Jump to content

Doogee Voyager2 DG310


spyrossss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν ρωτας εμενα,ναι την τελευταια που εχει βγει

 

Παίζει να είχα σχολιάσει σε μια δικιά σου! :D ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν ρωτας εμενα,ναι την τελευταια που εχει βγει

 

Μπορείς να μου πεις ποια είναι για να τη δοκιμασω;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίζει να είχα σχολιάσει σε μια δικιά σου! :D ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μπορείς να μου πεις ποια είναι για να τη δοκιμασω;

Δεν ειναι δικια μου απλα ανεβασα την official

http://www.needrom.com/download/lollipop-5-0-official-upade/

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι δικια μου απλα ανεβασα την official

http://www.needrom.com/download/lollipop-5-0-official-upade/

 

Οι διλε θα τη δοκίμασε και θα σου πω τη γνώμη μου!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Έχω την έκδοση ν35 μα δεν μπορώ να κάνω root ούτε με kingoroot ούτε με rootgenius. Καμία λύση;;; :/

Link to comment
Share on other sites

Έχω την έκδοση ν35 μα δεν μπορώ να κάνω root ούτε με kingoroot ούτε με rootgenius. Καμία λύση;;; :/

Όχι kingo αλλά kingroot

http://www.apkmirror.com/apk/kingroot-studio/kingroot/kingroot-4-5-0-android-apk-download/

Edited by giannnis12
Link to comment
Share on other sites

 

Αν με διόρθωσες να ξέρεις πως σωστά το εγγραψα.. Άλλο το kingoroot και άλλο το kingroot! :)

Link to comment
Share on other sites

Αν με διόρθωσες να ξέρεις πως σωστά το εγγραψα.. Άλλο το kingoroot και άλλο το kingroot! :)

 

Αυτό λέω και εγώ, kingroot θέλεις

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ φίλε αυτό έκανε τη δουλειά!!! :lol: το συγκεκριμένο το είχα χρησιμοποιήσει και πιο παλιά αλλά δεν θυμόμουν πως λέγονταν!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό λέω και εγώ, kingroot θέλεις

 

Αααα οκ νομιζα με διορθωσες! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ένα "Ο" κάνει την διαφορά

Με το kingroot έχω ρουτάρει διαφορά τηλέφωνα, πολύ καλό και η εφαρμογή που έχει έξτρα

Link to comment
Share on other sites

Ένα "Ο" κάνει την διαφορά

Με το kingroot έχω ρουτάρει διαφορά τηλέφωνα, πολύ καλό και η εφαρμογή που έχει έξτρα

 

Οντως... Τώρα όμως δε θα λαμβάνω ενημερώσεις λογισμικού έτσι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ένα "Ο" κάνει την διαφορά

Με το kingroot έχω ρουτάρει διαφορά τηλέφωνα, πολύ καλό και η εφαρμογή που έχει έξτρα

 

Λέω να κάνω port μία rom που είναι σαν το galaxy s6... Τι λες;

Link to comment
Share on other sites

Οντως... Τώρα όμως δε θα λαμβάνω ενημερώσεις λογισμικού έτσι;

Θα λαμβάνεις αλλά δεν μπορείς να το εγκαταστησεις,αλλά δεν νομίζω να ξανά βγάλει ενημέρωση εκτός αν αλλάξει και πάει στο 5.1

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Λέω να κάνω port μία rom που είναι σαν το galaxy s6... Τι λες;

Αν μπορείς, αλλά καιαυτή που έχουμε μια χαρά είναι. Υπάρχει και άλλες rom στο 4pda όπως cm12,

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς, αλλά καιαυτή που έχουμε μια χαρά είναι. Υπάρχει και άλλες rom στο 4pda όπως cm12,

 

Το ροοτ άκυρο! Έκανα μια χαζομαρα στο recovery και αναγκάστηκα να ξαναπερασω τη v22. Ή cm12 είναι για τον επεξεργαστή αυτού του κινητού;

Link to comment
Share on other sites

Το ροοτ άκυρο! Έκανα μια χαζομαρα στο recovery και αναγκάστηκα να ξαναπερασω τη v22. Ή cm12 είναι για τον επεξεργαστή αυτού του κινητού;

Ναι αλλά δεν την έχουν δοκιμάσει κανείς εκτός από αυτόν που την εχει

Υπάρχει και η AOSP V3.1.2 που πατάει πάνω στην V35

Edited by giannnis12
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν την έχουν δοκιμάσει κανείς εκτός από αυτόν που την εχει

Υπάρχει και η AOSP V3.1.2 που πατάει πάνω στην V35

 

Ξέρεις μήπως που είναι ή διάφορα ανάμεσα στην aosp με τη ν35? Σοβαρά ποτέ μου δεν έχω καταλάβει τη διάφορα της aosp με τη κανονική rom.... :/

