Jump to content

Nexus 5 vs LG G2


dimcreed
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδία ειμαι μετάξυ αυτών των δυο .Απο την μια ξέρω το ui απο το LG G2 αφου ειμαι κατοχος Gpad εχω ακουσει για την καλη του μπαταρια αλλα φοβαμαι οτι μπορει να μην παρει το android L και οτι δε θα εχει την σπιρταδα που χρειαζεται λογο τον πολλων extras της LG. Απο την αλλη το NEXUS 5 θα παρει πολλες αναβαθμησεις ακομα και αυτο με ανακουφιζει για τα επομενα 2χρονια ,αλλα με χαλαει διαφορα που ακουσα για την μπαταρια,αν και ενας ανθρωπος της google ειχε πει οτι θα βελτιωθει κατα 40% με το L.

 

παρακαλω αν μπορειτε βοηθηστε με σε ποια απο τις δυο συσκευες να καταληξω? ευχαριστω πολυ προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά φίλε μου θα πήγαινα στο g2. Δε πιστεύω ότι έχει θέμα σπιρταδας, και η μπαταρία του είναι εντυπωσιακή. Στην τελική, πετάς και μια cyanogen και καθάρισες..

Οσο για επόμενη αναβάθμιση, προφανώς το n5 θα πάρει, αλλα και το LG, ως περσινη ναυαρχίδα δε νομίζω να πάει πίσω..

Αυτά τα λίγα, ελπίζω να βοήθησα!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά φίλε μου θα πήγαινα στο g2. Δε πιστεύω ότι έχει θέμα σπιρταδας, και η μπαταρία του είναι εντυπωσιακή. Στην τελική, πετάς και μια cyanogen και καθάρισες..

Οσο για επόμενη αναβάθμιση, προφανώς το n5 θα πάρει, αλλα και το LG, ως περσινη ναυαρχίδα δε νομίζω να πάει πίσω..

Αυτά τα λίγα, ελπίζω να βοήθησα!

 

Ευχαριστω φίλε ακόμα δε ξέρω ,αλλά Ευχαριστω για το ενδιαφερον

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα το Nexus 5 λόγω Pure Android και αν ψάχνεσαι κιόλας με custom roms κλπ θα είναι ότι πρέπει. Εκεί που υστερεί σε σχέση με το G2, όπως λες κι εσύ, είναι η μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε ακριβώς το ίδιο δίλημμα τελικά... δεν έχω αποφασίσει ακόμη. Μου την ψιλοδίνουν τα κουμπιά που έχει πίσω το Τζι2, αλλά η μπαταρία είναι τεράστιο θέμα. Λογικά το L θα το πάρει, αλλά πάλι την τροποποιημένη έκδοση της LG, όχι τη στοκ. Προς το Νέξους με κόβω, αλλά μου τη δίνει που έχουν την ίδια τιμή τώρα(και 5 ευρώ φτηνότερο το τζι2) ενώ παλιά το τζι2 ήταν αρκετά παραπάνω και η απόφαση για Νέξους θα ήταν πολύ πιο εύκολη...
Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5705&idPhone2=5543

 

δεν έχω κανένα από τα 2, αλλά με βάση το συγκριτικό των specs, το G2 κερδίζει στην μπαταρία, στην κάμερα, στην CPU ενώ το Nexus στα ppi και στο OS, SAR το G2 χαμηλότερο

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5705&idPhone2=5543

 

δεν έχω κανένα από τα 2, αλλά με βάση το συγκριτικό των specs, το G2 κερδίζει στην μπαταρία, στην κάμερα, στην CPU ενώ το Nexus στα ppi και στο OS, SAR το G2 χαμηλότερο

 

Επεξεργαστή τον ίδιο έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδία ειμαι μετάξυ αυτών των δυο .Απο την μια ξέρω το ui απο το LG G2 αφου ειμαι κατοχος Gpad εχω ακουσει για την καλη του μπαταρια αλλα φοβαμαι οτι μπορει να μην παρει το android L και οτι δε θα εχει την σπιρταδα που χρειαζεται λογο τον πολλων extras της LG. Απο την αλλη το NEXUS 5 θα παρει πολλες αναβαθμησεις ακομα και αυτο με ανακουφιζει για τα επομενα 2χρονια ,αλλα με χαλαει διαφορα που ακουσα για την μπαταρια,αν και ενας ανθρωπος της google ειχε πει οτι θα βελτιωθει κατα 40% με το L.

 

παρακαλω αν μπορειτε βοηθηστε με σε ποια απο τις δυο συσκευες να καταληξω? ευχαριστω πολυ προκαταβολικα

 

ιδια κινητα,το ν5 αναβαθμισεις,το τζι2 μπαταριαρα και φωτογραφικαρα και ανοιγμα με διπλο ταπ..

 

εγω τζι 2 ....

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα της μπαταρίας πάντως δεν παίζει και τόσο τρελό θέμα αν το καλοσκεφτείς. Είτε στο τέλος της μέρας είναι στο 30% είτε στο 10% πάλι θα πρέπει να το φορτίσεις για την επόμενη... Εκτός αν κάνεις τη σούπερ γουάου χρήση που δε θα σου βγάλει καν τη μέρα, που ναι, είναι αρκετά βλακεία. Υποτίθεται πως με Android L θα βελτιωθεί αισθητά η μπαταρία πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ίδια cpu/gpu/ram έχουν, παρόμοιες οθόνες (στο G2 ίσως είναι λίγο πιο προσεγμένη) ενώ ξεκάθαρη υπεροχή το G2 έχει στην κάμερα & στην μπαταρία.

Από την άλλη το nexus 5 έρχεται με καθαρό android, είναι πανάλαφρο και ταχύτατο αλλά γυμνό ενώ ξεκάθαρα υπερτερεί στο θέμα των αναβαθμίσεων.

Αμφότερα έχουν εξαιρετική υποστήριξη από το xda με μεγάλη ποικιλία από custom roms.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι ανάμεσα στο LG G2 32Gb Από σκρουτζομαγαζο όπως ξέρετε όπου η lg δε καλύπτει αντικατάσταση αλλά μόνο επισκευή και στο nexus 5 16gb Από γνωστό κατάστημα με Doa. Τι να προτιμήσω?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...