Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6260


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παλικάρια λίγο τα φώτα σας στον άσχετο (1η φορά Symbian) :(

 

έβαλα τις ρυθμίσεις MMS και GPRS της ΤΙΜ από το site, και πάλι δεν έχω καταφέρει ούτε να στείλω ούτε να δεχτώ τίποτα...

 

any hints? :(

 

(την υπηρεσία την έχω ενεργοποιήσει προ πολλού εννοείται.)

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lemanis ( 9 Ιαν. 2005 , 11:52)

 

Παλικάρια λίγο τα φώτα σας στον άσχετο (1η φορά Symbian) :(

 

έβαλα τις ρυθμίσεις MMS και GPRS της ΤΙΜ από το site, και πάλι δεν έχω καταφέρει ούτε να στείλω ούτε να δεχτώ τίποτα...

 

any hints? :(

 

(την υπηρεσία την έχω ενεργοποιήσει προ πολλού εννοείται.)

 

 

άκυρο παίδες, τα κατάφερα :) :up:

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo ( 9 Ιαν. 2005 , 08:23)

 

Οχι όχι δεν χρησιμοποιώ antivirus.

 

Να ρωτήσω και εδώ κάτι...Εχει κανείς το άψογο PhotoBase της Αrcsoft σε full έκδοση...?

 

Ξέρετε αυτό που έχει το 6260 μέσα trial....

 

Image viewer με πολλές δυνατότητες να επέμβεις στην εικόνα (παραμόρφωση, πλαίσια γενικά πολύ γέλιο)

 

Καλυτερα να ρωτας μονο σε ενα thread φιλε μου elteo. Συγκεκριμενο σε αυτο για τις εφαρμογες για symbian 7.0s ;)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Woca ( 9 Ιαν. 2005 , 11:56)

 

Καλυτερα να ρωτας μονο σε ενα thread φιλε μου elteo. Συγκεκριμενο σε αυτο για τις εφαρμογες για symbian 7.0s ;)

 

 

Βρήκα, ευχαριστώ και sorry...

 

:o

 

Hθελα να το δουν περισσότεροι symbian users γιατί το βιαζόνουν πολύ.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα???

 

όταν το βάζω να φορτίσει, για κάνα 2λεπτο-3λεπτο ακούγεται ένα μικρό σφύριγμα από το φορτιστή. Κανείς άλλος το έχει παρατηρήσει ή είναι μόνο στο δικό μου?

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Υeap και σε μένα το κάνει Σπύρο, ρώτησα και μου είπαν ότι είναι ο φορτιστής.

Μην ανησυχείς, αντέχει...:p

 

edit: avatar γιατί δεν αλλάζεις...? :whistle:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo (10 Ιαν. 2005 , 18:44)

 

edit: avatar γιατί δεν αλλάζεις...? :whistle:

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lemanis (10 Ιαν. 2005 , 18:52)

 

οκ τώρα? :)

 

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo (10 Ιαν. 2005 , 19:09)

 

Ωραίος...:)

 

 

 

Εγω δεν καταλαβα τι σχεση εχουν αυτα με το 6260 :whistle: :mad:

 

Αυτο το γνωριζετε ? http://www.myphone.gr/forum/image/sendpm.gif :wacko:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Έχω και το 6260 και πρόσφατα αγόρασα και το Bluetooth Headset HS-3W clip-on. Δυστυχώς απ' ότι φαίνεται δεν συνεργάζονται καλά μεταξύ τους Το Headset κλείνει σχεδόν πάντα όταν πατήσεις κάποιο πλήκτρο του κινητού ή όταν σε καλέσουν. Αν είσαι τυχερός και καταφέρεις να συνδεθείς μπορείς να μιλάς όση ώρα θέλεις βέβαια, αλλά αυτό είναι μια πολύ μικρή παρηγοριά.

Μήπως κάποιος άλλος έχει το ίδιο συνδιασμό (6260 και ΗS-3W); Αν ναι έχει τα ίδια προβλήματα ή όχι; Τα έλυσε;

 

Άσχετο. Την έκδοση του firmware που την βρίσκουμε στο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stonerolling (11 Ιαν. 2005 , 14:38)

 

Άσχετο. Την έκδοση του firmware που την βρίσκουμε στο κινητό;

 

 

Πληκτρολογεις *#0000#. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stonerolling (11 Ιαν. 2005 , 12:49)

 

Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία. Υπάρχει πιο καινούργια έκδοση μήπως και λυθεί το πρόβλημα με το HS-3W;

 

 

Oχι εάν έχεις την 3.0436.0 ;)

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ναι την 3.0436.0 έχω.

