Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλώς σας βρίσκω στην όμορφη ποιοτική οικογένειά σας. Το πήρα σε μαύρο, τελειώνω την πρώτη φόρτιση και ήδη κάνω επαναφορά αντιγράφου ασφαλείας απο τον google λογαριασμό μου. Βλέπω κατέβηκαν η λίστα τηλεφωνικού καταλόγου και σιγά σιγά και όλες οι εφαρμογές μου. Απομένει η επίλυση με τα sms!!!

Φυσικά η πρώτη εντύπωση άριστη όσον αφορά την εμφάνιση και την ταχύτητα σε ότι έχω κάνει μέχρι τώρα. Έπεται συνέχεια!

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρώτο θεματάκι. Στον συγχρονισμό με τον googgle λογαριασμό κατεβάζει τις επαφές και τα προγράμματα μα με μερικά προβλήματα. Δίχως τα δεδομένα παιχνιδιών, επιδόσεις κλπ!!! Όταν πέρασα απο sony Z σε sony Z1 είχαν περάσει όλα. Και τα sms. Νομίζω με το pc σουίτ (δεν ξέρω να το γράψω αγγλικά) το είχα κάνει. Μήπως και τώρα πρέπει να το κάνω έτσι; Θα δουλέψει το πρόγραμμα με αποστολή αρχείων σε samsung; Και κάτι ακόμα. Τα προγράμματα αφού δεν έχουν εγκατασταθεί με τα δεδομένα που τα θέλω, εαν δουλέψω με την σουίτα της sony, θα πρέπει να τα απεγκαταστήσω και να εγκατασταθούν ξανά μέσω της σουίτας αυτή την φορά; Η απλά θα γίνει ενημέρωση με τα δεδομένα στις ήδη τοποθετημένες εφαρμογές; Ελπίζω να έγινα κατανοητός αν και δύσκολος ο γραπτός λόγος. Ευχαριστώ πολύ.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Note 4 baby...πρέπει να αλλάξω υπογραφή...
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Δεν έλαβα απάντηση κι έτσι δοκίμασα. Έβαλα το Sony Z1 μου, έκανα αντίγραφο ασφαλείας των πάντων και μετά σύνδεσα το ΝΟΤΕ4. Δυστυχώς το Sony PC companion δεν συνδέεται με το κινητό μας. Ούτε με usb ούτε με wi fi. Και ενώ στις οδηγίες χρήσεως μιλά για κινητά με λειτουργικό android δίχως να αναφέρει πως μόνο με sony λειτουργεί! Υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα που να συλλέγει απ'το SONY τα sms τα δεδομένα προγραμμάτων, παιχνιδιών κλπ και μετά να τα τοποθετούμε στο ΝΟΤΕ4;

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έλαβα απάντηση κι έτσι δοκίμασα. Έβαλα το Sony Z1 μου, έκανα αντίγραφο ασφαλείας των πάντων και μετά σύνδεσα το ΝΟΤΕ4. Δυστυχώς το Sony PC companion δεν συνδέεται με το κινητό μας. Ούτε με usb ούτε με wi fi. Και ενώ στις οδηγίες χρήσεως μιλά για κινητά με λειτουργικό android δίχως να αναφέρει πως μόνο με sony λειτουργεί! Υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα που να συλλέγει απ'το SONY τα sms τα δεδομένα προγραμμάτων, παιχνιδιών κλπ και μετά να τα τοποθετούμε στο ΝΟΤΕ4;

Helium Backup & Restore

Δοκιμασμένο προσωπικά πριν ρουτάρω και μου πέρασε ότι εφαρμογή επέλεξα με τα δεδομένα της, απαραίτητη προϋπόθεση όμως η σύνδεση με υπολογιστή.

