Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6260


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το 6260 από τον Ιανουάριο. Μόλις παρατήρησα ότι σε μερικά σημεία έχει ξεφτίσει λίγο το χρώμα :((

Ειδικά στο πλάι εκεί που ενώνονται τα δύο κομμάτια στο κάτω μέρος του κινητού. Και στο πλάι τα βελάκια που είναι για την ένταση του ήχου έχουν ξεθωριάσει και αυτά και αντί για ασημί κοντεύουν να γίνουν διάφανα. Το κινητό δεν μου έχει πέσει KAMIA φορά κάτω αλλά του έχω αλλάξει τα φώτα στη χρήση, ειδικά με τις εφαρμογές και τα παιχνίδια :D

To ερώτημα είναι: To καλύπτει η εγγύηση? Είναι λόγος αυτός για αλλαγή? Αν ναι, πού πρέπει να πάω ? Nokia shop ή από εκεί που το πήρα (Γερμανός) ???

Τhanks για κάθε βοήθεια ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η εγγυηση δεν καλυπτει φθορα των πλστικων απο τη χρηση του. οπως και να'χει καλυτερα να πας σε nokia shop να ρωτησεις για τυχον αλλαγη των πλαστικων που εχουν φθαρει αλλα φοβαμαι οτι δε θα αξιζει λογω κοστους.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 6260 από τον Ιανουάριο. Μόλις παρατήρησα ότι σε μερικά σημεία έχει ξεφτίσει λίγο το χρώμα :((

Ειδικά στο πλάι εκεί που ενώνονται τα δύο κομμάτια στο κάτω μέρος του κινητού. Και στο πλάι τα βελάκια που είναι για την ένταση του ήχου έχουν ξεθωριάσει και αυτά και αντί για ασημί κοντεύουν να γίνουν διάφανα. Το κινητό δεν μου έχει πέσει KAMIA φορά κάτω αλλά του έχω αλλάξει τα φώτα στη χρήση, ειδικά με τις εφαρμογές και τα παιχνίδια :D

To ερώτημα είναι: To καλύπτει η εγγύηση? Είναι λόγος αυτός για αλλαγή? Αν ναι, πού πρέπει να πάω ? Nokia shop ή από εκεί που το πήρα (Γερμανός) ???

Τhanks για κάθε βοήθεια ;)

Όντως φίλε το έχω προσέξει κι εγώ ότι έχει αρχίσει και ξεφτίζει πλέον το κινητό, εμένα μου έπεσε μια φορά κατώ και ξέφτισε σε κάποιο σημείο αλλά πλέον βλέπω ότι έχει αρχίσει και φεύγει η επίστρωση και σε άλλα σημεία.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το 6260 και ma620.

ομως στους drivers για το ma620 δεν υπαρχει επιλογη να συνδεθει με 6260,εχει παλαιοτερα μοντελα.πιθανον το ma660 να το εχει στις επιλογες,για να μην παω να παρω το 660 μηπως ξερετε τι μπορω να κανω?

 

EDIT αντε ρε παιδια θα με βοηθησει καποιος? :worry:

 

O MA 620 Den yposthrizei to 6260 sto programma ths Mobile Action, xreiazesai ton MA 660, en pasei periptwsei egkatesthse mono toys drivers toy adaptora kai xrhshmopoihse to nokia pcsuite na kaneis th douleia soy, gia na mhn agorazeis kainourio.

 

O IR Ma620 Douleyei mia xara me to 6230 me to pcsuite.

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

O MA 620 Den yposthrizei to 6260 sto programma ths Mobile Action, xreiazesai ton MA 660, en pasei periptwsei egkatesthse mono toys drivers toy adaptora kai xrhshmopoihse to nokia pcsuite na kaneis th douleia soy, gia na mhn agorazeis kainourio.

 

O IR Ma620 Douleyei mia xara me to 6230 me to pcsuite.

 

ναι βρε αυτα τα ηξερα,αλλα υπαρχει καμια περιπτωση που να μπορω να χρησιμοποιω το προγραμμα του ma620 με το 6260?σιγουρα ομως ε?