Ψάχνοντας όμως το δίκτυο βρήκα αναφορές για την έκδοση 3.0436.5 ch με ημερομηνία 30/9/04.

Τι ισχύει γι' αυτή;

Είναι για Κίνα όπως υποδηλώνει το ch;

 

Επίσης κάπου αλλού διάβασα για μια αναμενόμενη 3.0441.0.

Έχετε ακούσει τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stonerolling (11 Ιαν. 2005 , 16:10)

 

Ναι την 3.0436.0 έχω.

Ψάχνοντας όμως το δίκτυο βρήκα αναφορές για την έκδοση 3.0436.5 ch με ημερομηνία 30/9/04.

Τι ισχύει γι' αυτή;

Είναι για Κίνα όπως υποδηλώνει το ch;

 

Επίσης κάπου αλλού διάβασα για μια αναμενόμενη 3.0441.0.

Έχετε ακούσει τίποτα;

 

 

Mιλάω επίσημα για Ελλάδα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Η ενημέρωση είναι από τη Νοκια δηλαδή;

Αν επιτρέπετε πότε ενημερώθηκες για το θέμα τελευταία φορά γιατί στο επίσημο site δεν υπάρχει καμία αναφορά για firmware update.

Link to comment
Share on other sites

Telika pira x8es to kinito.Mou to antikatastisan.Tora einai ola ok.8elo na kano tis eksis erotiseis

-Yparxei(?) kamia poli diakritiki 8ikoula gia to kinito giati einai amartia na arxisei na troei gratzounies....

-Exo diabasei olo to topic alla 8a i8ela na mou pei kapoios merika poli kala apps na balo sto kinito kai apo pou 8a ta bro....gia ton skopo ayto tasos_wrc@hotmail.com gia na min bgoume ektos topic edo.

-Pios anomalos nous tis Nokia skeftike na trabaei to kinito 640x480 mono otan eisai se 8esi poligisis???Hmarton!

Thanks prokatabolika...

H θάλασσα του Πειραιά απ'όλες είναι πιο γλυκιά...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες! θελω να με βοηθησετε με την επομενη αγορα κινητου μου. καταρχην σε συγκριση με το sharp gx30 το 6260 υπερτερει; δευτερον ξερω οτι το 6260 εχει λειτουργικο symbian series60. δεχεται ομως τις εφαρμογες του 6600 που εχω ηδη; ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ginalovu (14 Ιαν. 2005 , 00:56)

 

καλησπερα παιδες! θελω να με βοηθησετε με την επομενη αγορα κινητου μου. καταρχην σε συγκριση με το sharp gx30 το 6260 υπερτερει; δευτερον ξερω οτι το 6260 εχει λειτουργικο symbian series60. δεχεται ομως τις εφαρμογες του 6600 που εχω ηδη; ευχαριστω πολυ!

 

 

Για να σου πω αν υπερτερει σε σχεση με το gx30 δεν ξερω γιατι δεν το ειχα.Παντως πιστευω οτι ενα smartphone σιγουρα υπερτερει απο τα υπολοιπα. ;)

Τωρα οσον αφορα τις εφαρμογες οι περισσοτερες ειναι συμβατες εκτος απο ορισμενες που αφορουν την φωτογραφικη μηχανη αλλα σιγουρα θα βγουν και εκδοσεις για το 6260. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε asymvivastos. αν κ καποιος αλλος θελει να με βοηθησει με τη γνωμη του ολες οι αποψεις ειναι δεκτες. θα ειμαι εδω τριγυρω τα λεμε καληνυχτα!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ginalovu (14 Ιαν. 2005 , 01:22)

 

ευχαριστω φιλε asymvivastos. αν κ καποιος αλλος θελει να με βοηθησει με τη γνωμη του ολες οι αποψεις ειναι δεκτες. θα ειμαι εδω τριγυρω τα λεμε καληνυχτα!