 

Προς τους υπόλοιπους.. για αξεσουάρ κλπ στο ανάλογο θέμα παρακαλώ για να τα έχουμε όλα σε ένα νοικοκυρεμένα. Τα προηγούμενα σχόλια θα μεταφερθούν κι αυτά. :-)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έλαβα απάντηση κι έτσι δοκίμασα. Έβαλα το Sony Z1 μου, έκανα αντίγραφο ασφαλείας των πάντων και μετά σύνδεσα το ΝΟΤΕ4. Δυστυχώς το Sony PC companion δεν συνδέεται με το κινητό μας. Ούτε με usb ούτε με wi fi. Και ενώ στις οδηγίες χρήσεως μιλά για κινητά με λειτουργικό android δίχως να αναφέρει πως μόνο με sony λειτουργεί! Υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα που να συλλέγει απ'το SONY τα sms τα δεδομένα προγραμμάτων, παιχνιδιών κλπ και μετά να τα τοποθετούμε στο ΝΟΤΕ4;

Δεν το χω δοκιμάσει αλλά μπορεί κάτι τέτοιο να σε βοηθησει: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sec.android.easyMover

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Helium Backup & Restore

Δοκιμασμένο προσωπικά πριν ρουτάρω και μου πέρασε ότι εφαρμογή επέλεξα με τα δεδομένα της, απαραίτητη προϋπόθεση όμως η σύνδεση με υπολογιστή.

 

ΤΟ ΕΓΚΑΘΙΣΤΩ στο παλιο κινητό και μετα πως εμπλέκεται 1 pc; Και πως πανε τα δεδομενα μετά στο ΝΟΤΕ;

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΕΓΚΑΘΙΣΤΩ στο παλιο κινητό και μετα πως εμπλέκεται 1 pc; Και πως πανε τα δεδομενα μετά στο ΝΟΤΕ;

Το περνάς και στις δύο συσκευές σου.

Για να πάρει backup και να λειτουργήσει γενικότερα θα σου ζητήσει σύνδεση με υπολογιστή στον οποίο θα πρέπει να έχεις εγκαταστήσει την ανάλογη εφαρμογή.

Έπειτα θα σου δημιουργήσει ένα φάκελο carbon στον οποίο βρίσκονται εφαρμογές/data κλπ, τον περνάς στη νέα συσκευή και με την εφαρμογή κάνεις restore.

Γενικότερα είτε ακολούθησε τα βήματα στην περιγραφή της εφαρμογής είτε Κάνε μια αναζήτηση τον ιστό και σίγουρα θα βρεις αναλυτικές οδηγίες για το πώς δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα μου έπεσε εχθές απο ύψος γραφείου (1μέτρο περίπου) με την οθόνη προς τα κάτω, μπαταρία και καπάκι ξεκούμπωσαν!!!

Τελικά δεν έπαθε τίποτα εκτός απο μια - δύο πολύ μίκρες γρατζουνίες στο πάνω laser cut αλουμίνιο οποτε απ΄οτι φαίνεται αντέχει κόντεψα να πάθω καρδιακή προσβολή βέβαια!!χαχα:blink:

 

Ειναι απο εκεινες τις στιγμες που λες "μακαρι θεε μου να μην εχει σπασει η οθονη". Δεν του εχεις βαλει καμια θηκη?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν το χω δοκιμάσει αλλά μπορεί κάτι τέτοιο να σε βοηθησει: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sec.android.easyMover

 

Αυτό πάλι λειτουργεί μεταξύ δύο συσκευών Samsung.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάλι λειτουργεί μεταξύ δύο συσκευών Samsung.

Όπως έγραψα δεν το εχω δοκιμάσει αλλά στην περιγραφή γράφει μεταφορά αρχείων από οποιαδήποτε Android συσκευή σε Galaxy.

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα δεν το εχω δοκιμάσει αλλά στην περιγραφή γράφει μεταφορά αρχείων από οποιαδήποτε Android συσκευή σε Galaxy.

Μακάρι βρε παιδιά διότι δεν μου φτάνουν όλα τ'άλλα έχω και τον αγαπημένο μου ανιψιό που εδώ και 2 χρόνια μεγαλώνει τον Pou και δεν θέλω να τον στεναχωρήσω 6 χρονών παιδάκι!!!:)

Οι εφαρμογές μου τώρα λόγω gmail έχουν περάσει όλες αλλα δίχως δεδομένα. Θα κάνω προσπάθεια με τις προτάσεις σας και ελπίζω να βγάλω άκρη επιτέλους!!