Link to comment
Share on other sites

Όντως φίλε το έχω προσέξει κι εγώ ότι έχει αρχίσει και ξεφτίζει πλέον το κινητό, εμένα μου έπεσε μια φορά κατώ και ξέφτισε σε κάποιο σημείο αλλά πλέον βλέπω ότι έχει αρχίσει και φεύγει η επίστρωση και σε άλλα σημεία.

Είναι κρίμα και άδικο να γίνεται αυτό :( Δίνεις τόσα λεφτά για ένα κινητό και μετά από ένα εξάμηνο δεν θα βλέπεται :mad: Φαντάζομαι πώς θα γίνει το καλοκαίρι :cry:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον και την πληροφορια,αλλα το format δεν εκανε απολυτως τιποτα!!!

 

Ξαναλεει σφαλμα συστηματος πριν ανοιξει και εξακολουθει να υπαρχει το ιδιο προβλημα...

 

Καμια αλλη ιδεα?

με το που το ανοιξεις πατα και κρατα πατημενο το πρασινο+3+*

για να κανεις φορματ,αν μετα το φορματ εχεις τα ιδια τοτε δοκιμασε να

εκκινησεις το κινητο χωρις την mmc να δεις μηπως φταιει αυτη

!Viva La RaZZa!

www.wwe.com

Link to comment
Share on other sites

to programma pou exeis gia tis yperithres an egkatastiseis xeirokinita tous drivers leitourgei mia xara ki egw to ma620 exw

 

οκ εγινε θα το δοκιμασω,ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

στη συσκευη απο διπλα εχει ενα κουμπι που εχει μια φωτογραφικη μηχανη επανω,λογικα οταν το πατας σου ανοιγει η καμερα,εγω το παταω και μου βγαινει αυτη η εφαρμογη που μπορεις να χρησιμοποιεις το κινητο σαν walkie talkie.σε ολα ειναι ετσι η εχει καποιο προβλημα το δικο μου?
Link to comment
Share on other sites

στη συσκευη απο διπλα εχει ενα κουμπι που εχει μια φωτογραφικη μηχανη επανω,λογικα οταν το πατας σου ανοιγει η καμερα,εγω το παταω και μου βγαινει αυτη η εφαρμογη που μπορεις να χρησιμοποιεις το κινητο σαν walkie talkie.σε ολα ειναι ετσι η εχει καποιο προβλημα το δικο μου?

 

Έτσι γίνεται σε όλα μην άγχεσαι. Λειτουργεί για φώτο μόνο όταν είσαι στη λειτουργία της κάμερας σε οποιαδήποτε άλλη φάση σε βάζει στο PTT

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Έτσι γίνεται σε όλα μην άγχεσαι. Λειτουργεί για φώτο μόνο όταν είσαι στη λειτουργία της κάμερας σε οποιαδήποτε άλλη φάση σε βάζει στο PTT

 

 

ευχαριστω πολυ...ειμουν ετοιμη να παω σε νοκια shop

Link to comment
Share on other sites

αλλο ενα προβλημα...

πριν κανω το φορματ στους ηχους κλησεις μπορουσα να επιλεξω και τα μπ3 που εχω αποθηκευμενα στην καρτα μνημης.μετα απο το φορματ δεν μπορω να τα επιλεξω γιατι δεν υπαρχουν,ενω οι ηχογραφησεις που ειναι στην συσκευη υπαρχουν και μπορω να τις επιλεξω...τι εγινε?

Link to comment
Share on other sites

αλλο ενα προβλημα...

πριν κανω το φορματ στους ηχους κλησεις μπορουσα να επιλεξω και τα μπ3 που εχω αποθηκευμενα στην καρτα μνημης.μετα απο το φορματ δεν μπορω να τα επιλεξω γιατι δεν υπαρχουν,ενω οι ηχογραφησεις που ειναι στην συσκευη υπαρχουν και μπορω να τις επιλεξω...τι εγινε?

 

Τσεκαρε εαν τα μπ3 ειναι στο directory E:\sounds\digital

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε εαν τα μπ3 ειναι στο directory E:\sounds\digital

 

δεν υπαρχει κανενας φακελος digitals?

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει κανενας φακελος digitals?

 

Εαν εχει κανεις φορματ στην καρτα απο το τηλεφωνο θα πρεπει να εχει δημιουργηθει. Αλλιως ,μπορεις να φτιαξεις εσυ ενα και να βαλεις τα μπ3 μεσα.

