόλις 355€ τελική. Το μόνο αρνητικό, το πρώτο είναι 4G, το δεύτερο όχι ακόμα. Βέβαια μπορείς να πάρεις και κάτι πιο φθηνό, αλλά εξίσου αξιόλογο και αξιόπιστο, που έχω και εγώ, το Xiaomi Mi3 64Gb, που κοντράρει τα δύο κινητά στα ίσα, με μόλις 280€ τελική.

 

Τα κινητα που ειμαι αναμεσα ειναι find 7 meizu mx4 xiaomi mi4 lenovo vibe k920 huawei honor 6 kai one plus one...

Δυσκολη επιλογη και χρειαζομαι βοηθεια :(

Link to comment
Share on other sites

Από τι ξέρω η oppo έχει εξαιρετική εξυπηρέτηση και 2 χρόνια εγγύηση με αντικατάσταση.. και πέρα από αυτά το find είναι φοβερό κινητό..
Link to comment
Share on other sites

Από τι ξέρω η oppo έχει εξαιρετική εξυπηρέτηση και 2 χρόνια εγγύηση με αντικατάσταση.. και πέρα από αυτά το find είναι φοβερό κινητό..

 

σε θεμα support ναι είναι η καλύτερη εταιρεία εκεί της δίνω ρέστα

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει το πενάκι και οι λειτουργίες του πας note 3 μόνο

Διαφορετικά κοιτάς προς κίνα μεριά που έχει εξαιρετικές προτάσεις όπως 1+1, lenovo k920, τα meizu κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...