Sofos 5 όταν λες την ανάλογη εφαρμογή στο pc, ποιά είναι αυτή; Διότι το πρόγραμμα που μου είπες να εγκαταστήσω στις συσκευές είναι για android και όχι για pc.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Sofos 5 όταν λες την ανάλογη εφαρμογή στο pc, ποιά είναι αυτή; Διότι το πρόγραμμα που μου είπες να εγκαταστήσω στις συσκευές είναι για android και όχι για pc.

 

Αγαπητέ με όλο το σεβασμό σου είπα να διαβάσεις τη περιγραφή της εφαρμογής η οποία σου εξηγεί βήμα βήμα τι να κάνεις ή να κάνεις μια αναζήτηση για να βρεις τη διαδικασία (έχει άπειρα αποτελέσματα όπως εδώ).

Προφανώς δεν έχεις το χρόνο ή βαριέσαι ή απλά δεν θέλεις.. δεν μπορώ να σε βοηθήσω παραπάνω.

Η συγκεκριμένη εφαρμογή πάντως μπορεί να κάνει αυτό που ζητάς.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ με όλο το σεβασμό σου είπα να διαβάσεις τη περιγραφή της εφαρμογής η οποία σου εξηγεί βήμα βήμα τι να κάνεις ή να κάνεις μια αναζήτηση για να βρεις τη διαδικασία (έχει άπειρα αποτελέσματα όπως εδώ).

Προφανώς δεν έχεις το χρόνο ή βαριέσαι ή απλά δεν θέλεις.. δεν μπορώ να σε βοηθήσω παραπάνω.

Η συγκεκριμένη εφαρμογή πάντως μπορεί να κάνει αυτό που ζητάς.

 

Θα ξεπεράσω το περίεργα επιθετικό σου ύφος διότι προσπάθησες να με βοηθήσεις. Απλά μια απορία. Το να μου λες πως βαριέμαι η δεν θέλω, έχει κάποια λογική ενώ βλέπεις οτι τόσα post ρωτάω και ψάχνω την λύση; Μεγάλη απορία ειλικρινά!!!

Κατα τ'άλλα ευχαριστώ και όταν βρεθώ σε pc (γι'αυτό ξαναρώτησα διότι μετά που εγώ θα μπορώ θα έχει περάσει η ώρα και δεν θα σε βρίσκω ενδεχομένως) θα κάνω την προσπάθειά μου.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Θα ξεπεράσω το περίεργα επιθετικό σου ύφος διότι προσπάθησες να με βοηθήσεις. Απλά μια απορία. Το να μου λες πως βαριέμαι η δεν θέλω, έχει κάποια λογική ενώ βλέπεις οτι τόσα post ρωτάω και ψάχνω την λύση; Μεγάλη απορία ειλικρινά!!!

Κατα τ'άλλα ευχαριστώ και όταν βρεθώ σε pc (γι'αυτό ξαναρώτησα διότι μετά που εγώ θα μπορώ θα έχει περάσει η ώρα και δεν θα σε βρίσκω ενδεχομένως) θα κάνω την προσπάθειά μου.

 

Αφού είναι μεγάλη η απορία σου θα σου απαντήσω και να συνεχίσουμε με pm αν θέλεις για να μην βγαίνουμε και εντελώς εκτός θέματος.

 

Όταν ψάχνεις κάτι για να κάνεις κάποια δουλειά δική σου και βρίσκεται κάποιος να σου δώσει μία λύση που θα σε εξυπηρετήσει λέγοντας σου μάλιστα και τα βασικά ώστε να μπορέσεις να κινηθείς και μόνος σου, η κοινή λογική λέει πως θα ψάξεις και λίγο ο ίδιος (έστω διαβάζοντας τη περιγραφή της εφαρμογής, βλέποντας το βίντεο της) και όχι πως θα περιμένεις να κάτσει ο άλλος να σου γράψει ένα πλήρες οδηγό για να σε εξυπηρετήσει. Λυπάμαι αλλά αν σου πήρε 1 λεπτό να δείξεις ενδιαφέρον όπως λες ρωτώντας, θα σου έπαιρνε 30 δεύτερα να διαβάσεις τη περιγραφή η οποία είναι όπως φαίνεται στις παρακάτω εικόνες.