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις μήπως που είναι ή διάφορα ανάμεσα στην aosp με τη ν35? Σοβαρά ποτέ μου δεν έχω καταλάβει τη διάφορα της aosp με τη κανονική rom.... :/
στη αρχή είχε διόρθωσει κάποιες ατέλειες της Lollipop αλλά τώρα είναι ίδια απλά με την aosp έχεις custom recovery ( τώρα έχει και η V35)και μπορείς να αλλάξεις τα partition με το cnreformat4-5
Link to comment
Share on other sites

στη αρχή είχε διόρθωσει κάποιες ατέλειες της Lollipop αλλά τώρα είναι ίδια απλά με την aosp έχεις custom recovery ( τώρα έχει και η V35)και μπορείς να αλλάξεις τα partition με το cnreformat4-5

 

Καλά νέα φίλε μου!!! Βρήκα τη cm12.1 (android 5.1) για αυτον τον επεξεργαστή, μα λέει πως είναι μόνο για συσκευές με kitkat με τον kernel 3.4.67... Λες αυτό να είναι πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλά νέα φίλε μου!!! Βρήκα τη cm12.1 (android 5.1) για αυτον τον επεξεργαστή, μα λέει πως είναι μόνο για συσκευές με kitkat με τον kernel 3.4.67... Λες αυτό να είναι πρόβλημα;

Αν θυμάμαι καλά και έχω καταλάβει, λέει να είσαι με kitkat και custom recovery και από εκεί να την εγκατάστασεις την cm12,

εγώ δεν θα την έβαζα την στιγμή που δεν την έχουν δοκιμάσει και άλλοι

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά και έχω καταλάβει, λέει να είσαι με kitkat και custom recovery και από εκεί να την εγκατάστασεις την cm12,

εγώ δεν θα την έβαζα την στιγμή που δεν την έχουν δοκιμάσει και άλλοι

 

Λεω για να τη κανω port... Τη κατεβασα μα οταν την ανοιξα οι φακελοι δεν εμοιαζαν σχεδον καθολου με αυτους στη rom του κινητου... Τωρα βρηκα μια cm12, τη κατεβασα και θα σου πω σε λιγο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν θυμάμαι καλά και έχω καταλάβει, λέει να είσαι με kitkat και custom recovery και από εκεί να την εγκατάστασεις την cm12,

εγώ δεν θα την έβαζα την στιγμή που δεν την έχουν δοκιμάσει και άλλοι

 

Σε αυτη οι φακελοι πρεπει να ειναι ιδιοι με αυτους του κινητου... Οπότε ξεκινάω!!! Με αυτον τον οδηγο παρεπηπτωντως : http://thebroodle.com/android/mediatek-rom-porting-guide/#arvlbdata

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

οκ θα τη δοκιμάσω όταν καταφέρω να τη κατεβάσω :)

 

 

Μπορείς και να μου προτίνεις καμία rom καλύτερη από τη ν35;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και να μου προτίνεις καμία rom καλύτερη από τη ν35;

 

Γιατί τι δεν σου αρέσει στην V35 μια χαρά είναι, αλλιώς βάλε την miui 7. Δεν υπάρχει κάτι άλλο

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τι δεν σου αρέσει στην V35 μια χαρά είναι, αλλιώς βάλε την miui 7. Δεν υπάρχει κάτι άλλο

 

Οκ φίλε, κάτι ακόμη, ποιά recovery χρησιμοποιείς; Εγώ που είχα τη cvm δεν καταφερα να εγκαταστήσω καμία rom... :/

Link to comment
Share on other sites

Οκ φίλε, κάτι ακόμη, ποιά recovery χρησιμοποιείς; Εγώ που είχα τη cvm δεν καταφερα να εγκαταστήσω καμία rom... :/
ποια rom θέλεις να βάλεις;
Link to comment
Share on other sites

ποια rom θέλεις να βάλεις;

 

Τη miui 7... Αν και αυτη δεν μπορεσα ουτε να τη κατεβασω.. :( μου κατεβαζε το .zip αρχειο αλλα το μέγεθός του ήταν 12kb, που είναι ύπερμικρο για μία rom και ουτε μπόρεσα να το ανοίξω γιατί ούτε το RAR (ANDROID) ούτε το WINRAR(WINDOWS) δεν με άφηνε... Εβγαζαν και τα δύο σφάλματα... Επίσης είχα τη ν22(έκανα επαναφορά) και μου έβγαλε να κατεβάσω τη ν34, το πάτησα , κατέβηκε η ενημέρωση, έσβησε το κινητό για να γίνει εγκατάσταση και κάπου στο 50% μου έβγαλε σφάλμα... Μετά δεν άνοιγε και αναγκάστηκα

να επανεγκαστήσω τη ν22 από το laptop (sp tool)...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...