 

 

Για να συνδράμω κι εγώ λίγο στη συζήτηση θα συμφωνούσα με το φίλο asymvivasto, μπορεί το GX30 να έχει πολύ καλύτερη κάμερα και καλύτερη οθόνη (αν και η οθόνη του 6260 θεωρείται κορυφαία και ιδιαίτερα φωτεινή και δε νομίζω ότι στα 256.000 χρώματα του GX30 θα σου φανεί τόσο μεγάλη διαφορά) αλλά από κει και πέρα;; Όλα τα υπόλοιπα θα τα συνηθίσεις πολύ γρήγορα και μετά θα θες περισσότερα και το GX30 δε θα μπορεί να στα προσφέρει. Μp3 έχουν και τα δύο (δε θυμάμαι το GX30 έχει stereo;; αν όχι μη το σκέφτεσαι καν), Ράδιο έχει μόνο το 6260 και γενικότερα του βάζεις ότι εφαρμογή σου γουστάρει. Οι περισσότερες εφαρμογές του 6600 είναι συμβατές. Τώρα αν δε σε καίει η κάμερα (στο 6260 με τα πρόσθετα προγράμματα η ποιότητα είναι περίπου σαν του 6600) νομίζω πως το 6260 είναι προτιμότερο. Από διαστάσεις είναι πάνω κάτω τα ίδια. Η αποφαση δική σου από τη μία κάμερα-οθόνη και από την άλλη symbian...

 

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tasos_wrc (12 Ιαν. 2005 , 16:13)

 

Telika pira x8es to kinito.Mou to antikatastisan.Tora einai ola ok.8elo na kano tis eksis erotiseis

-Yparxei(?) kamia poli diakritiki 8ikoula gia to kinito giati einai amartia na arxisei na troei gratzounies....

-Exo diabasei olo to topic alla 8a i8ela na mou pei kapoios merika poli kala apps na balo sto kinito kai apo pou 8a ta bro....gia ton skopo ayto tasos_wrc@hotmail.com gia na min bgoume ektos topic edo.

-Pios anomalos nous tis Nokia skeftike na trabaei to kinito 640x480 mono otan eisai se 8esi poligisis???Hmarton!

Thanks prokatabolika...

 

 

Μεγιά φίλε στο κινητάκι!!!

-Για τη θήκη μάλλον θα πρέπει να ψάξεις λίγο στα καταστήματα μιας και εμένα δε με βολεύουν ιδιαίτερα και έτσι δε χρησιμοποιώ, αν και μου φαίνεται δύσκολη η τοποθέτηση της γιατί περιστρέφεται και η οθόνη και δε ξέρει αν θα είναι βολική μια θήκη.

-Εφαρμογές υπάρχουν εκατοντάδες ανάλογα τι θες εσύ πάντα.

Route66 οπωσδήποτε για να μη χάνεσαι ποτέ

slovoEd για ένα καλό λεξικό

ultra mp3/mp3 player για να απολαμβάνεις τα mp3 σου

profil explorer για ψάξιμο στο κινητό και για αποστολή mid&sis χωρίς περιορισμούς

FS caller για να βλέπεις φώτο όταν σε καλούν σε full screen

philips camcoder pro για μεγαλύτερη ανάλυση και απεριόριστο βίντεο

photorite SP για φώτο 640Χ480 παντού και με πολύ ανώτερη ποιότητα

-Για το τελευταίο photorite SP όπως είπαμε και παραπάνω.

 

Όλα αυτά μπορείς να τα βρείς στο forum του aivanet και στο irc

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Μόλις εχω στα χερια μου ενα 6260... θα ήθελα να μεταφερω τις επαφες απο το 6230.. με το PCsuite δεν τα καταφερνω υπάρχει καποιο κόλπο?

 

Μηπως δεν γίνετε?

κάποιο αλλο λογισμικό μηπως?

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος iasonx (14 Ιαν. 2005 , 15:54)

 

Γεια σας

 

Μόλις εχω στα χερια μου ενα 6260... θα ήθελα να μεταφερω τις επαφες απο το 6230.. με το PCsuite δεν τα καταφερνω υπάρχει καποιο κόλπο?

 

Μηπως δεν γίνετε?

κάποιο αλλο λογισμικό μηπως?

 

 

Ευχαριστώ

 

 

Γινεται και με το PC Suite αλλα και με το Oxygen Phone Manager.Ριξε μια ματια ΕΔΩ . :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...