Jump to content

Value For Money Κινητα


king2009
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ καλός. Μπράβο.

Μήπως να γινόταν και προσθήκη συσκευών που είναι τοπ στον τομέα μουσικής?

 

Επίσης καλό θα είναι να γίνονται προσθήκες στο πρώτο ποστ με την έλευση νέων συσκευών

 

σωστος!ακομη ψαχνω αντικαταστατη για το ταλαιπωρημενο μου lg g205 δηλαδη τρομερα ηχεια και αψογο ραδιο!εχεις κανεις τιποτα υποψιν?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 274
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι αλλά δεν προχωράει :/

Ελα ντε!

Ειναι επειδη υπαρχει αυτο:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4871351

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
πιο είναι το πιο αξιόπιστο ιντερνετομάγαζο?

 

εγω συνηθως προτιμω http://www.to2c.com, http://www.vickmall.com, http://www.minideal.net

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,ψαχνω ενα κινητο για τον πατερα μου, απλα επειδη πηρα τωρα τελευταια κινητο, δεν μπορω να αρχισω παλι να διαβαζω ολα τα θεματα για αλλο, μπορει καποιος να μου προτεινει καποιο ?(λογικα παω για κινεζικο)

 

απαιτησεις,

1gb ραμ +

radio (τα πιο πολλα εχουν)

οθονη 4,5 και κατω

καλη μπαταρια 2000 ή παραπανω

σε λεφτα κατω απο 130

gps

 

 

Χρηση : περα απο τη βασικη χρηση, gps,κανα μαιλ και ελαφρυ gaming

ευχαριστω

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,πρόκειται να κάνω αγορά κινητού.

Έστιάζω σε samsung.Η αγορά δεν θα ξεπερνα τα 200Ε.Δεν πρόκειται για εμένα.

Σε χαμηλή τιμή στα 150-160Ε είχα δει σαν καλή επιλογή το Samsung Ace 4 ή Samsung Style Lte.

Παρολ'αυτά με λίγα χρήματα παραπάνω βλέπω πως υπάρχει η επιλογή του Samsung S4 mini I9195.

Συγκεκριμένα η τιμή του είναι στα 183Ε από σκρουτζομάγαζα.

Αρχικά προς επιβεβαίωση,διασφαλίζω την ευρωπαϊκή προέλευση του κινητού για την περίπτωση χρήσης εγγύησης.

Ποιες είναι οι εντυπώσεις για το συγκεκριμένο;1,5gb ram,8Μπ κάμερα,διπλοπύρηνος στα 1,7Ghz,αποσπώμενη μπαταρία νομίζω είναι πολύ δελεαστικά.Το κινητό πρόκειται να χρησιμοποιηθεί για χαλαρό wifi και παιχνίδια.

Απορίες/προβληματισμοί:Δέχεται κανονικού μεγέθους Sim ή πρέπει να γίνει microsim;

Προβληματίζουν η όχι δυνατή ένταση του μεγάφωνου και η πιθανή μικρής διάρκειας μπαταρία.

Αναβαθμίζεται έως 4.4.2 εάν δεν κάνω λάθος.Γνωρίζω ότι πρόκειται να βγει android 5.0 ΕΑΝ ήδη δεν βγήκε.Ανησυχητικό το ότι η εταιρεία "αφήνει" το συγκεκριμένο μοντέλο της με ότι συνεπάγεται σε νέες εφαρμογές που ίσως δεν μπαίνουν γιατί απαιτούν πιο νέο android κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Να πάρεις ένα καλό brand κι οχι κανένα κινέζο.

ΤΟ s4 mini είναι ωραίο τηλέφωνο.το να αλλάξει κάρτα δεν είναι κάτι απαγορευτικό

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα,

 

χάζευα στο skroutz και είδα το Lenovo K3...

http://youhou.gr/product_info.php?products_id=879&osCsid=vtlp4r9culr9am8diq8a4v2bd4

 

Αυτό δεν έλεγαν πως δεν κάνει για τα δικά μας δίκτυα??? Πώς το φέρνει λοιπόν μαγαζί εδώ?

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε και Ευρωπαικη εκδοση.Το θεμα ειναι αν το μαγαζι ειναι αξιοπιστο ωστε να εχεις σοβαρη εγγυηση.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το έβαλε το e-shop.gr http://www.e-shop.gr/genesis-p501-5-ips-quad-core-android-442-grey-black-p-TEL.008373 τι ξέρουμε; από χαρακτηριστικά δεν το λες και άσχημο, αν εξαιρέσεις την μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

Να πάρεις ένα καλό brand κι οχι κανένα κινέζο.

ΤΟ s4 mini είναι ωραίο τηλέφωνο.το να αλλάξει κάρτα δεν είναι κάτι απαγορευτικό

 

Στην τιμή του S4 mini παίρνεις θηρία Κινέζικα. Αν δεν εχεις ασχοληθεί με Κίνα, καλύτερα μην είσαι απόλυτος.

