Jump to content

κινεζικο μεχρι 150€


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειας σας παιδια.Χρειαζομαι την βοηθεια σας.Ενδιαφερομαι για αγορα κινητου απο κινα με ταβανι τα 150€.Ψαχνω κυριως για 5" να εχει 2gb ram,δυνατο επεξεργαστη να μην κολλαει,να μην χρειαζεται πολλα πολλα πειραγματα και Θα ηταν προτιμοτερο να ειναι οσο πιο "επωνυμο"και αξιοπιστο γινεται.Το βασικοτερο κρητιριο ομως ειναι να μην ειναι ψηστηρι...Οσο χαμηλοτερο sar τοσο το καλυτερο.Καμερες gps κτλ μπαινουν σε 2η μοιρα μιας και γνωριζω οτι με αυτα τα λεφτα πρεπει να κοψω απο καπου.Μου εχουν κεντρισει το ενδιαφερον μετα απο ολα αυτα που διαβαζω εδω και λιγο καιρο τα εξης αλλα ειμαι αναποφασιστος...:Asus ZenFone 5,HUAWEI HONOR 3C,Coolpad F1,ThL T11,και το Xiaomi Hongmi Note 2 που ειναι βεβαια 5,5" ...Οποιος γνωριζει κατι παραπανω η εχει να προτεινει κατι αλλο ας μου πει. Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

θα σου προτεινα το honor 3c ελλα ειναι σχεδον παντου out of stock πλεων.......

 

απο μένα το Asus ZenFone 5 2GB το οποίο ειναι πάρα πολυ καλό (το δούλεψα πρόσφατα) στο μόνο που χανει είναι η camera (για τα γούστα μου)

http://www.to2c.com/asus-zenfone-5-2gb-ram-16gb-rom-intel-z2580-dual-core-2-0ghz-android-4-3-smartphone-5-0-inch-hd-screen.html

 

και μετά έρχεται το hongmi note.......... αλλά να ξέρεις είναι πολύ θηρίο ακόμη και εγώ δεν κατάφερα με ένα χέρι να το χειριστώ (ειμια 1,91 93 κιλά)

έχει της αναλογίες του galaxy note 3 και είναι ποιο χοντρό (καλή τύχη στο χειρισμό με λίγα λόγια) κατα τα αλλα παρα πολυ καλη συσκευη

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Το Asus πέρα από το gaming είναι εξαίρετο. Έχει και κατ εμε όμορφο ui.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Αν και με περσινό επεξεργαστη το lenovo vibe x s960 είναι επώνυμο και στιλατο

http://www.minideal.net/lenovo-s960-vibe-x-smartphone-5-full-hd-gorilla-glass3-6-9mm-thin-mtk6589t-1080p-2gb-ram.html

 

Δες και το iocean x7s μιας και το x8 mini pro αργει να βγει.

 

Επισης το ζενφον 5 φαίνεται καλη κατασκευη.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε...και εγω προς τα εκει κλεινω(asus) απλα δεν ηξερα τι τρεχει με τον intel και το γεγονος οτι ειναι μονο 2πυρινο σε σχεσει με τα αλλα ετσι?....γνωριζεις τιποτα απο sar???...οσο για το hongmi,ενω ολοι το προτεινουν,ειμαι αρκετα διστακτικος λογο μεγεθους....και τωρα ακομα περισσοτερο... thanks
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε...και εγω προς τα εκει κλεινω(asus) απλα δεν ηξερα τι τρεχει με τον intel και το γεγονος οτι ειναι μονο 2πυρινο σε σχεσει με τα αλλα ετσι?....γνωριζεις τιποτα απο sar???...οσο για το hongmi,ενω ολοι το προτεινουν,ειμαι αρκετα διστακτικος λογο μεγεθους....και τωρα ακομα περισσοτερο... thanks

 

τα asus εχουν γενικα χαμηλο σαρ. ο ιντελ ειναι οτι πρεπει, μην κοιτας μονο τον αριθμο των πυρηνων.

για το Hongmi, πηγαινε σε κανα πλαισιο και δες ενα συσκευη με αναλογο μεγεθος. αν σε βολευει, ειναι εξαιρετο.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Sar για το zenfone 5 απο gsmarena 0.53 W/kg (head).

 

Δες και αν σε καλύπτει η αυτονομία του, νομιζω του xiaomi note είναι καλυτερη.

 

δλδ 3 zenphone 1 iphone όσο αφορά το sar :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είδα το asus και μου άρεσε σχεδιαστικά, υπάρχει τίποτα αντίστοιχο σε 4,5 με 4,7 ίντσες;
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είδα το asus και μου άρεσε σχεδιαστικά, υπάρχει τίποτα αντίστοιχο σε 4,5 με 4,7 ίντσες;

σε τόσες λίγες ίντσες υπάρχουν ελάχιστα καλά κινητά εκτός και αν ανέβεις 200 έχει το zte nubia z5s mini και τέλος δεν υπάρχει τπτ άλλο ούτε ποιο πάνω ούτε ποιο κάτω. Εδώ σε λίγο κινητά 8 ίντσες θα χτυπάνε εμείς καμένοι ψάχνουμε κάτι φυσιολογικό...

Και εγώ στο z5s κατέληξα και το έχω εδώ και δύο μήνες

Link to comment
Share on other sites

σε τόσες λίγες ίντσες υπάρχουν ελάχιστα καλά κινητά εκτός και αν ανέβεις 200 έχει το zte nubia z5s mini και τέλος δεν υπάρχει τπτ άλλο ούτε ποιο πάνω ούτε ποιο κάτω. Εδώ σε λίγο κινητά 8 ίντσες θα χτυπάνε εμείς καμένοι ψάχνουμε κάτι φυσιολογικό...