 

Παρ' όλα αυτά αν συνεχίζεις να αντιμετωπίζεις θέμα με το τρόπο λειτουργίας της εφαρμογής καλύτερα να απευθυνθείς στο - Android - Γενικές απορίες / ερωτήσεις - όπου θα πάρεις και αναλυτικότερες απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έγινε τίποτε δυστυχώς. Ούτε καν βλέπει κάποια συσκευή απο το σόνυ η το σάμσουνγκ το pc. Και ας εγκατέστησα τους ντάιβερς που δείνει το Helium carbon. Συγγνώμη για το οφ τόπικ συνεχίστε με νέες δεκάδες σελίδες πόστ να ψάχνετε για θήκες και κάλυπτρα για το ενδεχόμενο….μπας και πέσει κάτω η συσκευή. Καλό βράδυ.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έγινε τίποτε δυστυχώς. Ούτε καν βλέπει κάποια συσκευή απο το σόνυ η το σάμσουνγκ το pc. Και ας εγκατέστησα τους ντάιβερς που δείνει το Helium carbon. Συγγνώμη για το οφ τόπικ συνεχίστε με νέες δεκάδες σελίδες πόστ να ψάχνετε για θήκες και κάλυπτρα για το ενδεχόμενο….μπας και πέσει κάτω η συσκευή. Καλό βράδυ.

 

Έχεις ενεργοποιημένο το USB debugging και στις δύο συσκευές? (Για να το ενεργοποιήσεις πηγαίνεις στις ρυθμίσεις της συσκευής, κάτω κάτω στις Πληροφορίες Συσκευής και έπειτα πατάς πολλές φορές στην έκδοση λογισμικού ή στο About Phone μέχρι να σου βγάλει - Έμειναν 3,2,1 βήματα για να γίνεις Προγραμματιστής), αφού γίνεις στις ρυθμίσεις θα εμφανιστεί νέο μενού για Προγραμματιστές όπου και θα βρεις την επιλογή USB Debbuging.

 

Έπειτα ανοίγεις την εφαρμογή και προχωράς μέχρι να σου πει να συνδέσεις τη συσκευή σου με τον υπολογιστή, θεωρητικά ο υπολογιστής πρέπει να τη δει και να συνεχίσεις τη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

μια φορα ειπα να κρατησω μαμα ROM για να κανω update... αλλα η Vodafone δεν εχει ορεξη να βγαλει νεο firmware :lol::lol:
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ηθελα να αναφερω αυξημενη καταναλωση μπαταριας,λογω Google+.Το παρατηρησα σε 2 φορτισεις-αποφορτισεις και τωρα εκανα ανενεργη την εφαρμογη για να δω πως θα παει η μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

μια φορα ειπα να κρατησω μαμα ROM για να κανω update... αλλα η Vodafone δεν εχει ορεξη να βγαλει νεο firmware :lol::lol:

 

Νομίζω τώρα βγήκε, για δες και πες μας , εμένα είναι cosmote ακόμα τίποτα.. σύντομα θα έρθει και σε μας:)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τώρα βγήκε, για δες και πες μας , εμένα είναι cosmote ακόμα τίποτα.. σύντομα θα έρθει και σε μας:)

 

Έχει μια ώρα που μου ήρθε το update (ΝΚ4). Είναι όντως ελάχιστα πιο γρήγορο πλέον, ειδικά το κουμπί αλλαγής εφαρμογών.

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Έχει μια ώρα που μου ήρθε το update (ΝΚ4). Είναι όντως ελάχιστα πιο γρήγορο πλέον, ειδικά το κουμπί αλλαγής εφαρμογών.

 

Over the air? γιατι εμενα δεν εχει ερθει ακομα.

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Over the air? γιατι εμενα δεν εχει ερθει ακομα.

 

yep OTA. (vodafone)

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...