 

Ρίξε μια ματιά σε Κινέζικα σε αυτή την τιμή και θα πάθεις πλάκα. Άσε το αναιμικό S4 mini με hardware διετίας :down:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.....ενδιαφερομαι να παρω κατι καλο σε κινεζικο αλλα θα ηθελα να εχει αξιοπρεπη καμερα πανω απο ολα και χρηματα μεχρι 100€....εχω δει δυο τρια μοντελα αλλα θα ηθελα την γνωμη σας
Link to comment
Share on other sites

ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΣΤ ΠΟΥ ΚΑΝΩ, ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ , ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ.

ΕΧΩ ΤΣΕΚΑΡΕΙ 2 ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΔΙΛΗΜΑ ΠΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 2 ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ.

ΕΙΝΑΙ ΤΟ Kingelon N9800 ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΘΗΚΗ 2 ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΚΛΠ

ΚΑΙ ΤΟ Coolpad F1 ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΑ ΕΞΤΡΑ, ΥΣΤΕΡΗ ΣΕ ΜΠΑΤΑΡΙΑ, 2200 ΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΝΤΙΖΑΙΝ, (ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ ΤΟ ΜΑΥΡΟ-ΑΣΠΡΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ) ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΛΟΓΙΑ, ΕΝΩ ΓΙΑ

ΤΟ Ν9800 ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.

ΤΟ Ν9800 ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΩΣ ΝΤΙΖΑΙΝ, ΜΕ ΠΛΑΤΗ ΑΝΤΙΟΛΥΣΘΗΤΙΚΗ ΟΠΩΣ ΤΟ ΘΕΛΩ ΜΕ 2 ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ, ΤΩΝ 3300 ΜΑ ΜΕ ΠΛΑΣΤΙΚΗ ΘΗΚΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΤΗΛ ΚΑΙ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ AnTuTu ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΙΣΙΑ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΤΗΛΕΦΩΝΑ 27557

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Καμιά απάντηση?

 

Αφού θες ανάμεσα στα δύο τότε, F1 με κλειστά μάτια. Χωρίς προβλήματα, αξιόπιστο και μπορείς να παίξεις μαζί του όσο θες. Μείνε σε αυτό. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Για να θυμηθώ ηρωϊκές επιχές από 4τροχούς, Drive, Auto Moto, κλπ, μηπως θα ήταν καλή ιδέα να κάνετε μερικές ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΕΣ δοκιμές?

 

Π.χ. τηλέφωνα μέχρι 200 ευρώ, τηλέφωνα 5.5 ιντσών και ότι άλλο νομίζετε εσείς.

 

Θα έχουν πολύ μεγάλη απήχηση πιστεύω, καθώς θα συγκεντρώνουν την απαραίτητη πληροφορία.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά απάντηση?

 

Το ενα (Kingelon) ειναι απο αγνωστη μαρκα,με Android 4.2 και οι μπαταριες πιθανων ειναι 2000.Το αλλο (F1) ειναι ενα απο τα πιο πετυχημενα Κινεζικα smartphones με τεραστια υποστηριξη.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι βρε παιδιά; Θέλει η γυναίκα μου να αλλάξει κινητό, μάλλον σε 5" έλεγε για Samsung a5 αλλά πολύ ακριβό. Ωραίο ελαφρύ και βελτιωμένο σε πάρα πολλά σημεία σε σχέση με το παρελθόν. Πρώην κάτοχος Galaxy s2.Πληριφοριακα έχω το xiaomi mi3.Λεω για κινέζικο να της πάρω 5" όμορφο (βασικό για γυναίκα) και να έχει 2giga ram για να μη κολλάει. Απο τιμή 120 με 180. Έχετε κάτι στο νου σας;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι βρε παιδιά; Θέλει η γυναίκα μου να αλλάξει κινητό, μάλλον σε 5" έλεγε για Samsung a5 αλλά πολύ ακριβό. Ωραίο ελαφρύ και βελτιωμένο σε πάρα πολλά σημεία σε σχέση με το παρελθόν. Πρώην κάτοχος Galaxy s2.Πληριφοριακα έχω το xiaomi mi3.Λεω για κινέζικο να της πάρω 5" όμορφο (βασικό για γυναίκα) και να έχει 2giga ram για να μη κολλάει. Απο τιμή 120 με 180. Έχετε κάτι στο νου σας;

 

lenovo vibe x2 στα $189 την τετάρτη στο pandawill

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει 2 cubot s308. Καλο για τα λεφτα του, 110-130 ευρω, αλλα κουκλι δεν το λες, με μετρια/μικρη μπαταρια. Σε πανω απο 4.5 ιντσες να βαλετε θηκη με καπακι στυλ πορτοφολι. Δεν φανταζεσαι ποσο ευκολα σπανε...
Link to comment
Share on other sites

lenovo vibe x2 στα $189 την τετάρτη στο pandawill

 

Την τεταρτη;; αυτο πως ειναι γνωστο..;; ειμαι ετοιμος να το παραγγειλω στα 204,99$..

 

κι αφου δεν το εχω παραγγειλει ακομη.. ποια η γνωμη και η επιλογη σας αναμεσα στα εξης:

 

α) Elephone p3000s

β) Lenovo vibe x2

γ) ΤΗL 2015

δ) ΤΗL 5000

 

υ.γ χιλιοσχολιασμενα το ξερω αλλα εχει πονεσει το κεφαλι μου.. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...