Και εγώ στο z5s κατέληξα και το έχω εδώ και δύο μήνες

 

Ακριβό... Μαξ 120 ευρώ...

Βλέπω το xiaomi 1s και το lenovo s660 επειδή είναι στις 4,7 ιντσες. Υπάρχει κάτι άλλο;

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Ακριβό... Μαξ 120 ευρώ...

Βλέπω το xiaomi 1s και το lenovo s660 επειδή είναι στις 4,7 ιντσες. Υπάρχει κάτι άλλο;

είπες καλό καλό και έψαξα το s660 έχει και αρχαίο cpu είναι και τεράστιο λόγο bezels και να κοιτάς και 2gb ram το 1gb δεν φτάνει ποια ούτε για καλημέρα τόσο που βαριναν εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

θα σου προτεινα το honor 3c ελλα ειναι σχεδον παντου out of stock πλεων.......

απο μένα το Asus ZenFone 5 2GB το οποίο ειναι πάρα πολυ καλό (το δούλεψα πρόσφατα) στο μόνο που χανει είναι η camera (για τα γούστα μου)

@meteoritis

- το honor 3c πωλειται κανονικα στο minideal.net σε χρυσο+μαυρο και μαυρο+λευκο

- το zenfone 5 χανει επισης και στην αυτονομια-μπαταρια και στα bezels

 

είπες καλό καλό και έψαξα το s660 έχει και αρχαίο cpu είναι και τεράστιο λόγο bezels και να κοιτάς και 2gb ram το 1gb δεν φτάνει ποια ούτε για καλημέρα τόσο που βαριναν εφαρμογές

@karlosamos

το s660 ειναι πολυ καλο τηλεφωνο. το ιδιο και το hongmi 1s.

θες αυτονομια-μπαταρια, design κτλ? διαλεξε s660. θες updates? διαλεξε 1s (το s660 θα παρει android 4.4 kitkat συντομα).

αν θες 2gb ram, ανεβα ελαχιστα σε μεγεθος και παρε coolpad f1 με 127€ (οθονη 5")

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για τις προτασεις-σχολια.Να πω την αληθεια μετα απο τοσο ψαξιμο ακομα δεν εχω καταληξει.Εχω απορριψει βεβαια καποια κινητα,το καθενα για τους λογους του(π.χ το xiaomi λογο μεγεθους και το asus λογο οτι εχει ενσωματωμενη μπαταρια)και κοιταω περισσοτερο προς το honor 3c και ως δευτερο το coolpad f1.Ισως τελικα να αναγκαστω να ανεβασω λιγο το μπατζετ κανα 20-30€ για να βρω κατι καλυτερο.Το ασχημο ειναι οτι στα κινεζικα δυσκολα βρισκεις ακριβη πληροφορια για το sar κατι το οποιο οπως ειπα με νοιαζει περισσοτερο απο ολα τα αλλα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για τις προτασεις-σχολια.Να πω την αληθεια μετα απο τοσο ψαξιμο ακομα δεν εχω καταληξει.Εχω απορριψει βεβαια καποια κινητα,το καθενα για τους λογους του(π.χ το xiaomi λογο μεγεθους και το asus λογο οτι εχει ενσωματωμενη μπαταρια)και κοιταω περισσοτερο προς το honor 3c και ως δευτερο το coolpad f1.Ισως τελικα να αναγκαστω να ανεβασω λιγο το μπατζετ κανα 20-30€ για να βρω κατι καλυτερο.Το ασχημο ειναι οτι στα κινεζικα δυσκολα βρισκεις ακριβη πληροφορια για το sar κατι το οποιο οπως ειπα με νοιαζει περισσοτερο απο ολα τα αλλα.

Ε το Asus έχει το πιο χαμηλό σαρ από όλα τους... Πάρε το και με τα 20 ευρώ πάρε ένα καλό power bank.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για τις προτασεις-σχολια.Να πω την αληθεια μετα απο τοσο ψαξιμο ακομα δεν εχω καταληξει.Εχω απορριψει βεβαια καποια κινητα,το καθενα για τους λογους του(π.χ το xiaomi λογο μεγεθους και το asus λογο οτι εχει ενσωματωμενη μπαταρια)και κοιταω περισσοτερο προς το honor 3c και ως δευτερο το coolpad f1.Ισως τελικα να αναγκαστω να ανεβασω λιγο το μπατζετ κανα 20-30€ για να βρω κατι καλυτερο.Το ασχημο ειναι οτι στα κινεζικα δυσκολα βρισκεις ακριβη πληροφορια για το sar κατι το οποιο οπως ειπα με νοιαζει περισσοτερο απο ολα τα αλλα.

πάντως μεγαλύτερο sar από iphone δεν θα έχουν :p

Link to comment
Share on other sites

είπες καλό καλό και έψαξα το s660 έχει και αρχαίο cpu είναι και τεράστιο λόγο bezels και να κοιτάς και 2gb ram το 1gb δεν φτάνει ποια ούτε για καλημέρα τόσο που βαριναν εφαρμογές

 

Πάμε ρε S660 & telefoneri!

Link to comment
Share on other sites

egodemis βαλε μερικα hongmi 1s στον καταψυκτη να εχεις :lol:

δεν μου αρέσει ιδιαίτερα η συσκευή καλύτερα μπίρες :p κερνάω κιόλας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...