(digital)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

δεν δημιουργηθηκε...εκτος αν το διεγραψα και δεν το θυμαμαι...δλδ να φταιξω ενα φακελο με ονομα digital?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τη βοήθειά σας plz!!!

 

εδώ και 3-4 μέρες το 6260 μου κάνει τα εξής με τη σειρά:

 

1. μήνυμα τοποθετήστε κάρτα SIM

2. reboot μόνο του

3. εμφάνιση εικονιδίου προώθησης κλήσης στην οθόνη αναμονής αφού κάνει το reboot

 

πάω στην προώθηση κλήσης, μου λέει μη ενεργή και αμέσως το εικονίδιο εξαφανίζεται.

 

Καμιά ιδέα κανείς??? Να φταίει το τηλέφωνο ή η κάρτα? Το τηλέφωνο έχει SW V. 3.0436.0 και η κάρτα είναι συμβόλαιο ΤΙΜ 64k

 

Επειδή θα χρειαστεί να λείψω σύντομα, θα ήταν πολύτιμες τυχόν γρήγορες απαντήσεις σας. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

δεν δημιουργηθηκε...εκτος αν το διεγραψα και δεν το θυμαμαι...δλδ να φταιξω ενα φακελο με ονομα digital?

 

Ακριβώς.....

e:\sounds\digital

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τη βοήθειά σας plz!!!

 

εδώ και 3-4 μέρες το 6260 μου κάνει τα εξής με τη σειρά:

 

1. μήνυμα τοποθετήστε κάρτα SIM

2. reboot μόνο του

3. εμφάνιση εικονιδίου προώθησης κλήσης στην οθόνη αναμονής αφού κάνει το reboot

 

πάω στην προώθηση κλήσης, μου λέει μη ενεργή και αμέσως το εικονίδιο εξαφανίζεται.

 

Καμιά ιδέα κανείς??? Να φταίει το τηλέφωνο ή η κάρτα? Το τηλέφωνο έχει SW V. 3.0436.0 και η κάρτα είναι συμβόλαιο ΤΙΜ 64k

 

Επειδή θα χρειαστεί να λείψω σύντομα, θα ήταν πολύτιμες τυχόν γρήγορες απαντήσεις σας. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

To πρώτο που αναφέρεις είναι κλασικό πρόβλημα νοκια, δε μου έχει τύχει τηλέφωνο που να μη μου έχει βγάλει το μήνυμα για τοποθέτηση κάρτας σιμ ενώ είναι σε λειτουργία, ευτυχώς στο 6260 δε το έχω πάθει ακόμα, στο 7250 μου ήταν μια μόνιμη συνήθεια, ελπίζω απλά να μη στο κάνει σύστημα.

Για το 2 &3 μάλλον κάποια εφαρμογή θα μπλοκάρει, δε κάνεις καλού κακού ένα φορμάρισμα και θα δεις αν θα πάνε πλέον όλα καλά;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

To πρώτο που αναφέρεις είναι κλασικό πρόβλημα νοκια, δε μου έχει τύχει τηλέφωνο που να μη μου έχει βγάλει το μήνυμα για τοποθέτηση κάρτας σιμ ενώ είναι σε λειτουργία, ευτυχώς στο 6260 δε το έχω πάθει ακόμα, στο 7250 μου ήταν μια μόνιμη συνήθεια, ελπίζω απλά να μη στο κάνει σύστημα.

Για το 2 &3 μάλλον κάποια εφαρμογή θα μπλοκάρει, δε κάνεις καλού κακού ένα φορμάρισμα και θα δεις αν θα πάνε πλέον όλα καλά;

Καταρχήν σ'ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Αν μπορείς δώσε οδηγίες για το φορμάρισμα. Με τις εφαρμογές που έχω περασμένες, μηνύματα, τηλεφωνικό κατάλογο κλπ τι γίνεται???

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

για φορματ *#7370#

δες και στο σχετικο θεμα.

Ευχαριστώ, το έκανα. Μέχρι στιγμής όλα οκ, αν και δεν έκανα το "μεγάλο" φορματ, αλλά απλό reset.

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...