Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γίνεται να περάσω ξανά την rom της συσκευής(?) γιατι μετά το τελευταίο update του Μαΐου κάνει κάτι κουλά ακόμα και μετά απο Factory reset.

 

Για δωσε λεπτομερειες......

Καλα που δεν το περασα!!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και γινεται, μεσω οντιν. Τι ακριβως σου κανει?

Δεν λέω ότι φταίει η αναβάθμιση πάντως.

Το δικό μου κολλάει στις εναλλαγές οθόνης, κολλάει στο ξεκλείδωμα της με αποτύπωμα και διάφορα τέτοια. Όλα αυτά τα κάνει και μετά από factory reset και χωρίς να έχω περάσει καμιά εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από εμένα.

Έχω ένα πρόβλημα μόλις τώρα μου έκανε ένα update κ μόλις τελείωσε μου έβγαλε το σήμα της memory card πανω αριστερά κ μου λέει ότι δεν την αναγνωρίζει κ μου ζητάει να κάνω διαμόρφωση αλλά αν το κάνω θα τα χάσω όλα φώτο βίντεο έγγραφα όλα τι να κάνω HELP

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παρε ενα backup τα αρχεια σου στον υπολογιστη και τα ξαναπερνας αργοτερα

OK ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να περάσω ξανά την rom της συσκευής(?) γιατι μετά το τελευταίο update του Μαΐου κάνει κάτι κουλά ακόμα και μετά απο Factory reset.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε τη rom απο sammobile και πέρνα τη με odin είναι πάρα πολύ απλό και εύκολο, δες youtube

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Οσοι δεν εχετε να κανετε κατι καλυτερο, κατεβαστε την ενημερωση Ιουνιου.

 

Ωραια! Μολις την περασα κ εγω μεσω ΟΤΑ:)

Link to comment
Share on other sites

Ζητω την βοήθειά σας διότι εδώ και δύο ημέρες δεν μου δουλεύει το icloud email στο Samsung Galaxy Note 4 !!! Μου ζητά verification code και αποτυγχάνει συνεχώς !!! Γνωρίζεις κάποιος τι πρέπει να κάνω ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ήρθε κι άλλο update σε Ελληνικό κοσμοτε.

Τι στο καλό; Δεν θα τους ήταν πιο εύκολο τελικά να δώσουν ένα 7αρι και να τελειώνει η ιστορία;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ήρθε κι άλλο update σε Ελληνικό κοσμοτε.

Τι στο καλό; Δεν θα τους ήταν πιο εύκολο τελικά να δώσουν ένα 7αρι και να τελειώνει η ιστορία;

Δίνουν security updates δεν είναι σίγουρο αν πάρει nougat official.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ήρθε κι άλλο update σε Ελληνικό κοσμοτε.

Τι στο καλό; Δεν θα τους ήταν πιο εύκολο τελικά να δώσουν ένα 7αρι και να τελειώνει η ιστορία;

 

αυτο γκρινιαζω και εγω 3 updates πισω. δηλαδη τι κοροιδια. αφου το αντεχει η συσκευη, εδω παιρνουν κατι χρεπια Α3 κτλ και δε παιρνει το τουμπανο

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

θα ειναι μεγαλη εκπληξη αν παρει 7αρια,προσωπικα δεν πιστευω οτι θα συμβει κατι τετοιο

Ας είναι καλά το xda. Και 8αρα θα πάρει και 9αρα. Απλά όχι official.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Δίνουν security updates δεν είναι σίγουρο αν πάρει nougat official.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Είναι σίγουρο..!! H Samsung δεν έχει αφήσει κανένα ενδεχόμενο ούτε για το C ούτε για το F. Κανένα ΔΕΝ θα πάρει official Nougat δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο..!! H Samsung δεν έχει αφήσει κανένα ενδεχόμενο ούτε για το C ούτε για το F. Κανένα ΔΕΝ θα πάρει official Nougat δυστυχώς.

3 χρόνων είναι δεν πειράζει. 2 χρόνια είναι οι αναβαθμίσεις και ακόμα ένα τα security. Ήδη έχουν βγει αρκετές εξαιρετικες nougat Rom στο xda με καλούδια από πολλα νέα κινητά.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω ένα Note 4f ιταλικό εδώ και 2,5 χρόνια και από χτες κόλλησε και ανοίγει μέχρι το logo της Samsung. Δοκίμασα τα πάντα αλλά τίποτα. Είναι θέμα μητρικής;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω ένα Note 4f ιταλικό εδώ και 2,5 χρόνια και από χτες κόλλησε και ανοίγει μέχρι το logo της Samsung. Δοκίμασα τα πάντα αλλά τίποτα. Είναι θέμα μητρικής;

Κάνε ένα format με το kies να μπει νέα ρομ και βλέπεις. Αν ήταν θέμα μητρικής θα σε πήγαινε μέχρι το download mode. Θα μπεις σε download mode θα πας στο kies emergency recovery θα βάλεις το μοντέλο το SN του κινητού και θα κατεβάσει το τελευταίο firmware να το κάνει format.

 

Σε download mode μπαίνεις με home button volume up και power.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά. Φλασάροντας απο sammobile stock ρομ πάλι, περνάει και το τελευταίο μοντεμ ή πρέπει να φλασάρω ξεχωριστά ??
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά. Φλασάροντας απο sammobile stock ρομ πάλι, περνάει και το τελευταίο μοντεμ ή πρέπει να φλασάρω ξεχωριστά ??

Αν φλασαρεις την τελευταία official stock θα έχεις και τα τελευταία bootloader modem.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν φλασαρεις την τελευταία official stock θα έχεις και τα τελευταία bootloader modem.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

σε ευχαριστώ πολύ!:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ για την βοήθεια παίδες. Το έκανα και αυτό αλλά πάλι τίποτα. Το έστειλα στην Σαμμυ διότι είναι ακόμα εντός εγγύησης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...